استفاده از سامانه پیامکی برای پی گیری مشتریان

سلام

از دوستان کسی از سامانه های پیامکی (اپراتورها)  برای ارسال اسمس دسته جمعی برای مشتریان استفاده میکنه و ایا نتیجه بهتری داره با توجه به اینکه در ارسال پیام با گوشی محدودیت تعداد ارسال پیام همزمان وجود داره و وقت بیشتری میگیره؟

حرفه ای سوال شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹ در عمومی.
افزودن نظر
9 پاسخ(ها)

درود وقت بخیر

 

جناب جوادی، بنده همین چند روز پیش از این سامانه  استفاده کردم و متاسفانه حتی یک تماس و یک بازخورد هم نداشتم!!!!

ضمن اینکه متاسفانه به دلیل اینکه این روش برای مشترکین تلفن همراه آزار دهنده هست، خیلی از مشترکین(مشتریان) دریافت پیامک تبلیغاتی خط خودشان را مسدود کرده اند و در عمل خیلی از این پیام ها که ارسال می شود به مشتری نمی رسد.

نمی دانم شاید برای من، این چنین بوده ولی به نظرم این کار بازده خوب و قابل قبولی ندارد. حتی story در اینستاگرام و یا status در واتس اپ، تاثیر بیشتری نسبت به ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی داشت.

 

سالم باشید  و پولدار

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹.
افزودن نظر

ارسال پیامک های تبلیغاتی و انبوه در دوره زمانی فعلی جواب نمی دهد. و بسیاری از مشتریان مخصوصا خطوط همراه اول، سیستم پیامک های تبلیغاتی را غیر فعال کرده اند و در صورت ارسال پیامک، پیامکی دریافت نمی کنند.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام 

در این دوره سامانه های پیامکی معمولا به ندرت میتواند مشتری را به سوی شما  هدایت کنند امروزه بحث تلگرام و اسکایپ و واتس اپ و ازهمه مهم تر اینستاگرام و تویتر و فیسبوک  بازخورد خوبی دارد شما سعی کنید حرفه ای انها را یاد بگیرید که خیلی موثر تر هست  ان اموزش ها را در سایت اپارات دنبال کنید به نتایج خوبی میرسید

فعال پاسخ داده شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام.
بنده تا بحال از این سامانه استفاده نکردم اما میدانم برای ارسال پیامک، حال چه تبلیغاتی باشد چه برای امری دیگر ، بهتر است آن اسمس مخصوص خودِ مشتری باشد . یعنی نام و یا نام خانوادگی مشتری در پیامک دیده شود پس اگر بخواهید برای چند مشتری همزمان پیام را ارسال کنید نمی توانید نام شخص را درون پیامک بنویسید در نتیجه بازخورد خوبی نخواهید داشت.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام خدا قوت، لطفا آموزش های پیگیری مشتریان را بیشتر دقت کنید، با مشتری همانگونه که ارتباط برقرار کرده، باید ارتباط برقرار کنیم. از واتساپ ما هم واتساپ، تماس تلفنی ما هم تماس تلفنی، چون معمولا مشتری با روشی که راحت تر هست، ارتباط برقرار می کند و نظرم این است که خیلی از مواقع از دید مشتری به قضایا توجه بیشتری داشته باشیم.

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام و عرض ادب

با مشتری کار کنید به نحوی که در خواست بعدی را خودتان با ارسال پیامک و تشکر از خرید قبلی اش خواستار خرید از شما کند . من از  سیستم های پیامکی استفاده نکردم  ولی آشنایی خوبی با سیستم  آی نو تی inote  دارم  از این استفاده کنید مناطق پر فروش را می توانید مورد هدف قرار بدید سپس  به کل  به این منطقه  مورد نظر فرستاد  از این روش می شود مشتری جدید جذب کرد .

حرفه ای پاسخ داده شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
در حال حاضر دیگر استفاده از سامانه پیامکی و ارسال پیام انبوه بازدهی چندانی ندارد.

مشاور پاسخ داده شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام

معمولا بازدهی نداره چون اکثرا این پیامک هارو بستن.

مشاور پاسخ داده شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹.
افزودن نظر

سلام
به نظر من ارسال پیامک انبوه تاثیر زیادی در فروش نخواهد داشت چرا که شیوه قدیمی بوده و جذابیت خاصی در جلب مخاطب ندارد شما مطمئنید که مصرف کننده کالایی که شما روی آن محصول کار میکنید دقیقا همان گیرنده پیام است؟چند درصد علاقمند به دریافت این گونه تبلیغات و تعامل با آن هستند؟ بسیاری از افراد تنظیمات گوشی را برای عدم دریافت پیامکهاساماندهی کرده اند.پیامکهای شما چگونه طراحی شده اند آیا از جذابیت لازم برخوردارند و حرفه ای طراحی شده اند؟ اینها سوالاتی هست که اگر در پاسخ به آنها دقیق شده اید میتوانید مزایای ارسال اینگونه پیامکها را در مقایسه با محدودیتهایش بسنجید و از آن استفاده کنید

فعال پاسخ داده شده در ۱۵ دی ۱۳۹۹.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال سوال, شما باید شرایط و ضوابط و شرایط استفاده از خدمات را قبول کنید