۶ تکنیک اصلی برای افزایش فروش اینترنتی + فیلم

بسیاری افراد زمانی که با آنها صحبت می ­شود و به آنها گفته می شود بیایید و در راستای محصول خودتان، جایگاه­هایی را که وجود دارد و بواسطه­ ی این جایگاه ها، مشتری های زیادی برای شما می آید را به خودتان اختصاص دهید، این مسأله برای آنها مانند غولی به نظر می آید، که آیا واقعا من می توانم در گوگل جایگاه ها را به خود اختصاص دهم! یعنی امکان دارد که من در صدر گوگل باشم.

در اینجا به عینه نشان داده میشود افرادی که آمده ­اند و با آراد برندینگ شروع کرده اند، به گونه ای برایشان برند سازی شده است که هر کدام از آنها جایگاهی در گوگل برای خود به اصطلاح قبضه کرده اند. بعضی از افراد زمانی که محصولشان را سرچ و جستجو می کنید متوجه می­شوید تمام جایگاه صفحه اول گوگل و ۱۰ مورد اول به نام این افراد است. به نظر شما چگونه اتفاق افتاده است آیا به حالت عادی امکان دارد؟

حال شاید بعضی افراد بخواهند بروند و سایت راه اندازی کنند و برند سازی کنند. ولی راه اندازی سایت یک مرحله از کار و برند سازی کردن و آموزش دیدن تجارت،  یک مرحله ی دیگر از کار است.

ما باید بدانیم چطور در صدر گوگل قرار بگیریم. در صدر گوگل قرار گرفتن یعنی دیده شدن، شما دارید به تمام افرادی که در راستای محصول شما هستند، اینجا صدا میزنید که “من به عنوان بزرگ این محصول هستم.” چرا که گوگل در بین تمامی رقبا شما را نشان می دهد.

افزایش فروش اینترنتی

راه های حذف رقبا

به نظر شما حذف رقبا چه خواص و مزیت های خوبی  دارد؟  اولین مزیتی که دارد باعث می ­شود،  کسی با شما گام به گام پیش نیاید. اینجا اگر شما یک قیمت به مشتری می ­دهید و اگر یک رقیب آنجا باشد که زیر فروشی کند عینا تمام کار شما را خراب می­کند.

اگر رقبا حذف شوند تمام مشتری ها به سمت شما خواهند آمد. زمانی که که رقبا نباشند دیگر کسی زیر فروشی نمی­ کند، کسی جنس ضعیف را به مشتری قالب نمی کند. حذف رقبا باعث می شود کسی لطمه به فروش شما نزند و مشتری زمانی که در اینترنت و گوگل سرچ می­ کند، فقط شما را ببینند. هنگامی که این اتفاق می­ افتد شما به عنوان غول آن محصول و بزرگ آن محصول شناخته می ­شوید.

حذف رقبا

موفقیت در فروش اینترنتی

پارامتر بعدی موفقیت در فروش اینترنتی است. حال ما در فروش اینترنتی در صدر قرار گرفته ایم و رقبا را حذف کرده ایم، در این حال مشتری با ما هم ارتباط برقرار می کند. ما باید بدانیم به چه شکل با مشتری پیش برویم تا مشتری برای ما بماند و با ساختار ما، گام به گام قدم بردارد و همیشه خریدش را با ما داشته باشد.

۱-در فروش محصولات  صادقانه رفتار کنیم

زمانی که می­ خواهید محصول خود را به مشتری خود ارائه دهید، سعی کنید تمام جزئیات و  درجه های کیفی محصولاتتان را بگویید.

اشخاص زیادی شاید به این فکر کنند که وقتی ما محصول ضعیف داریم و اگر مشتریمان صحبتی کرد ما در کلام کیفیت عالی را برایش شرح دهیم، حال به نظر شما آیا مشتری اگر یکبار از شما خرید کند، برای بار دوم از شما خرید خواهد کرد؟ خیر! اینجا شما برگ برنده­ ی خود را می سوزانید، اینجا تمام هزینه هایی که کرده اید، وقتی که گذاشته اید، تلاشی که انجام داده اید باعث شد آن مشتریتان به اصطلاح بسوزد و ناراضی باشد. همیشه سعی کنید اگر جایی از محصولتان ایرادی دارد  یا پارمتر خوبی دارد، همه ­ی اینها را به مشتری خود بگویید.

بعضی از مواقع  یک مشتری دارید و به طور مثال از مشهد،  با شما تماس میگرد، به او بگویید: “من با آقای فلانی که در شهر شماست کار می ­کنم و شما می ­توانید رزومه ی کاری ما را از او بپرسد”. این کار باعث اعتماد سازی می شود.

مشتری وقتی که می بیند، شخصی در شهر خودش از شما خرید می­کند، هرچند او نخواهد رفت که آن شخص را ببیند، ولی همین مسأله در کلام اعتماد سازی بوجود خواهد آورد.

سعی کنید با مشتری هایتان صادق باشید.

۲- تنوع در ارائه ­ی محصول

هنگامی که مشتری با شما تماس می گیرد و یک مدلی از یک نوع صندلی را از شما درخواست می کند، سعی کنید تنوع داشته باشید و یک نوع صندلی را برایش ارائه ندهید. زمانی که صحبت می ­کنید او را به بازی بکشانید. در دو کلمه­ ی اول با او صحبت را تمام نکنید.

