فروش محصولات دست دوم چگونه است؟

در حوضه دستگاههای صنعتی مشتریانی به دنبال محصولات دست دوم هستند، به نظر شما در تجارت چگونه باید به اینگونه مشتریان قیمت داد وسود برد؟
محصولات دست دوم  در حوضه یخچال صنعتی، به دلیل قیمت بالایی که دارند توسط مشتریان خواهان زیادی دارند، به نظر شما پیدا کردن اینگونه محصولات برای این مشتریان چگونه باید انجام شود و نحوه قیمت گذاری محصولات دست دوم چطور باید انجام شود تا سود ببریم؟

فعال سوال شده در ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ در تجارت داخلی.
افزودن نظر
9 پاسخ(ها)
بهترین پاسخ

سلام

شما فعالیت خود را در این حوزه و در خصوص دستگاه های نو شروع کنید و مطمئن باشید که در ادامه کار، افرادی که فروشنده دستگاه های خودشون هستن، با شما تماس میگیرند و شما به مشتریانی که متقاضی خرید دستگاه دست دوم هستند میتونین پیشنهاد بدین. برای قیمت گذاری هم به شرایط بازار حوزه خودتون توجه داشته باشید و قیمت عرف بازار رو میتونین اعلام کنید.

مشاور پاسخ داده شده در ۱۳ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

سلام و عرض ادب
اگه حوزه تون رو انتخاب کردید که فروش دستگاه های صنعتی دست دوم هست، پس برندسازی کنید و به صفحه اول گوگل بیاید تا خود تامین کننده ها با شما ارتباط بگیرن و از شما بخوان که محصولشون رو به فروش برسونید
اما اگه هنوز انتخاب محصول نکردید برای مشورت و راهنمایی با مشاورین تماس بگیرید تا با توجه به شرایط و علایقی که دارید بهترین پیشنهاد رو در حوزه انتخاب محصول به شما بدن
با تفکر، مسیر درست و راهنمایی مطمئن خیلی راحت میتوان‌ ثروتمند شد

مشاور پاسخ داده شده در ۲۰ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

تجارت تو حوضهی محصولات دست دو برای شما سود چندانی نداره ریسک پذیریشم بالاتره. از صفر شروع  کردن خوبیش اینه که خود مشتری به دنبال شما میاد در آینده

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۴ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

بنظر من با ایجاد یک وب سایت  خرید و فروش  لوازم دست دوم و مخصوصا  تبادل کالا به کالا همرا با ارزش افزوده  بر اساس تنوع و نوع قیمتی کالا در عصر امروزی دیجیتال  می تونه گزینه خوبی باشه …  نحوه قیمت گذاری معمولا برای اجناس دست دوم اول بر اساس سال تولید و مدل اون بعد بر اساس میزان کار کرد و سلامتی ظاهری و باطنی دستگاه – قیمت گذاری میشه ..  در کالا به کالا سود بر اساس درصد تعیین میشه چون شما فقط واسط بر امر فروش هستین – اما برای فروش بر اساس معیاری که در قوانین فروش در سایت ایحاد کردین  و سود حداقلی  معقول  و کسب اعتماد بعنواد یک برند  و تیراژ فروش بالا که مطابق با موازین اسلامی هست و عرف قیمتی بازار امروزی  .

جدید پاسخ داده شده در ۱۳ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

باسلام و وقت بخیر باید به این نتیجه رسید که عوامل بسیار فراتری به جز قیمت در اعتماد کردن مشتری اثرگذار می باشد و با شناخت رقبا می توان رنج قیمت را به دست آورد.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۳ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

با سلام

ممنونم از پاسخگویی شما همکاران عزیز به خصوص خانم عاشوری که بارها از راهنمایی ها ی خوبشون بهره بردم .

متشکرم.

فعال پاسخ داده شده در ۱۳ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

سلام و عرض ادب

شما شروع کنید می بینید که خود فروشندگان برای فروش محصولاتشون با شما تماس خواهند گرفت…

در زمینه قیمت هم باید عرف بازار و  انصاف را در نظر گرفت..

مشاور پاسخ داده شده در ۲۲ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

با برندسازی درست و دقیق و حسب علاقه و و پشتکار خودتان که از طریق مشاورین آراد انجام میدهید. در صفحه اول گوگل قرار میگیرید. به طوری که خود تامین کننده ها با شما تماس میگیرند.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۸ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

سلام شما نگران قیمت نباشید اگه تمام جایگاه های گوگل رو بگیرید اونموقع کسی رقیب شما نیست و هر قیمتی بدید مشتری تنها از شما میخره همونطور که ما داریم میفروشیم

حرفه ای پاسخ داده شده در ۲۹ اسفند ۱۳۹۸.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید