تجهیزات زیبایی برای تجارت + فیلم

در این مقاله قصد داریم در مورد تجارت تجهیزات زیبایی با یکی از موفق ترین تاجران آن خانم مجلسی صحبت کنیم .

 

1) خانم مجلسی ورود شما را به استدیو آرادی های موفق خیر مقدم می گویم ، لطفا خودتان را معرفی کنید ؟
من افسانه مجلسی هستم فعال در حوزه تجهیزات زیبایی .2) خانم مجلسی چه مدتی است که در این حوزه کار می کنید و شغل قبلی شما چه بوده است ؟
من فعالیت خود را در مجموعه آراد از سال 96 شروع کردم و قبل از آن کاری مرتبط با این حوزه نداشتم و کارمند بودم در اداره بیمه کار می کردم .3) چطور شد که تصمیم به تجارت گرفتید و خواستید که این شغل را آغاز کنید ؟
شاید هر کسی که کار اداری را انجام داده اند بدانند که کاری روتین است که باید هر روز آن را تکرار کند و این کار ظرفیت زیادی که بخواهید در آن پیشرفت کنید وجود ندارد و دوست نداشتم که چنین کاری داشته باشم و در مسیر تجارت قرار گرفتم و همکاری خود را با مجموعه آراد شروع کردم .4) نحوه آشنایی شما با مجموعه آراد به چه صورتی بود ؟
در همان بازه ای که شاغل بودم دنبال کار دیگری بودم تا از این کارمندی خارج شوم و استعفا بدم ، از این طریق با سرچی که در اینترنت داشتم با مجموعه آراد آشنا شدم و پیگیر آن شدم و در نهایت به مجموعه به صورت حضوری مراجعه کردم و کار و فعالیت خود را آغاز کردم .5) روزی که به مجموعه آراد مراجعه کردید، تصور شما از این مجموعه چه بود ؟
در ابتدا آراد را به این اندازه بزرگ نمی دیدم ، البته به درست کار آراد اطمینان داشتم ولی به اندازه ای که در حال حاضر در مجموعه فعال هستم و کار می کنم و به بزرگی کار آراد رسیده ام و مشاهده کرده ام که چه قدر کار مجموعه گسترده است .
هر چقدر که می گذشت و بیشتر با مجموعه آشنا می شدم متوجه شدم که جای پیشرفت زیادی برای تاجران وجود دارد و هر هفته در جلسات شرکت می کردم .6) بعد از ورودتان به مجموعه آراد چطور شد که حوزه تجهیزات پزشکی را انتخاب کردید ، آیا در این مورد شناخت و تجربه ای داشتید ؟
رشته من مرتبط با تجهیزات پزشکی نیست ، رشته من در دانشگاه سخت افزار کامپیوتر است ولی زمانی که من می خواستم حوزه تجاری خود را انتخاب کنم ، به هر حال کسی که وارد آراد می شود می تواند هر حوزه ای را انتخاب کند .حوزه ای که من می خواستم در آن کار کنم ، دوست داشتم مشتریان من از قشری باشند که به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنم و با مشورتی که با مشاوران آراد داشتم و مشورتی که یکی از پزشکان اقوام به من دادند این بود که حوزه ای به روز است و اینکه می تواند بازار خوبی داشته باشد و در نهایت این موضوع را انتخاب کنم .7) اینکه از قشری باشد که با شما راحت ارتباط برقرار کنند یعنی چی ؟
وقتی شما یک حوزه و کالای تجاری را انتخاب می کنید پس در روز چندین ساعت روی آن وقت می گذارید و با آن سر و کار دارید ، پس باید چیزی باشد که با آن راحت باشید و به آن حوزه علاقه داشته باشید .
شاید می توان گفت که ملاک من این بود که با یک قشر تحصیل کرده در ارتباط باشم و با آنها بیشتر احساس راحتی می کردم .8) در مورد محصول تجاری خود یعنی تجهیزات زیبایی کمی صحبت کنید و توضیح بدهید ؟
تجهیزات زیبایی محصولاتی هستند که هم به صورت خانگی ، کلینیکی و سالنی مورد استفاده قرار می گیرند ، می توان گفت افرادی که این محصولات را خرید می کنند مصرف کننده واقعی هستند .
هر کسی هم حداقل یک بار یکی از این دستگاه ها را تجربه کرده اند و کوچک ترین چیزی که می توان از این دسته از تجهیزات نام برد ، برای آقایان ریش تراش است .یا نمونه های سالنی که دستگاه های مورد نیاز برای پاکسازی پوست است و با توجه به شرایطی که در حال حاضر در جامعه وجود دارد و آلودگی و تغذیه نامناسب ایجاب می کند که هر کسی به پاکسازی پوست نیاز داشته باشد .
کلینیک های زیبایی هم امروزه بسیار زیاد شده اند و مردم بسیار به این سمت گرایش پیدا کرده اند و می توان نیاز تمامی این گروه ها را رفع کنیم .9) کمی در مورد محصولاتی که در هر خانه ای وجود دارد و برای زیبایی کاربرد دارد صحبت کنید ؟
یکی از این نمونه ها دستگاه های پاکسازی است که بسیاری از مردم ممکن است زمان لازم را نداشته باشد که به سالن ها مراجعه کنند و یا ممکن است هزینه های سالن ها زیاد باشد که می توانند از این دستگاه های پاکسازی خانگی خریدار کرده و استفاده کنند .این دستگاه های خانگی برای رفع موهای زائد و پاکسازی و جوانسازی است و قیمت های مناسبی دارند.
بنابراین طیف بسیار گسترده ای دارند و می توان با صرف هزینه ای کمتر از این خدمات در منزل استفاده کرد .

10) شما وارد عرصه تجارت شدید و در حال حاضر نحوه فروش خود را چگونه مدیریت می کنید ؟
برای بحث فروش ، زیاد روی فروش دستگاه های خانگی کار نمی کنیم و بیشتر تمرکز ما روی فروش دستگاه های سالنی و کلینیک ها است که برای بحث فروش هم از همان ابتدا با همان روش و راهی که آراد به ما پیشنهاد داد کار می کنیم ، در ابتدا تنها خودم کار می کردم و پشتیبانی که مجموعه آراد و در ادامه تعدادی نیرو به کار و مجموعه خودمان برای فروش اضافه کردیم .11) سرکار خانم دستگاه هایی که شما روی فروش آنها کار می کنید ، تمامی وارداتی است یا تولید داخل هم می باشد ؟
چیزی حدود 80 درصد آنها وارداتی است و 20 درصد از آنها تولید داخل است و در مورد مواد اولیه تولید محصولات داخلی هم نقشی نداریم و تنها در ایران مونتاژ می شود.12) کیفیت محصولات فروش خود را چگونه ارزیابی می کنید ؟
شاید بیشتر منظور شما اثرگذاری باشد ، خیلی از افرادی که از ما خرید می کنند این ابهام را دارند که آیا اینها تنها تبلیغ است یا اثرگذاری خوبی هم دارد.
در مورد تاثیر آن باید بگوییم که نتیجه سال ها بررسی و مطالعه و تحقیق است و قطعا تاثیرگذاری خوبی دارد و در مورد کیفیت هم باید بگویم که کیفیت های مختلف با قیمت های مختلفی دارند هر نوع کیفیتی ، مشتری های خاص خود را دارد .با توجه به اینکه در این دو سال نیاز مشتری دستمان آمده است و می دانیم هر نوع قشری از مشتری ها اغلب چه نوع کالایی را با چه قیمت و کیفیتی می خواهند ، سعی می کنیم که تمام کیفیت ها را کار کنیم .13) در میان صحبت های خود بیان کردید که نیاز مشتری ها را شناساسی می کنید ، چطور ابه چنین شناختی رسیده اید ؟
چیزی که کاملا مشهود است این می باشد که تعداد مشتری های زیادی به ما مراجعه می کنند و اینکه مشتری ها از سراسر کشور هستند و ارتباط گشترده و زیاد با مخاطب باعث شده که راحت تر بتوانیم آنها را بشناسیم .14) خانم مجلسی رقبای دیگری هم دارید که در این حوزه در حال فعالیت هستند چه چیزی باعث می شود که مشتری از شما خرید کنند ؟
در مورد حوزه ما شاید برخلاف حوزه های دیگر ، استفاده و خرید این محصولات از طریق اینترنت زیاد مسئله ای جدید نیست و اکثر رقیبانی که در اینترنت هستند ، موارد زیادی سبب می شود که مشتری از من خرید کنند از جمله این موارد می توان به نوع تبلیغات و اعتمادسازی ها اشاره کرد .همچنین برای مشتریان خود وقت بگذارید و نیازهای آنها را درست شناسایی کرده و مشاوره های خوب و سازنده ای به آنها بدهیم و اینکه حتی بعد از فروش دستگاه با آنها همراه هستیم می توانیم به آنها کمک کنیم .15) چه خدمات پس از فروشی برای دستگاه ها وجود دارد که می توانید به مشتری ها ارائه دهید ؟
یک سری از دستگاه ها هستند که قیمت بسیار بالایی هستند و این ظرفیت را دارند که این دستگاه ها را حتی برای مناطق دور افتاده و شهرهای کوچک ، کارهای ارسال آن را به صورت رایگان برای آنها انجام دهیم .حتی همکاران بخش فنی به همراه دستگاه به آن محل می روند تا در مورد استفاده از دستگاه به پزشک یا سالن دار آموزش می دهند .
این خدمات بسیار ویژه ای هستند چرا که برای تمامی افراد مقدور نیست که به تهران مراجعه کنند و در مورد خرید و استفاده از دستگاه ها اطلاعاتی را کسب کنند .اغلب این دستگاها 10 تا 15 سال خدمات پس از فروش دارد و بسیاری از این دستگاه ها ممکن است در زمانی وارد شود و تحت هر مشکل یا شرایطی مشکلاتی پیش بیاید که دیگر وارد نشود و مشتری در تامین قطعات جانبی آن به مشکل بخورد ، که در صورت چنین مشکلاتی ما این تعهد را به مشتری می دهیم که تحت هر شرایطی قطعا نیازهای مشتری را تا سال ها تامین می کنیم و با آنها همراه هستیم.16) در بحث صادراتی هم فعالیتی داشته اید ؟
عرض کردم که اکثر دستگاه های ما وارداتی است ولی خوب به صورت محدود به کشورهای افغانستان ، کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه صادرات های کمی داشته ایم و در حجم بالایی نبوده است .
ولی جای کار کردن دارد و می توان از کشورهای دیگر نمایندگی بگیریم و در حجم بالا کالا و دستگاه ها را صادر کنیم .
این مورد جزء برنامه های آینده است و قصد داریم در آینده بیشتر روی این موضوع کار کنیم .17) آیا در حال حاضر از فروش داخلی خود را ضی هستید ؟
بله باید بگویم که این دستگاه ها در حال حاضر بسیار روی بورس هستند و البته رقیبای زیادی در این حوزه داریم ، که این فکر به ذهن بسیاری از افراد می رسد که سود زیادی دارد ولی همچنان جای کار زیادی دارد .18) برنامه شما برای آینده چیست ؟
خوب طبیعتا گسترش این مسیر است و یکی از برنامه هایی که می توان روی آن کار کنیم این است که به کشورهای دیگر نمایندگی بدهیم ، همچنین در مورد بازار داخلی می توان روی بحث تولید بیشتر کار کرد.یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که تولید داخل داریم ولی همین که بحث مونتاژ و اسمبل می آید مشتری پا پس می کشد و از خرید منصرف می شود و حتی حاضرند جنس های چینی را خرید کنند ولی تولید داخل را خرید نکنند .
توصیه پایانی من به جوانانی که در عرصه مکانیک تحصیل کرده اند این است که در این زمینه کار کنند و می توان بسیار در این حوزه پیشرفت کرد و تولیدات خوب و با کیفیتی داشته باشیم .19) خانم مجلسی اگر تمامی سرمایه خود را از دست بدهید ، در آینده چه کاری انجام می دهید؟
یکی از چیزهایی که از هر فردی که در مجموعه آراد است ، بپرسید به شما همین جواب را می دهد این است که آراد یک مدرسه زندگی برای من بود .
نه تنها تجارت بلکه مسائل اخلاقی و ….را به ما آموزش داده است و هدف اصلی آراد این بوده است که رشد شخصیتی زیادی داشته باشیم و اینکه اگر روزی چنین اتفاقی برای من بیافتد قطعا دوباره مسیر تجارت را آغاز خواهم کرد .

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