راهنمایی ویژه آرادبرندینگ در شروع تجارت + فیلم

برای شروع تجارت نیاز هست تا انگیزه داشته باشید که بتوانید موانع راه را با صبر و تلاش برطرف نمایید، آرادبرندینگ کنار شما هست تا بتوانید همیشه از راهنمایی های ویژه این مجموعه و مشاور های تجاری اش بهره ببرید.

مشکلات موجود در مسیر تجارت

هر کسی که وارد بحث تجارت می شود آموزش های مختلفی می بیند، اما در نهایت درگیر مشکلات تجاری خاص خود می شود. این مشکلات خاص تجاری و این سیستم های تجاری با مدل های دیگر متفاوت اند. ما یک پیش زمینه، یکسری تامین کننده و یک سری مشتری خاص داریم و از بین اینها متوجه می شویم که با چه قیمتی، با چه شرایطی و با چه مشخصاتی باید یک کالا را تحویل مشتری خود دهیم.

در این مسیر ممکن است مشکلاتی پیش بیاید. مشتری راضی نمی شود، یک اعتبار جا به جا نمی شود، یک تبدیل ارز انجام نمی شود، شرکت کشتیرانی با ما کنار نمی آید و هر چیزی دیگری که ممکن است درگیر آنها شویم. این درگیری ها عاملی می شود که ما نتوانیم یک کالا با شرایط دلخواه به مشتری بدهیم و قرارداد موفقی ببندیم.

 در اینگونه موارد مشاوره تجاری بسیار کمک کننده است. خیلی اوقات دوستانی که درگیر بوده اند با ما مشورت کرده اند و ما به آنها گفته ایم که این کار را انجام دهید، این روش را به کار ببرید و این مسئله را حل کنید تا بتوانید قرار داد را به نتیجه برسانید. تجربه ای که در این زمینه داریم و سالیان سالی که در این زمینه کار کرده ایم و تجربه حال ما که هر روز در حال افزایش است، به ما آموزش داده است که چطور می توانیم از این مشکلات بیرون بیاییم.

بسیاری اوقات سوال های شما جواب هایی دارند که ما قبلا به دیگران داده ایم و دیگران تجربه کرده اند، و ما این مشکلات را دیده ایم و لمس کرده ایم و این تجربیات برای شما هم می تواند راه گشا باشد.

کمک های ویژه برای حل مشکلات تجاری افراد در مجموعه آراد برندینگ

یکی از دوستان می گفت اگر من با شما شروع کردم و پیش رفتم و همه موارد را نیز رعایت کردم، ولی نتوانستم آنگاه چه اتفاقی می افتد. و این در حالی باشد که من تمام تلاش خود را بکنم و اینطور نباشد که با یک سنگ در مسیر نا امید شوم و کار را رها کنم. این فرد، فرد با انگیزه و با امیدی بود و باور محکمی داشت.

یک چنین فردی کسی است که مستحق کمک های ویژه ما است. چرا؟ اولا به ما باور دارد. و چون به ما باور دارد ما باید به او کمک کنیم تا به نتیجه برسد. این ساختار در مجموعه آراد برندینگ وجود دارد. هر کسی در هر جایی به هر مشکلی برخورد  کند، ما هر کمک ویژه ای از دستمان بر بیاید برای او انجام می دهیم.

اگر تمام سیستم ما با اشکال باشد، ما تمام اشکالات را برای این فرد برطرف می کنیم. فردی که انگیزه و امید خود را از دست نداده و همینطور پشت کار ما است، ما هم پشت او هستیم تا به سمت جلو حرکت کند. اگر همه سیستم درست باشد ولی اشکال از خودش باشد، کمک می کنیم خودش درست شود و بازگردد.

وجود اشکال در فرد باعث بروز مشکلات دیگر در مسیر تجارت می شود.

بسیاری اوقات خود افراد مهم هستند. بسیاری از تجربیات را ما به شخصه و عینه مشاهده کرده ایم. فهمیده ایم خود افراد ایراد دارند که درآمد آنها افزایش پیدا نمی کند و یک جایی در خودشان هست که ایراد دارد. ممکن است با چند کلام و با صحبت کردن خصوصی، و با این گونه بحث ها ایرادهای شخصی فرد را برطرف کنیم.

فقط این نیست که مشتری سراغ ما بیاید و همه چیز برای انجام معامله مهیا باشد. یک سری ایرادهای شخصی وجود دارند که اگر آنها را برطرف کنیم می توانیم معاملات را به نتیجه برسانیم و مشکلات دیگر را بر طرف کنیم. ایراد های شخصی داستان دیگری دارند و بسیار مفصل تر هستند.

شاید در بحث های تجاری برای بسیاری از مردم ملموس نباشد. مردم تجارت را دو دو تا چارتا می بینند، ولی ما تجارت را اینگونه نمی بینیم و خیلی مسائل دیگری دارد که ما باید مد نظر قرار دهیم. در این گونه موارد ما خدمات ویژه ای برای کسانی که درگیر این مشکلات می شوند داریم.

وجود انگیزه باعث حل مشکلات می شود

چند وقت پیش یکی از دوستان آمد و مشکلات خود را به ما گفت، ریاست هم دستور دادند با هر هزینه ای و با هر روشی مشکلات این افراد بر طرف شود تا به نتیجه برسند. هزینه اش را از مجموعه پرداخت می کنیم و نیازی نیست آنها هزینه ای بپردازند. زیرا اینها افرادی هستند که انگیزه و امید خود را از دست نداده اند. اگر کسی انگیزه و امید خود را از دست بدهد ما نمی توانیم به زور او را بکشیم که آقا بیا به طور مثال به صورت چارتر فعالیت کن. خودش وسط کار، کار را رها می کند و می رود.

اما کسی که انگیزه دارد می گوید من به مشکل برخورد کرده ام و این کاری که من شروع کرده ام این موانع را دارد، و من می خواهم حلشان کنم. شما به من کمک کنید این مشکلات را حل کنم. با ادب و احترامی که او با ما برخورد می کند ما هم با همان ادب و احترام با او پیش می رویم و پشت او هستیم.

تا هر زمانی که این فرد این باور را داشته باشد که ما می توانیم کمکش کنیم، همیشه با کمک های ویژه، او را کمک می کنیم تا از یک پله به پله دیگر و از یک سطح به سطح بعدی برود. یعنی تمام این موانع را از بین ببرد و به طور مداوم رشد کند. همانطور که بسیاری از دوستان که با ما کار کرده اند دیده اند، همیشه در زندگیشان رشد و پیشرفت در حال اتفاق افتادن است. صرفا این نبوده است که ما یک مجموعه ای باشیم که افراد را به شکل پول ببینیم. خیر. با کسانی که با ما هکاری می کنند تک تکشان برای ما ارزش مند هستند.

انگیزه باعث بالا رفتن ارزش انسان می شود

این که چهره بسیاری از دوستان را بارها و بارها در جلسات می بینیم، واقعا خوشحال کننده است. این اتفاق انگیزه فرد را نشان می دهد، و نشان می دهد این فرد ایمان و باور محکمی دارد. ما هم باید به همین نسبت برای این فرد هزینه کنیم. زیرا ما ارزش واقعی را در انسان ها می بینیم. انسان ها هستند که قیمت بی نهایت دارند، و انسان ها هستند که ارزش دارند. ما ارزش ها را در ریال و دلار نمی بینیم.

به همین علت به اغلب کسانی که در حال فعالیت هستند می گوییم یک فرد موفق به اندازه هزارها برابر چیزی که می توانست برای ما هزینه کند، برای ما ارزش دارد. خود شخص ارزش دارد. حتی کسانی که به مشکل خورده اند و موانع مختلفی را در طی مسیر دارند. به طور مثال می گویند پول کافی ندارم هزینه کنم، پول کافی ندارم فلان کار را انجام دهم، در فلان جا مشکل دارم و فلان اتفاق افتاده است.

