🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

میزان صادرات انبوه قلوه سنگ + فیلم

صادرات قلوه سنگ از ایران می تواند یک حوزه بسیار پرسود باشد و به میزان انبوه به کشورهای همسایه ارسال شود زیرا جزو بزرگترین مشتریان این محصول هستند.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
صادرات انبوه قلوه سنگ

آیا فکر می ‌کنید که از فروش و صادرات قلوه سنگ، محصولی که خیلی از ما ارزشی برای آن قائل نیستیم و فکر می‌ کنیم که به صورت طبیعی در همه جای دنیا یافت می شود می توان به سود خوبی دست یافت و آیا می شود از فروش قلوه سنگ در بازارهای جهانی به درآمدهای خوبی رسید؟

انواع قلوه سنگ های تجاری

به طور کلی امروزه دو نوع قلوه سنگ در جهان، خرید و فروش می ‌شود، قلوه سنگ‌ های صنعتی یا در اصطلاح قلوه سنگ هایی که از معدن استخراج می شوند و توسط سنگ شکن ها و ماشین آلات خرد کننده سنگ، تبدیل به قلوه سنگ ریز و کوچک می شوند و کاربرد این گروه سنگ ها امروزه در بتن ریزی، ساخت ساختمان ها و در ایجاد بسترهای راه ‌آهن است.

 اما مدل دیگری از قلوه سنگ ها هستند که کاربرد بسیار جذابی دارند، این قلوه سنگ ها که اکثراً طبیعی هستند قلوه سنگ هایی هستند که در بستر اکثر رودخانه ها، در شهرها و استان ‌های مختلف ایران پیدا می‌ شوند، تنوع رنگی قلوه سنگ های طبیعی در کنار دوام و شکل ظاهری که دارند به ما کمک می‌ کنند که از آنها در ایجاد منازل و دیدگاه های طبیعی و مصنوعی بسیار زیبا استفاده کنیم.

امروزه در پارک ‌ها، مراکز تفریحی و مسکونی، برای ایجاد سنگفرش ها، زیست گاردن ها، باغ ها و باغچه ها از این قلوه سنگ های تزیینی استفاده می شود.

موقعیت سنگ شناسی ایران برای کسب درآمد

همانطور که می دانید ایران محل تلاقی سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا است و این مسئله سبب شده است که از نظر سنگ شناسی، ایران ضمن دارا بودن معادن و منابع گسترده سنگ ها، از اجناس و مواد اولیه مختلف، بتواند در بستر رودخانه ‌ها و در دامنه کوه‌ ها، قلوه سنگ ‌هایی با تنوع رنگی بالا را در خود جای دهد.

آیا این مسئله به ما کمک می‌ کند که بتوانیم از آن پول در بیاوریم؟ سوال اصلی اینجاست که آیا ما توانستیم از این استعداد خدادادی، از این منابعی که برای آن کوچکترین هزینه ای نکردیم، پول های خوبی در بیاوریم؟ برای اینکه به این نکته برسیم باید بررسی کنیم ببینیم که چه بازار هایی برای قلوه سنگ های صنعتی و طبیعی در دنیا وجود دارد.

لیست قیمت قلوه سنگ ها

اگر بخواهیم در رابطه با قیمت و لیست قیمت قلوه سنگ صحبت کنیم باید به این نکته اشاره کنیم که این محصول به طور کلی یک محصول ارزان قیمت در دنیا به شمار می ‌رود، امروز قوه سنگ های صنعتی و طبیعی دارای قیمت هایی نظیر ۱۰ الی ۶۰ دلار برای هر تن هستند.

اما آمار واردات کشورهای مختلف جهان به ما می‌ گوید با وجود اینکه عددی که برای خرید هر تن قلوه سنگ صرف می ‌شود بسیار پایین است، رقم ‌های بالایی برای واردات کلی این محصول در جهان صرف می ‌شود، امروز بازار جهانی به ما می گوید که سالانه بیش از ۳.۷ میلیارد دلار برای خرید قلوه سنگ، چه صنعتی و چه تزیینی، در جهان هزینه صرف می شود.

وارد کننده های قلوه سنگ

کشورهایی نظیر قطر، آلمان، هلند، آمریکا، کویت، سوئیس، سنگاپور و روسیه بزرگترین وارد کننده های قلوه سنگ ها به شمار می روند و کشورهای حوزه خاورمیانه سالانه بیش از ۷۴۰ میلیون دلار برای خرید قلوه سنگ هزینه صرف می‌ کنند.

