کاربردهای تجارت الکترونیک در ایران + فیلم

قوانین تجارت آنلاین را می توان از وجه های مختلفی بررسی کرد . یک سری قوانین مختص ایران هستند .

موضوعاتی مثل ای نماد و ساماندهی و این دسته از مسائلی که روی سایت اجرا می شوند و مردم هم با دیدن این نماد ها که روی سایت قرار گرفته اند ، به آن ها اعتماد کرده و راحت تر از فروشنده ای که محصول خود را روی این سایت به فروش گذاشته ، خرید کرده و به او پول پرداخت کنند .

سایت های زیادی که در اینترنت موجود اند و روز به روز هم به تعداد آن ها افزوده می شود و به علت وجود همین قوانین و نماد ها که باعث می شوند ، مردم به این فروشگاه ها و سایت ها اعتماد کرده و خرید کنند ، افراد زیادی بخواهند در این زمینه فعالیت کنند و در صف های انتظار ای نماد باشند تا این نماد ها را برای سایت خود بگیرند .

تجارت الکترونیک

قوانین فروشگاه های اینترنتی

یک سری قوانینی که برای بحث های کلاهبرداری و همچنین برای خرید و فروش هایی که انجام می شوند طراحی شده این است که این گونه خرید ها در فضای واقعی اتفاق می افتند یا اینترنتی؟ ! این قوانین بیشتر برای فروشگاه های اینترنتی طراحی شده است .

برای کسانی قصد دارند از طریق فروشگاه های اینترنتی محصول خود را به مردم معرفی کرده و قیمت گذاری کنند و زمانی که این قیمت توسط مشتری پسند شد ، به یک درگاه اینترنتی متصل شده و محصول را خریداری کرده و پول را پرداخت کنند .

این قوانین، بیشتر در این زمینه از مسائل مورد پیگیری است و برای افرادی که قصدشان برند سازی و تبلیغات در فضای اینترنت است ، زیاد معنایی ندارد. پس قوانین طرح شده بیشتر برای فروشگاه های اینترنتی است.

تفاوت تجارت الکترونیک با کسب و کار اینترنتی

وقتی از تجارت الکترونیک صحبت می شود ، ذهن بیشتر افراد به سمت فروشگاه های اینترنتی می رود ، اما این گونه نیست . در تجارت الکترونیک و تجارت آنلاین ، افراد فقط خود و محصولاتشان را معرفی می کنند . یعنی بحث تبلیغات و برند سازی خود را در فضای اینترنت انجام می دهند ، اما تمامی خرید و فروش ها و پرداخت ها در فضای واقعی رخ می دهد . خیلی کم پیش می آید که محصول خاصی را مثل محصولات مصرفی را در فضای اینترنت خریداری کنند . خیلی از افرادی که قصد دارند محصولی را به صورت عمده برای تجارت خود خریداری کنند ، در فضای واقعی معامله ی خود را انجام می دهند .

چگونه محصول را بفروشیم؟

شما باید قبل از آن که خریدی را انجام دهید ، یک بازار پیدا کنید و یک محصولی را برای فروش در آن بازار داشته باشید . شما قبل از این که خریدی را انجام دهید ، آن محصول را بفروشید . آن موقع شما از طریق خریدار ، پول خرید محصول را دریافت می کنید و با استفاده از خریدار و سرمایه ی خریدار محصول را از تامین کننده یا عمده فروش تهیه می کنید .

وقتی پول در جیب شما باشد ، اعتماد به نفس شما در خرید بالا می رود و می توانید با کلامی رساتر و صحبت های محکم تری محصول را با قیمت مناسب خریداری کنید و حتی تخفیف بیشتری بگیرید و همچنین توجه داشته باشید قبل از فروش محصول با تامین کننده ها آشنا شوید !

متاسفانه خیلی از عمده فروش ها و تجار ، به جای این که مشتری پیدا کنند ، دنبال پیدا کردن اجناس با قیمت پایین تر هستند تا از خرید خود سود کنند . اما به این که تعداد مشتری های خود را افزایش دهند ، توجهی نمی کنند . آن ها می توانند از طریق افزایش مشتری ، سود بیشتری کسب کنند و نیازی به چانه زنی نداشته باشند که محصول را با قیمت خیلی پایین تر بخرند تا بتوانند از خرید خود سود کنند !

