📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

مزایای عضویت در اتاق بازرگانی تهران + فایل صوتی

اتاق بازرگانی تهران یا به اصطلاح عامه وزارت بازرگانی کشور ایران که مرکزیت آن در تهران قرار دارد در اوایل قرن ۱۲ با نام وکلای تهران تاسیس شده است و تا به امروز کمک های بسیار شایانی به دولت، کشور و مردم نموده است.

به طور کلی وظایف بسیار زیادی بر عهده ی وزارت بازرگانی کشور یا همان اتاق بازرگانی تهران می باشد که در مقاله حاضر به برخی از آنها اشاره می نماییم.

اتاق بازرگانی تهران

وظایف اتاق بازرگانی تهران

از جمله اصلی ترین وظایفی که بر عهده ی اتاق بازرگانی تهران است کمک به بخش خصوصی مجلس می باشد.

این سازمان به عنوان سازمانی که در تجارت و اقتصاد تخصص بسیار بالایی دارد به مجلس شورای اسلامی در مورد موضوعات مختلف مشاوره داده و برای حل مشکلات کشور در زمینه تجارت و صادرات به این نهاد کمک می نماید.

برقراری ارتباط بین نهاد های مختلف

یکی دیگر از وظایفی که بر عهده ی اتاق بازرگانی تهران قرار دارد برقراری ارتباط بین نهادهایی است که در زمینه ی تجارت ، بازرگانی و اقتصاد فعالیت می کنند می باشد تا این نهاد ها ارتباط خوبی با یکدیگر داشته و بتوانند طرح هایی که برای اقتصاد کشور در نظر دارند را اجرا نمایند.

مشاوره تخصصی در زمینه های مرتبط با تجارت

از طرفی مشاوران و اعضایی که در اتاق بازرگانی تهران هستند مشاوره های بسیار تخصصی در زمینه حقوقی، مالیاتی، اجتماعی، بازرگانی، صادراتی وحتی برگزاری برخی نمایشگاه های داخلی و خارجی به افرادی که قصد ورود به این فعالیت ها را دارند می دهند تا آنها نیز بتوانند با اطمینان بیشتری وارد این فعالیت ها شوند.

دیگر وظایف اتاق بازرگانی

فعالیت های این وزارت محدود به مشاوره نمی شود و کارهای تخصصی دیگر مانند صادر و تمدید نمودن کارت های بازرگانی، بررسی و تایید صلاحیت افراد عضو اتاق بازرگانی، صادر نمودن گواهی به منظور تایید صلاحیت اسناد تجاری و انجام بررسی های مربوط به صدور ویزاهای تجاری می باشد. بجز موارد ذکر شده برخی وضایف تخصصی دیگر نیز بر عهده اتاق بازرگانی می باشد.

به عنوان مثال اگر بین تجار اختلافی بوجود آید در این سازمان بخشی با عنوان نظارت و قضاوت وجود دارد که در این موارد ورود کرده و اختلافات را حل و فصل می نماید. همچنین این اتاق نشریات مختلفی در مورد تجارت منتشر می کند.

این سازمان سعی می کند عمده فعالیت های خود را از طریق سامانه ی اینترنتی ارائه دهد تا افرادی که می خواهند امور اداریشان سریع تر و به صورت یکپارچه انجام شود بتوانند از این طریق اقدام نموده و تمامی نیازهایشان به سرعت برطرف شود.

دیگر وظایف اتاق بازرگانی

سایت سازمان اتاق بازرگانی

سایت سازمان به آدرس tccim.ir می باشد و افراد می توانند از طریق این سایت به اطلاعات بسیار جامعی در مورد اتاق بازگانی تهران و کارها و خدماتی که انجام ارائه می دهد برسند.

ارائه آمار صادرات و واردات کالاها

یکی از اصلی ترین وظایفی که برعهده اتاق بازرگانی تهران است ارائه آمار صادارت و واردات محصولات مختلف ایرانی می باشد و افرادی که می خواهند در زمینه صادارات و واردات محصولات مختلف فعالیت کنند می توانند آمار صادارت به کشور های مختلف، میزان واردات از هر کشور به تفکیک، کد تعرفه محصولات صادر شده در بازارهای جهانی و موارد مشابه را به طور کامل به دست بیاورند.

به طور کلی اتاق بازرگانی به شما کمک می نماید تا در مورد محصولی که می خواهید به وسیله آن تجارت کنید اطلاعات دقیق تری به دست بیاورید. هر چند این اطلاعات ممکن است هر شش ماه یکبار یا یکسال یکبار به روز شود اما به دست آوردن اینچنین اطلاعات دقیق و تخصصی بر عهده سازمان اتاق بازرگانی تهران می باشد و تمامی این اطلاعات به صورت دقیق و تفکیک شده در اختیار کاربران قرار می گیرد تا به وسیله آن بتوانند بازارهای جهانی ر ابشناسند و محصولات خود را تحلیل کرده و ببینند باید با کدام کشورها همکاری داشته باشند.

اگر همین یک وظیفه و خدمت اتاق بازرگانی تهران را در نظر بگیریم و بقیه خدماتش را کنار بگذاریم باز هم ارزنده است که از اتاق بازرگانی و از این سازمان در جهت بهتر نمودن تجارت خود استفاده نماییم. پس مهمترین وظیفه این سازمان ارائه دادن اطلاعات صادراتی برای کالاهای مختلف می باشد که به واسطه آن می توان قدم های محکمی در صادرات و وارات برداشت.

