تجارت در خارج از کشور

سلام خدمت همه دوستان

من یک سوال داشتن در مورد کار تجارت در خارج از کشور… به نظرتون یک نفر در خارج از کشور هم میتونه کار تجارت رو به راحتی انجام بده? یعنی امکان انجام تجارت داخلی منظورمه که از تولید کنندگان داخلی بگیره و به داخل و خارج از کشور بفروشه? 

ممنون

فعال سوال شده در ۵ اسفند ۱۳۹۹ در عمومی.
افزودن نظر
5 پاسخ(ها)

درود وقت بخیر

 

هر کشوری قوانین و مقررات خاص خودش را دارد ولی در مجموع مقوله صادرات در همه کشورها یک فعالیت سودده هست و تمام دولت ها هم سعی بر این دارند تا تسهیلاتی را در این رابطه به تجار کشور خودشان بدهند(مانند معافیت های مالیاتی، تسهیلات کم بهره بانکی و…) تا صادرات بیشتر و به راحتی انجام شود. بحث دیگری هم که هست نوع کالای صادراتی می باشد. صادرات انواع مشروبات الکلی برای تاجرین مسلمان ایرانی امکان پذیر نیست ولی این محصول در کشورهای اروپایی و آمریکایی محدودیتی ندارد. همچنین برخی کالاها همیشه و در اغلب کشورها جز کالای ممنوعه صادراتی هستند مانند صادرات اسلحه، اورانیوم، طلا و یا تسلیحات نظامی. بعضی از کالاها هم برای متعادل نگه داشتن عرضه و تقاضای داخل کشور، برای مدت محدودی منع صادراتی پیدا می کنند و مجدد پس از آرام گرفتن و متعادل شدن قیمت آن نوع کالا در داخل کشور، مجدد صادرات همان محصول آغاز می شود. با در نظر گرفتن شرایط مذکور، صادرات کالاها و انواع محصولات در همه کشورها صورت می پذیرد.

 

سالم باشید و پولدار

حرفه ای پاسخ داده شده در ۵ اسفند ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

اگر شخص در خارج از کشور باشد و محصول را از تامین کننده ی ایران دریافت کند و به مشتری خارجی یعنی مشتری غیر ایرانی بفروشد بهتر است تا اینکه محصول را از تامین کننده ی ایرانی دریافت کند و به مشتری داخل ایران بفروشد در حالی که خود در خارج از کشور است.

چون در زمان دریافت پول اگه تاجر بیرون از کشور ایران باشد و بخواهد در ایران معامله کند ان هم بین تامین کننده ایرانی و مشتری ایرانی با مشکل روبه رو خواهد شد و دریافت پول کمی سخت است اما از مشتری خارجی به راحتی میتواند پول دریافت کند

حرفه ای پاسخ داده شده در ۵ اسفند ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

هم میتونه در ایران انجام بده و هم میتونه در کشور خودش این کارو انجام بده.

اما اگر بخواهد در بازار ایران فعالیت کند، مسئله ای که وجود دارد در خصوص نحوه ارتباط مشتری با او خواهد بود که بسیار پر هزینه می باشد.

مشاور پاسخ داده شده در ۵ اسفند ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

فروش محصولات داخل ایران از خارج کشور به مشتریان داخلی قطعا مقرون به صرفه نیست ولی فروش محصولات داخلی به خارج از کشور از خارج کشور بله امکانپذیر هست و محدودیتی نداره و شاید با ارتباطات بهتری که در ایران دارد تاجر ایرانی راحتتر بتونه بفروشه تا یه تاجر غیر ایرانی

حرفه ای پاسخ داده شده در ۵ اسفند ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
بله امکان پذیر است. تمامی آموزش های لازم توسط آراد ارائه شده است.

مشاور پاسخ داده شده در ۶ اسفند ۱۳۹۹.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید