عادت های سازنده

عادت های ما چگونه آینده مان را میسازند؟ و چه راهکار هایی وجود دارد که عادت های مفید و سازنده را در خود ایجاد کنیم تا به موفقیت برسیم؟

جدید سوال شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹ در عمومی.
افزودن نظر
10 پاسخ(ها)

سوال خوبی بود
کاری رو که سخت انجام دادنش به صورت مکرر انجام بده و هیچ وقت انتظار نداشته باش که کار راحت بشه بلکه تو قوی تر میشی
و همین باعث عادت میشه

فعال پاسخ داده شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

چیزی که خودم بهش پی بردم اینه
عادت کردن هم خوبه و هم بد و به نظرم باید به این شکل انجام بشه
یه کار خوب رو بهش عادت میکنیم برای یه مدتی.تا یه مدت این خوبه ولی ما باز هم اون عادت رو باید بشکونیم چون وگر نه رشد نمیکنیم و همون جا در جا میزنیم پس دوباره عادت رو میشکونیم و یه عادت جدید بهتر جاش میذاریم و بعد از یه مدت این عادتو دوباره میشکونیم و
و این چرخرو همینجوری ادامه میدیم

فعال پاسخ داده شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام و عرض ادب

عادات خوب داریم بد هم داریم انسان هم میتونه خودش رو به امور مفید و سازنده که موجب پیشرفت وی میشود عادت بدهد هم به امورات بد که باعث پسرفت و زوال شخصیتی انسان هاست پس ما باید با شناخت امور خیر و راه درست خودمان را به عادت زیبا و درست روی بیاوریم تا پیشرفت کنیم

جدید پاسخ داده شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

اعمالی و رفتاری را که به طور ناخودآگاه تکرار می شوند و برداشت ما از آنها به گونه ایست که گویی بخش جدایی ناپذیر از زندگی ما شده اند، می توانیم عادت بنامیم. عادتهایی که هیچ ثمری برای دنیا یا آخرت ما ندارند را باید حذف کنیم و این کار با جایگزین کردن رفتارهای مناسب دست یافتنی خواهد بود. به طور مثال به جای ساعت ها بالا و پایین کردن صفحات اینستاگرام، با یکی از دوستان همدل و همسیر خود صحبت کنیم یا شروع به نوشتن مطالب در حوزه کاری خود نماییم. به جای دنبال کردن اخبار، در مورد نکات تخصصی حوزه کاریمان جست و جو و مطالعه داشته باشیم. دقایقی را به فکر کردن اختصاص دهیم یا در مورد موضوعی صحبت و صدای خود را ضبط  کنیم تا بتوانیم ایرادات بیانمان را تشخیص دهیم و رفع نماییم.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
حتما باید در شبانه روز زمانی به فکر کردن اختصاص داده شود و سعی کنیم قدرت تفکر خود را بالا ببریم. این که کاری از روی عادت و بدون تفکر باشد چندان جالب نیست و باید دید آیا واقعا انجام آن کار صحیح است یا خیر.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

معمولا برای ساختن عادت های درست به این شکل هست که می گویند، چهل روز مداومت بر کارها، ولی در کل باید انعطاف پذیری نسبت به مسائل داشته باشیم نه عادت کنیم به یک سری رفتارها و اخلاق ها به نظرم صداقت و صبر متغیرهایی هستند که باید وجود داشته باشند که بر اساس موقعیت ها نوع صبر کردن کمی فرق می کند.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام؛

داشتن اهداف درست و فکر کردن به آن ها موجب می شود که گفتار و رفتارمون رو در اون مسیر تغییر بدیم و باید از رفتارهای بیهوده و هجو دوری کنیم تا اون رفتارهای در راستای اهدافمون، در ضمیر ناخودآگاهمون به عادت تبدیل بشه و ذهنمون همچون خلبان خودکار اون رفتار ها رو تکرار کنه.

البته همه این ها با تلاش و ممارست حاصل می شه.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

درود وقت بخیر

 

حضرت امام علی (ع) می فرمایند: مواظب افـکــارت بــــــاش که گفتــارت می شود، مواظب گفتــارت بــــــاش که رفتـــارت می شود، مواظب رفتـــارت بــــــاش که عــــادتت می شود، مواظب عــــادتت بـــــاش که شخصیتت می شود، مواظب شــخـصیتت بــــــاش که سرنوشتت می شود.

 

دوست عزیز هیچ عادتی اعم از خوب یا بد، یک دفعه نه ایجاد می شود و نه از بین می رود بلکه تمام عادات انسان، به طور تدریجی و بر اثر گذشت زمان ایجاد یا برطرف می شوند.

راه های ایجاد عادات خوب: استفاده از تجارب افراد موفق و عمل به توصیه و راهنمایی آن ها، افزایش اطلاعات در حوزه تخصصی، انجام ورزش روزانه، پایبندی و انجام مستمر آداب دینی روزانه و….

موفق و پوادار باشید.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

وقتی شما عادت کرده اید که هرروز ساعت ها فیلم نگاه کنید، یعنی ساعت ها، زمان مفید را از دست داده اید و یعنی جلوی موفقیت را گرفته اید. در مقابل اگر شما در طول روز ساعت ها وقت برای رشد خود قرار دهید این یعنی پیشرفت شما

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام و احترام

برای اینکه تبدیل به فرد بهتری شوید، اثبات این موضوع به خودتان بسیار مهم تر از بدست آوردن نتایج شگفت انگیز است. این امر به ویژه در ابتدای راه بسیار مهم است.

برای ایجاد یک تغییر، تنها تکیه کردن بر انگیزه و یا انجام کارهای مختلف به طور همزمان کافی نیست. بلکه شما باید به فردی تبدیل شوید که می‌خواهید باشید و این را به اثبات این هویت جدید به خودتان آغاز کنید.

بسیاری از افراد، می‌خواهند بهتر از سال‌های قبل خود باشند، با این وجود بیشتر اهداف خود را بر اساس عملکرد و ظاهر آن‌ها تنظیم می‌کنیم تنها به این امید که آن‌ها ما را به سوی انجام اموری متفاوت سوق بدهد. اگر به دنبال تغییر هستید به شما می‌گوییم نگران نتایج نباشید بلکه به هویت خود فکر کنید. به جای دنبال کردن هدف های مختلف به فردی تبدیل شوید که می‌تواند به چیزهایی که می‌خواهد برسد.

اکنون عادات مبتنی بر هویت خودرا بسازید و مطمئن باشید نتایج به دنبال آن خواهند آمد.

یکی از مهم ترین مهارت ها برای ایجاد یک عادت خوب یادگیری صبر و شکیبایی ست.

هرچقدر سازگار تر و صبور تر باشید پیشرفت فوق العاده‌ای نیز خواهید داشت.

اگر در مدت زمانی که ورزش می‌کنید، دچار اضافه وزن می‌شوید و یا شماره تلفن های کمتری را به لیست کاری خود اضافه می‌کنید، احتمالا کمتر از آنچه که باید، فعال هستید.

شروع کنید!

کارهایی را انجام دهید که می‌توانید آن‌ها را ادامه دهید.

سعی کنید، همراه با عادت های جدید تغییر کنید و احساس راحتی بیشتری نسبت به آن‌ها پیدا کنید (خودتان را با آن‌ها تطبیق دهید)

اگر بدون تغییری در رفتار های خود، عادت های جدیدی را به زندگی روزمره خود اضافه کنید کارتان خیلی سخت خواهد شد.
یادتان باشد تغییرات کوچک در ایجات عادات خوب، می‌تواند منجر به نتایج قابل توجهی شود.

فعال پاسخ داده شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید