🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

انواع روش های تبلیغاتی + فیلم

بحث انواع روش های برندسازی شامل همه افراد می شود و همه تجار باید روش های برندسازی کسب و کار خود را یاد بگیرند.  تکنیک هایی که توسط مجموعه آراد برندینگ به شما آموزش داده می شود به روزترین تکنیک های برندسازی در جهان می باشد.

مشتری مهمترین رکن تجارت

مهمترین رکن در تجارت داشتن مشتری است؛ یعنی اگر شما کالایی را به بهترین نحو تولید و بسته بندی کنید و ارائه بدهید اما مشتری نداشته باشید که کالای شما را بخرد، تمام زحمات شما بی فایده است؛ بخاطر همین است که نزدیک به ۹۰% از کسب و کارها با شکست مواجه می شوند و کمتر از ۱۰% از کسب و کارهایی که شکل می گیرند به موفقیت و سرانجام می رسند.
   یکی از رموز موفقیت
یکی از اسرار موفقیت این است که سعی کنید قبل از انجام هر کار مهمی از خودتان این سوال را بپرسید که ” بعد از این کار چه اتفاقی در زندگی من می افتد؟ ” اگر نتوانستید به این سوال جواب دهید، سعی کنید آن کار را انجام ندهید.
بنابراین سعی کنید چشم بسته و بدون دانش کافی کاری را انجام ندهید چون یقینا پشیمان می شوید و در اکثر موارد راه برگشت ندارید و مجبور می شوید تا آخر عمر آن مسیر اشتباه را ادامه دهید.
هر انسانی توانمندی ساختن بهترین زندگی را دارد؛ کافی است که ابتدا مسیر صحیح را بشناسد و در آن مسیر گام بردارد و کارهایی انجام دهد تا بتواند در آن مسیر به سمت جلو حرکت کند.
انسانی که مسیر صحیح را می داند اما در آن مسیر قدم نمی گذارد با انسانی که در مسیر اشتباه در حال حرکت است، مساوی است.
بنابراین صرف دانستن مسیر صحیح ضامن رسیدن به خوشبختی نیست.
 مثل برندسازی
مثل برندسازی در یک شغل مانند خرد کردن گوشت گوسفند است؛ شما وقتی می خواهید گوشت یک گوسفند را با چاقو قطعه قطعه کنید نیاز دارید که چند بار چاقو خود را تیز کنید.
افراد ماهر در حین خرد کردن گوشت گوسفند چندین بار چاقوی خود را تیز می کنند تا راحت تر بتواند گوشت را خرد کنند؛ اما افراد نابلد از اول تا آخر بدون تیز کردن چاقو سعی می کنند گوشت را خرد کنند، بخاطر همین رنج و سختی بیشتری را تحمل می کنند.
برندسازی در تجارت مثل همین خرد کردن گوشت گوسفند است؛ افراد ماهر سعی می کنند قبل و بعد شروع تجارتشان برندسازی کنند و از طریق ساختار برندسازی که انجام دادند، درآمد کسب کنند لذا این افراد در کسب و کار خود موفق ترند اما افراد نابلد و آماتور بدون توجه به برندسازی وارد تجارت می شوند و دوست دارند از روز اول تجارت سود کنند، مدتی سود می کنند و بعد از مدتی مشتری های خود را از دست می دهند و در نهایت ورشکست می شوند.
 تفاوت نگاه تاجر برندساز با تاجر غیر برندساز
معمولا تجاری که به دنبال برندسازی هستند سعی می کنند در مرکز شهر کسب و کار خود را راه اندازی کنند؛ اما تجاری که برندسازی مدنظرشان نیست سعی می کنند در حواشی شهر کسب و کار خود را راه اندازی کنند.
برای مثال تاجری که حرفه اش بستنی فروشی است، سعی می کند یک مغازه بزرگ در مرکز شهر اجاره کند و چندین دستگاه بستنی ساز و یخچال فریزر صنعتی تهیه می کند و انواع مختلف بستنی با طعم های مختلف به مشتریان عرضه می کند.
هدف این تاجر از راه اندازی کسب و کار خود در مرکز شهر با اینکه می داند هزینه های بیشتری باید پرداخت کند، این است که بیشتر دیده شود و مشتری بیشتری را جذب کند تا در نهایت درآمد بیشتری داشته باشد.
این تاجر هدفش درآمد بیشتر است و ممکن است بعد از مدتی کسب و کار خود را تغییر دهد و سراغ کاری برود که درآمد بیشتری نسبت به بستنی فروشی دارد.
