📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

تغییر محصول تجاری

چندی پیش ریاست محترم آراد در یکی از جلسات از پربرکت بودن برخی محصولات نسبت به برخی دیگر سخنانی را ایراد فرمودند و همین امر موجب شد تا عده ای از تاجران آرادی که در تجارتشان موفق نیز بوده اند به فکر محصولی بهتر بیفتند.

البته شاید برای تازه واردها محل تعجب باشد که چرا یک نفر وقتی تجارت پر سودی دارد بخواهد محصولش را عوض کند؟

از نظر تازه واردها فقط زمانی کسی محصولش را عوض می کند که در آن زمینه سود نکند اما در حقیقت برای آرادی های قدیمی اینطور نیست.

آرادی های قدیمی به دلیل آنکه دیده اند اگر آراد به آنها دستور تغییری می دهد باعث رشدشان می شود و نیز چون درک کرده اند که تجارت در هر محصولی نسبت به محصول دیگر تفاوت چندانی برایشان ندارد و چون در هر زمینه ای وارد شوند در آن موفق خواهند شد تغییرات را به خود می دهند که یکی از این تغییرات، تغییر در انتخاب محصول است.

 

ابتدا لازم است کمی درباره بار معنوی و برکت یک محصول تجاری با هم صحبت کنیم.

فرض کنید شخصی تجارت پفک یا پاستیل را بر عهده دارد و شخص دیگری تجارت عسل یا برنج یا گندم و امثال اینها را.

یقینا این دو تجارت یکسان نیستند.

یکی از آنها در زمینه ای تجارت می کند که چندان ضرورت و نفعی برای مردم ندارد و ممکن است حتی مردم با استفاده از آن دچار مریضی و بیماری و یا دردی بشوند و دیگری عسلی را تجارت می کند که خوردنش موجب شفا و رفع درد است و یا برنج و گندمی که نیاز مردم است و انسان ها به آنها محتاجند.

پس تجارت در عسل پر برکت تر است از تجارت در پفک هر چند ممکن است پفک پر پولتر باشد.

عده ای هستند که تنها پول تجارت ها برایشان مهم است و برکت تجارت ها در نظرشان هیچ اهمیتی ندارد.

این دسته از افراد برایشان در انتخاب فرقی نمی کند و می گویند به ما بگو کدام پول بیشتری دارد.

و اگر پفک را پر پولتر از عسل ببینند پفک را انتخاب می کنند و اگر عسل را پر پولتر ببینند عسل را.

اصلا کاری ندارند به اینکه کدامیک از این دو برای مردم نفع بیشتری دارد و کدامیک کمتر ضرر می زند و کدامیک به رضایت پروردگار نزدیک تر است.

 

این عده از افراد یک سوال اساسی همواره در ذهنشان می ماند مخصوصا قبل از ورود به آراد و با همین سوال فتوا بر بطلان آراد می دهند و بی آنکه وارد آراد شوند با آن خداحافظی می کنند.

و آن سوال اینست که اگر تجارت سود دارد آراد چرا خودش محصولی را در دست نمی گیرد و به تجارت آن مشغول نمی شود تا پول بیشتری به دست بیاورد از پولی که اکنون بدست می آورد؟

این عده چون درکی بالاتر از به دست آوردن پول در سرشان نیست با این سوالشان حکم به غلط بودن آراد می دهند و در پاسخش می گویند پس تجارتی که آراد می گوید پرسود نیست و فاتحه آراد را با همین سوال می خوانند.

 

اما ما بر خود لازم می دانیم هم به این سوال پاسخ دهیم و هم موضوعی که در ابتدای متن مطرحش نمودیم.

درست است که اگر آراد با تعداد زیاد افرادی که در دفتر مرکزی دارد به تجارت یک یا چند محصول مشغول می شد پول بیشتری به دست می آورد اما ما قبول نداریم که سود بیشتری به دست می آورد.

پول بیشتر با سود بیشتر زمین تا آسمان متفاوت است.

اگر آراد خودش تجارت می کرد یک یا دو یا ده یا صد تجارت را راه انداخته بود و این شغل شریف را که سنت پیامبر بود به همین میزان گسترش داده بود.

اما حال که خودش به پرورش تاجران مشغول شده بیش از چند هزار تجارت با افراد مختلف در شهرهای مختلف و با استعدادهای گونان به راه انداخته و این امر روز به روز در حال گسترش است و در گسترش این سنت توفیق بیشتری داشته است.

اگر خودش تجارت می کرد صدها نفر از وجودش نفع می بردند و از فقر دور می شدند و اکنون هزاران نفر از وجودش نفع برده اند و فقر بیشتری را درمان کرده است.

اگر خودش تجارت می کرد تاجری بود با محصولات محدود و امروز که تاجران را پرورش می دهد باز هم تاجریست اما با محصولات بسیار گسترده.

و چه بسیار از مردم که اکنون از وجود آراد نفع می برند و ممکن است در حقش دعای خیر نمایند و یا حتی دعایی هم نکنند اما خدا شاهد است و شهادت خدا ما را کفایت می کند.

پس ما در این حالت سود خود را بیشتر می دانیم و پولمان هم آنقدر هست که از دنیا بی نیاز گردیم الحمدلله.

 

حال همین موضوع برای آرادی ها محل سوال می ماند.

آیا باید محصولشان را تغییر داده و محصول بهتری انتخاب کنند و یا به همان محصول قبلی خود اکتفا نمایند.

هر چند لازم است به یاد بیاوریم که نشود همه شما از فردا به سمت عسل و برنج و گندم بروید به این دلیل که در این متن از آنها به خوبی یاد شده است.

 

چندی پیش سوالی از سمت یک تاجر آرادی پرسیده شد در همین باره که من فلان محصول را دارم و پول خوبی هم از آن به دست می آورم اما می خواهم با توجه به سخنان جناب رئیس محصولم را عوض کنم.

به من بگویید اصلا این تغییر را به صلاح من می دانید.

چه کنم و اگر می گویید محصولم را عوض کنم چه محصولی انتخاب نمایم؟

 

جوابی برای آن سوال آماده گردید که این جواب برای همه تاجران آرادی که امروز در تجارتشان موفقند و پول خوبی به دست می آورند اما به خاطر پربرکت بودن تجارتی دیگر می خواهند محصولشان را تغییر دهند جوابی روشن است که با هم این جواب را می خوانیم.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند در کتابش فرموده: سوره طلاق آیه ۳

وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ ۚ وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ۚ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ ۚ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا

و روزی می دهد از راهی که برایش حسابی نشده است و هر کس بر خدا توکل کند پس خدا برای او بس است.

یقینا خداوند امرش را به بلوغ می رساند.

همانا خدا برای هر شیئی قدر و اندازه ای قرار داده است./

و در خبر است که پرسید از امیرمومنان علی علیه السلام که دانایی چیست؟ فرمود آنست که اندازه خویش بدانی.

پرسید نادانی چیست؟

فرمود گفتم./

خداوند در هر تجارتی برکت و ثوابی نهاده و برکت و ثواب آنها را یکسان قرار نداده و متفاوت و مختلف گردانیده تا هر مخلوقی به نسبت اندازه اش از آن بهره گیرد.

اگر اندازه خویش را نشناسی و تجارتی را برگزینی که ثوابش بالاتر از اندازه تو باشد در آن توفیق نیابی.

پس اول خودت را درست بشناس.

از تو چند سوال می پرسم تا فقط برای خودت جواب دهی.

اگر در جایی مناجاتی با خدا خوانده شود و یا مناقبی از مناقب پیامبر و اهل بیتش در آن گفته شود چقدر زمین و زمان را بهم می ریزی تا خودت را به آن مکان برسانی؟

درباره نماز و روزه و حج و خمس و زکاتت چگونه ای؟

چقدر پایبند حجاب و رعایت حرمت بین نامحرمانی؟

چقدر از موسیقی و لغویات و بیهوده گی هایی که مردم به آن دچارند دور مانده ای؟

اگر پولی بدست آوری بیشترش را برای خودت خرج می کنی یا برای مومنین از دوستانت؟

چقدر برایت عمل به آنچه خداوند تو را به آنها امر کرده و دور ماندن از آنچه پروردگارت نهی نموده مهم است و اگر  خدای ناکرده خلاف آنها عمل کنی چه حالی برایت حاصل می شود؟

اگر دیدی که در پاسخ به اینها اندازه ی بالایی داری پس نزد خدا شأن و مقامت بالاست از اینرو شایسته نیست که تجارتت پایین رتبه باشد پس تجارتت را عوض کن که اندازه تو بالاترست از محصول تجارت تو و اگر در اینها سستی و آن چنان که شایسته است وجودت بالا نیامده است پس توصیه می کنم که تجارتت را تغییر ندهی و آنچیزی که ثوابش بیش از وزن و اندازه توست بر خودت تحمیل نگردانی که یقینا از پس آن بر نخواهی آمد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.72 پاسخ
 1. Avatar
  لیلی محمدی گفته:

  سلام
  ظهر بخیر
  سبحان الله، بنازم قدرت اون خدای بزرگ رحمان و رحیمی که همیشه از زبان شما خیر های فراوان، نکته های ریز و برکت های بی نظیر به زندگی ما آرادی ها میرسه.
  خداوند رو بابت نعمت وجود شما شکرگزارم.

  پاسخ
 2. Avatar
  جمشید دیانتی گفته:

  سلام
  وقت بخیر چه متن های عالی نوشته می شود بله دقیقا درست است هر کاری را که مجموعه آراد به شما پیشنهاد می دهد بر طبق گفته های قران و سخنان پیامبر و امامان گفته است و به این خاطر این همه افراد موفق در مجموعه داریم بله باید به تمام حرف ها گوش دهید و خودتان را بشناسید و توکل کنید و مطمن باشید در این مسیر رشد خواهید کرد.
  با تشکر

  پاسخ
 3. Avatar
  الهه پوررستمی گفته:

  آراد همیشه توی همه ی زمینه های تجارت و فروش به خوبی آدما رو آموزش و رشد داده و به شخصه همیشه و همه جا گفتم آراد مثل یه مدرسه میمونه که تونسته تعداد زیادی از افراد رو به تجارت وارد کنه و راه های خوبی رو برای کسب درآمد و توسعه اقتصاد بهشون معرفی کنه. دیگه اینکه چه کسی چه راهی رو انتخاب کنه به خود شخص بستگی داره. حتی خود من هم الان به توصیه آراد دارم روی دو تا محصول فعالیت میکنم و این کار رو هم با راهنمایی های اساتید محترم آراد به خوبی جلو میبرم و میدونم که حتما رشدی که میخوام رو به زودی زود و با توکل به خداوند رحمان و کمک آموزش های مجموعه آراد بدست خواهم آورد.

  پاسخ
 4. Avatar
  فواد حفیظی گفته:

  با سلام
  در مورد صحبت ها و پیشنهاداتی که از سمت آراد به ما میشود واقعا نمیتوان نظری داد. مگر اینکه زبان به حمد خدا و تشکر از او، فرستادگان بر حقش و بندگان صالح و مومنش بگشایی.

  از زمان آشنایی با آراد و شروع همکاری با این شرکت و هم صحبتی با اساتید آراد غیر از خیر و برکت چیزی در زندگی ام ندیده ام.

  از تمامی دست اندرکاران آراد برندینگ، از ریاست محترم گرفته تا مدیر عامل و اساتید و تمامی همکاران آرادی تشکر میکنم. و از آشنایی و همکاری با چنین مجموعه ای به خود می بالم.

  پاسخ
 5. Avatar
  محمد دلگری گفته:

  جهان بینی ما و نوع نگاهمان به امور، منشاء تفاوت ها در زندگی و تصمیمات است. اولین نکته ای که از آراد برای من جذاب بود، همین تفاوت در جهان بینی است. این که همواره تلاش می کند تصمیماتش و کارهایش سازگاری بیشتری با حقیقت و خواست خدای متعال داشته باشد. از این رو تعاریفی که وجود دارد- مثل همین تفاوتی که در نگاه به سود وجود دارد و یک نمونه از ده ها مورد است- با نگاه عموم مردم و جامعه غالبا متفاوت است و فکر می کنم بسیاری از موفقیت های این مجموعه هم به خواست خداوند از این حیث حاصل شده است.
  امیدوارم من هم بتوانم شناخت بیشتر و بهتری از خود داشته باشم و در تصمیمات و عملکردم ملاک را رضایت حق تعالی قرار بدهم، نه خواست نفس خویش یا دیگران.

  پاسخ
 6. Avatar
  ابوالفضل کریمی گفته:

  سلام
  ان شاءالله که همه اول خودشون و ظرفیت های خودشون رو بشناسند و متناسب با اون اقدام کنند و از نعمت بی کران اللهی بهره ببرند.
  پر روزی باشید در این ایام اللهی
  تشکر از زحمات مجموعه پول ساز آراد برندینگ

  پاسخ
  • Avatar
   علی گفته:

   باسلام علی هستم عشایرکوچ نشین میخوام یه کاری راه انجام دهم که زندگیم بااوبچرخوانم بی گناه وبی حق کسی خوردن طولفن راهنمایی کنیدممنونم از مرنامی خوب آراد

   پاسخ
 7. Avatar
  محمدحسن توفیقی گفته:

  متن ارزنده‌ای بود‌.
  شاید در معنی کلمه پول همه اتفاق نظر داشته باشند اما در معنی کلمه سود بشود از منظرهای مختلف به آن نگاه کرد. بنابراین تجارت پرپول‌تر لزوما بالاتر و بهتر از تجارت پرسودتر نیست. با نگاهی متعالی به سود می‌توان تجارت ارزشمندتری را تجربه نمود و در کنار رشد درآمدی و رشد شخصیتی برای خود، رشدهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و… را به جامعه خود هدیه داد.

  پاسخ
 8. Avatar
  فاطمه یوسفی گفته:

  با سلام
  دقیقا همانطور که در متن گفته شد و بارها هم شنیده ایم انسان اول باید مرحله ی خودشناسی خود را تکمیل کند تا بتواند باقی مسیر و انتخاب های خود را به درستی انجام شود.

  پاسخ
 9. Avatar
  masoud گفته:

  باسلام

  در اسلام بسیار توصیه شده بر خیر و فایده

  (سودمندترین افراد کسانی هستند که بیشترین فایده را برای مردم داشته باشند) مسلما تجارت نیز از این امر

  مستثنی نیست .

  در اسلام تجارت نیز مثل اعمال دیگر به پنج نوع تقسیم می شود:

  ۱- واجب; مانند تجارتی که شخص برای تامین مخارج خودوخانواده اش انجام می دهد. یا دادو ستدی که ترک

  آن، خطر اقتصادی برای مسلمانان پدید می آورد.

  ۲- مستحب; مانند تجارتی که برای جامعه مفید است.

  ۳- مکروه; مانند صرافی، کفن فروشی و ذبح حیوانات در صورتی که شغل دائم باشد.

  ۴- مباح; مانند معاملاتی که نه موجب زیان فرد یا جامعه است، نه مورد احتیاج آنها.

  ۵- حرام; مانند خرید و فروش مواد مخدر، مشروبات الکلی، ربا،نوارهای موسیقی مستهجن و آنچه موجب ضعف یا

  سقوط اسلام ومسلمانان شود.

