📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

آموزش برندسازی در اینستاگرام + فیلم

از طریق اینستاگرام نیز می توان برندسازی مثبتی انجام داد، منتهی به شرط اینکه تمامی پارامتر های اعتمادسازی را در این شبکه اجتماعی به درستی و اصولی رعایت کنیم.

در ایجاد یک صفحه ای مانند MONEY TEST طی چه مراحلی الزامی است؟

آراد جدیدا یک صفحه ایجاد کرده به نام MONEY TEST که در طول سه روز بیش از ده هزار نفر در آزمون هوش اقتصادی شرکت کرده اند.

قبل از این که این صفحه تبلیغ شود ابتدا زیر ساخت های آن ایجاد شده یعنی آزمون طراحی شد همه ELEMENT و OPTION هایی که مد نظر و هدف است ایجاد شد و بعد آزمون طراحی و استاندارد سازی شد همه آنالیزها در گام نخست قبل از تبلیغات اجرا شد و در انتها تبلیغ شد.

برای صفحه ساده ای مانند MONEY TEST هزینه زیادی صرف شده است که در سه روز بیش از ده هزار نفر در این صفحه آزمون داده اند. می توان گفت به طور تقریبی شصت هزار نفر بازدید کرده که بیش از ده هزار نفر از آن ها در این آزمون شرکت کرده اند.

 برای صفحه MONEY TEST چند نفر حاضر شده اند پول پرداخت کنند؟

این مورد باید تحلیل شود و اگر تحلیل گر اقتصادی نباشید نمی توانید در کسب و کار خود موفق باشید ولی به طور تقریبی می توان گفت از هر شش نفر یک نفر حاضر به پرداخت هزینه شده است.

هزینه های ایجاد یک صفحه و نتیجه آن

برای ایجاد یک صفحه به طور تقریبی یک ماه زمان گذاشته شده و برای طراحی، رفع اشکالات، اضافه کردن OPTION ها، برنامه نویسی های انجام شده هزینه های زیادی صرف شده است. اما در انتها پولی به دست نیامد.

کارشناسان آراد می دانستند زمانی که برند سازی شود از این صفحه پول به دست می آید. ساختار ایجاد شده ساختار به خودی خود پول نمی دهد. برای ساختار تبلیغ می شود بعد از تبلیغ به پول آوری می رسد.

وقتی صفحه ای دیده می شود به طور مثال از هر هزار نفر، N نفر حاضر شدند پول پرداخت کنند چه کاری می توان کرد که این تعداد دو برابر شود با بروز رسانی هایی که اعمال می شود می توان گفت به نتیجه مطلوب می رسد.

کسانی که بروز رسانی نمی کنند هیچ دلیلی وجود ندارد که موفق شوند و مشتری به آن ها اعتماد کند و یا بفروشند. با آموزش هایی که می بینند باید استراتژی درستی به کار بگیرند و کار خود را مدیریت کنند و به موفقیت برسند.

استاتوس ها چه میزان بازدید کننده دارند؟

استاتوس ها در بحث اینستاگرام زیاد بازدید می گیرد سعی کنید هر روز بدون استثناء استاتوس بگذارید. هم برای سایت و هم شبکه های اجتماعی خود محتوا تولید کنید.

پست های خبری اتفاقاتی که می افتد را می توانید در اینستاگرام خود استاتوس کنید که ساختارهای آن را از قبل ایجاد کرده اید.

یا مثل کلیپی که هنگام و چگونگی صادرات محصولتان را نشان می دهد فوق العاده است. از مباحث جذاب کسب و کار خود می توانید استاتوس کنید و اطلاع رسانی و تبلیغات کنید.

صحبت هایی که با مخاطب می شود سعی کنید پست نکنید به صورت استاتوس درآورید. پست ها برای برندها جذاب نیست استاتوس زیاد دیده می شود سیگنال های جذاب تری می گیرید. بنرهای مناسبتی را پست کنید هم استاتوس و هم پست کنید.

