پولداری در اسلام از چه روش هایی توصیه می شود؟

اگر رجوع کنین به کتاب های مرجع فقهی نظیر کافی، مستدرک، من لا یحضر الفقیه می بینین که بخش هایی جداگانه در این کتب هست که پیرامون برتری تجارت بر سایر شغل هاست که چقدر پیامبران و امامان تاکید داشتن مردم در اون وارد بشوند اما این امر چگونه امکان پذیر است؟

مشاور سوال شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ در عمومی.

تجارت

در ۸ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر
37 پاسخ(ها)
بهترین پاسخ

سلام
اگر از دیگاه اسلام بخوایم تجارت رو بررسی کنیم میبینیم شغل تمامی انبیا و امامان ما تجارت بوده و همواره توصیه ائمه معصومین علیها السلام بر تجارت بوده در روایات اهل بیت به این امر بارها اشاره شده و گفته شده روزی بر ۱۰ قسم هست که ۹ قسم اون رو در تجارت و ۱ قسم دیگر رو در دامداری و کشاورزی بجویید. بارها اشاره شده به این که برای کسب ثروت باید شغل داشت و توصیه اسلام برای ثروتمند شدن تجارت کردن هست.

مشاور پاسخ داده شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

بهترین مشاغل در اسلام تجارت است. رسول گرامی اسلام فرموده اند که روزی بر ۱۰ قسم است که ۹ قسم آن در تجارت و ۱ قسم آن در کشاورزی و دام پروری است. بنا براین بهترین مشاغل نزد اسلام تجارت و بعد از آن دامپروری و کشاورزی است.

اگر سنت رسول گرامی اسلام و اهل بیت ایشان را بررسی کنید می بینید که همه تاجر و تاجر ساز بوده اند.

در خبر ها نیز آمده است که امامان پاک ما توصیه اکید کرده اند که شیعیان در شغلی غیر از تجارت وارد نشوند و غیر از تجارت باقی شغل ها حقیر پنداشته شده اند از طرف اولیای خدا

مشاور پاسخ داده شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

اَفْضَلُ الاموالِ ما استُرِقَّ بِهِ الرِّجالُ؛ برترین مال آن است که بدان دوستی افراد به دست آید،
باتوجه به فرموده حضرت علی (ع) می توان گفت
تجارت مسیری است ک در آن علاوه بر کسب ثروت میتوان به دوستی با افراد هم رسید پس برترین مال است.

فعال پاسخ داده شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

سلام
سوال خیلی جالبی بود، مشتاق شدم جوابش رو تو اینترنت پیدا کنم. جوابی که پیدا کردم بیشتر حول این محور ها بود: خوش بینی به اینکه پولدار می شیم، دعا کنیم که پولدار بشیم، شکر کنیم تا پولدار بشیم.
هم خنده دار بود هم دلم خواست بشینیم گریه کنم.
جالب بدونید تو خیلی از جوابای دیگه که پیدا کردم نوشته سوره هایی از قرآن رو معرفی کرده بود که با خواندنش پولدار می شیم.
منکر فضل و رحمت خدا نیستم، ولی توی هیچ کدوم از این جواب ها مسیر مستقیم وجود ندارند و بیشتر باعث بیراهه رفتن جامعه می شوند. البته ممکن هم هست که جواب بده نمی دونم. باور آدم هم خیلی تاثیر گذاره.
از خدا ممنونم از اینکه با خانواده پولساز آراد آشنا شدم، همیشه عمرم هم قدر دان زحمات رئیس عزیز و مهربون و اساتید دلسوز و بسیار باهوش خودم هستم. ممنون از حضور پر برکتتون.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۵ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

تنها مسیری که در اسلام برای پولدار شدن به اون توصیه شده تجارت هست چرا که از این راه می توان به درآمدهای سرشاری رسید و بتوان با کسب درآمد بیشتر زندگی مرفه ای برای خود و خانواده خودمون درست کنیم.