فروش کالا

خرید و فروش کالای پرسود

باید در فروش محصول به سه پارامتر دقت کنید . اولین پارامتری که باید در نظر گرفت ، این است که هنگام انتخاب محصول به این موضوع که خودتان به آن محصول علاقه داشته باشید ، توجه کنید ! چرا که اگرشما به محصولی که انتخاب کرده اید علاقه داشته باشید ، سختی های کارش را نیز تحمل می کنید و پای سختی های کار می ایستید .

 • پارامتر دوم

به این موضوع نیز دقت کنید که حد الامکان بین دوستان ، فامیل و آشنایان ، که به آن ها سرمایه های اجتماعی گفته می شود ، تامین کننده یا عمده فروش آن محصول را داشته باشید ، تا این افراد بتوانند به شما اعتماد داشته باشند و حتی قبل از اینکه پولی از سمت شما به آن ها پرداخت شود ، حاضر شوند کالای خود را در اختیار شما قرار دهند .

 • پارامتر سوم

باید این موضوع مهم را در نظر بگیرید ؛ محصولی را که انتخاب می کنید ، در شهر خودتان باشد و بتوانید به آن دسترسی راحت داشته باشید . زمانی که مشتری محصول را سفارش می دهد ، شما بالای سر جنس حاضر شوید تا شخص تامین کننده ، جنسی غیر از مشابه نمونه ی تایید شده را برای مشتری ارسال نکند .

متاسفانه خیلی پیش آمده که نمونه از طرف تامین کننده برای مشتری ارسال شده و پس از تایید نمونه از طرف مشتری و پرداخت شدن کامل پول ، تامین کننده باری را برای مشتری ارسال می کند که با نمونه مطاقبت ندارد و کیفیت پایین تری دارد . در این مورد مشکلات موضوع دامن شما را می گیرد . پس بهتر است محصول در شهر خودتان باشد .

برند سازی و تبلیغات قبل از خرید

برند سازی و تبلیغات قبل از خرید به شما کمک می کند تا قبل از این که شما سرمایه ی خود را درگیر محصول کنید ، بتوانید مشتری های خود را جذب کنید و با سرمایه ی مشتری ، برای آن ها محصول را خریداری کنید و به سود خوبی برسید .

وقتی مشتری بیشتر می شود ، تکرار خرید هم بیشتر می شود و میتوان به علت بالا بودن میزان خرید ، تخفیف های بهتر و بیشتری را از شخص تامین کننده و یا عمده فروش گرفت .

برندسازی

شغل و میزان درآمد

هر کسی سقف در آمدی را برای خود در نظر گرفته و به یک میزان سود قانع است . شما اول باید هدف و سقف در آمدی که در نظرتان است را مشخص کنید . اینکه به چه در آمدی راضی هستید و چه میزان سود می تواند شما را راضی کند ؟! باید ببینید از شغلتان چه انتظاراتی دارید ! ارزش هر شخصی را ، شغلی که دارد و میزان در آمدی که در ماه دارد ، می تواند مشخص کند . این که بر فرض مثال ارزش یک ماه از عمر شما سه میلیون تومان است یا خیلی بیشتر از سه میلیون!

انتخاب شغل

شما خودتان تعیین می کنید که ، می توانید در آمدتان را افزایش دهید یا محدود کنید ! خیلی از افراد می گویند : در فلان شرکت مشغول به کار هستند . طبیعتا در هر شرکت ، رئیس آن شرکت در جلسه ی مصاحبه می گوید که در ازای این کار و خدمتی که از شما انتظار داریم ، این میزان حقوق را پرداخت می کنیم . اما شما این موضوع را بررسی کنید که ، آن بله ای که در ابتدای کار به آن شخص رئیس می گویید را چه کسی به آن بله می گوید و آن را قبول می کند ؟ ! اگر شما بله می گویید ، یعنی خودتان ، در آمد خودتان را محدود کرده اید . پس این مورد نیز دوباره به همان موضوع انتخاب هدف بر می گردد .

