چند نکته ساده که رعایت آنها در مکالمات تلفنی ضروری هستند

🔸 امروز می خواهیم در مورد اهمیت مکالمات تلفنی با شما صحبت کنم، یک مکالمه تلفنی موفق برای فروشنده حکم تبدیل شدن به یک مذاکره موفق و یک قرارداد و معامله خوب را خواهد داشت. خیلی از دوستانی که در بحث فروش فعالیت می کنند، مکالمات تلفنی را اصلاً جدی نمی گیرند، اهمیت ارتباط در مکالمات تلفنی خیلی زیاد است. من بعنوان یک فروشنده اگر نتوانم حس خوبی به مخاطب خودم بدهم و تِم یک بازاریاب تلفنی را بگیرم به هیچ عنوان این اعتماد بین من و این مخاطب به وجود نخواهد آمد و این حس در وجود آن مخاطب ایجاد خواهد شد که طرف مقابل من می خواهد تحت هر شرایطی به من بفروشد و نه هیچ شناخت و هیچ دیتایی نسبت به من دارد و نه نیاز من و نه نسبت به محصول و خدماتی که می خواهد به من بفروشد دارد.

🔸 یک مشاور فروش خوب، یک فروشنده خوب در وهله اول باید یک فروشنده خوب باشد. شما اگر شنونده باشید یعنی به مخاطب خودتان اجازه دهید صحبت کند از ایشان دیتا بگیرید و آنقدر توانمند باشید که طبق دیتاهایی که از مخاطب خودتان دارید می گیرید به ایشان اطلاعات و خوراک بدهید، آن مشتری و آن مخاطب شما را دلسوز خودش می داند.

⚫️ مشاور فروش بودن یعنی چه؟
🔸 یعنی من نیاز طرف خودم را شناسایی کنم و طبق نیاز مخاطبم بهترین پیشنهاد را به ایشان بدهم. اگر توانستید چنین حسی را در مخاطب خودتان ایجاد کنید خیلی راحت تبدیل به یک فروشنده موفق حتی بصورت تلفنی خواهید شد. خیلی از دوستانی که تشریف می آورند و ما حضوری با آنها صحبت می کنیم، قبل از اینکه بیایند و حضوری با ما صحبت کنند قطعاً ما یک مکالمه موفق را با اینها برقرار کردیم که اصلاً طرف متقاعد شده که بیاید و حضوری حرف های ما را بشنود. اصلاً بحث من در این فایل مذاکرات حضوری نیست. مذاکرات حضوری نیاز به دقایق بسیار زیادی توضیح دارد، مبحثش بسیار فنی هست و الان مجال این صحبت نیست. همین چند نکته ساده را شما در مکالمات تلفنی خودتان رعایت کنید:

⚫️  دیالوگ ثابت نگوئید
🔸 یعنی[مثل تلفن گویا، یا رباط] دیالوگ محور نباشید. اینکه یک آدم دیالوگ محور نباشد و طبق نیاز مخاطب خودش صحبت کند هنر است. این هنر را در وجود خودتان ایجاد کنید.

⚫️ دنبال فروش تحت هر شرایطی نباشید
🔸 اجازه دهید که مشتری و مخاطب  شما را دلسوز خودش بداند و واقعاً هم اینطور باشید، اگر واقعاً این حس در وجود خودتان نهادینه شود این حس را به مخاطب خودتان هم منتقل خواهید کرد. من آمادگی شنیدن صحبت های شما را دارم هرکسی در صحبت کردن خودش اگر ایرادی احساس می کند می تواند به من پیام دهد تا ایرادات ریز ایشان را من برطرف کنم تا انشاء الله همه شما بتوانید فروش های موفقی را داشته باشید.

خیلی از کسانی که صدای من را می شنوند کسانی هستند که هنوز با ما کار را شروع نکردند و تبدیل به تاجر نشده اند این فایل را این دوستان هم گوش بدهند، به هر حال باید بدانید کسانی که کار را با ما شروع می کنند باید درگیر یادگیری و آموزش باشند تا بتواند در کار خودشان موفق باشند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