مشاوره برای موفقیت در کسب و کار + فیلم

گمان از عقل انسان می آید. کسی که همواره بر گمان خودش تکیه کرده معنایش این است که خودش را عاقل ترین افراد می داند.

کسی که خود را کامل ترین عقل می داند در واقع خشک مغز ترین فرد است چون فکر میکنه عاقل تر از او کسی نیست.

راه درست در مورد گمان

راه درست این است که انسان بپذیرد عاقل ترین انسان نیست و بعد از آن یک فرد عاقل تر از خود را قبول کند و در موارد اختلاف، گمان آن شخص را بر گمان خودش ترجیح بدهد.

هدف اکثر افراد از مشورت

اکثر افراد مشورت نمی کنند که از قبل مشورت به حقیقتی برسند بلکه در مشورت به دنبال تایید نظر خود از افراد مختلف هستند، از هر صد نفری که برای مشورت به مجموعه آراد برندینگ مراجعه می کنند اکثر آن ها کاری درست بر خلاف آنچه که ما در مشاوره به آن ها گفته ایم را انجام می دهند.

مشاوره

شرط مشورت دهنده

در مشورت شرط است که شخص مشورت دهنده در آن زمینه ایی که مشورت می دهد از مشورت گیرنده عاقل تر و آگاه تر به آن موضوع باشد.

تقویت گمان

انسان باید برای پیشرفت در زندگی قوه ی گمان خود را تقویت کند اما مشورت با آدم عاقل تر و آگاه تر را هم ترک نکند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 پاسخ
 1. بختیاری
  بختیاری گفته:

  باید فرار کرد از کسانیکه که خودشون رو دانای کل میدونند. در کنار این آدمها احساس حقارت حس همیشگی شما خواهد بود و به مرو زمان عزت نفس و اعتماد به نفس خودتون رو از دست میدید و بدون اینکه متوجه بشید تبدیل میشید به یک آدم بی اراده و مقلد

  پاسخ
 2. ناشناس
  ناشناس گفته:

  اگر اطرافمون هیچ فرد عاقلی پیدا نکردیم که بتونیم بهش اعتماد کنیم چه کاری باید بکنیم؟

  پاسخ
  • رستاخیز
   رستاخیز گفته:

   شاید اولش که این پیام رو میخونید خنده تون بگیره اما کاری که من میکنم هم همینه: مراجعه کنید به گوگل و مطلب مورد نظرتون رو سرچ کنید و با یک دریایی از مقالات عالی روبرو میشید که با خوندن اونها آروم آروم میتونید به یک سطح استاندارد فکری برسید و کتاب هم بخونید. خوندن هر کتاب رمان یعنی مواجه شدن با داستان زندگی انسانهایی که یک روزی قصه شدند و پر از تجربه برای ما هستند

   پاسخ
  • محمود
   محمود گفته:

   امروزه گوگل ، منابع گسترده ای در خصوص هر سؤال یا مطلبی که در باره آن بخواهیم بدانیم، ارائه میدهد، در جستجوی خود یهتر است به منابع داخلی فقط ، رجوع نکرد ، بلکه به منابع خارجی که دقت و گستردگی بیشتری هم دارد میتوان رجوع کرد ، کافی است مطالب خود را از طریق گوگل به سادگی ترجمه بفارسی کنید! بسیاری از یافته های شما ، مفید و کارگشا خواهند، بود.

   پاسخ
 3. رنجبر
  رنجبر گفته:

  چرا درصد نه چندان کمی از ایرانی ها انقدر خودشون رو دانای کل میدونن و موقع مشورت گرفتن منتظر تاییدن؟ پس اصلا چرا مشورت میکنن؟ اگر انتقاد پذیر بودیم قطعا کشور پیشرفته تری می تونستیم باشیم

  پاسخ
 4. زاهده
  زاهده گفته:

  بدبینی و پنهان کاری ریشه های تاریخی دارند در بین ایرانیان. چیزی که نسل به نسل منتقل شده برای بقا

  پاسخ
 5. آسمان
  آسمان گفته:

  حدود دو سال گذشته بود از استاد دانشگاهم سئوالی پرسیدم و خیلی خوب جوابم را داد و متوجه شدم اطلاعات بالایی دارد بعد از آن روز تقریبا هر روز با ایشان در تماس بودم و حتی مواردی را که فکر می کردم بی اهمیت هست ولی باز هم از ایشان می پرسیدم تا مطمئن بشوم کاری را که انجام می دهم درست هست، وقت زیادی را برایم می گذاشت و دید من را نسبت به دنیا بازتر کرد.
  سئوال های من در مورد همه چیز بود هم در مورد شخصیت خودم و هم نحوه برخورد با دیگران و خانواده و در مورد کارم که مرا بسیار تشویق می کردند و تمام حرفشون این بود که شخصیت قوی داشته باشم و برای هر کاری صبور باشم و همیشه از موضع قدرت وارد کاری بشوم.
  ایشان الان از اساتید خوب اصفهان هستند و از خدای بزرگ برای ایشان رحمت بی کران را خواستارم.
  و از اساتید محترم آراد هم به خاطر آموزش های خوبشان تشکر می کنم.

  پاسخ
 6. رضا مافی
  رضا مافی گفته:

  این مطالب به نظر ساده شاید کلید درهای قفل شده زندگی من باشد.
  مشاور صبور و داناو باتجربه همه ان چیزی است که نیاز دارم .
  کسب اطلاعات و راه کارها برای موفقیت این همان است که ندارم .چون اگر کامل در ان صورت امروز بی نیاز بودم .در نتیجه دانش و تفکر من اندک است که نیازمند ان هستم.

  پاسخ
 7. محمدتقدیری
  محمدتقدیری گفته:

  سوالاتی داشتم برای تبلیغ شعبه ای از شعب یک برنده معروف…شرایط…هزینه…و… ممنون میشم اگر بامت تماس بگیرید…ویا اینکه شماره ای در اختیارم قرار بگیره تا من باشما تماس بگیرم … سپاسگذارم…منتظرتان میشوم…سپاس… تقدیری هستم…ممنونم…

  پاسخ