بررسی چارت سازمانی اتاق بازرگانی تهران

اتاق بازرگانی تهران شامل یک هیئت رئیسه می باشد که در راس آن رئیس اتاق بازرگانی حضور دارد. این شخص نائب یا نائبان رئیس دارد که آنها نیز عضو اتاق بازرگانی می باشند و دیگر اعضای هیئت رئیسه نیز در هیئت رئیسه حضور دارند.

در کنار هیئت رئیسه بخش های مختلفی در اتاق بازرگانی مشغول فعالیت می باشند که اعضای هیئت رئیسه می توانند به عنوان نمایندگان این بخش ها در آنها عضو باشند. به عنوان مثال در اتاق بازرگانی تهران بخش هایی با نام بازرگانی، صنعت، کشاورزی و بخش دولتی وجود دارند. همه اینها جزء بخشهایی هستند که در اتاق بازرگانی تهران وجود دارند و هر کدام اعضا ونمایندگانی دارند.

بررسی چارت سازمانی اتاق بازرگانی تهران نشان می دهد کار گسترده ای در بخش تجارت بر عهده این نهاد می باشد و بر همین اساس اعضایی که در حال فعالیت در این سازمان می باشند باید تخصص ها و تجارب لازم را برای رسیدگی به اموری که بر عهده شان است داشته باشند.

بررسی چارت سازمانی اتاق بازرگانی تهران

صدور و تمدید کارت بازرگانی

یکی دیگر از کارهای مهم و تخصصی اتاق بازرگانی تهران صدور و تمدید کارت های بازرگانی تجاری افرادی که قصد دارند در بخش صادرات و واردات فعالیت نمایند می باشد.

اگر شما به عنوان یک تاجر بخواهید مستقیما به فعالیت در زمینه صادرات و واردات ورود نمایید حتما باید کارت بازرگانی داشته باشید و برای اخذ یا تمدید این کارت باید با اتاق بازرگانی تهران ارتباط بر قرار کنید و مراحل قانونی و اداری لازم را طی نمایید تا بتوانید این کارت را به عنوان شخصی که می خواهد تجارت بین المللی انجام دهد برای خود یا مجموعه خود اخذ نمایید.

در مجموعه آراد برندینگ امکانی فراهم شده است که شما حتی نیاز به کارت بازرگانی هم نداشته باشید. کارت بازرگانی برای افرادیست که می خواهند خودشان صفر تا صد ارسال بار را انجام دهند.

صدور و تمدید کارت بازرگانی

اما شما به عنوان یک تاجر در برندینگ و برند سازی کافیست مشتری های خود را بیابید، پول را از آنها اخذ نماید، با تولید کننده ها ارتباط برقرار کرده و به آنها سفارش دهید، و انجام کار را به آنها بسپارید. یک کارخانه دار، یک تامین کننده، یک تولید کننده تمام کارهای مربوط به ارسال بار را با افتخار و به صورت داوطلبانه انجام می دهد و حتی ممکن است بابت این کار برای شما هزینه ای هم در نظر نگیرد.

کارخانه خود تقبل می کند با احتساب هزینه های لازم کارهای صادرات را انجام دهد. زیرا دوست دارد خود به عنوان صادر کننده محصول معرفی شود. اما توجه داشته باشید به عنوان یک صادر کننده قرار نیست فقط اسم شما در بحث صادرات این محصول مطرح شود.

هدف از تجارت چیست؟

هدف ما از تجارت یک چیز است، کسب درآمد. پس باید کارهایی انجام دهیم که فعالیت های لازم برای کسب درآمد به راحتی انجام شوند و خود را درگیر کارهایی مانند اخذ کارت بازرگانی و استفاده از آن در بازارهای بین المللی نکنیم.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد وظایف اتاق بازرگانی تهران می توانید با سامانه این سازمان ارتباط گرفت و اطلاعات کاملی در مورد این نهاد به دست آورد. اما توصیه می شود فعلا در شرایط کنونی و با توجه به سطح فعالیتی که دارید  جز آمار های صادراتی، خدماتی دیگری را استفاده ننمایید، زیرا در بحث برندسازی فعلا به شما کمکی نمی کند.

هدف از تجارت چیست

خدمات مورد نیاز در مراحل اولیه برند سازی

شما در حال حاضر باید در مورد محصول خود اطلاعاتی در مورد بازارهای داخلی و بین المللی به دست بیاورید.

شما باید محصول خود را در بازار معرفی نمایید. برای این کار کافیست بازارهای هدف را بشناسید و با یک قدم اصولی و یک قدم حرفه ای در زمینه برند سازی وارد آن بازارها شوید و خود و محصولتان را معرفی نمایید.

اتاق بازرگانی یک نهاد مهم تجارت ایران چه در بازارهای داخلی و چه در بازارهای خارجی است و ما تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا با این نهاد ارتباطات خوبی گرفته و به واسطه تخصص و تجربه ای که اعضای این اتاق دارند بتوانیم در بازار های جهانی خود را معرفی نماییم اما لازم نیست از تمامی خدماتاین اتاق بهره مند شویم.

پس در نتیجه برای شروع تجارت فقط نیاز به شناخت بازارها و معرفی محصول خود در آنها می باشد. آراد برندینگ شما را کمک می کند در این زمینه بسیار بهتر و حرفه ای تر عمل نمایید.

می توانید برای شناخت برند و برندسازی با ما ارتباط برقرار کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت کارت بازرگانی در بازارهای جهانی با مشاورین ما ارتباط برقرار نمایید و مشاوره های لازم را کسب کنید تا تجارتی حرفه ای، اصولی و مطمئن داشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