🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

۸ نکته طلایی برای شروع کار صادرات

قصد داریم درباره ورود به صادرات و شرایط آن صحبت کنیم. زمانی که می‌خواهیم تجارت کنیم این موضوع  مهم است که مشتریان خود را افزایش دهیم. بیشتر فروخته و سود بیشتری را کسب کنیم. اما آیا فقط می‌توانیم در بازارهای داخلی کار کنیم و یا بازارهای صادراتی را هم باید در نظر بگیریم؟

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

 شروع صادرات

سودآوری بیشتر در مناطق پرجمعیت

یقینا هر اندازه جامعه هدفی که می‌خواهیم درآن کار کنیم بزرگ‌تر باشد و حجم مشتری‌های ما افزایش پیدا کند می‌توانیم سودآوری بیشتری داشته باشیم و کسب وکار خود را بهبود و رونق دهیم.

به طور مثال بسیاری از افرادی که شهرستان زندگی می‌کنند می‌گویند پول در تهران است چون تهران جمعیت بیشتری دارد و فروش یک محصول در آنجا بسیار ساده‌تر از فروش همان محصول در یک شهرستان کوچک است.

بنابراین نیاز است در جامعه‌ای فعال باشیم و خود را به مشتری‌ها معرفی کنیم که افراد آن جامعه پول بیشتری داشته باشند.

این موضوع مهمی است که بتوانیم خارجی‌ها را وارد ایران کنیم. قطعا مبالغ بسیار بهتری را به دست خواهیم آورد زیرا این مبالغ برای مشتری‌ها در کشورهای مختلف پولی نیست.

اقدامات قبل از صادرات

اما برای صادرات چه باید کرد. یکی از دغدغه‌های تجار برای شروع صادرات این است که بدانند مدارک لازم برای صادرات چیست. شما برای ورود به تجارت نه نیازی به کارت بازرگانی دارید و نه لازم است حتی شرکتی را ثبت کنید. اکثر کارها توسط دیگران انجام می‌شود و شما فقط باید در انتخاب نوع کالا و مسیر شغلی خود تمرکز کنید.

اقدامات قبل از صادرات

صادرات با کارت بازرگانی شرکت‌های دیگر

بسیاری از کارخانه‌ها و تولیدکنندگان محصولات، علاقه‌مند هستند با کارت بازرگانی خود کالا را از گمرک خارج کنند چرا که برای آنها مزایایی دارد مانند معافیت‌های مالیاتی و بی نیازی از اظهار ارزش افزوده کالا.

بسیاری از تولیدی‌ها وکارخانه‌ها به دنبال چنین مزایایی هستند که کارت بازرگانی داشته باشند. لازم نیست شما از کارت بازرگانی خودتان استفاده کنید یا حتی کارت بازرگانی داشته باشید. بسیاری از اوقات بهتر است که صادرات با استفاده از کارت بازرگانی شرکت‌های دیگر انجام شود.

گرفتن کارت بازرگانی هزینه چندانی ندارد اما دردسرهای بسیاری دارد و شروع کار و صادرات شما را به تاخیر می‌اندازد.

شناخت نیازهای بازار

در بحث فروش و تجارت یکی از اصلی‌ترین مواردی که باعث موفقیت شما می‌شود این است که بازار هدف خود را به درستی شناسایی کرده و سعی کنید نیاز آنها را برطرف کنید.

شناسایی نیاز کلی بازار و همین‌طور پیدا کردن بازارهای جدید، یکی از پارامترهای موفقیت در تجارت محسوب می‌شود.

ایران بیشتر به پنج کشور چین، عراق، عمارات، افغانستان و هندوستان صادرات خود را انجام می‌دهد که چین از بین این پنج کشور از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اما سوال این‌جاست که ما چه طور می‌توانیم نیاز کلی بازار را بررسی کنیم و صادرات چه کالاهایی در شرایط کنونی بهتر است یا چه طور می‌توانیم کالای مناسبی را برای صادرات انتخاب کنیم.

عوامل موثر در انتخاب محصول

اولین و مهم‌ترین موضوعی که همه ما عاشق آن هستیم پول و دلار است و این‌که یک محصول چقدر می‌تواند برای ما سودآوری داشته باشد.

