🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

جذب مشتری اینترنتی + فیلم

اینترنت تاثیرات عمیقی بر نحوه انجام بازاریابی داشته و در حقیقت بازاریابی اینترنتی تغییرات عمده ای نسبت به بازاریابی سنتی پیدا کرده است .
اینترنت به ما کمک می کند اگر سایت عربی راه اندازی میکنید دیگر فقط عمان مورد نظر ما نباشد بلکه ۲۲ کشور عرب، با ۳۵۰ میلیون جمعیت مد نظر ما  قرار بگیرد.
حالا می توانید با کشورهای  کویت، عمان، قطرو بحرین هم در تجارت باشید و این بستر اینترنت است که این امکان را برای ما فراهم می کند.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

یافتن مشتری در اینترنت

و به راحتی در منزل بنشینید و سایت انگلیسی راه اندازی کنید و با کل دنیا ارتباط برقرار کنید و با سراسر جهان کالای خود را به اشتراک بگذارید وتجارت داشته باشید. پس در اینترنت مشتری وجود دارد و مشتری حاضر است به ما پول بدهد.

اگر امروزدر کار فروشتان دچار مشکل هستید و پول نمی گیرید علت و ضعف از خودتان است.

خودتان انسانی با آرزوها و سطح توقع پایین هستید چرا که وقتی به شما می گویند یک معامله ۲۰۰ هزار دلاری انجام دهید میگویید بیشترین مانده حساب من ۲۰۰ هزار تومان بوده است.

اصلا ربطی به اینترنت ندارد به خودتان مربوط است که در چه سطحی از تجارت و فروش باشید.

اعتماد سازی مشتریان

به شما پیشنهاد میکنیم تست کنید. ما از سال ۹۰ الی ۹۱ روی بحث فروش در بستر اینترنت کار میکنیم چند هزار نفر تا به حال با ما کار کردند و چند ده هزار سایت داریم .به خودتان زمان دهید، شما هم در زمان رشد میکنید شما هم قابل اعتماد میشوید تا هر مبلغی را به شما بپردازند.

ممکن است برای مردم این سوال پیش بیاید که :

آیا با وجود تامین کننده و تولید کننده به ما پول می دهند ؟

و اغلب سوال مردم این است و فکر میکنند که مشتری ها می توانند ما را دوربزنند و به راس یعنی همان تامین کننده برسند.

برای پاسخ باید بگوییم یک تامین کننده داریم، که لزوما تولید کننده نیست و در گفتار عامیانه مردم همان دلال است. دلال ها یا همان واسطه ها، که ما در روش اینترنتی واسطه ها را دور میزنیم و به تامین کننده میرسیم.

تفاوت تجارت سنتی و مدرن

همانطور که می دانید در روش سنتی واسطه های زیادی بین تولید کننده و مشتری وجود دارد و برای اینکه یک کالا به دست مشتری برسد، به دست چندین واسطه جابه جا می شود که در روش اینترنتی تمام این واسطه ها حذف میشوند.

سه دوره مهم اقتصادی در ایران

۱) اقتصاد مبتنی به تولید

۲) اقتصاد مبتنی بر فروش

۳) اقتصاد مبتنی بر مشتری

اقتصاد مبتنی بر تولید: در دوران پس از انقلاب ما یک کشور تازه انقلاب کرده بودیم که درکشور جنگ هم شروع شده بود.

هرچه تولید می کردیم فروخته میشد یعنی کیفیت کالا مهم نیست فقط مردم مصرف کننده هستند و کیفیت برایشان اهمیتی ندارد. مانند کشور عراق امروزی که اصلا برای آن ها در حال حاضر کیفیت مهم نیست و می گویند فقط هرچه دارید به ما بفروشید، ما نیاز داریم.

اقتصاد مبتنی بر فروش: در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ یعنی سال های(۷۹_۸۰_۸۱ ) که در این دوره تعداد تولید کننده ها بیشتر شده بود هر کس تولید بهتر و فروش بهتری ارائه میداد میتوانست فروش بهتری داشته باشد در آن زمان تبلیغات در ذهن مردم جایگاه داشت. مانند گلرنگ یا تبلیغ معروف کرم ببک، حالا ماه شدم .

که درآن دوره، شرکت ها مبنای فروششان را بر تبلیغات قرار دادند و هر کسی که تبلیغات کرد فروش بهتری هم داشت .

امروزه اقتصاد مبتنی بر مشتری است یعنی شما با تبلیغات  تلویزیونی یا با بیلیورد نمی توانید فروش داشته باشید. بلکه  به ازای آن یک اصطلاحی داریم که می گوییم حضور در همه جا، یعنی همه جا باید حضور داشته باشید، تا جناب مشتری اگر خواست از شما بخرد آن وقت بفروشید.

یعنی امروزه  پادشاه مشتری است و در این دوره راس کار تجارت در جهان، مشتری است.

تولیدکننده های اقتصادی

تولیدکننده های ما میانگین سنی آنها بین ۶۰ تا ۷۰ سال است که همگی افراد دوره اقتصاد مبتنی بر تولید هستند.

دقت کنید  طبق تحقیقاتی که انجام داده ایم با ده ها نفر از کارخانه دارها صحبت کردیم  که ۹  تا از آن ها میگویند جنس با کیفیت خودشان مشتری پیدا میکند و به فروش میرسد. به آنها گفته شد  محصول شما نیاز به برند دارد میگویند محصولم خودش برند است و کیفیت دارد ولی در اصل  به جز خودش و چند تا از نزدیکانش هیچکس برندش را نمی شناسد.

در بین تولید کننده ها ما یک چیزی داریم به نام خود برند پنداری، به واسطه همین خود برندپنداری که دارند اصلا سراغ دو دوره اقتصادی آخر نمی روند و وارد آن نمی شوند.

بعضی از آن ها خیلی بخواهند جدید شوند تازه دارند تبلیغات میکنند و اصلا کاری با مشتری ندارند و اصلا آنالیز نمیکنند که مشتری امروزی چطور خرید میکند به همین دلیل است که  برند های ما هیچکدام در اینترنت نیستند.

پس نباید بگویید چرا با حضور تامین کننده باید از ما خرید کنند. اصلا تامین کننده  در اینترنت نیست و اصلا حضور ندارد چون اعتقاد ندارد که اینترنت در حوزه فروش موثر است و اعتقاد دارد جنس با کیفیت بدهیم  فروخته میشود.

اگر محصولاتی را که میخرید نگاه کنید پشت آن ها در قسمت توضیحات مربوط به تولیدکننده  ۳۰ تا ۴۰ در صد آن ها نوشته شده است برند پرشده در جای دیگراست.

یعنی  امروزه ۳۰ تا ۴۰ درصد برند های ما اصلا تولید نمی کنند و کارخانه در حال ورشکستگی را می دهند برایشان پر کنند، که امروزه میبینیم  لبنیات کاله هم روی آن  نوشته شده که پر شده از فلان کارخانه دیگراست  و مستقیم وارد تولید نمی شوند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.6 پاسخ
 1. Avatar
  رازقی گفته:

  سلام استاد شعبانی ما همیشه از شما یاد میگیریم. صحبت های شما همیشه پر از نکته های خیلی مهم و کاربردی بوده و هست برای من

  پاسخ
 2. Avatar
  سهیل گرگانی گفته:

  آرزوی یک تجارت ۲۰۰ هزار دلاری دارم ولی در وجودم ترس هم هست.
  رقم که بالا میره ترس هم افزایش پیدا میکنه
  اما اینبار پا پس نمیکشم

  پاسخ
 3. Avatar
  مونا گفته:

  یک روزهایی بود انقدر حق انتخاب هامون کم بود که پادشاه فروشنده بود و کلی ادا و اصول درمیاورد برامون و برخوردهای طلبکارانه….. حالا برعکس شده

  پاسخ