  امیدوارم با رهنمودهای ریاست محترم و اساتید بزرگوار آراد بتونیم ما هم برای مردم مفید واقع بشیم

  ان شاالله

  پاسخ
 10. Avatar
  مرضیه مبارکی گفته:

  بله دقیقا انسان بعد از شناخت خودش میتونه انتخاب های درست تری داشته باشه
  اما نیت هم در هرکاری مهم هست اگر نیت انسان پاک باشه و به فکر نفع رساندن به انسانهای دیگ باشه و فقط نفع خودش رو در نظر نداشته باشه خداهم کمکش میکنه ….

  پاسخ
 11. Avatar
  امیر کریمی گفته:

  سلام
  بسیار متن عالی و ارزنده
  همچنین یک کلید خوب برای اینکه بتوانیم تشخیص دهیم که الان در چه مرحله ای هستیم.
  ان شاءالله خداوند سود بیشتر نصیب آراد و آرادی ها و ما بکند.

  پاسخ
 12. Avatar
  سجاد دارابی گفته:

  با سلام
  دقیقا همینطور هست اگر مسیر صحیح تجارت رو بلد باشی می توانی در هر تجارتی موفق باشی.
  خدا رو شاکریم که ما رو با مجموعه بزرگ آراد آشنا کرد تا این مسیر درست رو با راهنمایان دلسوزی که همیشه در کنار ما هستند، به ما نشان می دهند.

  پاسخ
 13. Avatar
  فاطمه سالارزایی گفته:

  به نام خدا
  باسلام و عرض ادب
  یک گروهی از تازه واردها هستن که حس میکنن هرچی بی ادب تر و بدبین تر باشن جذابترننننن…
  به عنوان فردی که خودم موقع شروع فعالیت خیلی حس اشتباه دانا بودن داشتم و خیلی حرف گوش نمیدادم، انشالله با شروع فعالیت متوجه جو شرکت میشید که واقعا تو ایران نیست، تو این شرکت هرچقدر طرف موفق تر هست باادب تر و افتاده تر هست…
  خیلی از تفکراتتون تغییر پیدا میکنه…
  تموم تعریف کردن های تازه واردها حس عمیق قلبیشون هست…
  واقعا چقدر زیباست که خدا را در تموم تصمیمات مدنظر دارید شاید از دید دنیایی ورود به تجارت خیلی از محصولات از لحاظ مادی خوب باشه ولی چون از لحاظ معنوی خوب نیس تشویق نمیشیم به شروع کار…
  ممنون از همه اعضای خانواده آراد که تو این شرایط سخت جامعه روزنه ی امید ما هستید…
  دعای خیر همه ی اعضای شرکت که با ورود به این مجموعه چه از لحاظ شخصیتی چه از لحاظ مالی رشد کردن پشت سرتون هست.

  پاسخ
 14. Avatar
  راحله طاهری فرد گفته:

  خداوند بزرگ را بسیار سپاسگزارم که با اسبابی که در اختیارم قرار میدهد مسیر تکامل و رسالتم را طی می کنم. من دو تغییر بزرگ را بواسطه سخنرانی جناب رییس اراد در کارم و هدفم از تجارت ایجاد کردم . یکی اینکه محصولی که برای سلامتی انسان ضرر داشت تغییر دادم و یکی اینکه توانستم با هواداری از اراد مثل بقیه مشاوران البته بیرون از دفتر مرکزی به راهنمایی و مشاوره افراد برای تجارت بپردازم و این مسیر روشن هم شامل حال من شد. و ان شاالله کسانی که از طریق من وارد اراد شدند در تجارت موفق شوند.
  از جناب رییس, اساتید محترم و مشاوران پشتیبان تشکر و قدردانی می کنم.

  پاسخ
 15. Avatar
  فرجی گفته:

  سلام
  برای فرم گرفتن:
  فلزات یه خاصیت انعطاف پذیری دارند ولی فقط این خاصیت کافی نیست برای فرم گیری!
  یعنی اگر فلز، ضخامت لازم رو نداشته باشه موقع خم کاری سریع میشکنه!
  پس با توجه به کاربرد، ضخامت تعیین میشه.
  انسان هم همینه!
  در انسان ظرفیت یا جنبه در واقع همون نقش ضخامت هست در فلزات.
  خدا انسان رو انعطاف پذیر آفریده!
  اگر انسان سعی کنه که ظرفیت وجودیش رو ببره بالا خیییلی راحت منعطف میشه فرم می گیره و برای کار های بزرگتر آماده.
  پس در اینجا هم با توجه به نوع کار، ظرفیت تعیین میشه.
  حالا این ما هستیم که باید ببینیم کی هستیم چی هستیم و آیا توان بالا بردن ظرفیت رو در خودمون داریم یا نه!

  پاسخ
 16. Avatar
  جواد کیانی گفته:

  با سلام خدمت دوستان
  بنده بعد از اینکه یکی از دوستان آراد رو معرفی کرد به نمایندگی آنها در شهرکرد مراجعه و پنج سایت را خریداری کردم و پس از آن دیگر کسی که مرا راهنمایی کند نبود و دلسرد شدم و سه ملیون از دارایی ام را از دست دادم…
  پشتیبانی از جدیدالورود ها را رها نکنید.

  پاسخ
   • Avatar
    majid گفته:

    سلام آقای زیارکلایئ. منم نزدیک هفت ملیون دادم برای تجارت داخلی دوهفته گذشته چراکه بسیارامیدوارم هستم.وباآقای سعید زارع آشنا شدم.وامیدوارم منم مثل این آقاناامیدخارج نشم…..و گفتند دوماه نیم طول می کشه.تاتنظیم بشه سایت تجارت میوه امیدواریم هرکدام ما باعلم نفوذ اقتصادی آرادبرندینگ موفق باشیم.درامورتجارت داخلی و خارجی تشکر فراوان دارم hajarian.

    پاسخ
 17. Avatar
  لعیا خوش نیت گفته:

  سلام و خسته نباشید عرض میکنم خدمت تمامی زحمت کشان شرکت آراد مخصوصا جناب رییس عزیز
  متشکرم ازتون بابت مطالب مفید، ارزنده، درس های اخلاق و زندگی که در کنار تجارت، تو سایت و کانال تلگرام، برامون آموزش می دید. مخصوصا تو این روزا که سعادت دیدار حضوریتونو نداریم ما رو بی تکیه گاه نزاشتین.
  بسیار سپاسگزارم.
  مدتیه که در مورد تغییر محصولم مردد هستم. تو این شرایط این متن بسیار برام مفید واقع شد.
  به امید موفقیت های روز افزون مجموعه ی شریف آراد برندینگ
  بسیار بسیار مشتاق دیدارتونم
  با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
  التماس دعا

  پاسخ
 18. Avatar
  شعیب دهقان گفته:

  با سلام
  خداوند به شما سلامتی بدهد. با سخنان زیبا نگاه ما را به پول درآوردن تغیر می‌دهد. واقعا خیلی مهم هست که انسان تجارتی که انجام می‌دهد برای انسان‌ها فایده ای دارد یا نه. واگر به دت نگاه کنیم شاید پول کمتر از آن محصول در بیاید ولی برکتش زیادی دارد

  پاسخ
 19. Avatar
  نجمه آل ابراهیم گفته:

  لطف خدا بیشتر از جرم ماست نکته سربسته چه گویی خموش
  صد البته اگر اگگر و اگررر به خداوند توکل کنی تغییرات بزرگ خواهی دید.در هر عرصه زندگی
  ومن یتوکل علی ا… فهو حسبه

  پاسخ
 20. Avatar
  فاطمه فغانی گفته:

  سلام احترام خدمت بزرگان آراد

  یکی از مهمترین پارامترهای تجارت انتخاب محصول است و میشه گفت اکثر محصولات دارای سود هستن و حال به دلایلی ممکنه نوسان داشته باشد.

  اما چیزی که باعث میشه افراد از سودهای کلانی چشم پوشی کنند بخاطر اعتقاد و باوری که به حرف بزرگان آراد دارند و این امر نه تنها ّباعث رشد و پیشرفت بیشتر می شود بلکه ابعاد جدیدی از کار و تجارت بواسطه همان چشم پوشی برایشان نمایان می شود.

  حُرِّمَتْ عَلَیْکُمُ الْمَیْتَهُ وَالدَّمُ وَلَحْمُ الْخِنْزِیرِ وَمَآ أُهِلَّ لِغَیْرِ اللَّهِ بِهِ وَالْمُنْخَنِقَهُ وَالْمَوْقُوذَهُ وَالْمُتَرَدِّیَهُ وَالنَّطِیحَهُ وَمَآ أَکَلَ السَّبُعُ إِلَّا مَا ذَکَّیْتُمْ وَمَا ذُبِحَ عَلَى النُّصُبِ وَأَنْ تَسْتَقْسِمُوا بِالْأَزْلَامِ ۚ ذَٰلِکُمْ فِسْقٌ ۗ الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُوا مِنْ دِینِکُمْ فَلَا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ ۚ الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی وَرَضِیتُ لَکُمُ الْإِسْلَامَ دِینًا ۚ فَمَنِ اضْطُرَّ فِی مَخْمَصَهٍ غَیْرَ مُتَجَانِفٍ لِإِثْمٍ ۙ فَإِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِیمٌ

  خوردن مواد ناپاک که تناسبی با جسم و روح شما ندارند بر شما حرام شده است مانند گوشت مردار و خون و گوشت خوک و آنچه به نام غیر خدا کشته‌اند و حیوان خفه شده و آنچه به ضرب چوب و سنگ مرده و آنچه به سبب پرت شدن از بلندی جان داده و حیوانی که به ضرب شاخ حیوان دیگر از بین رفته و حیوانی که درنده‌ای آن را کشته و از آن خورده، مگر آنچه را که در آستانه مرگ، قابل تذکیه بوده و شما به دستور شرع تذکیه کرده‌اید، و نیز آنچه برای بت‌ها قربانی شده، و آنچه به وسیله تیرهای قمار سهم بندی می‌کنید بر شما حرام گشته است. همه‌ این امور بدکاری و نافرمانی از احکام خدا ست. امروز کفرپیشگان از شکست‌ دین شما ناامید شده‌اند؛ بنابراین از آنان مترسید و از من بترسید. امروز [با نصبِ علی بن ابی‌طالب علیه السلام به ولایت و امامت و حکومت و فرمانروایی بر امت‌ دینتان را برای شما کامل، و نعمتم را بر شما تمام کردم، و اسلام را برایتان به عنوان دین پسندیدم. پس هر که در حال گرسنگی شدید بی‌آنکه مایل به گناه باشد [به خوردن مُحرّمات بیان شده‌ ناچار شود، می‌تواند به اندازه ضرورت از آنها بهره گیرد یقیناً خدا بسیار آمرزنده و مهربان است.

  مائده – ۳

  التماس دعا

  پاسخ
 21. Avatar
  دادخواه گفته:

  سلام
  واقعا چقدر در حال تلاش برای جلب رضایت خدا هستیم …
  کاش یکم با خودمون صادق باشیم و این رو درک کنیم
  ممنونم بابت این متن زیبا🌹🌹
  چقدر به این کلام احتیاج داشتم
  ممنون
  خدا خیرتون بده

  پاسخ
 22. Avatar
  خلیل اسماعیل زاده گفته:

  به نام خداوند قادر متعال
  خدا رو هزاران بار شکر و سپاس میکنم که آراد رو در سر راه من قرار داد. آراد بهترین ساختار تربیتی یک مومن متمکن و متعهد به قوانین الهی است.
  از جناب رئیس بسیار بسیار تشکر میکنم که پایه گذار این گروه پر خیر و برکت شده اند و ان شاءالله خداوند صد در دنیا و بی نهایت در آخرت برای جناب رییس و اساتید آراد جبران کند.
  آراد رو از دست ندید. بهتر از آراد (از هرلحاظ) پیدا نمیکنید
  موفق باشید یاعلی

  پاسخ
 23. Avatar
  زهرا بازرگانی گفته:

  سلام
  وقت شما بخیر
  همه ما ارادی های قدیمی با این نکته های مغز و ظریفی که بزرگان آراد گوش زد می کردند، از بلاهای بزرگ نجات پیدا کردم.
  واقعا در دنیای امروز هیچکس نیست که بتوان حقیقت های واقعی را از او بشنوی. اینکه ما آراد را داریم بزرگترین نعمت زندگی مان است.
  الحمدالله
  هر تغییر در زندگی را باید از خدا بخواهیم و التماس ها بکنیم تا تقدیر ما را نیکو قرار دهد و سپس با رضایت کامل تقدیر خداوند را بپذیریم.
  در این صورت محصولی هم که انتخاب می شود، سود های کلان برایمان دارد.

  پاسخ
 24. Avatar
  کجریان گفته:

  سلام
  از مطلبتون زیباتون واقعا ممنونم و ازش استفاده کردم
  اول این نکته رو خدمتتون بگم که
  هر که در این بزم مقربتر است جام بلا بیشترش می دهند
  نکته دوم خودم از اون شاگردام که حرف گوش نمیدن ولی باور دارم مسیر آراد درسته و انقدر بهش مجموعه اطمینان دارم اگه همه مردم دنیا از راه های دیگه به پول برسند من ترجیح میدم از راه آراد جلو برم و حتی میتونم به جرات بگم اگر الان بگیم جهش تولید چطوره اتفاق بیفته میگم باید از این روش که تجربه شده ادر کشور استفاده بشه
  این مدت به فکر تغییر محصول افتاده بودم اما با این حرف بنظرم باید این همه کم کاری رو جبران کنم و سریعتر خودمو به به جمع بچه های فعال برسونم..براتون آرزوی موفقیت دارم و افتخار میکنم که با شما آشنا شدم

  پاسخ
 25. Avatar
  سید حسین گفته:

  به نام همان که میداند
  سلام دوستان
  من تازه وارد آراد شده ام .وهنوز کاملا با آراد آشنا نیستم .اگر
  آراد در عمل به این گفته ها پای بند باشد که انشاءالله هست تکامل شخصی من در زندگی رقم خورده .ومطمئن هستم آگه شخص مومنی در راه انسان قرار گیرد یک لطف الهی است.و انشاله آراد مجموعه ای با انسانهایی مومن می باشد.که امید وارم
  از نظر خداوند هم من در تمام شئونات زندگی با این انسانهای مومن همسو باشم .واین عین برکت است.

  پاسخ
 26. Avatar
  متین افکار گفته:

  سلام
  هیچ سخنرانی یا فیلم یا کتاب یا آدمی در زندگی من نبوده که وقتی حرفی رو میزنه باعث بشه مدت ها به فکر فرو برم و نهایتا سعی کنم تغییراتی در خودم ایجاد کنم. مشهورترین سخنران ها، محبوب ترین فیلم ها، پر جمعیت ترین منبرها، ستایش شده ترین کتاب ها، هیچ کدوم به دل من ننشستن و نتیجه گرایش به سمتشون فقط سردرگمی بیشتر بود.
  متون و جلسات آراد اما همیشه چیز دیگه ای بوده. ادعا نمی کنم الان دیگه سردرگمی ندارم یا اینکه به همه حرف ها گوش می کنم و‌عمل می کنم، اما حداقل یک سری نقاط روشن می بینم وسط این همه تاریکی و اگر توی عمل به حرفی شکست میخورم میفهمم که دارم اشتباه می کنم و اونجا از خودم بدم میاد.
  رشد زیادی در خودم نمی بینم، اما همون کوچک ترین جرقه ها هم در آدم ضعیفی مثل من از برکت آراده. و همیشه مدیون آراد، جناب رئیس بزرگوار و اساتید عزیز هستم. خدا حفظتون کنه.

  پاسخ
 27. Avatar
  Mostafaahmadi گفته:

  الحمدالله الرب العالمین
  سلام،وقت بخیر اول خدمت رییس عزیزتر از جان بعد اساتید بزرگ و کاملا خیر خواه،مشاوران محترم و تیم پشتیبانی آراد که کم تر کسی یاد این عزیزان بوده که در همین جا از تک تک آنها تشکر و قدردانی میکنم .
  (آراد مساوی با جان اضافه است یا دقیقتر بگویم جان های اضافی کاملا رایگان است )
  آراد غیر اینکه مارا بی منت وارد شغل تجارت و مهمتر از آن شغلی که هر ثانیه به خدا نزدیکتر وشکر گذار تر میشویم،شغل پیامبر و امامان ما و شغلی که پر از خیر و برکت است کرده، مارا از لغویات و کارهای بیهوده و تفکرات خراب نیز دور کرده .
  چرا آراد را با جان اضافه شناختم زیرا بیشتر ما در جنگ بین خودشناسی و خدا شناسی،جنگ بین اقتصاد و شغل های خود،جنگ بین کارهای شخصی خوب یا بد، جنگ بین دنیا و اخرت، جنگ بین اینکه ما کی هستیم و برای چه به این دنیا امده ایم ، جنگ جیره خواری و برده بودن و جنگ های فراوان دیگر که در بیشتر این جنگ ها باید مرگ را میپذیرفتیم که خداوند رزاق و دانا بواسطه آراد مخصوصا رییس بزرگوار که مارا از مرگ و گمراهی محض نجات داده و در این جنگ های زیان بار به ما جان های خود را هدیه داده تا زنده بمانیم و معنی خود شناسی،خداشناسی،تجارت،ثروت،شکرگذاری و تشکر کردن،دلیل افرینش،جیره خوار و برده افراد نبودن، اموزش سیره کامل پیامبر و امامان معصوم ما و مهمترین اینکه مفهوم زنده و زندگی کردن در این دنیا را به ما فهماند.
  خداوند بی نیاز را روزی هزاران دفعه شکر گذارم که آراد را پیش روی ما قرار داد و امیدوارم رییس،اساتید،مشاوران و پشتیبانی اراد لحظه به لحظه پیشرفت و بزرگتر شود. آمین یا الرب العالمین

  پاسخ
 28. Avatar
  ابوالفضل حسنی گفته:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  رِجَالٌ لَا تُلْهِیهِمْ تِجَارَهٌ وَلَا بَیْعٌ عَنْ ذِکْرِ اللَّهِ وَإِقَامِ الصَّلَاهِ وَإِیتَاءِ الزَّکَاهِ ۙ یَخَافُونَ یَوْمًا تَتَقَلَّبُ فِیهِ الْقُلُوبُ وَالْأَبْصَارُ (سوره نور آیه ۳۷)

  با سلام
  حمد و سپاس مخصوص خدایی که در این زمانه تهی از معنویت و بدور از ارزش ها و احکام خدا و‌رسولش، توفیق برپایی چنین مجموعه ای را به مدیران عزیز آراد و توفیق همکاری ما با این مجموعه رو داد.

  إن شاءالله که روز به روز بر برکت و‌سود آراد برندینگ افزوده بشه و هم عوامل دلسوز آراد هم ما با کسب سود های بیشتر در زمره آیه فوق قرار بگیریم.

  در حقیقت موقعی آن محصول و تجارت درست جواب می دهد و انتخاب صحیحی است که مارا از ارزش ها و احکام خداوند باز ندارد.

  پاسخ
 29. Avatar
  معصومه شاکه نیا گفته:

  سلام علیکم
  اوقات به خیر

  بسیار برام جالبه که اتفاقا این چند روز داشتیم با دیگران درباره فرق حماسه امام حسین(ع) با دیگر حماسه ها صحبت می کردیم.
  با بررسی نطرات بزرگانی همچون استاد مطهری_ره_ متوجه شدیم که یک تفاوت مهم امام حسین(ع) با دیگر قهرمانان تاریخ اینه که وسعت دید دارن و تمام حرکاتشون در جهت خدمت به هدف های کلی خلقته. به عبارتی ان حضرت به کل هستی به عنوان یه شبکه نگاه میکنن و این باعث میشه دلسوز و خیرخواه دیگران باشن(از جمله رفتارشون با حر و دیگران و سخنانشون با دشمنان) برخلاف دیگر قهرمانان که تنها یک یا نهایتا چند منفعت رو مد نظر قرار داشتن.
  نگاه به جمع و نه به فرد داشتن، سیره آقا امام حسین(ع) هست و این درس بزرگیه که امروز هم آراد داره به ما یادآوری میکنه.
  الحمدلله بابت این مجرایی که وصلمون میکنه به خدا.

  پاسخ
   • Avatar
    majid گفته:

    سلام دورود به شما آقای زیارکلایئ عزیزم عاشقتم مردبزرگ فهمیده.دورودبرشما.وازمتن خوبتون سپاس.majid

    پاسخ
   • Avatar
    معصومه شاکه نیا گفته:

    کمی طول کشید تا متوجه منظورتون بشم.
    زیاد اونجا نموندم. خدای متعال سبب سازه وقتی آدم دنبال حقه تا یه گام برمیداره خدا ده گام پیش میاد. اینقدر شرایط پیش میاره که برمیگردونش به مسیر اصلی. اون سالی که از آراد رفتم طولی نکشید به جامعه الزهرا ورود کردم و بعدش مشغول کار تو کافی نت خودمون شدم هزینه سایتام هم فعلا دارم از درامدی که از کافی نت دارم میدم. حدود دو سال درگیر بیماری پدر شدم که یکماه هست عمرشونو دادن به شما. نگران من نباشید. دیگه تازه وارد نیستم. اما “تازه واردا” رو دریابین. شما رو به خدا هوای تازه واردا رو داشته باشین

    پاسخ
 30. Avatar
  مریم قربانی گفته:

  بنام یگانه معمار هستی
  با سلام و وقت بخیر خدمت تمامی همکاران و اساتید و مشاوران محترم آراد
  به!چه زیبا خلق کرد جهان را طوری که از هزاران سرشت و خصلت نیکوی خود در هر خلق کننده ای یک عنوان نهاد. بلی درست حدس زدین خلق کننده ها معماران زیادی هستند اما هر معماری آفریننده نیست آفریدگار و معمار واحد فقط خداوند است.معمار یعنی عمران، آبادانی، سازندگی پس خلق کننده ها میسازند اما هر سازنده ای نمی تواند خلقت خود را نشان دهد اثر بیافریند. چه زیبنده هست بگوییم آری آراد هم یک خلق کننده هست و هم یک سازنده چرا که یک تفکر را خلق کرد یک ایده را بنیان نهاد و در نهایت یک تاجر را ساخت. آراد تاجر را نیافرید چون فقط خداوند است که انسان آفرید بلکه آراد تفکر و بستر را آفرید تا از انسانی که خداوند آفرید تاجر بسازد در کلام خداوند هست که میفرمایند شما جانشینان خدا بر روی زمین هستید خداوند وقتی انسان را خلق کرد؛ فرمود: “فتبارک الله احسن الخالقین” خداوند برخود احسن گفت: پس وقتی انسانها جانشینان خدا برروی زمین هستند و میتوانند این چنین شایسته بیافرینند و بسازند چرا نباید احسن گفت؛ آری، آراد؛ باید بشما احسن گفت که این فکر برتر را پدید آوردید اسبابش را خدا داده درست، عقل و اندیشه را خدا در فطرت آدمی نهاده، اما کلید استفاده درست از آن را هرکسی نتواند دریابد، جز آراد من بعنوان عضو تازه ای در آراد اولین نظرم را ثبت کردم هر چند که هنوز راه نیفتادم اما عاقبت و آینده درخشانش را دارم میبینم، انگار مثل یک رویا که قبلا چندین بار بصورت خواب برایم تصور میشد و الان دارد محقق می شود و فکر میکنم چیزی که از خدا خواستم واقعا بهش رسیدم ممنونم خدا که مرا از سر در گمی انتخاب شغل و آینده نجات دادی اینبار هم مرا مدیون خود کردی و آراد را درست در زمان غرق شدن در افکار بیهوده و بی ثباتی فکر و تعقلم در مسیر راهم قرار دادی و راه را به من نمایاندی خیلی ازتون ممنونم همچنین از آرادی های گل خصوصا اساتید و مشاورین محترم آراد خیلی ممنون و سپاسگزارم و از خداوند منان میخواهم همچنان سایه دوستان و اساتید آرادمان را در سر و اطراف ما حفظ کنند.پاینده باشید

