📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

دور زدن تحریم ها + فیلم

وقتی از صادرات در شرایط جدید صحبت می کنیم، برای تازه وارد ها دغدغه ای تحت این عنوان که: آیا با وجود تحریم ها امکان صادرات وجود دارد یا خیر، پیش خواهد آمد.
تحریم ها، در دو بخش که شامل، بحث حمل و نقل و ارسال بار و بحث های مالی و دریافت پول است، دغدغه ایجاد می کند.
آیا با وجود شرایط تحریم، ما می توانیم به صادرات فکر کنیم؟
اگر بخواهیم این موضوع را دقیق تر بررسی کنیم، جواب آن بسیار واضح است. تحریم برای وزارت نفت است. وقتی شما قصد دریافت مبلغ میلیون دلاری را داشته باشید، نمی توانید به صرافی، اعتماد کرده و یا حساب های دلاری و ارزی خارج از کشور خود را مطرح کنید و این موضوع باعث ایجاد دغدغه برای شما می شود.
در معاملات ما که مبالغی مانند چند ده هزار و یا چند صد هزار دلار جا به جا می شود، شما می توانید با توجه به مسیر های مختلف، بدون ایجاد هیچ دغدغه ای پول را از مخاطبتان دریافت کنید.

به قول یکی از دوستان سیاسی که می گفت: ما دکترا تحریم داریم و می توانیم هر کاری را بدون هیچ دغدغه ای، در زمان تحریم انجام دهیم. شاید برای شما این سوال پیش آید که چگونه این موضوع ممکن است؟
استفاده از صراف ها
اولین و ساده ترین راه که می توانید در زمان تحریم ها به کار ببرید، استفاده کردن از صراف ها است. صراف ها می توانند پول های شما را در کشور های مختلف دریافت کرده، آن ها را چنج کنند و با یک کارمزد خیلی کم، پول را به شما در ایران به صورت دلاری یا ریالی تحویل دهند.

استفاده از حمل و نقل حقیقی پول

دومین راه، استفاده کردن از حمل و نقل حقیقی پول است که بدون ایجاد هیچ مشکلی، پول به صورت چمدانی وارد می شود. در یک معامله ده هزار دلاری، می توان خیلی راحت و بدون ایجاد هیچ مشکلی پول به صورت نقدی وارد ایران شده و شما از مشتری تحویل بگیرید.
استفاده از کسانی که در خارج از کشور حساب بانکی دارند
خیلی از تامین کننده ها، بزرگان و تولید کنندگان حساب های خارج از کشور هم دارند. برخی از آن ها در کشور های اسپانیا، مالزی و ترکیه خانه، دفتر و حساب بانکی دارند.

شما می توانید به آن ها بگویید: من با شما معامله ای بیست هزار دلاری را انجام می دهم ولی شما در ایران به من ریال دهید. اگر مقدار این معامله، دو میلیون دلار بود، شاید به شما می گفتند: من مصرف دو میلیون دلاری در کشور ترکیه، اسپانیا و یا آمریکا ندارم.
وقتی مبلغ معامله بیست هزار، سی هزار و یا حتی دویست هزار دلار می شود، آن ها به راحتی قبول می کنند چرا که این عدد، هزینه شش ماه زندگی در کشور آمریکا است.
در چنین شرایطی ممکن است آن ها به شما بگویند: این مقدار دلار در حساب آمریکا یا مالزی ام بماند، تا من از حساب خودم در ایران به شما ریال دهم.

یک تاجر به کلمه تحریم در اقتصاد فکر نمی کند

ما به هیچ عنوان به کلمه تحریم در اقتصاد، فکر نمی کنیم. ما یک تاجر شخصی هستیم و قرار نیست مانند وزیر نفت، هر روز میلیون دلاری بفروشیم.تحریم برای کشوری که پایین و بالا آن دریا است و کلی مرز مشترک با کشور های خوب و مصرف کننده دارد، کلمه ای خنده دار محسوب می شود.
ما خیلی راحت می توانیم تحریم ها را دور بزنیم. من درباره این موضوع، روش های بیش تری را می دانم ولی قطعا نمی توانم در یک فایل و به صورت عمومی آن ها را مطرح کنم.

سخن پایانی

اگر قصد وارد شدن به حوزه صادرات را دارید، بدون فکر کردن به تحریم ها با ما ارتباط برقرار کنید. ما در معاملاتی با دوستان و کسانی که با ما ارتباط داشتند، کار کردیم.
ما حتی با کشور هند، که فکر کنم در حال حاضر از سخت ترین کشور ها باشد هم، معامله انجام دادیم. ما واحد پول هندی ها را به دلار و دلار را به ریال تبدیل می کنیم. هم چنین می توانیم به شما نیز آموزش دهیم که چطور بدون دغدغه تحریم، کارتان را پیش ببرید.

شما می توانید پول هایتان را از مخاطبین و مشتری هایتان گرفته و به هر مقداری که دوست دارید به صورت دلاری یا یوروی، سود کنید. به صادرات و پول فکر کرده و نگران تحریم ها و آقا ترامپ نباشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