اگر به دستورات دینی هم دقت کنید می بینید که ما برای پاکی مال و ثروت خودمون باید خمس و زکات پرداخت کنیم این یعنی اینکه ما حتما باید درآمد مناسبی داشته باشیم تا بتونیم خمس مال و یا یک د هم اون رو در راه خدا پرداخت کنیم.

مشاور پاسخ داده شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

اگر مردم به این یقین برسند که تجارت بهترین شغله وارد شدن به این عرصه کار سختی نیست و فقط کسانی که علم و اطلاعی از این شغل ندارند اون رو سخت میبینن و وارد نمیشن

برای وارد شدن در تجارت ابتدا باید مسیر مناسب رو پیدا کرد و در این عصر بهترین مسیر و ارزان ترین مسیر استفاده از اینترنته که خودتون رو معرفی کنید به عنوان فروشنده و تاجر و تولید کننده تا به راحتی در دید مشتریان خودتون قرار بگیرید و با مشتریان بیشتری در ارتباط باشید تا بتونید بیشتر بفروشید

پس وارد شدن در تجارت کار سختی نیست فقط یک راهنما و مشاور و همراه میخواد که شما رو در این مسیر همراهی کنه و دلگرم باشید

مشاور پاسخ داده شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

سلام و عرض ادب

در خصوص زمینه کاری بالاترین و بهترین موعظه ای که در کتب دینی بهش اشاره شده است عبارت است از  تجارت که  در این مسیر هم  قطعا به یک راهنما نیاز است که با دید جامع و بار تجربه کمک کار فرد باشد که آراد این مسیر رو برایتان هموار خواهد کرد

مشاور پاسخ داده شده در ۱۷ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

. رسول گرامی اسلام فرموده اند که روزی بر ۱۰ قسم است که ۹ قسم آن در تجارت و ۱ قسم آن در کشاورزی و دام پروری است
همچنین در جای دیگر می فرمایند دو سوم عقل در تجارت است
پس اینجا حجت برهمه تمام می‌شود و مردم اگر شغل دیگری انتخاب می کنند و در آن دچار مشکل می‌شوند جای اعتراض برایشان نیست

جدید پاسخ داده شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

سلام در اسلام و کتب معروفی مثل نهج البلاغه به شغل شریف تجارت اشاره های زیادی شده و روزی را بر ده قسم قرار داده اند که نه قسم آن را در تجارت و یک قسم آن در کشاورزی ازاین جهت نه قسمت روزی در تجارت قرار گرفته به این خاطر که انسان ابعاد گسترده زیادی را در باب حوزه و زمینه شغلی خودش کسب کند و در همه احوالات شخص در حال تغییر و تحول است و خود این موضوع باعث یادگیری و تکامل مغزی او می شود و در کنار آن می تواند ضامن سلامتی خودش باشد.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۵ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

سلام

من هم نظر دوستان رو دارم

همواره در اسلام از اهمیت بالای ثروت و ثروتمندی افراد صحبت به میان آمده و احادیث زیادی در این زمینه هم از بزرگان دینی ما نقل شده، به طور مثال آقا امیرالمومنین فرموده:
فقر سبب نقصان دین و مشوش شدن عقل و جلب کینه مى گردد.
در جایی دیگر میفرماید:
فقیر حتى در وطنش غریب است.
همچنین آقا رسول الله میفرمایند:
نزدیک است که فقر انسان را به مرحله کفر برساند.
همانطور ک میدانیم پیامبر عزیزمان و تمام امامان معصوم شغلشان تجارت بوده، در واقع در قرآن بهترین شغل ها تجارت عنوان شده و گفته شده دو سوم عقل با تجارت کامل میشود. در واقع با انتخاب تجارت به عنوان شغل هم از لحاظ مالی پیشرفت برای انسان حاصل میشه و هم از لحاظ درک و عقل.

فعال پاسخ داده شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید