رونق تولید کالای ایرانی

بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، سال ۹۸ با عنوان سال رونق تولید کالای ایرانی نامگذاری گردید.

از آنجایی که متاثر از تحریم های ناعادلانه، کشور ما از لحاظ اقتصادی با چالش های زیادی دست به گریبان می باشد، حمایت از کالای ایرانی می تواند یک گام تعیین کننده و استراتژیک برای عبور از این برهه حساس و در عین حال سخت تلقی گردد. بدون تردید، در پرتو رونق تولید کالای ایرانی میتوان با رسیدن به مرز خودکفایی و استقلال، در جهت بهبود و توسعه فضای اقتصادی اقدامات لازم و مقتضی را به عمل آورد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که میزان تولید ناخالص داخلی در سال ۱۳۵۶ حدود ۱۱۹ هزار میلیارد برآورده شده بود. این در حالی است که این رقم با ۷/۱ درصد رشد در سال ۱۳۹۳ به میزان ۲۰۳ هزار میلیارد تومان رسید.

لازم به ذکر است که کشور ما از نظر تولید ناخالص داخلی، رتبه ۱۸ را به خود اختصاص داده است. با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های بالای این مرز بوم و حمایت از رونق تولید کالای ایرانی میتوان ضمن دستیابی به رتبه های بسیار مناسب و بهتر، بستر لازم برای رسیدن به یک اقتصاد شکوفا را فراهم آورد.

بدون تردید، با برطرف ساختن موانع، مشکلات و چالش ها تولیدکنندگان، صنعتگران و کارآفرینان میتوان به معنای واقعی کلمه رونق تولید را متجلی ساخت.

اهمیت رونق تولید کالای ایرانی

بدون اغراق، یکی از مهمترین مؤلفه ها برای رونق تولید کالای ایرانی، از بین بردن موانع اصلی و تاثیرگذار در این زمینه می باشد. از سوی دیگر، یکی از پارامترهای مهم و کلیدی برای مبتلور ساختن اقتصاد مقاومتی، به محقق شدن رونق تولید اختصاص پیدا می کند.

علاوه بر این، حمایت نهادهای دولتی، سازمان ها و اغلب قریب به اتفاق مردم از کالای تولید داخل، یکی از پیش شرط های لازم و ضروری برای رسیدن به امر مهم قلمداد می گردد.

شایان ذکر است که چرخه رونق تولید کالای ایرانی در پرتو حمایت اکثریت مردم با سرعت بیشتری به چرخش در خواهد آمد، که نتیجه این امر رونق محصولات و فراوانی کالاهای متنوع و مختلف می باشد.

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که رونق و توسعه تولید کالای داخلی به عرصه یا حوزه خاصی محدود و محصور نمی شود، بلکه صنایع دستی، خانگی، تولیدات دامداری، تولیدات کشاورزی، صنایع بزرگ، صنایع متوسط و صنایع کوچک را در بر می گیرد.

از طرف دیگر، اندیشیدن تمهیدات مناسب و انجام حمایت های لازم از تولیدکنندگان داخلی از سوی دستگاه های نظارتی و اجرایی، در رونق تولید کالای ایرانی تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 پاسخ
 1. دیبا
  دیبا گفته:

  چطور میشود در شرایطی که گره در گره شده است میتوان به رونق رسید؟؟؟
  به هر سمتی که میروی درها بسته شده

  پاسخ
 2. ایلناز
  ایلناز گفته:

  مردم زمانی از تولید داخلی حمایت میکنند که کیفیت هم داشته باشد. کالای ایرانی هر قدر هم ارزان باشد اما کیفیت نداشته باشد کسی نمیخرد

  پاسخ
 3. majid
  majid گفته:

  سلام ممنونم ازشما وممنونم ازتوضیحات خوبتون امامن براین باورهستم.
  که به سرعت با نقش مثبت
  آرادبرندینگ ومدیران محترم.
  تا یک ده کشور به اوج لیاقت
  اقتصادی دست خواهدیافت
  و دشمنان دیرنه خاروذلیل خواهند
  شد چون هربیسوادی متوجه این
  همه لطف همه توضیحات مقتدرانه
  آرادبرندینگ ومدیران و مشاوران
  فوقلااده باادب دوست داشتنی
  که همه رامشاوره می کنند.امیدوارم
  نام آرادبرندینگ ومدیران محترم خوب
  به اوج جهان اسلام وغیرموجب خوشحال
  همه مردم خوب کشورم رکورددار همیشه
  باشند.دوستون دارم، majid ?

  پاسخ