قطر به عنوان بزرگترین وارد کننده این محصول در جهان و خاورمیانه، سالانه بیش از 294 میلیون دلار برای خرید آن هزینه صرف می‌ کند، در کنار قطر، کویت دومین وارد کننده خاورمیانه، عددی بالغ بر ۲۳۰ میلیون دلار و عراق به عنوان سومین وارد کننده خاورمیانه برای قلوه سنگ، سالانه بیش از ۱۲۴ میلیون دلار هزینه صرف می ‌کنند.

کشورهای حوزه CIS که در شمال ایران قرار دارند سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار برای خرید این محصول به ظاهر بی ارزش، هزینه صرف می ‌کنند همچنین کشورهای حوزه آ ث آن یا همان کشورهای حوزه آسیای جنوب شرقی که رابطه تجاری و اقتصادی خوبی با ایران دارند هم سالانه حدود ۲۶۰ میلیون دلار برای خرید قلوه سنگ هزینه ثبت می ‌کنند.

سهم ایران در صادرات قلوه سنگ

با وجود این بازار جذاب آیا ما توانستیم سهم قابل توجهی را به خودمان اختصاص دهیم؟ اگر دقت کنید بزرگترین وارد کننده های قلوه سنگ (قطر، کویت، عراق و روسیه) همگی در اطراف ایران هستند با وجود این بازار گسترده به نظر شما آیا ما توانستیم توفیق خوبی در فروش و صادرات قلوه سنگ چه در نوع طبیعی و چه در نوع صنعتی به خودمان اختصاص دهیم؟

متاسفانه در سال گذشته میلادی کل عدد صادراتی ما برای قلوه سنگ حدود ۸ میلیون دلار بوده است، این عدد در مقایسه با بازارهای اطراف ما چیزی به حساب نمی ‌آید اما سوال اینجاست آیا ما برای جذب حتی عدد پایینی مثل 8 میلیون دلار برنامه ‌ریزی کردیم؟ آیا این عدد بر اساس برنامه ریزی و پلن صادراتی به دست آمده است؟

خیر، صادرات قلوه سنگ از ایران به صورت سنتی انجام شده است، همانطوری که بسیاری از کالاهای دیگر از ایران با روش های سنتی صادر می شوند.

اما بررسی کنیم ببینیم چه طوری می توانیم این محصول را به بازارهای جهانی ارائه کنیم و خودمان را به عنوان تامین کننده خوب قلوه سنگ در جهان معرفی کنیم و بتوانیم مشتری های خوبی جذب کنیم و صادرات انجام دهیم.

راهکار درست برای جذب مشتری

 همانطور که گفته شد اکثر وارد کننده های بزرگ قلوه سنگ دنیا در اطراف ما هستند، کشورهایی مثل قطر، کویت، عراق، امارات، عمان، یمن و … بازارهای بسیار خوبی برای صادرات قلوه سنگ ایرانی هستند، پس کافی است که ما به زبان عربی در اینترنت که یک روش بسیار ارزان قیمت است برند سازی کنیم.

برای ورود به بازار کشورهای حوزه CIS مخصوصا روسیه و اروپای شرقی کافی است که به زبان انگلیسی یا روسی برند سازی انجام دهیم، کشورهای حوزه آ ث آن و CIS با جستجو های انگلیسی به راحتی می ‌توانند ما را پیدا کنند، پس کافی است ما خودمان را در اینترنت مطرح کنیم و مشتری هایمان را از این طریق جذب کنیم.

ارتباط با آراد برندینگ

اگر دوست دارید در حوزه صادرات قلوه سنگ های زینتی یا صنعتی ایرانی، فعالیت کنید با ما آراد برندینگی ها ارتباط بگیرید، ما به شما راهکار می دهیم که چطوری خودتان و محصولتان را در بازارهای جهانی معرفی کنید.

امیدواریم که صحبت های امروز ما هم برای شما مفید واقع شده باشه، دوست داریم که همه شما عزیزان را در همایش های صادراتی آراد برندینگ ببینیم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
 1. Avatar
  غلامی گفته:

  کشوری که انقد منابع و معادن توش وجود نداره نباید مردمش انقد از نظر اقتصاد تو فشار باشن و به سختی زندگی کنن

  پاسخ
 2. Avatar
  آریا گلی گفته:

  دونستن زبان بین المللی یا کشوری که قراره باهاش صادارت انجام بدیم در ایجاد و شکل گیری بهتر معامله خیلی مهمه

  پاسخ