📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

جذب مشتری از موتور های جستجو + فیلم

جذب مشتری از طریق قوی شدن سایت در موتور های جستجو یکی از کم هزینه ترین راه هایی است که بیشترین بازخورد و ماندگاری را برای شما و برندتان خواهد داشت.

هنگامی که صحبت از تجارت الکترونیک می شود، قاعدتا مخاطب شما در بستر اینترنت درحال فعالیت است. حتی اگر در شبکه های اجتماعی هم فعال باشد، باز هم با مبحث اینترنت سر و کار دارد.
در بحث تجارت الکترونیک دسترسی پیدا کردن به این مخاطبین هدف شماست. کسانی که به هر علت و به هر دلیلی در اینترنت به دنبال محصول شما هستند، مخاطبین شما به شمار می آیند.

بهترین روش جذب مخاطب در اینترنت

بهترین و موثر ترین روشی که امروزه وجود دارد و همچنین پرمخاطب ترین آن ها موتور های جستجو هستند. اگر شما هیچ کدام از شبکه های اجتماعی را در نظر نگیرید و تنها در موتور های جستجو فعالیت کنید، می توانید به خوبی دیده شوید و بیشترین میزان ورودی را خواهید گرفت.
لازم به ذکر است که شبکه های اجتماعی به علت داشتن وسعت کمتر، می توانند شما را در کسب جایگاه به سمت پیشرفت و رو به بالا هدایت کنند.

 هزینه های شبکه های اجتماعی

فرآیند ها و هزینه ای که صرف معرفی محصول در شبکه های اجتماعی می شود، تقریبا با موتور های جستجو به یک میزان است. درحالی که موتور های جستجو مانند گوگل که در واقع مهم ترین و معروف ترین آن هاست، رفتار های خاصی و مهندسی پیشرفته تری دارند. به همین علت کار کردن و فعالیت در آن نیازمند فکر و ایده و نظر قوی تری هست تا فرد بتواند به نتیجه مطلوب برسد.

تفاوت اینترنت و شبکه های اجتماعی

زیرساخت هایی که در اینترنت فراهم می شوند، مقدار زیادی پیچیده تر بوده و قاعدتا به ایده و فکر و دانش بیشتری نیازمند هستند. زمانی که شما در صفحه اینستاگرام می خواهید محصولی را معرفی کنید، پیجی را طراحی کرده و سایر فعالیت ها را روی آن انجام می دهید.
در حالی که در صفحات سایت، خود سایت، ارتباط صفحات، محتوا، کیفیت و عکس و تمامی پارامتر های آن با شبکه های اجتماعی متفاوت است و توجه به آن ها می تواند شما در این زمینه موفق تر کند.
امروزه اگر شخصی قصد فعالیت تجاری دارد، بهتر است در بستر اینترنت فعالیت کند. به شبکه های اجتماعی به عنوان دیدگاه و نظر عمومی توجه داشته باشد و خیلی به صورت تخصصی و جلب مخاطب، روی آن ها حساب نکند.

اهمیت موتور های جستجو

چرا که برای اکثر کالا های تجاری، شبکه های اجتماعی مسیر مطلوب و موثری نیست. تنها به صورت موقت و یا میان مدت می تواند جواب گوی شما باشد، درحالی که بستر اینترنت و موتور های جستجو مانند گوکل به صورت بلند مدت و دارای ارزش بیشتر برای مشتری های با کیفیت تر هستند.
شبکه های اجتماعی جواب گوی خیلی از محصولات نیستند. به عنوان مثال شخصی که قصد خرید هزار عدد لامپ ال ای دی را دارد، در شبکه های اجتماعی به دنبال فروشنده و تامین کننده این محصول نمی گردد. قطعا در موتور های جستجو و اینترنت به دنبال آن می رود.

بهینه سازی در موتور های جستجو

مخاطبین شما در اینترنت به دنبال محصول خود می گردند. موتور های جست و جو یک نوع الگوریتم و ساختاری دارند که برای این ساختار، سیستم شما باید بهینه شود تا بتوانید بهترین نتیجه ها را کسب کنید.
شما به عنوان شخصی که قصد دارید در تجارت الکترونیک فعالیت کنید، باید این فرآیند را یاد بگیرید. یکی از اصولی که در آموزش های تجارت الکترونیک مطرح است، یادگیری بهینه سازی سایت ها یا صفحات در اینترنت است. تا در این شرایط مخاطبانی که به دنبال محصول هستند، بتوانند شما و محصولتان را به راحتی پیدا کنند.
امروزه این بهینه سازی به سمتی رفته که اصطلاحا رابط های کاربری باید بهبود پیدا کنند تا تجربه کاربری بهتری کسب کنند.
به عبارت دیگر گوگل به نوع واژه های مورد استفاده در سایت شما توجهی ندارد و به این موضوع اهمیت می دهد، کاربری که وارد این صفحه شده چه تجربیات خوبی به دست آورده است!

تجربه کاربری خوب

کاربری با یک موضوع و عنوان وارد صفحه شما می شود و زمانی که وارد می شود، باید یک تجربه خوبی را کسب کند و وارد هر صفحه ای از سایت شما که می شود، باید به راحتی به دیتا و داده های مدنظر خود دست پیدا کند.
به طور کلی می توان گفت: باید توجه داشت که کاربر دنبال چه موضوعی هست و چگونه میتوان در آن موضوع تجربه خوبی را به او انتقال داد. تجربه خوب به این معناست که کاربر بتواند به هدف و منظور خود دست پیدا کند. از نوع و کیفیت مقاله تا شکل و ساختار و نمایش محتوا باید جالب و صحیح باشد.

نکات مهم سایت

ممکن است نوع کد نویسی و مطالب و محتوای سایت به گونه ای باشد که حجم سایت را افزایش داده و سرعت دانلود کاهش دهد، در این صورت تجربه کاربری مطلوبی کسب نمی شود و کاربر قبل از آن که در سایت سرچ کند و به دنبال هدف خود گشته و به صفحات دیگر نیز برود، از سایت خارج می شود.

در نتیجه بسیار مهم است که شما محتوا و نوع نمایش و حتی چیدمان مطالب خود را در سایت به چه صورتی طراحی کنید و این تجربه خوب را به وجود آورید.

تجربه از کیفیت محتوا و ساختار سایت تشکیل می شود. زمانی که هر دوی این موارد در کنار هم قرار بگیرند. در واقع امروزه بهینه سازی در اینترنت برای موتور های جستجو با بهبود تجربه کاربری موفق خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