پرسش و پاسخ تجاری + فیلم

در این مقاله چندین سوال تجاری مطرح شده و در زمینه پاسخ آنها توضیحات کوتاهی داده شده که می توان از آنها کمک گرفت.

در این مقاله به سوال های مشترکی که بسیاری از دوستان پرسیده اند، می پردازیم، که در پاسخ آنها نکات کوچکی قرار دارد که می تواند به بهتر شدن کار شما کمک کند تا تجارت موفقی داشته باشید.

سوال 1: سوالی که اغلب مشتریان از تاجران می پرسند این است که چطور می توانیم با شما کار کنیم، و در مورد قوانین و نحوه برقراری قرارداد و شرایط آنها سوال می پرسند.

راهنمایی آراد به دوستان درباره مشتریان کلاهبردار

به عنوان مثال بنابر درخواستی که یکی از تاجران از مشتریان خود دریافت کرده اند این است که مایل هستیم به مدت دوازده ماه، هر ماه شش هزار تن زغال سنگ خرید داشته باشیم، که برای شروع از شما PI می خواهند.

پس از دریافت چنین پیشنهاد بزرگی ممکن است برای هر کدام از شما تاجران عزیز پیش بیاید، که در نهایت با مشتری قرارداد می بندید و معامله را انجام می دهید.

حاما این قرارداد باید توسط دولت آمریکا تایید شود، چرا که این کالا مرتبط با موضوع سوخت و انرژی در کشور مقابل می باشد و سازمان حمایت از محیط زیست هم باید آن را تایید کند.

پس نیازمند استوارنامه و تاییده CIA و آنالیز COA را دارد، که ما در مجموعه آرادبرندینگ قادر به تهیه تمام موارد و تاییده های لازم هستیم تا مشکل صادرات شما برطرف شود.

انجام این فرآیند اداری حدودا چهار الی پنج روز زمان نیاز دارد که باید ثبت نام کنید، تاییدیه های دریافت شده توسط مجموعه آراد برای شما ده سال اعتبار دارد و شما قادر خواهید بود که تا ده سال بدون هیچ مشکلی از این تاییدیه ها استفاده کنید و تجارت داشته باشید.

مشتری با فرستادن یک لینک درخواست پرداخت مبلغی از طرف شما را دارد تا شما هزینه تاییدیه ها را پرداخت کنید که در کشور خود مجوز بگیرد و با شما تجارت کند.

هزینه انجام این فرآیند اداری 7950 دلار است و شما باید این هزینه را پرداخت کنید تا مجوزها گرفته شود.

مشتریان به شما چنین پیشنهادهای بزرگی می دهند و اظهار دارند که پس از دریافت پول و گرفتن مجوز در کشور خودشان، سریعا تمام هزینه های کالاها را می فرستند و با شما معامله خواهند داشت.

با چنین پیشنهادی مطمئن باشید که صد در صد مشتری قصد کلاهبرداری دارد تا فقط از شما به بهانه دریافت مجوزها پول دریافت کند.

کلاهبرداری و دریافت پول به بهانه ثبت نام یا رجیستر کردن

سوال:

مسئله دیگری که اغب تاجران می پرسند این است که مشتری درخواست معامله ای دارد که خواستار ایجاد قرارداد حداقل چند صد هزار دلاری هستند.

که بعد از عقد قرارداد یک رسید ارسال می کنند و مدعی هستند که تمام پول را پرداخت کرده اند، شما بعد از بررسی و صحبت با صراف، متوجه می شوید که پولی ارسال نکرده اند.

پاسخ:

در صورتی که مشتری از همان ابتدا سریعا به پرداخت کامل اشاره می کند، قطعا قصد کلاهبرداری دارد که ممکن است برای جلب اعتماد از شما مدارکی هم درخواست کنند، مانند گواهی ها و مدارک لازم برای تجارت، که شما به آنها مشکوک نشوید.

و در نهایت از شما پول درخواست می کنند، هیچ واردکننده ای در دنیا نباید از صادرکننده پول درخواست کند و یا اینکه نیاز باشد که شما را در جایی ثبت نام یا رجیستر کنند، تا با شما تجارت داشته باشند.

اگر کسی قصد خرید کردن کالایی را دارد، باید خودشان هزینه های رجیستر و ثبت نام را بپردازند.

سوال:

مورد دیگری که سوال پرسیده اند این است که مشتریانی از کشور قطر درخواست داده اند که تصمیم دارند در مناقصه ای شما را ثبت نام کنند و برای شرکت داده شدن، از شما درخواست پرداخت هزینه شرکت در مناقصه را دارند.

پاسخ:

اگر مشتری مایل است که چنین کاری انجام دهد نباید شما هزینه های آن را بپردازید، چه لزومی دارد که صادرکننده در چنین مناقصه هایی شرکت کند، تمامی این موارد از نمونه های کلاهبرداری است که قصد دارند فقط از شما پولی بگیرند و بعد از دریافت پول ناپدید می شوند.

فکر نکنید که می توانید با آنها معامله داشته باشید و گول وعده های بزرگشان را نخورید و فقط به عنوان یک تجربه به آنها نگاه کنید.

سوال:

تاجر دیگری سوال پرسیده است که مشتری از او درخواست داشته که اسمش در کمپانی پروفایل درج شود، چرا که تصمیم دارد در کشور خود برای کالا های شما بازاریابی انجام دهد، آیا انجام دادن این کار به ضرر تاجر است؟

پاسخ:

اگر مشتری از شما پولی درخواست نکرده است، هیچ مانعی ندارد و شما می توانید این کار را انجام دهید، به این طریق هم برایتان بازاریابی انجام داده و هم به مشتری خود احترام گذاشته اید و با او می توانید مذاکره بهتری داشته باشید.

اگر چنین افرادی قصد کلاهبرداری هم داشته باشند، مسئولیتی برای شما ندارد و شما فقط یک فایل در اختیار او قرار داده اید.

سوال:

عده ای از مشتریان به تاجران درخواست می دهند که بازاریاب هستند و در ازای دریافت ماهیانه صد دلار حاضرند در کشور خودشان برای کالا و محصولات آن تاجر بازاریابی کنند، آیا این افراد قابل اعتماد هستند؟

پاسخ:

بله چنین افرادی هستند که این شغلشان است و دارای روابط خوبی در کشور خودشان هستند و هر کالایی به آنها معرفی کنید، قادرند برایتان بازاریابی کنند.

ما فردی در کشور قطر را می شناختیم که بسیار در کار خود برای بازاریابی مهارت دارد، برای چنین کسی حتی تا هزار دلار در هر ماه، حاضرهستیم بپردازیم چرا که نسبت به آن شخص شناخت کافی داریم.

ولی در مورد افرادی که ناشناس هستند و خودشان به شما درخواست داده اند، نمی توانیم بگوییم که حتما افرادی قابل اطمینانی باشند، پس به چنین افرادی پول ندهید.

سوال:

مشتری دیگری به تاجری اظهار داشته که برای او در دنیزبانک ترکیه حسابی باز کرده و مبلغی در آن حساب قرار داده و شما می توانید آن پول را به صورت آنلاین به هر حسابی از کشور خودتان جا به جا کنید، آیا این مشتریان قابل اعتماد هستند؟

پاسخ:

این افراد که در مورد انتقال پول به ایران صحبت کرده اند کاملا مشخص است که اطلاعات کافی در این زمینه نداشته اند، چرا که به هیچ وجه امکان انتقال پول به ایران وجود ندارد.

درست است که بانکی به این نام وجود دارد، اما دلیل نمی شود که به این دسته از مشتریان سریعا اعتماد کنید، چرا که دنیزبانک نام برده شده با دنیزبانک اصلی فرق می کند و با صفحه ای تقلبی به شما پیام داده اند.

پس چنین آدرس هایی تقلبی هستند، که خودشان درست کرده اند و با اسم و url مشابه قصد کلاهبرداری از تاجران را دارند، بعد از اینکه شما در آن ثبت کرده و بخواهید که پول را جا به جا کنید، از شما به عنوان مالیات درخواست پول می کنند.

ممکن است مقصد این چنین افراد هک کردن رمزها و اطلاعات شما باشد که بتوانند اطلاعاتی از شما به دست بیاورند.

این افراد اغلب با پیشنهادهای اغواکننده، قصد کلاهبرداری دارند و در همان ابتدای کار می گویند که یک میلیون دلار پول به حساب شما واریز کرده اند، اغلب این دسته از افراد هیچ نگرانی از بابت کالا ندارند پس کاملا مشخص است که اینها کلاهبردار هستند تا فقط پولی از شما بگیرند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 پاسخ
  1. ناشناس
    ناشناس گفته:

    کلاهبرداری فروشنده رو شنیده بودم ولی مشتری رو نه
    خب میشه اول پول و دریافت کرد تا کلاهبرداری پیش نیاد

    پاسخ