نقش هدایت کننده در موفقیت افراد

زمانی شما دلگرم می شوید و کار برای شما جدی می شود که یکی شما را به جلو هل دهد. اگر راهنما و هدایت کننده نداشته باشید چیزی که باعث می شود شکست بخورید اتفاقاتی است که در پیرامون شما می افتد.

خانواده، دوست، آشنا و افراد اطراف همه ناامید هستند و نشستند و منتظرند که یک اتفاقی بیافتد. کسی هم کاری انجام نمی دهد و اگر بخواهد انجام دهد مانع شده و عدم موفقیت را بر او می باورانند.

به طور مثال افراد زیادی خواهان سخنان انگیزشی و انرژی از سوی کارشناسان آراد هستند تا آن ها را به جلو هل دهد در کسب و کار جلو بروند.

کمترین حرکت به دست آوردن سود راحت تر و موفقیت بیشتر

اوضاع و شرایط جامعه ما به شکلی شده است که هیچ کسی نمی داند چه کاری باید بکند کاری هم از دست او ساخته نیست. اگر کسی کوچک ترین حرکتی کند و فقط همین آموزش ها را کمی رعایت کند خیلی خوب پول در می آورد.

نسل دهه هفتاد و هشتاد علاقه ای به کار کردن ندارند همه کار آن ها تفریح سرگرمی بازیگوشی و … شده است و اگر کسی پیدا شود کار کند بازی را در آینده می برد.

در میان این افراد کسی کار کردن بلد نیست. و شما خیلی ساده در شرایط امروز می توانید خیلی بیشتر و راحت تر از دیگران پول در بیاورید. و باید فقط داستان را پی بگیرید.

اهمیت تصاویر لوگو در اینستاگرام

تصاویر لوگو همان طور که گفته شد بازید کننده بیشتری دارد و برای مخاطب جذاب بوده و در ذهن او می نشیند. به این برند سازی می گویند که فقط اعتماد مشتری را به همراه دارد.

فقط اعتماد می کنند که شما یک شرکت کلاهبردار نیستید و کار شما درست است. پس با داشتن چند تصویر و لوگو از برند خود که به آن برند سازی گفته می شود می توانید این اتفاق را رقم بزنید.

کمپانی پروفایل و مواردی که باید بدانید

در مورد کمپانی پروفایل ها  کاتالوگ ها راحت می توانید روی پیج تان به اشتراک بگذارید تا بتوانند آن را دانلود کنند خیلی از افراد سایت و کمپانی پروفایل دارند اما اطلاع رسانی نمی کند.

باید اطلاع رسانی کنید و توانمندی را تبلیغ و معرفی کنید خیلی از آپشن ها و ابزارها و زیر ساخت هایی دارد که معرفی نمی شود و بلا استفاده باقی می ماند. هرگز توانمندی های خود را مخفی نگه ندارید.

آیا پست مناسبتی می تواند پول آوری داشته باشد؟

در پست ها که بحث در مورد تیزر ها، لوگوها و تم های تبلیغاتی است باید به ازای روزهای مهم سال تبلیغات کنید. از تقویم مناسبت های مهم را بیرون بکشید. به عنوان مثال در این تاریخ چه مناسبتی وجود دارد تبلیغات روی آن مناسبت انجام دهید.

و از تبلیغ آن مناسبت می توان کلی پول به دست آورد و خیلی از افراد بیخیال همچنین برنامه هایی هستند مانند یک روز عادی سپری می کنند در حالی که دنیا این گونه نیست.

کاور چیست و چه اهمیتی در صفحه اینستاگرام دارد؟

تصاویر اول که به اصطلاح به آن کاور می گویند باید جذاب باشد. لوگوهایی از محصول خود طراحی کنید تا کاور داشته باشید کار زیباتر می شود و وقتی تصویری بر لوگو انتخاب می کنید حواستان باشد تصویر در کادر درست نمایش داده شود.

