اعتماد بنفس کافی برای شروع کسب و کار و تجارت

بنظر شما دلایل عدم اعتماد به نفس کافی برای شروع کسب و کار و تجارت چه عواملی میباشند؟

 

فعال سوال شده در ۱۰ مهر ۱۳۹۹ در تجارت داخلی.
افزودن نظر
12 پاسخ(ها)
بهترین پاسخ

سلام

چون خودشان را کوچک میبینند و کار تجارت را بزرگ و از طرفی، سال ها فکر کارمندی در ذهنشان بوده و هیچ گاه تصور این که تاجر و پولدار شوند را نداشته اند وهمین باعث می شود که نتوانند باور کنند که تاجر شدن برای هر فردی با کمترین سرمایه ها امکان پذیر است.

مشاور پاسخ داده شده در ۱۰ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

عدم اعتماد به نفس به دلیل این است که افراد خود و توانایی های خود را باور ندارند.  تفکرات شخص،  رفتار و گفتار اطرافیان بر روی اعتماد به نفس افراد تاثیرگذار است.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۰ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

عدم شناخت مسیر و راه و روش کار یکی از مهم ترین دلیل های عدم اعتماد به نفس است. این موضوع را می توان در مورد ترس از شروع کار هم بیان کرد.

به طور کلی نداستن یک موضوع سبب ترس از آن می شود.

فعال پاسخ داده شده در ۱۰ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

عدم شناخت تواناییهای شخصی وپذیرش اظهارنظر دیگران بدون تفکروتامل ولواشتباه باشدویابعلل دیگری و همچنین بزرگ‌وغیرقابل تصورکردن تجارت وعدم پذیرش افکارمثبت واعتمادبنفس و توکل بخدا وعدم درخواست یاری ومساعدت از یه تیم حرفه ای کاربلد،بهمراه علل و عوامل دیگه ،شخص روباتوجه بعدم آشنا بودن بتجارت وعدم ثقه بنفس وحرکت بسوی اهداف روشن وبزرگ اصطلاحاسرد میکنه وازپولدار وسرشناس شدن بازمیداره

فعال پاسخ داده شده در ۱۰ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
به دلیل این که اکثر ما قبلا شناختی از تجارت نداشته و ذهن هایمان براساس کارمندی و استخدام شدن شکل گرفته است. همچنین این به توانایی های خودمان نگاه می کنیم نه راهنمایی که داریم.

مشاور پاسخ داده شده در ۱۰ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
عدم شناخت کافی از خود، نداشتن هدف، جدی نبودن برای رسیدن به هدف، نداشتن راهنمای مناسب، عدم آگاهی از روش های موفقیت. نبودن در جمع افراد موفق.
می تونید با بودن در جمع انسان های موفق اول تصمیم بگیرید که از زندگی تون چی می خواهید و با الگو قرار دادن این افراد و انرژی گرفتن از اونها ترس تون رو کنار بگذارید و شروع کنید. تا زمانی که وارد عمل نشید نمی تونید به خودتون اعتماد کنید.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۰ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

یکی از دلایل اصلی نبود اعتماد به نفس در هر کاری نداشتن اطلاعات و مهارت کافی نسبت به آن کار است که در تجارت نیز همین شرایط وجود دارد و تنها راه برای به دست آوردن اعتماد بنفس کنار زدن ترس ها و اقدام در این مسیر است که به مرور و با موفقیت هایی که در مسیر کسب می شود اعتماد به نفس شخص بالا می رود.

فعال پاسخ داده شده در ۱۰ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
انجام این کار رو برای خودشان بزرگ و سخت می بینند. فردی که قدرت کمی داره نمیتونه وزنه سنگینی بلند کنه. درصورتی که به مرور و با داشتن تمرین و پشتکار و داشتن مربی قطعا می تواند.

فعال پاسخ داده شده در ۱۰ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

با سلام
گاهی پیش آمده که برخی افراد به کسب و کارهای زیادی مبادرت نموده اند که در این شرایط اقتصادی دچار ضرر یا ورشکستگی شده اند از این رو طبق پیشینه بدی که از قبل دارند برای شروع تجارت جدید نیز یک ترس از شکست های قبلی در وجود خود دارند که یکی از علت های عدم اعتماد به نفس را می توان همین امر دانست،
یعنی فرد از ترس اینکه دچار شکست های جدید نشود در تجارت هم سخت وارد می شود،
اما در مجموع همه این عدم اعتماد به نفس ها ریشه در گذشته و تفکر افراد دارد که البته این موضوع قابل حل بوده و جای نگرانی نیست، با آشنایی و یا الگو‌ گرفتن از افراد موفق میتوان به یک خودباوری رسید و اعتماد بنفس را بالا برد.

فعال پاسخ داده شده در ۱۱ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

نداشتن اعتماد به نفس که به معنای عدم اعتماد شخص به تواناییهای فردی خود می باشد می تواند عوامل متعددی داشته باشد.
پیشینه و گذشته فرد و تجاربی که در گذشته داشته می تواند دلیل این مسئله باشد و همچنین تاثیر گرفتن از افکار و عقاید خانواده و اطرافیان.
به علاوه ترس از شکست، نداشتن اطلاعات کافی، باورهای غلط، عدم شناخت مسیر درست تجارت و راه های ورود به آن، و یا ترس از رها کردن شغل قبلی می تواند علل این عدم اعتماد به نفس باشد.
بنابراین کافی است فرد در یک مسیر درست قرار بگیرد و راهنمایان و همراهان درستی داشته باشد تا به مرور زمان باورهای غلط او از بین برود و به خودباوری و شناخت درست خود و تجارت برسد.

فعال پاسخ داده شده در ۱۱ مهر ۱۳۹۹.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید