🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

تجارت از دیدگاه قرآن + فیلم

تجارت از دیدگاه قرآن برترین و شریف ترین شغل هاست، و هر تعداد فردی که در این حرفه وارد شود می تواند پولدار شده و جزو ثروتمندان باشد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

درباره تجارت آیه در قرآن زیاد است؛ به ذکر چندی از آنان کفایت میکنیم.
«و تِجارهٌ تَخشَونَ کَسادَها…»؛ «و تجارتی که از کسادی آن میترسید… .»
حتی اگر صاحب بهترین شغل (تجارت) هستی، نباید از کساد شدن آن بیم داشته باشی و کار خود را از خدا و پیامبر او باارزشتر بدانی.

شاید برخی بگویند ما تجارتی نداریم که از کسادی آن بیمناک باشیم، چرا بقیه شغل ها در این آیه نیامده است؟
امکان ذکر تمامی مشاغل در یک آیه وجود نداشته است (آنگونه باید هزاران صفحه فقط به ذکر اسامی شغل ها اختصاص می یافت)؛ بالاترین شغل ها در این آیه آمده است تا بقیه مشاغل هم در دایره شمول این آیه قرار گیرد.

خداوند در آیه دیگری به پیامبر خود میگوید: «میخواهی به تو از تجارتی که کسادی ندارد، خبر دهم؟»
نگفت میخواهی تو را از مغازه داری که مشتری ات کم نشود، بنایی که هیچ روز بیکار نمانی، معلمی که هیچ وقت بی شاگرد نباشی و… خبر دهم؛ از تجارت سخن گفت تا بالاترین شغل ها را گفته باشد.

جای دیگری فرمود: «رِجالٌ لا تلهیهِم تجارهٌ و لا بیعٌ عَن ذکرِ اللّه»؛ «مردان خدا مردانی هستند که هیچ تجارت و خرید و فروشی آنان را از یاد خدا غافل نمیکند.»
تجارت بزرگترین ابزار بدست آوردن دنیا است و خداوند بارها در کتابش، حب دنیا را مورد سرزنش قرار داده است. از آنجا که تاجر بیشتر با دنیا سر و کار دارد، تجارت را مثال میزند تا بهتر، خدایی بودن انسان های باخدا جلوه گر شود و بتوانیم آن را درک کنیم. (مردان خدا حتی اگر در کار تجارت که اوج دنیادوستی است باشند، از یاد خدا غفلت نمیکنند.)

اهمیت تجارت در روایات

رسول خدا (ص) فرمود: «روزی ده قسم است؛ نه قسم آن در تجارت است.»
امیرالمومنین (ع) خطاب به مالک اشتر: «ای مالک هوای تاجران را داشته باش که آنان اسباب آرامش و آسایش مردم هستند و روزی خدا به واسطه آنان بین مخلوقات او تقسیم میشود.»

«و مَن اَصدقُ مِن اللهِ قیلا»؛ «و چه کسی از خداوند در سخن راستگوتر است؟»
ما یقین داریم که خداوند راستگوترین گویندگان است.
خداوند را راستگو دانستیم، به سخنان او اعتماد کردیم و فهمیدیم تجارت، بهترین راه ثروتمند شدن است.

تجارت بهترین مسیر ثروتمند شدن

مسیری مسیر پولدار شدن است که وقتی کسی در آن قدم میگذارد و به آداب آن عمل میکند، پولدار

شدنش حتمی باشد.
در راه تجارت، هر تعداد که اصولی گام بردارند و به آداب تجارت عمل کنند ثروتمند میشوند؛ محدودیتی ندارد.در جواب بعضی که میگویند تجارت بهترین مسیر پولدار شدن نیست باید گفت مشاغل دیگر ظرفیت خاصی دارند.
لیگ برتر ظرفیت مشخصی دارد و تعداد مشخصی از فوتبالیست ها پولدار میشوند؛ همه بازیکنان فوتبال به پول و درآمد مکفی نمیرسند.همه بازیگر نمیشوند، همه بازیگران صاحب نقش اول و دوم نمیشوند و خوب دستمزد دریافت نمیکنند.

فیلم های محدودی در سال ساخته میشود و ظرفیت بازیگری محدود است.بازیگری ظرفیت ورود و کار دارد اما فراتر از حد گنجایش این شغل، آموزشگاه بازیگری وجود دارد که هنرجو میپذیرد.
افراد زیادی بی توجه به ظرفیت این شغل، با شهریه های بالا در این آموزشگاه ها در حال تعلیم بازیگری هستند و این برآمده از حقه بازی اشخاصی است که از علاقه یک عده سودجویی میکنند.
ظرفیت تجارت محدود نیست و ثروتمندی در تجارت با شغل های دیگر قابل قیاس نیست.
تجارت تنها مسیر واقعی کسب درآمد و پولدار شدن است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