تجارت کودهای شیمیایی با مادری نمونه

لطفا خودتان را معرفی کنید و بگویید چطور با تجارت آشنا شدید؟ و پیش از این که به تجارت روی بیاورید چه مشاغل دیگری داشته اید؟
زهرا زارع اهل شیراز و فعال در حوزه تجارت کود هستم. بنده قبل از تجارت، عموما به کارهای اداری مشغول بودم، تدریس زبان انگلیسی، کار در مخابرات، بیمه و یا صنایع الکترونیک که متناسب با رشته دانشگاهی ام بود. اما به سبب تولد فرزندانم، دیگر امکان حضور در اجتماع را به آسانی گذشته نداشتم و باید به رسالت مادر بودنم می پرداختم. از طرفی نمی توانستم بی کار بنشینم؛ برای همین دنبال شغلی بودم که در خانه هم بتوانم انجام بدهم و بسیار اتفاقی با شرکت آراد برندینگ آشنا شدم که مقدمه ورود من به دنیای تجارت شد.

در حال حاضر در چه حوزه هایی مشغول به تجارت هستید؟
بنده ابتدا با حوزه تجارت محصول کود وارد این عرصه شدم ولی به مرور مشتریانی سراغم آمدند که در جستجوی ماشین آلات این حوزه بودند و متوجه شدم که تامین آنها هم برایم مقدور هست. مدتی نگذشته بود که توانستم در حوزه تعمیرات و تامین قطعات دستگاه های صنعتی این حوزه هم موفق شوم. گذشت زمان و نیاز هایی که از سوی مشتریان می آمد، مرتب من را به سوی ایده های جدید برای تجارت می برد و خیلی زود در همین راستا به فروش سموم کشاورزی و سمپاش ها هم مشغول شدم.
لازم است بگویم در بین تامین کنندگان ما، مهمترین افراد، مرغداران هستند چون پایه اصلی کار ما کود مرغی هست و اتفاقا آنها هم برای تامین تجهیزات سالن های خود به ما رجوع می کردند و برای همین در راستای همپوشانی با دیگر زمینه ها، به این عرصه از تجارت که تامین تجهیزات مرغداری بود هم، روی آوردم.

لطفا برای مخاطبین ما بیشتر در مورد حوزه تجارت کود توضیح دهید و بفرمایید اصلا آیا تجارت چنین محصولاتی در اینترنت هم امکان پذیر است؟
شما دو سوال پرسیدید که هر کدام پاسخ مفصلی دارد و اما در جواب سوال اول، ابتدا در یک پاسخ کوتاه باید بگویم که بنده روی کم طرفدارترین نوع کود که ارگانیک و فرآوری شده هست کار می کنم. اگر بخواهیم دسته بندی کلی برای کود تعریف کنیم این محصول دارای دو نوع شیمیایی و ارگانیک هست. همین جا به این موضوع اشاره کنم که کار ما به صورت ویژه روی کودهای طبیعی تمرکز دارد و روی کود شیمیایی کار نمی کنیم که دلایل آن آسیب های فراوانی است که این محصولات دارند و ضمن اینکه کشاورز و مصرف کننده محصولات کشاورزی را با مخاطرات و بیماری های زیادی رو به رو می کنند، تنها و مهمترین سرمایه یک کشاورز که زمین او هست را از بین می برند و منجر به فقر و ناباروری زمین می شوند.
و اما کودهای ارگانیک که مهترین آنها نوع مرغی است خودشان دو نوع خام و فرآوری شده هستند که مجددا نوع خام به دلیل حضور آفت ها و قارچ هایی که دارد علی رغم میل کشاورزها به تهیه آن، محصول مورد توصیه ما نیست چرا که مجددا پای استفاده از سموم کشاورزی به میان می آید و همان مخاطره های قبلی را خواهیم داشت.
در خصوص سوال دومتان هم باید بگویم که گرچه عموم جامعه تصور می کنند باید برای خرید کود به اماکنی مثل جهاد کشاورزی و فروشگاه ها مراجعه کرد و کشاورزان سواد کافی برای استفاده از اینترنت ندارند، با کمال ناباوری باید اقرار کرد که بیش از 90 درصد کشاورزها، از طریق اینترنت به ما دست پیدا می کنند و درصد کمی هم که خودشان به دلیل سن بالا کار با اینترنت را نمی دانند در اطرافیان خود کسانی را از جمله فرزندانشان دارند که می توانند برای آنها این کار ا انجام دهند. وقتی این قشر از جامعه می توانند خرید مورد نیاز خود را از اینترنت انجام دهند پس فروش و تجارت مجازی کود امری واقعا شدنی هست.

از اولین تجربه تماس مشتری یا فروش خود برای ما بگویید؟
حدودا یک ماه و نیم از شروع کارم گذشته بود که یک شب در حالیکه بیرون از منزل داخل ماشین بودم تلفنم زنگ خورد. شماره ناشناس بود و مطمئن بودم باید مشتری باشد برای همین از ترس نمی خواستم پاسخ آن را بدهم اما تشویق همسرم مرا ترغیب کرد که پاسخ تلفن را بدهم هرچند که متوجه نمی شدم اصلا مشتری چه می خواهد! چون هیچ تخصصی نداشتم. در نهایت 8 ماه طول کشید تا بالاخره توانستم به سود برسم.

