پیامک های مناسبتی

سلام.

 ارسال پیامک های مناسبتی یا تبریک اعیاد و یا تولد مشتری و از این دسته ، اگر با شماره موبایل اسمس شود و یا در واتساپ و تلگرام ارسال شود باعث به وجود آمدن حس بد در مشتری نمیشه؟ یا مثلا کم اعتمادی نمیاره؟

 

 

حرفه ای سوال شده در ۱ آذر ۱۳۹۹ در تجارت داخلی.
افزودن نظر
8 پاسخ(ها)

سلام به همکار عزیز
در ابتدا باید بگم شما پیامک های مناسبتی رو در واتساپ یا تلگرام نباید ارسال کنید، چرا که شما یک مجموعه شرکتی هستید و نباید مثه عوام مردم رفتار کنید!
نکته بعدی اینکه وقتی شما با شماره همراه خودتون برای تک تک مشتریانتون پیام میفرستید و در ابتدای پیام هم نام خانوادگی اون شخص رو میارید، اینکار موجب صمیمیت و احترام به اون شخص میشه و نه تنها بی اعتمادی نمیاره بلکه خیلی خوشحال هم می شوند و تعدادی از این افراد هم در مقابل برای شما پیام تشکر میفرستن..

فعال پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.

ممنون🌹

در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام . وقت بخیر

خیر. اگر بصورت اصولی و با رعایت نکات درست انجام شود  برعکس حس مشنتری مداری شما  را در نگاه مشتری تقویت می کند.

هنگامی که مشتری برنامه های منظمی از شما در جهت پیگیری و ارتباط منظم و هدفمند با مشتری مشاهده نماید متوجه خواهد شد که شما اینکاره هستی و  یکسری اصول و برنامه های منظم ارتباط با مشتری را رعایت می کنید .

البته طرز بیان تبریکات نیز بسیار اهمیت دارد و بهتر است بصورت یک متن زیبا و نسبتا رسمی باشد که  حتی نام مشتری در ان قید شده باشد و در انتها نام شما و برندتان نیز ذکر گردد.

البته نیازی نیست همه ی مناسب ها و  …  پیام خصوصی ارسال شود بلکه مناسبت های مهم مذهبی و ملی مانند عید نوروز و اعیاد بزرگ اسلامی نظیر اعیاد فطر، قربان و همینطور تاریخ تولد مشتری نیز در صورت در دسترس بودن و ارسال کارت پستال الکترونیکی و … مناسب هستند.  برخی مناسبت های مهم دیگر از طریق شبکه های اجتماعی و  یصورت عمومی پیام ارسال شود .

موفق باشید

جدید پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
ارسال با شماره موبایل خود ما (نه خط یا اکانت پیگیری) از طریق پیامک خوب خواهد بود و خطاب مشتری با نام خودش هم در مناسبتها باعث می شود متوجه شود که ما برای ارسال پیام اختصاصی و غیر رایگان به او زمان و هزینه ای را اختصاص داده ایم و مورد توجه او قرار گرفته و غالبا حس بدی را ایجاد نخواهد کرد. البته تبریک تولد را من چندان دوست ندارم؛ چون از بانک گرفته تا فروشگاه ها اکثرا این کار را انجام می دهند؛ اما پیام برای مناسبتهای ملی و مذهبی و همین طور ابراز همدردی یا آمادگی برای کمک در وقایع ناگوار برای مشتریان، خوب هستند.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
خیلی زیاد نباید باشد اما می توانید برای بعضی از مناسبت ها برای مشتری ارسال کنید و اگر به صورت شخصی و به نام خود مشتری باشد بهتر است.

مشاور پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
به شخصه نخالف ارسال پیامکهای مناسبتی هستم.البته شاید تاثیر داشته باشه تا حدودی چون مشتری یادش میفته که سفارش بده دوباره اما بهتره پیامکهای مناسبتی زیاد نباشه و خسته کننده نشه برای مشتری

فعال پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

اینکار حس بهتری ایجاد می کند مخصوصا اگر مشتری را با اسم و فامیل مورد خطاب قرار دهید اما ارسال پیامک با سامانه پیامکی، هیچ بازخوردی برای شما نخواهد داشت.

مشاور پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام وعرض ادب

خیر در صورتیکه با رعایت قوائد اصولی و با نام و نام خانوادگی فرد ارسال بشه حتما موجب ترغیب بیشتر او خواهد شد

مشاور پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

می تونید از یک شماره رند به عنوان خط پشتیبانی استفاده کنید. اگر در ارسال این پیامک ها مستقیم خود مشتری رو مخاطب قرار بدین و یک پیام ثابت نفرستید مشتری خوشحال هم خواهد شد.

 

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید