💬 می توانید آنلاین پاسخ سوالاتتان را بگیرید.

صادرات به کشورهای عربی

اشتباهی که بعضی از دوستان مرتکب می‌شوند این است که وقتی بحث صادرات به کشورهای عربی مطرح می‌شود، فقط عراق را جامعه هدف قرار می‌دهند؛ یعنی در تمام آنالیزهای خود فقط عراق را ملاک قرار می‌دهند و با بقیه کشورهای عربی کاری ندارند.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

این تفکر چند ایراد دارد. درست است که بین عرب‌ها، عراق بیشترین خرید را از ایران می‌کند و جامعه هدف بسیار خوبی است؛ چون نزدیک است، قانون ندارد و به شدت مصرف‌گراست، ولی عراق قوانین عجیب و غریب هم کم ندارد.
مثلا یک‌مرتبه واردات یک محصول را ممنوع می‌کنند و در این حالت، همه برنامه‌های شما به هم می‌خورد.
وقتی می‌خواهید صادرات به کشورهای عربی را مدنظر قرار بدهید، درست است که باید نگاه ویژه‌ای به عراق داشته باشید، ولی باید به جز عراق، به امارات، سوریه و بقیه کشورهای عربی هم نگاه کنید و این‌طور نباشد که فقط براساس عراق پیش بروید.
شاید ورود به امارات از عراق سخت‌تر باشد، اما از عراق پایدارتر است؛ چراکه شما با کشوری کار می‌کنید که قوانین مشخصی دارد. ورود به امارات حتی می‌تواند به معنای گسترده شدن از امارات به تمام جهان باشد.

صادرات به عراق

وقتی به کشورهای عربی نگاه می‌کنید، اگر چهل تا پنجاه درصد نگاهتان به عراق باشد، کافی است.
باید پنجاه تا شصت درصد نگاهتان را برای سایر کشورهای عربی باز بگذارید و سعی کنید با آن‌ها هم تعامل کنید.
سعی کنید برای آن‌ها هم محتوا تولید کنید و محصول مناسب آن کشور را بشناسید. نوع محصولی که آن‌ها دوست دارند، رقبایی که در آن کشور دارید، بزرگترین صادرکننده‌های ایران به آن کشورها و مواردی از این دست را بدانید.

بسیاری از کسانی که با کشورهای عربی کار می‌کنند، فقط به بازار عراق مسلط هستند؛ هزینه‌های آن را می‌دانند، رقبایشان را می‌دانند، این را می‌دانند که عراقی‌ها چه می‌پسندند، ولی بقیه کشورها را رها کردند.
به این شکل کار نکنید، با همه کشورهای عربی کار کنید و بدانید که آن‌ها هم ظرفیت‌های مهم و تقریبا بدون ریسکی دارند. از شرایط کشورهای عربی نهایت استفاده را ببرید.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

اگر سؤال یا ابهامی درباره کار با کشورهای عربی داشتید، می‌توانید با پشتیبان‌ها در ارتباط باشید.

فیلم آموزشی صادرات به عراق با سرمایه کم

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