ما دیدیم این فرد، فردیست که واقعا انگیزه دارد، ولی شرایطش آنطور نیست که بتواند حرکت را انجام دهد. به اصطلاح برادری اش به ما ثابت شده است، و ما هم او را کمک کرده ایم. این جزو ساختارها و باورهای ما است. ما اگر این باور را نداشتیم اینجا و آنجا صحبت نمی کردیم، خیلی کارها را انجام نمی دادیم و خیلی هزینه ها را نمی کردیم. برای شما واضح و محرز باشد که ما صرفا به دنبال کسب درآمد نیستیم، زیرا برای کسب درآمد آنقدر مسیرها و راهکار های خوبی بلد هستیم که این مقدار انرژی و پتانسیل نیاز ندارد. لازم نیست جمعه و پنج شنبه های مان و دیگر اساتید را خراب کنیم. شما هم جمعه و پنج شنبه را وقت می گذارید. این کار را انجام می دهیم که یک سری انسانها پیشرفت کنند. زیرا می دانیم این ثروت و ارزش در انسانها وجود دارد.

نیروی انسانی خوب و با انگیزه ثروت است

من یک سال با یکی از اساتید دانشگاه دچار مشکل شدم. گفت جمعیت عامل افزایش فقر است. من گفتم جمعیت عامل ثروت است. هیروشیما بمباران و نابود شد و مردمش نمی توانستند زندگی کنند. چرا به کشورهای دیگر فرار نکردند. ژاپن و آلمان معتبرترین پاسپورت ها را دارند و می توانند به بیش از ۸۰ کشور بدون ویزا سفر کنند. چرا اینها نرفتند و رها نکردند؟

انسانهایش مهم هستند. اگر تمام کسانی که بعدا می آیند و قبلا آمده اند، تصمیم بگیرند برای درست کردن کشورشان کار کنند، ما در چند سال آینده می توانیم حتی از کشور های اروپایی که امروز در تخیل ما هم نمی گنجد از نظر در آمد و سطح رفاه با آنها رقابت کنیم، رقابت می کنیم.

ولی اگر به نسبت و به درصد نگاه کنیم مردم ما ارزش خیلی بالایی دارند، ولی ما خودمان با نمی توانیم و نمی شود و ترس هایمان، با اینگونه مسائل برخورد می کنیم. حاضریم از ایران خودرو، خودرو خریداری کنیم و یک سال صبر کنیم، و بعد هر چیزی که دلشان خواست به ما بدهند. حتی معلوم نیست چه خودرویی بدهند. ما واقعا حاضریم این کار را انجام دهیم اما حاضر نیستیم برای تغییر و پیشرفت کشورمان هزینه ای کنیم، مسیری را اصلاح کنیم، تغییری، زحمتی و استرسی به خودمان دهیم.

توقع داریم یک چیز اطمینان بخش و به اصطلاح خیال جمع برای ما بیاید و بگوید فردا شما پولدار شده اید. چنین چیزی امکان ندارد. شما وقتی می آیید در این سیستم درگیر می شوید، باید خودتان هم کارهایی انجام دهید و تغییراتی بکنید. تا این تغییرات در شما انجام نشود تاجر نمی شوید. بدون این تغییرات اصلا روی تاجر شدن خود حساب نکنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 پاسخ
 1. عذرا خیری
  عذرا خیری گفته:

  سلام
  بازهم با سخنان پر انرژی خودتون به ما انرژی دادید
  پیش از این حقانیت کلام شما استاد نظام پرور ثابت شده است.
  به نظر من کسی که بخواد شما رو انکار کنه مثل اینه که حق حقیقت رو نادیده گرفته باشه.
  مصداق کسانی که خود را به کوری زده اند و خداوند نیز در روز قیامت آنها را کور محشور خواهد کرد
  امیدوارم در این روزگار پر از نفاق کور نباشیم و بصیرت علوی داشته باشیم که شما و مجموعتون در روشنگری دست توانایی دارید.
  دست حق به همراهتون

  پاسخ
 2. مهین سیف آبادی
  مهین سیف آبادی گفته:

  سلام من هیچ اطلاعی از این کار ندارم و بسیار مشتاق هستم که مطلع شوم و فقط اینو میدونم که تجارت و صادرات هست و خیلی دوست دارم وارد این کار شوم لطفا منو راهنمایی کنید

  پاسخ