اما تاجر بستنی فروشی که به دنبال برندسازی نیست سعی می کند با کمترین هزینه بیشترین سود را کند لذا در حواشی و محله های کوچک مغازه اجاره می کند و با کمترین امکانات کار خود را شروع می کند.
 هدف از برندسازی
یک تاجر برندسازی می کند تا مشتری های بیشتری را جذب کند و بعد اعتماد آنها را جلب کند تا از فروش بیشتر کالای خود به آنها درآمد بیشتری به دست آورد و سود بیشتری کند.
نتایج برندسازی
یکی از نتایج برندسازی تغییر رفتار مشتری است.
برای مثال مشتری به دنبال خرید لباس است، زمانی که وارد بوتیکی که برند نیست می شود سعی می کند تخفیف بیشتری بگیرد و مدام در حال چانه زدن قیمت لباس است؛ اما همین مشتری زمانی که وارد بوتیکی می شود که برند است فروشنده هر قیمتی بگوید او دیگر چانه نمی زند و آن لباس را به همان قیمت می خرد.
یکی دیگر از نتایج برندسازی قوی دیده شدن در نظر مشتری است.
شما زمانی که برندسازی می کنید باعث می شود مشتری شما را مجموعه قدرتمندی بداند لذا رفتارش با شما را تغییر می دهد.
چرا برندسازی؟
شاید اولین سوالی که برای شما به وجود بیاید این باشد که چرا من باید به دنبال برندسازی در تجارتم باشم؟ دلیل برندسازی چیست؟
شما به چهار دلیل باید در تجارت تان برندسازی کنید
۱- اعتبار بیشتر نزد مشتری.
۳- فروش بیشتر.
۴- شهرت جهانی.
اصل مهم در تجارت
اصل مهمی که تجار باید بدانند این است که تعداد مشتری ها ثابت است و به مرور افزایش می یابد.
فرض کنید شهر شما پانصد هزار جمعیت دارد و شغل شما بستنی فروشی است و تعداد کل افرادی که در شهر شما بستنی می خرند صد هزار نفر است و در شهرتان صد بستنی فروشی وجود دارد.
تاجری که برندسازی تجارتش را بلد باشد کاری می کند که ۸۰% از افرادی که بستنی نیاز دارند مشتری او شوند و ۲۰% باقی مانده بین سایر بستنی فروشی ها تقسیم شود.
 فرآیند تولید و فروش یک محصول
ابتدا مواد اولیه محصول خریداری می شود و بعد از طریق دستگاه های صنعتی و نیروی انسانی محصول تولید می شود؛ پس از تولید، محصول در انبار دپو می شود سپس نمایندگی ها یا ویزیتورها اقدام به ثبت سفارش و فروش به کلی خریداران و مغازه های کوچک می کنند و در آخر مشتری با مراجعه به مغازه های سطح شهر کالا را می خرد و مصرف می کند.
هر اندازه که زنجیره بین تولید کننده و مصرف کننده کمتر شود می توان کالا را ارزان تر به مصرف کننده فروخت.
 حاکم در تجارت
در تجارت کسی حاکم است و حرف آخر را می زند که بیشتر بفروشد؛ اکثر تامین کننده ها فقط بلدند تولید کنند و مهارت های فروش را نمی دانند لذا تاجری که بلد باشد زیاد بفروشد، اوست که در معاملات حرف آخر را می زند و تامین کننده مجبور است به حرف او گوش دهد وگرنه محصولش به فروش نمی رسد و ضرر می کند.
نقش تاجر در تجارت
تاجر یا فروشنده در تجارت نقش بازیکن فوروارد یک تیم فوتبال را دارد؛ در یک تیم فوتبال همه از مهاجم انتظار دارند گل بزند و اگر کل تیم وظایفشان را به درستی انجام دهند فقط مهاجم گل نزند در بهترین حالت آن بازی مساوی می شود؛ در تجارت هم همه از فروشنده انتظار دارند که کالا را بفروشد، اگر فروشنده نتواند کالا را بفروشد زحمت تولیدکننده و سایر افراد به هدر می رود.
 ساختار قدرتمند نه فرد قدرتمند
مجموعه آراد برندینگ همواره توصیه کرده است که به دنبال ایجاد ساختار قوی باشید نه اینکه خودتان را قوی کنید؛ زمانی که مجموعه شما ساختار قدرتمندی داشته باشد، مجموعه وابسته به یک فرد نمی شود که اگر او نباشد هیچ کاری انجام نشود، بلکه هر کس در آن ساختار وظایفی که برعهده دارد انجام می دهد و جایگزین کردن افراد راحت تر انجام می شود و سیستم دچار مشکل نمی شود اما زمانی که یک مجموعه وابسته به یک نفر باشد اگر آن یک نفر حذف شود آن مجموعه از اعتبار ساقط می شود.
نمونه ساختار قدرتمند بانک ها هستند؛ چون ساختار بانک ها قدرتمند است افراد در آن نقش مهمی ندارند لذا به راحتی می توان کارکنان بانک را عوض کرد و افراد تازه کار را جایگزین کرد.
استفاده از فرصت ها
افراد باهوش و موفق از هر فرصتی به بهترین نحو استفاده می کنند؛ افراد موفق شرایط زمانی و مکانی را می سنجند و سعی می کنند از هر فرصتی به بهترین نحو استفاده کنند.
برای مثال امروز کل جهان درگیر موضوع ویروس کروناست و حاکمان همه کشورها به مردم توصیه می کنند برای حفظ سلامتی شان در خانه بمانند؛ تجار موفق از این موقعیت پیش آمده استفاده می کنند و تجارت الکترونیک خود را گسترش می دهند.
چرا تبلیغات؟
تا زمانی که شما تبلیغ نکنید مشتری ها نمی توانند با شما آشنا شوند؛ به عبارت دیگر تا تبلیغ نکنید دیده نمی شوید.
برندینگ دو وجه دارد:۱- دیده شوید ۲- به خوبی دیده شوید.
انواع روش های برندسازی
برای اینکه برند شوید ابتدا باید دیده شوید و تنها راه دیده شدن تبلیغات است.
تبلیغات روش های مختلفی دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم
۱- تبلیغات در روزنامه.
۲- تبلیغات در فضای مجازی.
تبلیغات در فضای مجازی شامل تبلیغات در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام و واتساپ می شود.
۳- تبلیغات محیطی.
تبلیغات محیطی شامل موارد ذیل می شود
الف- بیلبوردهای نصب شده در محیط شهر
ب- تلویزیون های تبلیغاتی مراکز شهرها
ج- تبلیغات در فرودگاه ها و هتل ها و رستوران ها
۴- سایت های درج آگهی.
۵- رادیو و تلویزیون.
۶- SEO.
SEO برای خرید کلی محصول یا خرید دستگاه های گران قیمت استفاده می شود؛ یعنی شما قصد دارید یک کانتینر ماست بخرید در گوگل سرچ می کنید تا کلی فروش های این محصول را پیدا کنید و تا برای خرید با آنها ارتباط بگیرید.
میزان وقت و انرژی و سرمایه در هر کدام از این روش ها با دیگری فرق دارد؛ یعنی وقت و انرژی و سرمایه تبلیغات روزنامه ای با وقت و انرژی و سرمایه تبلیغات تلویزیونی فرق دارد.
 اصل مهم در تبلیغات
مهمترین اصل در تبلیغات این است که تبلیغات را نباید به مخاطب تحمیل کرد.
بهترین تبلیغ آن است که مشتری به سمت شما بیاید نه شما به سمت مشتری بروید؛ تبلیغ به روش سئو این گونه است یعنی شما بر روی سایت تان تبلیغ می کنید و کسی را مجبور نمی کنید که سایت شما را ببیند بلکه مشتری برای خرید کالای شما در گوگل سرچ می کند و وارد سایت شما می شود و تبلیغات شما را می بیند.
بانک ها در ایران بهترین روش تبلیغ را اجراء می کنند بخاطر همین می بینید افراد مختلف سرمایه های خود را در بانک می گذارند.
بدترین نوع تبلیغ آن است که مشتری مجبور باشد تبلیغ شما را ببیند؛ در اصطلاح به این نوع تبلیغ، برندسوزی می گویند.
تبلیغاتی که در آپارات و یوتیوپ انجام می شود بدترین نوع تبلیغ است چون شما قصد دیدن فیلم دارید اما مجبورید چند ثانیه تبلیغ ببینید و بعد آن فیلم را مشاهده کنید.
باید در تبلیغات درایت به خرج داد و بهترین روش را انتخاب کرد تا بیشتر دیده شوید.
با کمی تامل و تفکر پی خواهید برد که بسیاری از روش های تبلیغاتی هزینه گزافی را از مشتری می گیرند و چندان نتیجه مثبتی به همراه ندارد.
یک تاجر ابتدا باید بیندیشد که میل مردم از همین انواع روش تبلیغات به کدام روش بیشتر است همان روش را برای تبلیغات انتخاب کرد.
اگر محتوای تبلیغات شما خوب باشد اما از روش درستی برای تبلیغات استفاده نکنید، محتوای شما دیده نمی شود و بی فایده خواهد بود.
ساده ترین روش های تبلیغاتی
ساده ترین روش های تبلیغاتی عبارتند از
۱- ارسال پیامک انبوه.
۲- کارت ویزیت.
۳- تراکت.
۴- تلگرام و اینستاگرام.
سه روش اول دیگر منسوخ شده است و به درستی جوابگو نیست و به قول معروف خرجش به دخلش نمی ارزد.
تلگرام و اینستاگرام بعد از سئو جایگاه خوبی برای تبلیغات هستند اما این روش هم در حال منسوخ شدن است.
برای مثال کانال تلگرام شما هزار نفر عضو دارد اما پست ها و تبلیغاتی که در کانال تان می گذارید صد نفر آن را می بینند نهصد نفر باقی مانده اصلا پیام شما را نمی بینند فقط عضو کانال شما هستند و احساس می کنند اگر از عضویت کانال شما خارج شوند ضرر می کنند و چیزی را از دست می دهند.
 معیار فروش
معیار فروش کالا، کیفیت نیست بلکه تبلیغات و میزان دیده شدن آن کالا معیار فروش است؛ هرکس بیشتر تبلیغ کند بیشتر می فروشد.
برای مثال کیفیت محصولات چینی که در کشور ما به فروش می رسد غالبا نازل ترین کیفیت است اما بیشتر از محصولات ایرانی خریدار دارد؛ یعنی یک محصول خارجی و بیگانه در کشور ما بیشتر از محصول ایرانی به فروش می رسد.
 استعدادهای متفاوت انسان ها
هر انسانی استعداد خاص خودش را دارد؛ بعضی از انسان ها استراتژیست های خوبی هستند و ایده های نابی می دهند که از طریق آن ایده می توان به ثروت رسید.
بعضی از انسانها قدرت اجراء و مدیریت بی نظیری دارند.
بعضی از انسانها نیاز دارند که کارگر و اجیر دیگران باشند؛ تعداد این افراد بسیار زیاد است.
دو نوع کلی تبلیغات
تبلیغات به طور کلی بر دو نوع است
۱- تبلیغات ایرانی.
۲- تبلیغات بین المللی.
هر کدام از این مدل ها نیاز به ساختارهایی دارد.
 دو نوع کلی مشتری
مشتری بر دو نوع است
۱- مشتری فیک.
۲- مشتری واقعی.
تاجر موفق تاجریست که مشتری فیک را از مشتری واقعی تشخیص دهد و بتواند آنها را مدیریت کند.
 یک تاجر چه زمانی موفق می شود؟
یک تاجر زمانی موفق می شود که با تجارتش زندگی کند و تجارتش را مثل فرزندش دوست داشته باشد و شبها خواب تجارتش را ببیند.
بعضی از تجار مدت زمانی که با موبایل خود در اینترنت و تلگرام و اینستاگرام می گذراند بیشتر از مدتی است که تجارت می کنند و انتظار دارند موفق شود و درآمد بالا داشته باشند.
   هدف گذاری
هر فردی برای رسیدن به موفقیت نیاز به هدف گذاری دارد.
هدف شما از زندگی در این دنیا چیست؟
هدف شما از تجارت چیست؟
طبق یک تحقیق علمی ۹۷% از افراد دنیا هدف مشخصی برای خود ندارند و فقط ۳% از مردم جهان هدف مشخصی دارند و برای رسیدن به آن تلاش می کنند.
شما اول هدف خود را در تجارت مشخص کنید؛ یعنی مشخص کنید از تجارت می خواهید به کجا برسید و بعد از آن ساختار تجاری خود را ایجاد کنید.
 ابزارهای تبلیغاتی و برندسازی
ابزارهای مورد نیاز تبلیغات دو چیز است
۱- عکس و ویدیو
۲- متن و صدا
با استفاده از این دو ابزار تبلیغات سمعی و بصری به وجود می آید.
 سخن آخر
مردم و مشتریان عقلشان در چشم و گوش شان است؛ آنچه را که می بینند و می شنوند.
اگر می خواهید به عنوان مالک یک برند موفق شوید و از مشتریان پول دریافت کنید پس باید بر روی چشم و گوش مشتریان تمرکز کنید و کار کنید؛ باید کاری کنید که گوش مشتری آن چیزی را بشنود که شما می خواهید و چشم او آن چیزی را ببیند که شما دوست دارید.
برای اینکه در تبلیغات و برندسازی تان موفق باشید باید از فکر و اندیشه تان استفاده کنید و به چشم و گوش تان اکتفا نکنید.
مواظب انسان های فریب کار و سودجو که در مسیرتان وجود دارند باشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.2 پاسخ