موضوع سودآوری محصول بسیار مهم است. زمانی که درباره انتخاب محصول صادراتی صحبت می‌کنیم واقعیت امر این است که ما محصول خوب یا محصول بد نداریم.

درست است که یک سری از محصولات ممنوعیت‌های گمرکی دارند اما به صورت کلی شما در زمینه صادرات و حتی در بازار داخلی باید حوزه‌ای را انتخاب کنید که به شرایط، علاقه مندی و منطقه جغرافیایی که در آن هستید سازگار باشد.

انتخاب محصول

موقعیت خوب جغرافیایی ایران

بعد از انتخاب محصول باید این نکته را در نظر بگیریم که ایران کشور فوق‌العاده‌ای است. اگر دقت کرده باشید بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی تلاش می‌کنند که با ایران بجنگند. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا ایران باید تا این حد از حواشی قرار بگیرد؟ یا کشورهایی مانند عراق و افغانستان در حاشیه است.

چرا مدام به دنبال این هستند که عراق یا ایران را اشغال کنند؟ علت آن موقعیت جغرافیایی ایران است. ایران از نظر موقعیت جغرافیایی در شرایطی قرار گرفته که با کشورهای زیادی ارتباط دارد.

ایران از شمال و جنوب به دریا متصل است و این موضوع، دسترسی به مسیرهای کشتی‌رانی را بسیار راحت می‌کند و میتوانیم به آسانی هر محصولی را به تمام دنیا صادر کنیم.

پس موقعیت جغرافیایی موضوع بسیار با اهمیتی است به همین دلیل کشورهای حوزه خاورمیانه و کشورهای حوزه سی آی اس می‌توانند بهترین کشورهای هدف صادراتی ما در منطقه باشند.

موقعیت جغرافیایی ایران

شروع تجارت با آرادبرندینگ

برای برخی از شما دوستانی که می‌خواهید کار با آراد برندینگ را شروع کنید سوالاتی پیش می‌آید. مثلا می‌خواهید بدانید آیا توانمندی در حوزه صادرات را دارید؟ یا آیا آراد برندینگ واقعا می‌تواند به شما کمک کند؟ ما در تمام مراحل به شما کمک می‌کنیم. از ابتدا که می‌خواهید صادرات و تجارت را شروع کنید تا انتها که کار به نتیجه می‌رسد؛ ما در کنار شما هستیم.

فرصت‌های جدید صادراتی با آرادبرندینگ

ما با آموزش‌ها، راهنمایی‌ها و مشاوره‌هایی که ارائه می‌دهیم شما را مانند یکی از اعضای خانواده خود حمایت می‌کنیم تا بتوانید قدم به قدم به مسیر تجارت وارد شوید و بتوانید کم‌کم کار و صادرات را یاد بگیرید. روش کار ما صرفا مبتنی برآموزش نیست و نمی‌خواهیم شما را به جزوه نوشتن عادت دهیم بلکه می‌خواهیم شما را در مسیر و جریانی قرار دهیم که مشتری سراغ شما بیاید و تا بتوانید با تجربه کردن یاد بگیرید.

مسیری که آرادبرندینگ برای شما ایجاد می‌کند؛ شما درا ین مسیر تنها نمی‌گذاریم بلکه دائما مشتری‌ها و ارتباط جدیدی را پیدا می‌کنیم. بنابراین نگران این نیستید که مشتری‌های شما کم شوند یا حتی از ده تا مشتری اولی که دارید  نتوانید از آنها نتیجه خوبی بگیرید و به خاطر بی‌تجربگی‌تان مشتری‌ها را از دست دهید.

مشتری‌های جدیدی سراغ شما می‌آیند و این مشتری‌ها می‌توانند فرصت‌های جدیدی را برای شما ایجاد کنند. اگر شما هم مایل هستید در زمینه صادرات فعالیت داشته باشید جهت دریافت مشاوره می‌توانید با ما ارتباط برقرار کنید.

تجارت با آرادبرندینگ

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.6 پاسخ
  1. Avatar
    خسرو اشکانی گفته:

    آیا چین با این حجم از وارداتی که به ایران داره چیزی هست که ما بخوایم صادر کنیم؟ دیگه اونها مهر و تسبیح ما رو هم ساختن دارن میفرستن اینور

    پاسخ