شما اشاره کردید که کارهای قبلی شما ارتباطی با تجارت نداشته، آیا هیچ وقت پیش آمد که پشیمان شوید؟ و آیا 8 ماه طولانی نبود؟
نه هرگز! چون به راهم ایمان داشتم و 8 ماه در قبال کاری که قرار بود سود زیادی به من بدهد، آن هم منی که هیچ تخصصی نداشتم و رشته دانشگاهی ام برق بود، اصلا زیاد نیست.

زهرا زارع تاجر کود

خانم زارع، لازمه‌ی فروش موفق، جلب اعتماد هست و شما فرمودید کم طرفدارترین محصول را به صورت اینترنتی می فروشید. چطور موفق به این مقوله سخت شدید؟
بله واقعا این مقوله سخت است. اول باید کشاورز را متقاعد کرد کود پرمصرف شیمیایی را کنار بگذارد و از بین کودهای ارگانیک، نوع فروآری شده آن را انتخاب کند و ایجاد این تغییر نگرش در کسی که تمام سال های عمر خود، به رویه دیگری اقدام کرده، دشوار است. البته این افراد هم حق دارند. کشاورز میلیاردها تومان روی زمینش هزینه کرده و یا حتی در مواردی چندین هزار هکتار را اجاره می کند و نمی تواند ریسک را بپذیرد. این افراد همیشه می پرسند که ما چطور تجربه چندین ساله خود را رها کنیم و به حرف شما عمل کنیم. ولی وقتی تخصص ما را می بینند اعتماد می کنند و یا به توصیه ما روی بخشی از زمین خود، دستورهای تعذیه ای را پیاده می کنند و چون در نهایت نتیجه را خوب می بینند، برای تمام زمین خود آن را استفاده می کنند. در نتیجه روز به روز به افرادی که توانسته ایم اعتماد آنها را جلب کنیم، اضافه می شود.

میزان موفقیت شما در بازار داخلی چه میزان بوده و آیا توانسته اید در زمینه صادرات هم به نتایج مطلوبی برسید؟
در بازار داخلی به دلیل اینکه خروجی کار ما دیده شده مرتب علاوه بر مشتریانی که از اینترنت به ما می رسند، آشنایان کشاورزانی که از ما محصول خریداری کرده اند هم به شیوه توصیه ای با ما آشنا شده و از ما خرید می کنند و این خودش نشان از موفقیت ما در بازار داخلی را دارد.
و اما در بازار خارجی هم گر چه گاه صادرات مبحث کود آزاد و گاه ممنوع می شود اما روی هم رفته ما به خوبی با کشورهای همسایه مخصوصا عراق، افغانستان و یا حتی ترکیه وارد مذاکره می شویم و فروش مطلوبی داریم. البته ناگفته نماند هر وقت صادرات محصول کود ممنوع می شود ما از صادرات ماشین آلات صنعتی این حوزه که تقریبا هیچ وقت محدودیتی نداشته بی نصیب نمی مانیم.

شما در ابتدا اشاره کردید دنبال شغلی در منزل بودید. آیا واقعا انجام این کار در منزل امکان پذیر هست؟
بله و به راحتی می توان مشتری ها را در منزل مدیریت کرد و البته دفتر هم داریم و تنها اگر مشتری حضوری داشته باشیم و یا نیاز به تنظیم قراردادی برای صادرات باشد از آنجا استفاده می کنیم.

اگر بخواهید رمز موفقیت خودتان را در این عرصه بیان کنید، دلیل اصلی آن را چه می دانید؟
ایمان و صبر. من ایمان داشتم که تجارت راه درستی است و به موفقیت ختم می شود و البته برای رسیدن به این موفقیت باید صبر کرد. هیچ وقت ناامید نشدم و به راهم ایمان داشتم و نتیجه این صبر را هم دیدم.

چه پیشنهادی به فعالان حوزه و مبحث کود اعم از تامین کنندگان یا خریداران این محصول دارید؟
پیشنهادی که برای تامین کنندگان دارم، از آنجایی که اغلب همیشه مشکل فروش وجود دارد، آنها خیلی راحت می توانند حتی با جست و جوی نام ما، در اینترنت ما را پیدا کنند و می توانیم در زمینه افزایش مشتری و فروش بیشتر، ساختار خوبی را برایشان فراهم کنیم. و البته خریداران هم به همین طریق می توانند ما را پیدا کنند و نیاز خود را در کنار مشاوره های تغذیه ای که به آنها می دهیم، برطرف کنند تا محصول بیشتر و بهتری به دست بیاورند.

به افرادی که دوست دارند تجارت را تجریه کنند چه توصیه ای دارید؟
کسانی که جویای کار هستند و می خواهند وارد تجارت بشوند، باید بدانند که تجارت از طریق اینترنت بهترین کار است. البته نباید با ساده انگاری، داشتن هر سایتی را برای موفقیت در این عرصه کافی بدانند و این موضوع را تاکید می کنم نه تنها سایت هایی که در شرکت آراد برندینگ طراحی می شود اصول خاصی روی آنها پیاده شده که کمک می کند ما در بازار داخلی و خارجی خودمان را مطرح کنیم، بلکه مهم ترین عامل موفقیت افراد در اینجا، این است که صفر تا صد آموزش تجارت را کاملا بروز دریافت می کنند.

اگر بخواهید آراد برندینگ را در یک جمله تعریف کنید چه می گویید؟
آراد برندینگ یک شرکت تاجر ساز هست لطفا آن را با شرکت های ساخت سایت اشتباه نگیرید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