  پاسخ
  • استاد زیارکلائی
   استاد زیارکلائی گفته:

   ممنون از اینهمه محبتی که به ما داشتی اما بدان که انجا که پروردگار فرمود شما جانشینان من بر روی زمین هستید قصدش از شما همه انسان ها نبوده بلکه خداوند پیامبر و اهل بیتش را از آن منظور قرار داده چرا که وقتی خداوند کسی را جانشین خود بداند عیب جانشین بر صاحب خوانده می شود و چون جانشین ظلمی کند گویا آنکس که او را به جانشینی برگزیده ظلم کرده پس باید جانشینش کسی باشد که نه ظلمی کند و نه عیبی داشته باشد و این مقام تنها مختص خدا و برخی پیامبران و رسول خدا و اهل بیت رسول اوست.

   پاسخ
   • Avatar
    majid گفته:

    سلام دورود به شما آقای زیارکلایئ عزیزم.خیلی دوست دارم بخاطر اینکه ویدئو های شمارودنبال کردم.وبه واقعیت وبااحساس از اقتصاد بیان می کنید من ساعتهابرنامه آرادبرندینگ دونبال.می کنم؟ لیکن میخواهم مانند شما.وهمکاران خوبتون درکنارتجارت داخلی و خارجی موفق باشم چراکه تازه واردشدم به اجتماع حرفه ایی آرادبرندینگ امیدوارم هستم پس ازسالیان که به گونه‌ای درآمدزایی موفق نبودم اما.احساس وجودم دوهفته ای گذشته شاید باور نکنید فهمیدم.که باشخصیت های دوست داشتنی موفق خواهم شد.سپاس بیکرانmajid.hajarian

    پاسخ
   • Avatar
    مریم قربانی گفته:

    سلام بر استاد گرامی
    ابتدا ممنونم که جملات ناقص مرا کامل کردی و در توضیح گسترده آن، ابهام را از درک و تصور خوانندگان عزیز رفع نمودی و لذا به دلیل جاگیری زیاد مطالب و خیلی طولانی شدن آن از توضیح بیش از اندازه عاجز شدم اما بله قصد من هم دقیقا همسو با نظرات محترم شما اساتید بود که خداوند جانشینانی چون پیامبران و اولیا را برای مردم فرستاد که فرق آنان با انسانها در اخلاص و بندگی و ذات پاکشان بود و پیامبران ظلمی را بر هیچ کسی روا نمی دانستند و این خصیصه هم آنها را متمایز از سایرین میکرد اما آنها (پیامبران و اهل بیتش) الگوی ما زمینیان بودند و برای هدایت و راهنمایی رسالت داشتند من هم دقیقا آرادی را مثل پیامبر ندانستم اما یک آرادی حداقل در انتخاب شغل مسیر شغلی مثل پیامبر بر می‌گزیند یعنی در نقطه تجارت مشترک میشود پس آرادی به تبعیت از شیوه و اسوه ی پیامبران پیرو راه خالصان شده و میتواند پاک باشد و ظلمی را برکسی روا ندارد و بنده ای را نرنجاند و مطابق خواست خدا قدم بردارد و حلال و حرام زندگیش را بشناسد و گره از مشکلات نیازمندان جامعه بگشاید و دردی مثل فقر را دوا کند هرچند که روزی رسان و گره گشا خداست ولی ما انسانها نیز وسیله ایم ممنونم استاد گرامی که به هرحال شما تکمیل کردین و مسبب شدین من حرف های نزده و ناقص را دوباره مطرح کنم تا سو تعبیر از معانی کلمات و جملات نشود و ناخواسته مرتکب گناه نشویم حقیقت همین است و بنده های خالص خدا پیامبران و اولیا هستند و آنان لایق جانشینی هستند اما بصراحت میتوانم بگویم کم نیستند افرادی هم که میخواهند برای خدا خالص شوند و حداقل به گرد پای پیامبرانش هم نرسند به سمتی روند که خداوند نشانه گذاشته و نشانه ها را در یابند شاید اینگونه این افراد هم پیش خدا عزیز باشند.
    با تشکر از توجه و عنایت شما به اهمیت موضوع

    پاسخ
  • Avatar
   majid گفته:

   سلام دورود به شما خانم محترم آرادآفرین به شعورباسوادت.وآفرین به شخصیت هایی که.خدمت به اول به خودشان ودوم به جامعه ایران عزیز فعالیت میکنند.ودلهای مرده را زنده شاد می کنند.لیکن من تازه واردهستم و حقیقت.هیچ نمی دانم که چگونه است؟ برای تجارت داخلی و خارجی امابراین باورهستم.که نابغه های اقتصادی زیرابط به موضوع شادی مردم دست بکارشوندتاآسیب.اجتماعی و اقتصادی نبینیم.ممنونم ازهمه بزرگان باتفکرآرادبرندینیگ.سپاس فراوان majid hajarian

   پاسخ
   • Avatar
    مریم دریادیده گفته:

    سلام.و خستهرنباشید خدمت همه اساتید و مشاورین آراد، صمن از تشکر از تمامی عوامل مجموعه و اطلاعات کامل و جامعی که در خصوص مسایل تجاری و …رو بیان میکنید .من هم تازه وارد این مجموعه شدم و امیدوارم بتوانم با راهنمایی ها و اصولی که شما آموزش میدید در این راه موفقیت کسب کنیم و بتونیم دستگیر دیگران هم باشیم و نظریات دیگران استفاده کنیم تا بتوانیم به درستی اهداف خود را پیش ببریم.با متن کاملا موافقم و اینکه همه کارها با توکل بر پرودگار یکتا و اینکه اگر دلت با خدا باشه و هدف و نیت هم پاک باشه افرادی سر راه انسان قرار میگیرند که تو را به مقصد نهایی نزدیک میکنند و در واقع دست کسی در کار بوده که شما را به سر منزل میرساند ما هم با امید و توکل بر خدا به این مجموعه که خود راهنمایی برای دیگران بوده و همواره در تلاش است تا راه درست را نمایانگر باشد پیوستیم.و امیدواریم که بتوانیم با استواری و صبوری همراه این مجموعه بمانیم.

    پاسخ
 31. Avatar
  هادی افتخارپور گفته:

  باسلام
  این دیدگاه هم به نظر من شاید یکی از نقطه عطف های جالب برای بسیاری از تاجران آرادی باشد.

  پاسخ
 32. Avatar
  بینش راژ گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام

  بله همینطور هست انسان باید اول مرحله‌ی خودشناسی خود را تکمیل کند .
  من به شخصه خودم هر نظرات و پیشنهادی که از طرف آراد به اینجانب شده قبول کرده‌ام چون تمام پیشنهادات بر طبق قرآن و سخنان پیامبر و امامان بزرگوار ما بوده.
  به نظر من آراد جدا از یک مجموعه تجاری یک داروخانه معنویی است.
  با تشکر از تمام زحمات جناب رئیس و تمام اساتید عزیز و مشاوران گرامی.

  پاسخ
 33. Avatar
  مهرنوش پورهادی گفته:

  سلام، خدا رو شکر که آراد توی زندگی ماست.
  سال ها پیش عزیزی به من آموخت که همیشه دعا کن: «خدایا به ما سعه صدر عطا بفرما پیش از آنکه نعمتی عطا کنی»
  یه خاطره‌ میگم
  من تو حوزه پوشاک هستم، اوایل توی سایت ریمنت
  مطلب می نوشتیم.
  برای ماژول لباس زیر مشاورا می گفتن عکس نزارین.
  بعد از چند تا خبر و تماس ، متوجه حق با مشاورا بود، و اصلا سودش ارزش نداره…
  سوال
  و الان هم که تیشرت کار می کنم، هم زنانه هم مردانه
  برای خودم جای سوال هست که از عکس مانکن ها (خود تامین این عکس ها رو داره و توی کانال ش میزاره) استفاده بکنم یا نه؟
  ممنون میشم به سوالم جواب بدین

  پاسخ
 34. Avatar
  حسین صالحی گفته:

  سلام
  بله آراد تنها به سود مالی و ظاهری نگاه نمی کند در غیر این صورت می توانست درآمدهای بیشتری کسب کند ولی دلیل برکت و بزرگی آراد همین است و این که واقعا به دنبال احیای سنت های فراموش اسلام و تجارت است.
  امیدواریم که آراد همچنان مسیر رشد را بیش از پیش طی کند و ما نیز بتوانیم با موفقیت خود اندکی از تلاش های عوامل مجموعه را جبران کنیم.

  پاسخ
 35. Avatar
  نفیسه حاجی اقامحمدی گفته:

  سلام بنده که از محصولم راضیم سرمه دوزی هست جز صنایع دستی و هر سفارش میگیرم دوزندگان اتفاقا خوشحال هم میشوند و خیرم بهشون میرسه اول کارم و پول انچنانی هنوز ازش در نیاوردم که بخواهم تغییر حوزه بدم البته که به خاطر پول در اوردن بیشتر دلم میخواست مثلا یه حوزه ای مثل خوراکی مثل قارچ که بهش خیلی علاقه مندم برم چون مطمانم چیز به درد به خوری هم برای مردم هست ولیکن فعلا ترجیح میدم که در حوزه کنونیم رشد خودم و اطرافیانم را ببینم و اینکه کلا عاشق اینم که برای ادمای دیگه شغل درست کنم و پول تو جیبشون بره ☺با اینکه خودمم در وضعیت پول لازمم حسابی ولی خب این کار درونی شادم میکنه ، و در کل هم با حرفاشون موافقم کلا کار پر برکتو خودمم ترحیح میدم

  پاسخ
 36. Avatar
  الهه فیروزی گفته:

  به نام خدا
  با سلام و خسته نباشید خدمت جناب رئییس و مهندس قربانی
  با توجه به سوالاتی که مطرح شده بنده واقعا حس هایی که قبلن داشتم از بین رفته است و الحمدلله امروز با توجه به نوع آموزش و تغییر رفتاری که جناب رئییس به ما یاد، دادند روش و لحظه به لحظه ی زندگیم متفاوت شده است که از این نظر اول از خداوند که به وسیله ی جناب رئییس این تغییرات را برای ایجاد کرد سپاس گذارم. و الانم با توجه به صحبت های ایشون هر چیزی که ما رو به خدا نزدیکتر کنه انجام خواهم داد.

  پاسخ
 37. Avatar
  مریم قربانی گفته:

  سلام و درود و عرض ادب خدمت استاد گرامی
  با عرض پوزش پاسخ شما اشتباها بنظرم برای آقای majid ثبت شد با یک فاصله تو نظرها لطفا بخوانید
  با تشکر

  پاسخ
 38. Avatar
  روح الله قطبی نژاد گفته:

  سلام خدمت همه دوستان عزیز
  بنظر من اگه واقعا آدم بخدا توکل داشته باشه ، خداهم کمک می‌کنه که بهترین مسیر رو انتخاب کنه و بهترین اسباب روهم برای نیل به اهدافش براش مهیا می‌کنه ،، این برای من بارها ثابت شده وقتی فقط از خدا خواستم.. و مطمئن هستم این بار هم خود خدا راه آراد رو بمن نشون داد بعنوان وسیله رسیدن به اهداف بزرگم

  پاسخ
 39. Avatar
  شی ما موسوی گفته:

  هر بار که خدا به من توفیق میده و این فرصت رو در اختیارم قرار میده تا این صحبت ها رو بخونم و یا در جایی و محلی به سخنان جناب رئیس گوش کنم، بیش تر از آنچه که بتونم نظری داشته باشم و حرفی بزنم، به فکر فرو میرم و تا چندین روز و حتی چندین هفته در موقعیت های مختلف، حقانیت این سخنان در شرایط گوناگون بر من بیش تر و بیش تر آشکار میشه و به اثبات میرسه. شاید یکی از بهترین دعا هایی که بتونیم راجع به افراد دانا و اهل تغییر و تلاش بکنیم، این باشه که خدا این فرصت رو در اختیار اون ها هم قرار بده تا با آراد آشنا بشن و بتونن به آراد بپیوندند و دنیا رو به گونه ای کاملا متفاوت و بر اساس آنچه که خالق شون براشون خواسته و به آن راضی هست، ببینند.
  الحمدلله رب العالمین

  پاسخ
 40. Avatar
  مریم دریادیده گفته:

  سلام.و خسته نباشید خدمت همه اساتید و مشاورین آراد، صمن از تشکر از تمامی عوامل مجموعه و اطلاعات کامل و جامعی که در خصوص مسایل تجاری و …رو بیان میکنید .من هم تازه وارد این مجموعه شدم و امیدوارم بتوانم با راهنمایی ها و اصولی که شما آموزش میدید در این راه موفقیت کسب کنیم و بتونیم دستگیر دیگران هم باشیم و نظریات دیگران استفاده کنیم تا بتوانیم به درستی اهداف خود را پیش ببریم.با متن کاملا موافقم و اینکه همه کارها با توکل بر پرودگار یکتا و اینکه اگر دلت با خدا باشه و هدف و نیت هم پاک باشه افرادی سر راه انسان قرار میگیرند که تو را به مقصد نهایی نزدیک میکنند و در واقع دست کسی در کار بوده که شما را به سر منزل میرساند ما هم با امید و توکل بر خدا به این مجموعه که خود راهنمایی برای دیگران بوده و همواره در تلاش است تا راه درست را نمایانگر باشد پیوستیم.و امیدواریم که بتوانیم با استواری و صبوری همراه این مجموعه بمانیم.

  پاسخ
 41. Avatar
  محیا خانبابایی گفته:

  با سلام عرض خسته نباشید
  چقدر متنتان زیبا و پر از انرژی و هدف بالا بود
  امیدوارم همه ی انسان ها به جایگاه های بالایی دست یابند و هیچ زمان برای پیشرفت و موفقیت بیشتر در کار و زندگی ثابت نمانند

  پاسخ
 42. Avatar
  طاهرپور گفته:

