با توجه به پتانسیل بالای کشور در تولید و صادرات صیفی جات، با درنظر گرفتن جمیع شرایط، کدام کشورها بازار مناسب و پایداری برای ایران می باشند؟(سوال دکتر فلاح – ۲۲ مهر)

16 پاسخ(ها)

سلام وقت بخیر
کشورهای عراق، کویت، عربستان ، قطر، امارات، آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، قزاقستان، افغانستان، پاکستان، بحرین، عمان
امید رحمانی
نانو ذرات

جدید پاسخ داده شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

درود وقت بخیر

عراق

امارات

روسیه

افغانستان

پاکستان

ترکیه

قطر

ترکمنستان

آذربایجان

 

**ولی در نهایت بهترین کشورها برای صادرات محصولات صیفی جات و میوه جات، کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند، چون هم مسافت نزدیکی به ایران دارند(در مورد صادرات مواد غذایی و میوه و صیفی جات به دلیل فسادپذیری زودهنگام، این مورد بسیار حائز اهمیت هست). این کشورها درآمد بالایی دارند(ثروتمند هستند) و به راحتی با قیمت های ارائه شده کنار می آیند. کیفیت صیفی جات در ایران به نسبت قیمت آن ها، بسیار به صرفه و عالی هست و در نهایت به دلیل محیط خشک و اقلیم جغرافیایی این کشورها، میزان کشاورزی در این کشورها کم هست و شرایط آب و هوایی و نیز وضعیت جسمی مردم این کشورها، خرید صیفی جات را می طلبد**

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

کشورهای امارات، قطر، روسیه بیشتر میزان واردات صیفی جات از ایران را در سال های گذشته داشتند که بازار مناسب و پایداری برای صادرات از ایران هستند.

همچنین کشورهایی مانند هند، چین، پاکستان، عراق، افغانستان،ارمنستان، آسیای میانه که از بعد مسافت به ما نزدیک هستند و دسترسی راحتی از نظر حمل و نقل دارند، کشورهایی هستند که  می توانند بازارهای مناسبی برای صادرات صیفی جات از ایران داشته باشند و جای رشد دارند.

فعال پاسخ داده شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام و عرض ادب؛

  • روسیه:  دارای ارتباطات سیاسی تقریباهمسو با ایران است و همچنین مورد تحریم آمریکا قرار دارد. صادرات صیفی جات به این کشور در چند سال اخیر رشد مناسبی داشته و از طرف دیگر به دلیل آب و هوای سرد امکان کشت صیفی جات در آن کم است.
  • قطر: دارای ارتباطات مناسب با ایران است. افزایش رشد جمعیت و مهاجر پذیری رو داشته است. از طرفی تمام مرزهای آن با عربستان و امارات بسته است و مرز دریایی با ایران باز است و همچنین به دلیل فاصله کم، صادرات ایران به این کشور بسیار رشد داشته است.
  • امارات:  با توجه به شرایط اقلیمی این کشور واردکننده صیفی جات است و فاصله کمی با ایران دارد که در کاهش هزینه ها تاثیر گذار است.
  • ترکیه: این کشور همسایه با توجه به فاصله کم و جمعیت بالا و توریست پذیری زیاد می تواند مقصد مناسبی برای صادرات صیفی جات باشد. البته در سال های اخیر شاهد رشد صادرات صیفی جات به این کشور بوده ایم.

البته سوالی که در کلاس مطرح شد، سه کشور رو خواسته بود.

  • عراق و عمان نیز می توانند با توجه به بعد مسافتی کم به ما، مقاصد صادراتی خوبی باشند.
  • چین نیز همیشه یک بازار بزرگ برای واردات مواد غذایی است.
  • کشورهای آسیای میانه و همسایه های روسیه که دارای آب و هوای مشابه با روسیه هستند، می توانند مقاصد مناسبی جهت صادرات صیفی جات باشند.
حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

۳ کشور روسیه، قطر و امارات بازار مناسب و پایداری برای صادرات صیفی جات ایران هستند.

