مشتری با سفارش خیلی زیاد

سلام خدمت همکاران یک مشتری دارم که درخواست قیمت برای ۲۰ تن محصول داده و اعلام کرده می‌خواد برای کشور پاکستان صادرات کنه و حتی کیفیت محصول براش خیلی مهم نیست و قیمت پایین براش مهمه 

هفته پیش که تماس گرفت خیلی جدی نگرفتم ولی مجدد تماس گرفت و گفت جدی هست و قیمت پایین و عکس بسته بندی محصول را براش بفرستم

با توجه به این که سابقه خیلی خوبی از مشتری با سفارش بالا ندارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید قیمت های تامین اصلی خودم را بهش بدم؟  

یا تامینی که باهاش تا حالا کارنکردم و قیمتش پایین تره از کیفیتش مطمئن نیستم را بدهم؟

چون دفتر ندارم اگر قیمت را اکی کنه و مشتری فیک نباشه میخوام بفرستمش پیش تامین 

جدید سوال شده در ۱ آذر ۱۳۹۹ در تجارت داخلی.
افزودن نظر
8 پاسخ(ها)

سلام

اگر مشتری برایش قیمت مهم است، سعی کنید از تامینی که قیمتش پایین تر هست قیمت را بدهید، این کار باعث میشود تا در صورت انجام معامله، یک تامین کننده هم پیدا کنید و اعتبار پیش او داشته باشید.

مشاور پاسخ داده شده در ۱ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

می شود تصمیم های مختلفی در این باره گرفت. با توجه به درخواست مشتری، یک راه آن است که قیمت تامین کننده ای را که کالای ارزانتر دارد پیشنهاد دهید. همچنین می توانید قیمت تامین قبلی را که برای شما مطمئن تر است اعلام کنید و اگر مورد قبول مشتری واقع نشد، سمت قیمتهای دیگر تامین کنندگان بروید. اگر بتوانید قبل از پیشنهاد قیمت، اعتماد مشتری را به دست آورید در رسیدن به موفقیت در مذاکره بهتر خواهد بود و در این صورت و در حین مذاکرات، امکان دریافت اطلاعات بیشتر و حتی کشف قیمت مطلوب از خود مشتری هم وجود دارد.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
اگر قیمت پایین برای مشتری تون خیلی مهمه بهتره که از تامین کننده ای که قیمت پایین قبل از اینکه به تامین کننده زنگ بزنید در مورد مشتری تون و سوابق پرس و جو نمایید و ببینید که آیا واقعاً چنین اعتبار و امکان و پولی دارد که به شما بدهد بابت تجارتی که می‌خواهد با شما انجام دهد شاید شما با تامین کننده صحبت کنید و بعد بفهمید که مشتری واقعی نبوده و در نتیجه پیش تامین کننده اعتبار خود را از دست دهید و یا اینکه به شما دیگر در مرحله‌های خرید بعدی اعتماد نکند.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

اگه مشتری خودش بیان کرده که قیمت براش مهم تر از کیفیت هست که خب مسئله ای نداره از تامین کننده با قیمت پایین تر خرید کنید.

اما به طور معمول مشتری هایی که قصد خرید بالا دارند گاها در ابتدا از شما نمونه می گیرند. اگه نمونه بگیره برای شما هم معامله مطمئن تر و راحت تر هست

برای قیمت هم ببینید اگه تامین کننده روی حجم بالا درصد سود براتون قائل میشه قیمت خود تامین رو بدید به مشتری و سود را از تامین کننده بگیرید.

فعال پاسخ داده شده در ۱ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
خب بهتره طبق علاقه مشتری براش بار بفرستین.ایشون وقتی بار با قیمت مناسب میخان و کیفیت براش مهم نیست بهتره براشون از تامین با قیمت مناسبتر استفاده کنین و البته هم از مشتری مطمئن شین ک هم تامین که خدایی نکرده به مشکل نخورین

فعال پاسخ داده شده در ۱ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
اگر تامین کننده با قیمت پایین تر می توانید از آن استفاده کنید و می تواند باعث ایجاد همکاری شما با آن تامین کننده بشود.

مشاور پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام و عرض ادب

نگران نباشید اگر مشتری واقعی است از همان تامین باقیمت پایین تر برای همکاری استفاده کنید

مشاور پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

وقتی مشتری قیمت رو مهم می دونه و کیفیت براش مهم نیست خوب قیمت پایین تر رو اعلام کنید. اگر قرار به جلسه حضوری شد بهتره خودتون هم حتما در این جلسه باشید تا هم تجربه کسب کرده باشید هم محصول تامین رو ببینید و از نظر کیفیت بررسی کنید برای مشتری های بعدی خودتون.

می تونید تو این جلسه با گرفتن عکس و فیلم واسه خودتون رزومه بسازید.

 

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲ آذر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید