بیلبورد تبلیغاتی آراد برندینگ + صوتی

🔹 به نام خدا با سلام و درود خدمت یکایک آرادی های دوست داشتنی امیدوارم که حالتان خوب باشد، امروز می خواهم در رابطه با بیلبورد های آراد صحبت کنم، بارها در رابطه با شیوه های مختف تبلیغاتی صحبت کردیم. اینکه بهترین شیوه برای برندسازی چیست؟ و چه ابزارهایی در رابطه با تبلیغات وجود دارند. اعم از تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیو، بیلبورد های شهری و حتی تراکت و پوستر و مجلات مختلف و حتی روزنامه و سامانه پیامکی و… صحبت کردیم.

استاد زیارکلائی
بیلبورد تبلیغاتی آراد برندینگ
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

🔹 بعد در انتها رسیدیم به تبلیغات اینترنتی که یکی از بهترین شیوه های جذب مشتری است و توضیح دادیم هرکدام از اینها چه مزایا و معایبی دارند، E-mail Marketing را کامل باز کردیم، تبلیغات در سامانه های مختلف را صحبت کردیم و همچنین شبکه های اجتماعی را باز کردیم و توضیح دادیم که آیا اینستاگرام خوب هست برای کسب و کارها یا نه؟ و اگر یادتان باشد تاکید زیادی داشتیم بر تبلیغات اینترنتی اینکه سایتی داشته باشید و در گوگل دیده شوید و همه اینها صحبت شد.

چرا آراد از بیلبورد استفاده می کند؟
🔹 درحالی که به ما تاکید شد بیلبورد اجاره نکنید، من بازهم سر حرف خودم هستم و بازهم برای کسب و کارهای نوپا اگر در آمد های شما میلیاردی نیست به هیچ وجه سراغ تبلیغاتی نظیر بیلبورد نروید چرا که بیلبورد ها به شما مشتری جدید نمی دهند، شما زمانی می توانید در تلویزیون یا بیلبورد تبلیغات داشته باشید که پیشتر اینترنت را قبضه کرده باشید شما امروز هر سایتی بدهی از سایت های خبرگزاری، ورزشی، موسیقی، فیلم های مختلف، وب سایت هایی که فیلم آپلود می کنند… هر سایتی بروید حتی سایت های کودکانه هم که تشریف ببرید متوجه خواهید شد که ردی از آراد برندینگ وجود دارد.

🔹 پس ما پیشتر اینترنت را قبضه کردیم و چیزی نزدیک به 3000 مشتری جدید هر روز داریم و این آمار فوق العاده است شما هم یقیناً دوست دارید که گوگل را قبضه کنید و در همه جا ردی از خودتان به جای بگذارید اما آیا کسب و کار شما، باید از این شیوه استفاده کند یا خیر؟ این نیاز به صحبت دارد و یک نسخه آماده برای همه کسب و کارها نیست، شیوه های متفاوتی دارد حتی من در آن فایل آموزشی بارها توضیح دادم تبلیغات تلویزیونی خوب است به شرطی که …. 4 شرط را آنجا اعلام کرده بودم اگر یادتان باشد، اینگونه نیست که تبلیغات تلویزیونی بد باشد، بیلبورد بد باشد، خیر شرط دارد، شروط دارد.

🔹 اگر کسب و کار شما نوپا باشد، شناخته شده نباشید و بخواهید از این شیوه ها استفاده کنید صرفاً پول خودتان را هدر داده اید پس نگاه می کنید برند های بزرگ، تبلیغات می زنند و اگر آن برند بزرگ پیشتر اینترنت را قبضه نکرده باشد شکست می خورد، دیجی کالا بیلبورد می گیرد درحالی که اینترنت را هم قبضه کرده درست است. آراد برندینگ بیلبورد می گیرد درحالی که قبلش اینترنت را قبضه کرده شما هرچه در رابطه با صادرات در اینترنت جستجو کنید، تجارت و انتخاب محصول جستجو کنید هرکس که بخواهد وارد تجارت شود و شغل تجارت را انتخاب کند و در گوگل جستجو کند یقیناً ردی از آراد می بینید.

⚫️ آیا کسب و کار شما هم همینطور است امروز یا نه؟
🔹 پس مهم است یعنی من یک جمله ای را بارها گفتم، یک داستانی هست که فردی داشت سخنرانی می کرد و به عنوان مثال می گفت که آبجو حرام است بعد یکی از حضار که پایین نشسته بود و خواب بود یک دفعه بیدار می شود بر می گردد می گوید چه می گویی حاج آقا؟ جو حرام است که گفته؟ ما این همه داریم به حیواناتمان جو می دهیم. بعد آن فرد برگشت گفت که این تکه ای که اولش گفتم آب را شما خواب بودی و نشنیدی الان داستان ما شده آنجایی که ما می گوئیم تبلیغات تلویزیونی نه طرف چهارتا شرطش را نمی شنود، می گوئیم بیلبورد نه آن شروطی که می گوئیم را نمی شنود و فقط گوش می دهد و می گوید بیلبورد نه و در ذهنش اینگونه شکل می گیرد.

🔹 همه شیوه ها خوب هستند حتی ما سامانه پیامکی داریم، من پیشنهاد کردم به شما، شما هم سامانه پیامکی روی سایت های خودتان نصب کنید و خیلی تاثیر مثبت دارد پس مهم است. هر شیوه ای جواب می دهد اما زمان خودش باید کسب و کار را سنجید آن کسب و کار چقدر شناخته شده است؟ برند هست؟ و الا اگر پولت را در جای در شیوه اشتباهی در تبلیغات خرج کنی شکست می خوری و پول های خودت را از دست می دهی و هیچ مشتری هم نخواهی داشت.