طراحی سایت با رابط کاربری مناسب

تجارت روش های متفاوتی دارد و تجارت آنلاین یا همان تجارت الکترونیک نیز یکی از آن هاست . امروزه با داشتن یک سایت با رابط کاربری مناسب ، خیلی راحت می توانید درآمد بالایی داشته باشید . منظور از رابط کاربری مناسب این است که هدف خود را از ایجاد سایت مشخص کنید . اینکه هدف شما ایجاد یک فروشگاه اینترنتی نیست بلکه ایجاد یک سایت تجاری است . در این سال های اخیر ، بالغ بر پنج هزار فروشگاه اینترنتی ایجاد شده است اما اگر از مردم بخواهید که فقط نام پنج تا از این فروشگاه هارا نام ببرند . نمی توانند!

طراحی سایت با رابط کاربری

استراتژی دیجی کالا

در تمام این سال ها ، شاید فقط نام دیجی کالا روی زبان ها چرخیده و در ذهن مردم باقی مانده است . آن هم به دلیل این که دیجی کالا در ابتدا به طور تخصصی فعالیت کرد و معروف شد . اما به علت وضعیت بازار که امروز خیلی افت کرده به یک فروشگاه سوپر مارکت یا هایپر مارکت تبدیل شده است و دیگر دیجی کالای سابق نیست که تخصصش ، فقط فروش محصولات دیجیتالی بود .

با وارد کردن محصولاتی که دیجیتالی نبودند و مخصوصا محصولات سوپر مارکتی به بازار خود ، چهره و شخصیت برندی که داشت را از بین برد و نتوانست با قدرت قبل خود پیش برود .

تجارت یعنی چه؟

در ایجاد سایت تجاری ، اول باید هدفتان را مشخص کنید که قصدتان فقط تجارت و صادرات است . باید سایتی را ایجاد کنید که دارای کاربری بی تو بی یا همان بیزینس تو بیزینس باشد . محصولات خودتان را به مشتریان داخلی و صادراتی معرفی کنید و مهم تر این که فقط روی یک محصول فعالیت کنید و هدفتان فقط روی یک محصول تخصصی متمرکز باشد .

دهکده جهانی اینترنت

منظور از دهکده جهانی این است که بحث اینترنت ، جهان را بسیار کوچک کرده و هرکسی با یک کلیک از اخبار مختلف جهان با خبر می شود و همین امر باعث شده تا به یک دهکده ی جهانی تشبیه شود . دهکده ی کوچکی که در کوتاه ترین زمان از دور ترین فاصله مردم با هم ارتباط برقرار می کنند و اخبار سرتاسر جهان مطلع می شوند .

اینترنت

مشاوره تجارت با مشاوران آرادبرندینگ

شما اگر فردی هستید که قصد دارید در زمینه ی تجارت آنلاین فعالیت کنید و به بالاترین نقطه ها برسید ، میتوانید با مشاوران آراد برندینگ در ارتباط باشید .

در آراد برندینگ اساتید و مشاوران با تجربه با قرار دادن کلاس های آموزشی ، در رابطه با نحوه ی انتخاب شغل و راه های رسیدن به بهترین در آمد ها در شغل مد نظر شما ، آموزش داده و شما عزیزان را راهنمایی می کنند .

در این کلاس ها موضوعاتی مانند این که کدام شغل ها در این سال ها پر در آمد بوده اند و هر شغلی چه در آمدی دارد و … بررسی می شود و به شما در این راه کمک می کنند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. ساغر
  ساغر گفته:

  من نمیدونستم کسب و کار اینترنتی با تجارت الکترونیک متفاوته!! ممنون برای این مقاله ی خوب

  پاسخ
  • ضحی
   ضحی گفته:

   بله این موضوع ذهن منو هم مشغول کرده واقعا. به نظرم باید از آشنایان باشن وگرنه غریبه ها که به راحتی اعتماد نمیکنن

   پاسخ
 2. Majid
  Majid گفته:

  سلام ممنونم ازمطالب توضیحات خوبتون اینکه روز به روز ذهنیت
  اجتماعی و اقتصادی روزافزون میشه
  آرادبرندینگ مانند درختی است؟که پراز
  شاخه هایست..
  که ماپرستوهای خسته ذهن جامعه پس از
  بادطوفان باران.به این درخت نویدبخش
  پناه آوردیم با کمی استراحت دوباره به
  آشیانه امیدمان برگردیم.دوستون دارم
  Majid

  پاسخ