  سلام
  ازاین متن زیبا میتوان دیگاه بنیانگذاران اراد را به تجارت و زندگی تاجرانه دریافت و اینکه تجارت فقط پول در اوردن نمی باشد .انسان زیستن و فکر متفاوت داشتن از اصول اولیه تاجر بودن است و اینکه مانند عوام الناس فکرنکنی و در هر شرایطی بهترین راه را انتخاب کنی . من هنوز بدلیل جدید الورود بودن نوفیق شرکت در جلسات قم را نداشتم ولی در همایشهای تهران که شرکت می کردم واقعا بدون تعارف و یا تمجید میگویم که اساتید اراد کم نظیر هستند.استاد زیارکلایی عزیز غیر از تجربیات زیادی که دارند و ارایه می دهند یک جامعه شناس و روانشناس کامل حرفه ای هستند.
  ایشان از تجاری میگویند که مصداق نویسنده این سطور است .اگر ایشان و اساتید ارزشمند اراد وقتشان را روی پول دراوردن بیشتر بخواهند بگذارند قطعا چندین برابر ان درامد خواهند داشت .استاد شعبانی عزیز می گویتد که روزهای پنج شنبه موبایل خود را خاموش میکنند..
  این ایثار اساتید و حتی مشاورین اراد که تمام وقت خدمت میکنند چه توجیهی می تواند داشته باشد که این عزیزان طبق قول خداوند متعال عمل میکنند که فرمود
  ان الله اشتری من المومنین باموالهم و انفسهم بان لهم الجنه .
  ویا ایه شریفه سوره صف که فرمودند
  یا ایهاالذین امنوا هل ادلکم علی تجارۀ تنجیکم من عذاب الیم ؟
  تومنون بالله و رسوله وتجاهدون فی سبیل الله
  یعنی اینکه:ای کسانیکه ایملن اورده اید ایا میخواهید شما را به تجاذتی راهنمایی کنم که شما را از عذاب الهی نجات دهد؟
  به خدا و رسولش ایمان اورده و در راه خدا جهاد کنید…
  جهاد در راه خدا یک صورتش شمشیر زدن است و صورت دیگرش مجاهده نمودن و تلاش در روزی در اوردن ویا از
  منافع زود گذر دنیایی گذشتن تا اینکه دیگران را به مسیر درست راهنمایی کنی…

  خداوند به مسوولین اراد و اساتید و مشاورین توفیق روز افزون عنایت فرماید……

  پاسخ
  • آراد برندینگ
   آراد برندینگ گفته:

   ممنون از ابراز ارادت شما.
   آن آیه که بیان فرمودین خداوند در شان امیرمومنان علی علیه السلام نازل فرمود و ما در اندازه ای نیستیم که مصداق ان آیه باشیم اما دوست داریم خداوند بر ما منت گذارد و ما را با اهل بیت پیامبرش محشور فرماید.

   پاسخ
 43. Avatar
  جدید گفته:

  سلام
  متن بسیار جالبی بود زیرا دست گذاشت روی اصلی ترین بخش تجارت که ظرفیت و انگیزه افراد در تجارت است ؛بعضی که تعدادشان در جامعه ما کم هم نیستند تجارت پرسود را فقط در پول می بینند و هدفشان فقط رسیدن به پول زیاد است و این افراد خیلی راحت کالای مورد نیاز مردم را احتکار می کنند تا پول زیادی بدست بیاورند ؛همه شاهد بودیم که در زمان اوج کرونا محموله بسیار سنگینی از ماسک ومواد ضدعفونی کشف شد که محتکرین دران شرایط بحرانی و سخت قصد صادرات انرا داشتند،
  نویسنده از مهمترین کمبود بخش تجارت می گوید که در حال حاضر شاید در جای خود معضل بزرگی میباشد،متاسفانه وقتی که مردم زندگی تجملی مسوولین و فاصله طبقاتی و اختلاس ها را می بینند انها نبز در جای پای انان قدم میگذارند.بقول معروف مردم به امرای خود شبیه تر هستند تا به پدر و مادر خود،
  در این شرایط نابسامان اقتصادی و مملکتی که ما داریم انصافا مجموعه اراد کار بزرگی را انجام ی دهد وان تربیت تاجران با وجدان و با انگیزه درست و سوق دادن انان به مسیری صحیح میباشد .در این گفتار نویسنده نمی گویدکه چه محصولی را انتخاب کن و این با خود شخص است که ظرفیت و توانمندی های خود را در نظر داشته باشد بلکه می گوید خودت را بشناس و بالا ببر و زمانی که جایگاه خودت را شناختی بتوانی مفیدتر واقع گردی،
  اساتید اراد بی تعارف بهترین هستند،انها از وقت گرانبهای خود می زنند تا تاجر تربیت کنند،تاجرانی باانگیزه و قوی،
  استاد زیار کلایی واقعا نابغه است ،ایشان علاوه بر سواد دانشکاهی بالا یک تاجر جامعه شناس و روانشناس فوق العاده هستند ،استاد نظام پرور استثنایی است و من کمتر استاد اقتصاد دیدم که مانند ایشان با تجربه باشد که علاوه بر سواد اکادمیک کوله باری از تجربه هستند و در زمانی که بچه های ارادی به مشکلی میخورند راهنمایی میکنند و یا استاد شعبانی عزیز که فول تایم در مجوعه اراد زحمت میکشند و تجربه های عملی زیادی دارند و نمونه اند،،،،
  با انکه قصد تصدیع اوقات شریف عزیزان را نداشتم و نمی خواستم از کسی تعریف کنم ولی نخواستم حرف دلم را نگفته باشم،،،
  اری خودمان را بشتاسیم و ظرفیت وجودی خویش را افزایش داده و خود را باور کنیم تا در مسیری حرکت کنیم که مورد رضایت خداوند و رسول گرامی و اهل بیت عصمت و طهارت باشد،،،،

  پاسخ
 44. Avatar
  غبرایی گفته:

  سلام همکاران گرامی
  وقت بخیر
  تمام انچه بایدگفته بشه بصورت واضح معلوم هست. دوری از کژی ها ما را به راستی ها میرساند. وعده های خداوند حق است و تغییر ندارد، ما هستیم که باید در خودمان تغییر ایجاد کنیم.
  با تشکر

  پاسخ
 45. Avatar
  فاطمه مفیدی گفته:

  با سلام و عرض وقت بخیر
  یک لیوان آب کدر را با همه آلودگی ها و ذرات درونش تجسم کنید… اگر دائما آبی تمیز را درون این لیوان بریزیم تا محتوای لیوان سر ریز شود، بالاخره همه آب کثیف از لیوان خارج می شود و آبی که لیوان را پر می کند، کاملا شفاف خواهد بود. در واقع برای اینکه از شر آب کثیف خلاص شویم بایستی آنچه را درست بود جایگزین می کردیم و طولی نمی کشید که آنچه غلط بود از بین می رفت…
  همین امر در مورد شیوه فکر کردن و زندگی کردنمان هم صادق است. کسی که ۲۰ سال-۳۰ سال یا کمی کمتر یا بیشتر افکاری داشته را نمی توان یکباره تمام افکارش را پاک کرد و درست را جای آن نشاند! اما خداروشکر که “آراد” بر سر راه ما قرار گرفت… آراد با تفکرات درست و شیوه درست زندگی و کسب و کار کم کم و با صبر و حوصله سعی می کند راه درست را به ما نشان دهد تا اگر اندکی کورسوی امیدی درونمان وجود داشته باشد ذره ذره به راه درست برویم…
  ان شاء الله که بتوانم با گوش کردن به حرف ها و آموزه های تمامی بزرگان آراد به ویژه جناب رئیس بزرگوار و اساتید عزیز مجموعه هم زندگی درستی داشته باشم و هم همیشه درآمد حلال.
  خداوند عمر باعزت و سلامتی روزافزون نصیبتون کنه. و سایه تون را بالای سر همه ما آرادی ها حفظ کنه.

  پاسخ
 46. Avatar
  علی خوانساری گفته:

  شکر خدا که با این همه ناسپاسی که میکنیم باز نور خودشو از فضل و کرمش از ما بر نمیداره و همیشه لطف و کرمشو به ما ارزانی میکنه تا بتونیم با این همه کثیفی که داریم باز ذره ای به خودمون بیایم و دوباره در مسیر درست قرار بگیریم تا رشد کنیم.
  بنازم به مرام امیرالمومنین که فرمود:
  در کنار جاده های گمراهی می ایستم تا هر آنکه طالب حق و حقیقت است را دستش بگیرم و به راه درست هدایت کنم.
  که حتی در بدترین شرایط هم این خانواده رهاکننده دستی نیستند و همیشه خیرخواه دوستان و دشمنان خود بوده اند.

  پاسخ