در بحث صادرات تصویر هواپیما یا کشتی بگذارید تا بفهمند که بله بحث صادرات است. در سایت آراد برندینگ تمام ویدئوهایی که روی سایت می رود با کاور خود چیزی را توضیح می دهد ابتدا موضوع آن ویدئو روی آن کاملا شفاف و مشخص بیان می شود.

وقتی تصویری روی ویدئو نمایان نباشد چه اتفاقی می افتد؟

اگر تصویر نمایان نباشد بازدید کننده رغبت نمی کند آن پست را ببیند. شاید بر این باور باشید که مخاطب یا مشتری آن پست را میبیند که اشتباه می کنید و این گونه نیست.

یعنی اگر پستی دویست و شانزده بازدید گرفته اگر کاور داشت دویست و شانزده به چهارصد تغییر می کرد. ویدئو باید خسته کننده نباشد و شما با یک حرکت ساده تعداد بازید از پست را افزایش می دهید. هدف صرفا پست گذاشتن نیست.

به چند روش می توان برند سازی کرد؟

می توان به دو مدل برند سازی کرد

 1. برند سازی مثبت
 2. برند سازی منفی

می توانید با برند سازی مثبت یا منفی که انجام می دهید به مخاطب یک حس خوب یا بد بدهید.

الزام قرار دادن اسم در ابتدای سایت چیست؟

سعی کنید اسم خود را در ابتدای سایت بگویید تا مخاطب بداند با چه فردی قرار است صحبت کند این در اعتماد سازی بسیار مهم است. حتما برای وب سایت خود اس اس ال در خواست بدهید.

چگونگی فونت و دیزاین ( طراحی ) سایت

فونت و دیزاین سایت باید مخاطب را به مطالعه کردن و خواندن محتویات سایت ترغیب کند که از کنارش به سادگی عبور نکند. فونت جذابی انتخاب کنید.

از شکلک ها و آیکون های مناسب استفاده کنید مثلا برای همراه آیکون تلفن را بگذارید آیکون گذاشتن مقداری کارتان را شیک تر می کند و خوانایی به صفحه شما می دهد سعی کنید از این تکنیک هم بهره بگیرید.

فونت مناسب و حرفه ای که یک بار آن را می خرید و برای همیشه دارید فونت های مناسب از ایران سنس بخرید. از وب سایت فونت ایران دات کام می توانید فونت های جذاب خریداری کنید.

جالب است بدانید اگر بروزرسانی آن هم بیاید رایگان است و آمارهای استفاده شده از این فونت را هم در اختیارتان قرار می دهد.

مانند فونت آوینی که به نوعی فونت ماژیکی است که کار را بسیار زیبا می کند. سعی کنید همیشه به روز باشید. فونت های روی بسته بندی ها و فونت هایی که برجسته می کنند کیفیت کار را بالا می برد.

هدف از تعریف مقاله چه باید باشد؟

وقتی یک مقاله را تعریف می کنید باید انتهایی داشته و اگر هدف تماس است گزینه های مناسب بگذارید تا از تماس گرفتن دور نشود. یا اگر قرار است دانلود شود به خوبی آن را به اشتراک بگذارید.

چرا دعوت از اینستاگرام به تلگرام اشتباه است؟

دعوت کردن از اینستاگرام به تلگرام کار اشتباهی است این حرکت را هرگز انجام ندهید تلگرام یک سیستم تقریبا مرده ای به حساب می آید مخاطب را از یک پیج زنده به سیستم مرده دعوت نکنید ممکن است مخاطب فراموش کند کجا بوده و چیزهایی که باعث فراموشی مخاطب می شود را هرگز انجام ندهید.

چگونگی تصویر برای پست در صفحه

کیفیت تصویر هم باید بالا باشد تصویر نباید شطرنجی باشد. حتما سعی کنید از تصاویری که انتخاب می کنید در صفحه خود در موردش بنویسید و اطلاع بدهید روی تصویر باید مشخص کنید. البته باید با فونت و رنگ بندی که به تصویر بیاید.

آیا گذاشتن عکس در پست به تنهایی کافی است؟

در پست ها صرفا فقط عکس بگذارید اشتباه است همیشه روی عکس یک متن هم بنویسید که این عکس و کاربردش چیست.

برای این که مخاطب بداند چیست باید روی آن کلیک کند و نوشته ای که در کپشن گذاشتید بخواند تا بفهمد چیست .

توضیحاتی که بر روی عکس می گذارید با ترکیب رنگ ها برای محصول مهم است که از چه رنگ هایی بهره می گیرید به روانشناسی رنگ ها خوب دقت کنید.

تصاویر منتخب برای پست چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

وقتی تصویر بدی برای پست در صفحه می گذارید انگیزه و انرژی مخاطب را می گیرید. در سایت آراد همه پست ها در یک سبک هستند اگر یک پست بد بگذارند انگیزه و انرژی آن پیج و قدرت آن پیج کاهش پیدا می کند که اشتباه بزرگی است و هرگز این کار را نکنید.

تصاویری که در اینترنت است را سعی کنید استفاده نکنید حس مخاطب کاهش پیدا می کند اگر تصویر برای افراد خارجی است از متن به زبان های دیگر استفاده کنید.

هرگز تصویری نگذارید طوری به نظر برسد که انگار یک برند فقیرانه را تبلیغ می کنید.شرکت اپل هرگز از تصاویر فقیرانه استفاده نمی کند از تصاویر لوکس و افراد باکلاس در تصویر می گذارند.

در پیج های اینستاگرامی تصاویر به صورت مربع است و باید دقت کنید تصویری که انتخاب می کنید مستطیل است و لوگوی خود را جای مناسبی در تصویر قرار دهید که مخفی نشود. مخاطب در ابتدا کاور شما را می بیند پس باید لوگوی شما مخفی نباشد.

ویژگی و تعداد پست در صفحه اینستاگرام

تعداد پست ها نباید کم باشد حداقل هفته ای یک مرتبه باید پست بگذارید. پست گذاشتن مدل های مختلفی دارد. می توانید بازار هدف خود را تجزیه و تحلیل کنید صحبت کنید و فایل صوتی را به صورت یک پادکست درآورید و یک افکت روی آن هم بگذارید عالی است.

به طور مثال از کلیپی که اصلا ربطی به حوزه کاری شما ندارد و انفجار بیروت را نشان می دهد را بگذارید مخاطب را جذب می کنید.

چگونه در فایل های ویدئویی کاور مشخص می شود؟

وقتی فیلمی را پست می کنید که کمتر از یک دقیقه است زمانی که آپلود شد NEXT را می زنید وارد مرحله بعدی می شوید که می پرسد: می خواهید کاور اولتان چه چیزی باشد که می توانید کاور را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید به طور مثال ثانیه پنجم را به عنوان کاور انتخاب می کنید.

چه محتواهایی باید تولید شود؟

یک ویدئو از خود و محصول بگیرید و به اشتراک بگذارید. یک بحث تبلیغات است و یک بحث اعتماد گرفتن است یعنی همه کارها از قبیل پست گذاشتن، تبلیغ کردن ، اطلاع رسانی کردن و هشتک ها را بتواند انجام دهد.

ترفندها و نکات جا مانده برای افزایش فروش، دنبال کننده ها و رسیدن به موفقیت

در قدیم هشتک ها جایگاه می گرفتند ولی امروزه فقط خوانایی را پایین می آورند. دنبال کنندگان زیادی می خواهید ترفندهایی وجود دارد که با توجه به آن ترفندها فالوورها افزایش می یابد. همچنین می خواهید دایرکت های بسیاری هم دریافت کنید و فروشتان افزایش یابد.

در فیس بوک و لینکدین در صادرات باید فعال باشید این دو پیج هم خیلی به شما کمک خواهند کرد و مشتری های زیادی خواهید داشت.

خیلی از افراد زبان انگلیسی بلد نیستند به فارسی هم که تبلیغ کنید از فارسی زبان خارج از کشور می توانید مشتری پیدا کنید. در بحث صادرات هم امکان پذیر است که این سایت به شما مشتری بدهد.

گام به گام برند سازی تان تکمیل شود پرونده برند سازی تا یک جایی ممکن و درست است نموداری برای موفقیت ترسیم کنید اگر از همان ابتدا لاک پشتی و کند حرکت کنید زمان می گذرد و در بین راه خسته می شوید و ممکن است هنوز به هدف برندسازی نرسیده رها کنید.

شروع کارتان لاک پشتی حرکت نکنید خیلی قوی شروع کنید تا به آن نقطه اولیه که مد نظر است در کمتر از سه ماه برسید. طولانی تر نشود که شما را خسته کند که مثلا در ماه ششم شما کسب و کارتان دیده شود این موضوعی است که باید حواستان به آن باشد و رعایت کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


31 پاسخ
 1. Avatar
  نویدکلانتری گفته:

  برندسازی در اینستاگرام این شبکه اجتماعی پرمخاطب و محبوب که در مدت خیلی کمی توانست رقبای خودش را پشت سر بگذارد خیلی حائز اهمیت است

  پاسخ
 2. Avatar
  پیمان معظمی گفته:

  اینستاگرام بر پایه عکس و ویدیو یعنی دید بصری ارائه میشه
  تصویر برند ما در شبکه‌­های اجتماعی در حال حاضر از اهمیت ویژه‌ای برخورداره
  کاربران تعاملی این شبکه‌ها بیشتر تمایل به عمل دارن

  پاسخ
 3. Avatar
  آرش آشوری گفته:

  حتما پیج برندهای مطرح دنیا را دنبال کنین ببیند که چجوری برای متمایز دیده شدن پست‌های خودشون رو ماهرانه منتشر می‌کنن
  درس گرفتن از برندهای بزرگ رو همیشه مد نظر داشته باشین

  پاسخ
 4. Avatar
  امیررزاقی گفته:

  ایجاد محتوای هدفمند همراه با خلاقیت می‌تونه بیش از پیش محصولات ما رو به تاپ‌ترین‌های بازار کار تبدیل کنه

  پاسخ
 5. Avatar
  امیررونقی گفته:

  به مرور زمان می‌تونیم به راحتی از دانش قبلی و تجربیات خود در اشتراک‌گذاری پست‌های متفاوت در اینستاگرام بهره ببریم

  پاسخ
 6. Avatar
  محمدرضامحمدهادی گفته:

  در حال حاضر افراد ماهر و فعالی در این زمینه فعالیت می‌کنن که نشان از اهمیت برندسازی در اینستاگرام داره

  پاسخ
 7. Avatar
  رضامهاجر گفته:

  اگه به اندازه کافی در شروع نتونیم مثل برندهای مطرح عمل کنیم از مشاوره و خدمات متخصصین استفاده کنیم

  پاسخ
 8. Avatar
  امیرشیبان خاقانی گفته:

  اگر ما با اهداف معین و مشخصی برای طی کردن مسیر از قبل مشخص نماییم
  مسلما از اتلاف وقت، انرژی، سرمایه انسانی، منابع مالی و فرصت‌ها جلوگیری خواهیم کرد

  پاسخ
 9. Avatar
  علی رضافرحزادی گفته:

  قبل از اینکه حتی یک پست در اینستاگرام تجاری خودمون به اشتراک بگذاریم یعنی دلایل خود را از تعیین اهداف و فعالیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام را حتما برای خودمون تعیین نماییم

  پاسخ
 10. Avatar
  کیان شاعری نیا گفته:

  در نوع شروع صحبت، مخاطب قرار دادن فالوورها، در نحوه بیان موضوعات و به پایان رساندن آن، گرافیگ، لوگو و هر تمی به شما کمک می‌کند تا الگوی مختص کسب و کار خودتان را همراه با شعار کسب و کارتان به صورتی بین دنبال کنندگان خود رواج دهید

  پاسخ
 11. Avatar
  حسین حسینی فشمی گفته:

  البته در راستای هدفی که از فعالیت در اینستاگرام دارید یعنی هر چقدر مخاطب سریع تر حیطه فعالیتی و خدمتی شما را به وضوح درک نماید به همان اندازه شما موفقیت‌های زیادی را کسب خواهید نمود…

  پاسخ
 12. Avatar
  عرفان یزدی گفته:

  دیگه محدود به استفاده از متن و پیام نوشتاری به عنوان استاتوس نیستیم و میتونیم اموجی، عکس یا حتی ویدیوهای مورد نظرمون رو به عنوان استاتوس ارسال کنیم

  پاسخ
 13. Avatar
  امیرمحرابی گفته:

  هرجا نماد ما دیده بشه نوع فعالیتمون و هر چیزی که از ما می دونن هم به یادشون میاد پس باید با لوگویی خاص به یاد ماندنی بشیم

  پاسخ
  • Avatar
   محمدصادق آذین گفته:

   در واقع می‌توان گفت لوگو برای شناسایی محصول مورد استفاده قرار می‌گیره و می‌تونه برای شناسوندن هویت شرکت یا محصول تاثیر بسزایی داشته باشه

   پاسخ
 14. Avatar
  محسن دامادی گفته:

  لوگو معرف شرکت ، سازمان یا کسب و کار ماست
  لوگو به فعالیت ما هویت می ده و باعث جلب اعتماد بیشتر از سمت مخاطب میشه
  عدم استفاده از لوگو در کسب و کار کاملا احساس میشه

  پاسخ
  • Avatar
   حسین زندباف گفته:

   حس خوبی که بعد از دیدن یک لوگو به ما دست می ده به این معنیه که اون لوگو به صورت حرفه ای طراحی و پیاده سازی شده

   پاسخ
 15. Avatar
  محمدمطیع گفته:

  نباید یک لوگو هیچ گاه در کل زمان فعالیت ما تغییر کنه و مردم نیز اون نماد رو بشناسن و حس ثبات و مورد اعتماد بودن اون شرکت و مجموعه رو به دیگران منتقل می کنه

  پاسخ
 16. Avatar
  مژگان بیات گفته:

  تصاویر تاثیر بیشتری در ذهن دارن و به راحتی در حافظه می مونن
  باید از یک طرح زیبا استفاده کنیم و بتونیم از تصویر خوبی استفاده کنیم

  پاسخ
 17. Avatar
  مجیدیاسر گفته:

  اکثر مردم دنیا طرح های ساده تر رو می پسندد
  می تونید با یک متن کوتاه یا یک طرح گرافیکی ساده تاثیر خوبی در ذهن اونها بزاریم

  پاسخ
 18. Avatar
  میلاد موحدی گفته:

  لوگوها با استفاده از تصاویر نمادها یا علامت‌ها و نشانه‌ها باعث شناخته شدن شرکت‌ها کارخانه‌ها یا محصولات میشن

  پاسخ
 19. Avatar
  آیدین ظریف گفته:

  هیچ اشکالی نداره اگه از کم شروع کنیم و به مرور مقدار تولید و سفارشاتمون رو افزایش بدیم
  شاید بعضی اوقات شنیده باشین که میشه یک شبه راه صد ساله را طی کرد اما به این صحبت ها توجه نکنین
  موفقیت نیاز به تلاش مستمر داره

  پاسخ
 20. Avatar
  مهران ملکوتی گفته:

  کاربران خوشنود و رضایت‌مند از برند ما لژیون هایی هستن که می تونن از هر ابزار دیگری فروش ما رو بیشتر رونق ببخشنن

  پاسخ