🔹 گفتیم ارزان ترین و ساده ترین شیوه تبلیغات و برندسازی در فضای مجازی هست که شما با حداقل ها می توانید مشتری داشته باشید و اگر مثلاً بخواهید 100 میلیون تومان بدهی یک ماه بیلبورد اجاره کنید بعد خواهید دید که تهش 10 نفر به شما زنگ می زنند و می بینید که هزینه سرانه هر مشتری شده 10 میلیون تومان بابت اینکه شما را پیدا کنند پس مهم است، امروز باید بنشینید بررسی کنید شما هر ماه چقدر پول تبلیغات می دهید؟ تیم سایت و زیرساخت و این ها سرمایه تبلیغات نیست و الّا همه دارند مثل این می ماند شما یک مغازه ای را اجاره کردید می گوئید اجاره می کنم ماهی 30 میلیون تومان و بعد 5 تا مشتری می آید.

🔹 آیا ربطی به مغازه دارد؟ بله مرتبط هست اما درصدش خیلی کم است اینکه مشتری وارد مغازه شما بشود در روز چه تعدادی پیدا کنید برمی گردد به شیوه تبلیغاتی، چه قدر پول بابت تبلیغات آن مغازه داده ای؟ اگر پول تبلیغات نمی دهی و صرفاً داری همینکه در آن فضا هستی و مشتری باید بیاید این زیاد تاثیر گذار نیست پس سایت و لوگو، طرف می گوید من لوگو گرفتم هزینه کردم، برای سایتم بنر گرفتم هزینه کردم، بنر و لوگو و… ربطی به آمدن مشتری ندارد باید نگاه کنید روزانه چند تا تولید محتوا می کنید؟ در ماه چه میزان پول تولید محتوا می دهید؟ و در ماه چندتا مشتری دارید؟

🔹 و بعد حساب می کنید مشتری که از شما خرید یا نخرید ربطی ندارد. مشتری که با شما آشنا شد، زنگ زد، فرم پر کرد این می شود مشتری. مشتری دو مدل است یکی بالقوه است و یکی بالفعل است، مشتری بالقوه را شما به بالفعل تبدیل می کنید اینکه چند نفر ارتباط گرفتند و جنس را می خواستند در ماه محاسبه می کنید می گوئید من در ماه این مقدار پول خرج کردم این تعداد هم مشتری آمد پس سرانه هر مشتری شد 20000 تومان، 100000 تومان … آمارش را باید در بیاورید. یا در صادرات هم به همین شکل می گوئی من این مقدار پول دادم بابت طرح شتاب این قدر مشتری داد پس سرانه خارجی برای من این مقدار در آمده درست؟ و سپس باید این را بهینه کنید یاد بگیرید که کاری کنید که هزینه سرانه مشتری های شما کمتر بشود تکنیک هایی وجود دارد در واقع که انشاء الله در جلسات بعدی راجع به آنها صحبت می کنیم و به شما آموزش خواهم داد.

🔹 پس همه شیوه های تبلیغاتی را امروز یاد گرفتید که همه شیوه ها خوب هستند اما در جای خودش و اینکه آیا به درد کسب و کار شما می خورند یا نه؟ و الا اگر به درد کسب و کار شما نخورند می شود بد. آن شیوه برای کسب و کار شما بد است نه اینکه برای همه چیز بد باشد، به درد کسب و کار شما نمی خورد آن اهدافی که دارید. امیدوارم موضوعاتی که گفته شد را به خوبی درک کنید.

🔹 من بارها دارم می گویم بشنوید، بفهمید، باور کنید، به کار ببندید تا رستگار شوید این جمله من نیست مولا علی علیه السلام فرمودند که روی آن تاکید دارم که هرکسی می خواهد که واقعاً موفق و رستگار شود اول بشنود، دوم بفهمد متاسفانه این کج فهمی ها به خیلی ها آسیب می زند و من می بینم افرادی که در کسب و کار خودشان موفق نمی شوند اکثراً یا اصلاً نمی شنوند یا اگر می شنوند کج فهمی دارند و خوب موضوع را متوجه نمی شوند و بعد یک موضوعی را اشتباه می فهمند و پیش می روند و چوبش را هم می خورند.

🔹 مثلاً خیلی ها در همایش ها طرف می گوید استاد شما اینجوری گفتید من انجام دادم، من اصلاً کجا اینجوری گفتم؟ اصلاً منظور من این بود تو یک چیز دیگر را زدی و نیامدی حتی بپرسی که آیا منظور شما در این فایل و سخنرانی این بود من درست فهمیدم بعد بروم و اجرا کنم یا نه؟ و متاسفانه این نمی دانم از چه می آید که با وجود اینکه ما در دسترس هم هستیم اما خیلی از افراد سؤالات خودشان را نمی پرسند. فقط واتساپ پاسخگو هستم، پس تماس نگیرید اصلاً پاسخ نمی دهم فقط و فقط این شماره خط واتساپ روی آن نصب هست و می توانید ارتباط بگیرید و اگر خواستید صوتی یا متنی پیام بدهید برای من فرقی ندارد به صحبت های شما گوش می دهم و به شما جواب خواهم داد. دوستتان دارم تا آموزش های دیگر شما را به خدا میسپارم یا علی روز بر شما خوش.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