🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

تحلیل بررسی بازار افغانستان در صادرات + فیلم

کشور افغانستان به عنوان یکی از همسایه های در حال توسعه ایران، مقصد تجاری بسیاری از محصولات تولیدی کشور ایران است. آشنایی با این کشور و بازار آن، کمک زیادی به فعالیت های موفق در این کشور می کند.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
آشنایی با کشور افغانستان

بعد از کابل که پایتخت افغانستان است، شهرهایی مانند قندهار، مزارشریف هستند که پایتخت های تجاری و اقتصادی این کشور به حساب می آیند.
جمعیت افغانستان در حدود ۳۵ میلیون نفر است. افغانستان کشوری است که سال های زیادی درگیر جنگ بوده و هست و به همین علت جمعیت زیادی از این کشور در دیگر کشورها مشغول زندگی هستند و اگر با احتساب افراد خارج از افغانستان بخواهیم جمعیت این کشور را بیان کنیم، عددی در حدود ۶۰ الی ۷۰ میلیون نفر بیانگر جمعیت خواهد بود.
زبان رسمی کشور افغانستان، فارسی پشتو و دَری است. واحد پول این کشور نیز افغانی نام دارد که نسبت به پول ایران، از ارزش بالاتری برخوردار است و به همین علت ارزش زیادی برای تاجران دارد.

رتبه اقتصادی کشورها در دنیا، بر اساس میزان تولید ناخالص داخلی محاسبه می شود. کشور افغانستان در سال ۲۰۱۸ میلادی در رتبه ۱۰۲ اقتصادی دنیا قرار گرفته است.
عمده محصولات تولیدی کشور افغانستان، محصولات کشاورزی است که از بین آن ها محصول خشخاش بیشترین سهم را داشته است. در سال های اخیر تمرکز بسیار زیادی بر روی کاشت زعفران داشته اند و توانسته اند موفقیت های زیادی در این زمینه به دست آورند. زعفران تولید افغانستان توانسته است به لحاظ کیفیت و قیمت، جای زعفران ایران را در دنیا بگیرد.

اهمیت ایران برای افغانستان

اگر چه به طور معمول در بررسی کشورها، اهمیت کشور مقصد را بیان می کنند اما در مورد افغانستان به طور متفاوتی بحث کرد. کشور ایران از اهمیت بالایی برای افغانستان و تاجران آن دارد؛ چرا که اولا ایران، در کنار دو کشور هند و پاکستان، مهم ترین تأمین کننده محصولات مورد نیاز افغانستان است و دوما فرهنگ و مذهب و زبان دو کشور، نزدیکی بسیار زیادی به یکدیگر دارند. علاوه بر این ها، با توجه به عدم دسترسی افغانستان به آب های آزاد، وجود بندر چابهار در ایران اهمیت زیادی برای افغانستان دارد. ارتباط سیاسی همواره خوبی که بین دو کشور وجود داشته است، عامل دیگری است که افغانستان را برای ارتباط با ایران ترغیب می کند.

تحلیل بازار افغانستان

در بررسی بازار یک کشور هدف، موارد مختلفی باید بررسی شوند که در ادامه برخی از آن ها ذکر می شوند.
اولین مورد این است که رقبای صادراتی خود در کشور هدف را بشناسید. برای موفقیت در صادرات و از دست ندادن سودهای بالا، بررسی این مورد درباره هر کشوری الزامی است.

مهم ترین رقبای صادراتی ایران در افغانستان، کشورهای چین، پاکستان و قزاقستان هستند.
مورد دیگری که باید در بازار کشور مقصد بررسی کنید، سهم کشور مبدأ در بازار آن کشور است. با توجه به محصولی که قصد صادرات آن را دارید، پارامترهای مربوط به آن محصول را باید در کشور مبدأ بررسی کنید تا بتوانید بازار خوبی در آن کشور داشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1 پاسخ
 1. Avatar
  مسعود هراتی گفته:

  اگر بتوانیم آموزش به مردم خودمان بدهیم که تولیدات در هر شهر ایران خودمان داشته با کمک وسرمایه خودمان برای خودمان،عمدتا صادرات درکوتاه مدت مملکت و مردم سود میبرند اشتغال زدایی خواهیم داشت وکشور تولید کننده که بازار بورس وسهام را به دنبال خواهد داشت کاری که آمریکا را از فلاکت یک صده قبل نجات داد.چینیهابابرنامه ریزی به کجا رسیده ژاپن موفق بود.ببینید مردم نباید فکر کنند سریع پولدار شویم
  چابهار بستر بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری دارد عاقبت این روش شما از نظر من عده کمی سود واقعی را میبرند که همین حالا هم سرمایه دار هستند.لطفا،لطفاچابهاررانابود نکنید از عملکرد چند دهه تجربه شما همین است سهام وبورس برای ایرانی جا نیفتاده..راه بهتری هست،بایدسنجیدتر عمل کرد شرکتهای هرمی را ما بیاد داریم عملکرد دولت وقت نتیجه داد.سیستان وبلوچستان را حدود سی سال پیش پروفسور انگلیسی با دلایل منطقی معدن طلای بی پایان مینامید آرزوی سلامتی و موفقیت دارم،من تحصیلات ندارم و فعلآ سرمایه مالی ندارم ولی سرمایه بزرگی دارم بنام تجربه دوم راهنمایی…ده سال پیش دنیا انرا ساخت در تظاهرات آسیب مغزی دیدم تجربه‌های جنگ تحمیلی موج انفجار آسیب دیدگی.. درصد ومدرک دارم ولی دنبالش نبودم اختراع زیاد دارم و به عمل هم رساندم ولی گذشت زمان و..مغزم دو درصد کار میکند
  با دو دست مینوشتم ودر لحظه بعد موج گرفتگی ۴تا۶کار مختلف را بدون اشتباه انجام میدادم
  ایرانی مغزها و استعداد ها جوانانش دارند یاد بدهید زحمت بکشند از پدر و دولت نخواهند معنی برکت را درک کنند و… نویسندگی علاقه داشتم و خودم را سرباز امام خمینی ره و پیرو خط..چه اینکه تا مدتها علت حبسم را درک نمیکردم

  پاسخ