🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

اقسام روزی خداوند + فیلم

اقسام روزی خداوند و انواع دسته بندی مردم در مقابل با نحوه خرج کردن آن را در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

مردم در قبال روزی پروردگارشان چند دسته اند؟

همه ما نسبت به اقتصاد کار و روزی یک دیدگاهی داریم. رسول خدا حدیثی دارند که از این حدیث فقط یک گروه رستگار می شوند و ما اگر واقعا بخواهیم روزی هایمان زیاد شود و ثروت مان رشد کند باید خودمان را به این گروه شبیه کنیم.

رسول خدا می فرماید مردم در قبال روزی پروردگارشان به ۵ دسته تقسیم می شوند.

دسته اول

گروه اول کسانی هستند که روزی شان را از کسب شان می دانند و از خدا نمی دانند. اعتقادشان بر این است که من کار میکنم و پول در می آورم و خدا اینجا کاره ای نیست.

این ها کافر هستند. خدا می فرمایند هر کس که کفر کند عذاب خدا سخت است. بعضی ها هم این حرف را مطرح می کنند که ما خیلی ها را اینطور دیدیم و ثروتمند هستند.

در واقع اگر همه این افراد را جمع کنید مشاهده می کنید که بیش از ۹۹ درصد آنها مفلوک هستند و فقط یک درصد آن ها پول دارند و آن ۱درصد فریب دهندگانی هستند که دیگران را فریب دادند تا پولدار شدند و یاری افراد نادان این‌ها را پولدار کرده است.

دسته دوم

دسته دوم کسانی هستند که روزی شان را هم از خدا و هم از کسب و کارشان می دانند. این افراد مشرک هستند. چون تلاش خود را در یک وزنه و خداوند را در وزنه مقابل قرار داده اند.

دسته سوم

دسته سوم کسانی هستند که روزی را از خدا و تلاششان را سببی از اسباب الهی می دانند.

درستش همین هست که انسان بگوید روزی دهنده خداست و من مخلوق خدا هستم و توانی هم که در من هست از خداست و این راهی که پیش پای من قرار گرفته هم معلوماتش را خدا داده و این فقط یک مسیر است نه یک هدف، به این سبب می گویند.

افراد چون در روزی حرکت می کنند، شک دارند که روزی را خدا می دهد یا خدا نمی دهد. کار کردن یک وسیله است، اما در طول شبانه‌روز مثلاً چون پول به حسابشان واریز نمی شود دلشان به شک می‌افتد که آیا خدا روزی می دهد یا نمی دهد.

در واقع اینها کسانی هستند که درباره خدا همیشه بدگمان هستند و جز منافقان می باشند و پیامبر در این باره می فرمایند اینها منافقانی هستند که همیشه مشکوک می باشند.

دسته چهارم

دسته چهارم کسانی هستند که روزی را از خدا میدانند و کسب و کارشان را سببی از روزی می دانند، اما چون خداوند روزی می دهد روزی اش را در آنچه خدا به آن امر کرده خرج نمی‌کند و روزی خود را در آنچه خداوند او را از آن منع نموده خرج می کند.

مثلاً خداوند می فرماید ما در اموال شما حقی را برای محرومین قرار دادیم اما آنها این حق را پرداخت نمی‌کنند. از طرف دیگر کارهایی که خدا منع کرده (مثل شراب، فیلم های مستهجن و …) را انجام می دهند و پولشان را برای این موارد خرج می‌کنند.

دسته پنجم

دسته پنجم کسانی هستند که روزی را از خدا می دانند و کسب و کار را وسیله‌ای برای روزی می دانند و چون خداوند به آن ها روزی می دهد خداوند را سپاس می گویند و حق خدا را از اموالشان می‌پردازند و مالشان را در کاری که خدا منع کرده خرج نمی‌کنند.

اینها کسانی هستند که خداوند روز به روز بر ثروت و کرامت شان اضافه می کند، این ها بندگان مخلص خدا هستند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.10 پاسخ
 1. Avatar
  الهه پوررستمی گفته:

  انشالله خداوند به همه ما قدرت تشخیص حق از باطل رو عنایت بفرمایند و ما رو از گمراهی نجات بدن.

  پاسخ
 2. Avatar
  جان نثار گفته:

  سلام وقت بخیر خدا را شکر میکنم و از شما ریاست محترم آراد برندینگ تشکر و قدر دانی میکنم و آرزوی سلامتی برای شما دارم .
  از اینکه این اطلاعات گرانبها را در اختیار عموم می زارین بسیار تشکر میکنم انشالله خداوند به شما و همکاران گرامیتان سعادت ابدی عطا فرمایید.

  پاسخ
 3. Avatar
  شی ما موسوی گفته:

  واقعا انفاق کردن و خرج کردن در راه خدا، توفیق می خواد و مومن واقعی: کسی ست که آرامش واقعی رو با بخشیدن مال ش و خشنودی خدا، به دست بیاره و کمترین دلهره و ترسی از کم شدن ثروت و پولش نداشته باشه چرا که چندین برابرش بهش بر می گرده و اون مقدار مال باقی مانده اش هم، برکت زیادی می کنه.
  همانطور که طبق سفارشات رسول خدا صل الله علیه و آله به امیر المومنین علیه السلام: یا عَلی، شَرُّ النّاسِ مَن باعَ آخِرَتَهُ بِدُنیاهُ وَشَرٌّ مِن ذلِک مَن باعَ آخِرَتَهُ بِدُنیا غَیرِهِ
  ای علی، بدترین مردم: کسی است که آخرت خود را به دنیا بفروشد و بدتر از او، کسی است که آخرتش را به دنیای دیگران بفروشد.

  پاسخ
 4. Avatar
  لاله گفته:

  با سلاااام و درووووود ولادت حضرت معصومه. هم مبارک.و روز دختر رو به همه دختران آراد تبریک می گویم. انشاءالله.که در آرمان های خود محکم و الگو باشید.

  پاسخ
 5. Avatar
  مهین موسوی گفته:

  باید از راه خدا روزی رو کسب کنی
  راه خدا چیه بپرس بهت میگه اینجا نمیتونم بگم
  همونی که از راه خدا کسب کردی در راه خدا اونم معلومه یعنی معلوم میشه یعنی یه وقتایی نیازم نیست آنقدر بپرسید
  راه معلوم کسب معلوم خرج معلوم میشه اولش آخرش به چه کسایی …

  پاسخ