فعال پاسخ داده شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام با توجه به آماری که در چهار سال اخیر ارائه شده است کشورهای مانند امارات قطر و روسیه بیشترین واردات را از ایران در حوضه ی سیفی جات از ایران داشته اند با توجه به بعد مسافت نزدیکترین کشورها به ما هستند ولی کشورهایی مانند ارمنستان قرقیزستان ترکمنستان و کشور های همسایه هم بازارهای خوبی هستند که تمرکز بر روی هر کدام از این کشور ها برای صادرات سیفی جات برای تجار تنایج ارزشمندی هم برای کشور هم برای تاجر به همراه خواهد داشت انشالله

جدید پاسخ داده شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام و احترام

ایران پنجمین کشور صادر کننده صیفی جات در جهان و اولین کشور در خاور میانه میباشد و کشور های اطراف ایران همگی مصرف کننده میباشند .

به عنوان مثال کشور روسیه به دلیل آب و هوایی که دارد اصلا نمیتواند تولید کننده این محصولات باشد و ما به عنوان یه تاجر اگر توانایی صادرات به این کشور را داشته باشیم میتوانیم بازار خوبی به دست آوریم .

کشور های امارات عربستان ، قطر ، کویت ، بحرین ، عراق همه مصرف کننده های خاورمیانه میباشند به خصوص کشور هایی که در مناطق محروم هستند و نتوانسته اند پیشرفت داشته باشند . پس ما میتوانیم بازار خیلی خوبی در این کشورها داشته باشیم.

از طرف دیگر کشور های CIS مانند ارمنستان ، گرجستان ، روسیه ، ترکمنستان ، کشور های شمالی ایران و شمال شرقی ایران همه کشور های وارد کننده صیفی جات در جهان میباشند

بنابر این اینها کشور های اطراف ما اگر مد نظر ما برای صادرات باشند میتوان از آنها درآمد داشت زیرا این محصولات تازه هستند و باید تازه به دست مصرف کننده برسد و هزینه ارسال کمی برای صادر کننده دارند کشور های اطراف ما گزینه های بسیار مناسبی هستند پس ما به راحتی میتوانیم بهترین صادر کننده برای کشور های اطراف باشیم.
پس ما اگر تنها همین کشور های اطراف را در دست داشته باشیم به زودی میتوانیم به قدری پیشرفت کنیم که کشور های اروپایی نیز از ما تقاضی داشته باشند و محصولات مارا بخرند و بدانید قیمت های صیفی جات در این کشور ها خیلی بالاتر میباشد .

فعال پاسخ داده شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام وقت بخیر، روسیه، گرجستان و عمان و ارمنستان، بخاطر اینکه هم حجم وسیع تری خرید می نمایند و هم بسیاری از اصول را رعایت می کنند و مخصوصا کشور عمان با بسیاری از کشورها تعامل و ارتباطات تجاری خوبی برقرار کرده است.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام و عرض ادب
کشورهای امارت عربستان قطر کویت بحرین عراق همه مصرف کننده های خاورمیانه هستید پس میتوانیم بازار خوبی در این کشور ها داسته باشیم و از طرف دیگر کشورهایی مانند ارمنستان گرجستان روسیه ترکمنستان کشورهای شمالی ایران و شمال شرقی وارد کنندگان سیفی جات در جهان هستند پس اگر تنها همین کشورها را در جهان داسته باشیم میتوانیم پیشرفت کنیم به قدری که کشورهای اروپایی نیز از ما تقاضا داشته باشند

جدید پاسخ داده شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام و وقت بخیر

بنظرم تمانی کشور های همسایه ی ما
هم چون: امارات، دبی، قطر، عراق، کویت و …
برای همکاری و بازار خوبی برای صادرات سیفی جات دارد.

موفق و موئید باشید
یاعلی مدد

فعال پاسخ داده شده در ۲۳ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید