🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

۶ اصل کلیدی در بازاریابی جهانی + فیلم

۱- باید تلاش برای متمایز ساختن محصول و شرکتمان کنیم.
۲- باید تولید انعطاف پذیری داشته باشیم .

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.
به جای تولید در حجم انبوهی که توانایی به  فروش  رساندن آن نیست باید یک تولید انعطاف پذیری داشته باشیم یعنی با توجه به نیاز مشتری تولید داشه باشیم که همزمان با تولید ، بازار فروش آن را هم داشته باشیم چراکه با این کار باعث میشود که دیگر انبارهای ما پر از محصولات و کالا نباشند که یا تاریخ انقضاء آن ها به اتمام رسیده است یا محصولاتی که نیازهای مشتری را بر طرف نمیکند .

۳- افزایش سرعت در ارائه خدمات .
زیرا دنیا رو به پیشرفت و توسعه است و اگر زمان را از دست بدهیم  کشور های دیگر بازار فروش و تولید را از آن خودشان می کنند ،  این امر همانند فضای اینترنت است که در سال های گذشته سایت  های طراحی شده افراد خیلی راحت تر میتوانستند در دسترس قرار دهند اما اکنون باید تبلیغات گسترده ای انجام دهند به دلیل اینکه میزان سایت ها در رشد بسیار شدید قرار گرفته است پس باید به ارائه خدمات بهتر سرعت بیشتر داد.

۴-  بازار گرمی و یعنی توجه به نیازها و خواسته های روز در بازار است و باید به روز باشیم تا ببینیم چه چیز هایی مورد نیاز مصرف کننده است و چه چیزهایی مدرنیذزه و مورد استقبال تر است و باید همان را دنبال کنیم نه چیزی که در چند سال اخیر مورد استقبال قرار گرفته است حتی اگر فروش بسیار خوبی هم داشته باشد چرا که اکنون مدل های جدید ، بروز و کیفیت های بالاتری وارد بازار شده است ، پس باید با توجه به نیاز ها و خواسته های مصرف کننده تولید و ارائه کالا داشته باشیم .

۵- تلاش برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر نسبت به سایر محصولات رقبا ، یعنی در پی این باشیم که رقبا چه محصولاتی و با چه نوع کیفیتی را ارائه میدهند و سعی کنیم هیچگاه از این مسئله دور نباشیم ، همیشه سعی کنید یک قسمت از ذهنتان در گیر این مسئله باشد .

۶-  ارتباط نزدیک و دائمی با تولید کننده داشته باشیم چرا که امکان دارد تولید کننده محصولات جدید و بهترین را ارائه کرده است و شما اطلاع ندارید به این ترتیب شما عقب ‌تر هستید نکته مهم در صادرات و واردات کالا این است که توزیع کننده همواره باید همگام با تولید کننده و مصرف کننده پیش برود .

صادرات یک سیستم با اجزای مختلف است که همه اجزا با هم کار می کند و اگر این اجزا با هم به خوبی کار کند سیستم هم به خوبی پیش می رود .

 آشنایی با اصطلاحات جهانی بازرگانی ، گمرکی و بانکی :

incoterms : شرایط تجارت بین الملل تعیین کننده ضوابط بین فروشنده و خریدار در معامله های تجاری است . که به دو گروه F  و C   تقسیم می شوند .

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

F GROPS

FAS : کالا در کنار کشتی روی اسکله در بندر مبدا تحویل داده می شود

FOB : کالا حتما باید روی عرشه کشتی  مبدا تحویل داده میشود .

FCA: کالا به شرکت حمل و نقل در محل تحویل داده می شود .

C groups

CFR : پرداخت کرایه حمل و نقل تا بندر مشخص شده را قبول می‌کند

 CPT: تحویل کالا با کرایه یا هر نوع وسیله نقلیه تا مقصد تعیین شده به عهده فروشنده است

 CIF : فروشنده علاوه بر کرایه حمل و نقل مسئولیت انعقاد قرارداد بیمه پرداخت هزینه تا محل تعیین شده در هر مقدار را به عهده دارد

CIP : تحویل کالا با کرایه حمل و نقل و بدون کشتی تا محل تعیین شده در مقصد

مناطق آزاد تجاری  :

منطقه آزاد تجاری نواحی حفاظت شده است که بیشتر در کنار سواحل دریا است ، یا مناطقی که از نظر حمل و نقل بسیار سریع هستند و دارای امتیازات و تسهیلات ویژه باشند را مناطق آزاد می گویند .

انواع تجارت :

تجارت متقابل : قدیمی ترین شیوه مبادلات تجاری است این نوع قراردادها معمولا بین دو دولت انجام می‌شود که  در آن بانک های مرکزی بین دو دولت حساب های ویژه ای را برای ترفین ایجاد میکنند که متناسب با همان تجارت است.

شیوه های مهم تجارت متقابل :

 معامله دوجانبه  : دو عنصر فروشنده و خریدار در آن شرکت دارند ، فروشنده یا همان صادرکننده در ازای کالایی که به خریدار می دهد صد درصد کالا را دریافت می کند .
در معاملات دو جانبه برای افراد تولید کننده و فروشنده برای این افراد است که محصول را می‌دهند و در ازای آن پول دریافت می‌کنند .

معادلات سه جانبه : در معامله‌ ای فروشنده واسطه خریدار وجود دارد در معاملات سه جانبه یک واسط موجود است شخصی که ایده ها وسایل و ماشین‌آلات و امکانات تولیدی را در اختیار شخص دیگر قرار می‌دهد شخص بعدی که وسایل را تحویل می‌گیرد از این وسایل استفاده کرده و تعهد می‌دهد که در یک دوره مشخص بخشی از تولیدات خود را در اختیار شخص ارائه دهنده خدمات می‌گذرد .

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
 1. Avatar
  آگاهی گفته:

  من به عنوان یک خانم میتونم بگم که در خرید مانتو با وجود فروشگاه های بسیار زیاد و متنوعی که در سطح شهر وجود داره خرید نوع خاصی از مانتو بهم تحمیل میشه چون زمانی که به صد تا فروشگاه میری و حق انتخاب و داشتن مانتو دکمه دار و پوشیده رو نداری یعنی شرایط داره بهت تحمیل میشه و باید یک چیزی بخری و دوباره پول پرداخت کنی تا درستش کنن و قابل پوشیدن بشه برات

  پاسخ
 2. Avatar
  اکبری گفته:

  سرعت ارائه خدمات در ایران خیلی پایینه در موارد مختلف من تست کردم و خرید های مختلف داشتم کمتر پیش اومده که راضی باشم

  پاسخ
 3. Avatar
  بهپور گفته:

  بازار یابی جهانی نیازمند کیفیت بسیار بالای محصول می باشد و البته بسته بندی هم باید عالی باشد

  پاسخ