بسیاری از افراد هستند می گویند: “در طی یک مدت یک سری از اشخاص هستند، می ­آیند قیمت می­ گیرند و می­ روند.” نه! اینجا شما نمی ­دانید باید چه کار کنید. آموزش ها را دنبال نکرده اید. سعی کنید مشتری را به بازی بکشانید، تنوع محصول را به او بدهید، نمونه ها را برایش بفرستید، هر کدام را خواست لیست قیمت را به او بدهید. این باعث می­ شود مشتری بماند، فکر کند روی محصولاتتان، نمونه ها را رصد کند و ببیند کدامش در راستای کاری اش می ­باشد. اینجا یقینا مشتری با خودش می­ گوید، این شخص صد در صد عامل اصلی این کار است و خود تأمین کننده این کار است. چرا؟! چون نمونه های متنوعی دارد. سعی کنید وقتی صحبت می ­کنید، بفهمید خواسته­ی مشتریتان چیست.

تنوع در ارائه ­ی محصول

۳-ارائه­ ی قیمت مناسب به نسبت بازار

زمانی که مشتری با شما صحبت می کند، در گام اول سعی کنید قیمت ندهید. تمام مشتری را خلع اطلاعات کنید. بدانید دغدغه مشتری چیست. اینگونه نباشد و همان اول کلام:

“-سلام!

– قیمت این محصول چقدر است؟

یک قیمت به او بگویید و مشتری تشکر کند و بگوید من برآورد میکنم و با شما تماس میگیرم”. این مسلم است که یک مکالمه ۱۵ ثانیه ای هیچ موقع به فروش ختم نمی­شود.

شما خودتان اگر امروز به بازار بروید و قیمت یک لباس پشت ویترین را بپرسید و فروشنده به طور مثال به شما بگوید ۷۰ هزار تومان، شما تشکر می کنید و خداحافظی می­کنید. اما درست این است که فروشنده به شما بگوید به داخل مغازه تشریف بیاورید، این مدل نمونه های مختلفی دارد و رنگ بندی و طرحهای مختلفی دارد و شما را داخل مغازه ببرد. از شما اطلاعات بگیرد که شما نظرتان راجع به آن محصول چیست.

پس شما هم باید زمانی که می ­خواهید به مشتریتان قیمت بدهید تفکیکش کنید و ببینید کدام نمونه از محصولتان را می خواهد. آن محصولی که می­ خواهد در چه درجه ای از کیفیت می ­باشد.

اگر می ­خواهید به مشتری قیمت بدهید همیشه “پایین ترین قیمت را به او بگویید”. اگر بالاترین قیمت را به مشتری بدهید و سپس قیمت را شکسته و پایین بیایید،  مشتری میسوزد و می رود.

بطور مثال، مشتری قصد دارد از شما تن ماهی بخرد، زمانی که از شما در مورد قیمت می پرسد، اگر ابتدا بگویید تن ماهی ۲۰ هزار تومان و قوطی آن این اندازه است، شما قیمت بالایی به او داده اید.

وقتی مشتری از شما درمورد قیمت کنسرو ماهی سوال می کند، شما بگویید ۱۰ هزار تومان و هنگامی که کلامتان تمام میشود به اعلام قیمت بروید و بگویید “قیمت کنسرو­هایتان ۱۰ هزار تومان است. ولی یک نمونه با کیفیت بالاتر هم دارید که قوطی آن فرق می­ کند، حجمش بیشتر است و کیفیتش کمی بهتر است و ۱۵ هزار تومان است.

یک نمونه بالاتری هم دارید که کیفیتش بهتر است ودرش آسان باز شو است”. و  از خصوصیاتش دیگرش بگویید و کم کم قیمت کنسرو ۲۰ هزار تومانی را در ذهن مشتری جا بیاندازید. و این جا انداختن قیمت در ذهن باعث می ­شود، همان لحظه مشتری به نسبت بازار آن را برآورد کند. پس سعی کنید گام به گام به جلو بیایید.

۴-معرفی محصولات با جزئیات کامل

محصولات خود را با جزئیات کامل معرف کنید. عدم عیب پوشی!

در ابتدا نیز گفته شد، اگر محصولتان عیبی دارد عیب آن را بگویید. اگر دستگاهی که میخواهید بفروشید دستگاه دست دوم است، اگر عیبی دارد عیب آن را بگویید و عیب پوشی نکنید و صادقانه به جلو بروید. و مطمئن باشید از صداقتتان ضربه نخواهید خورد.

-معرفی محصولات

۵- فراموش نکردن مشتری بعد از فروش

مشتریان خود را بعد از فروش فراموش نکنید. پیگیر باشید. هنگامی که یک مشتری با شما صحبت می کند و خریدش تمام می ­شود،  این مشتری را دیگر فراموش نکنید و در لیست اتمام نگذارید. بعد از یک هفته، ۱۰ روز یا یک ماه بعد، با توجه به محصولتان یادی از او کنید و ببینید محصولاتتان چگونه است!

اگر مواد غذایی است بصورت هفتگی با او در تماس باشید، چرا که این مشتری باز به موادغذایی نیاز  دارد. و اگر دستگاه است هر چند وقت یکبار تماس بگیرید و پیگیری کنید. همیشه گفته شده است “۷۰ درصد از پیگیری ها به پول می رسند”.

اگر شما منتظر این باشید که مشتری بیاید با شما ارتباط برقرار کند و از شما خرید کند امکان فروشتان خیلی پایین می ­آید.

۶- داشتن سایت فروشگاهی با امکان پرداخت آنلاین

اگر شما یک سایت فروشگاهی یا همان ویترینی داشته باشید، می ­توانید امکان پرداخت آنلاین را برروی سایت بوجود بیاورید. شاید مشتری مایل به خرید در حجم بالا نباشد و بخواهد در حجم پایین جنس خود را خرید کند. در این زمان شما باید درگاهی را داشته باشید که این مشتری به غیر از اینکه بصورت مستقیم با شما ارتباط برقرار می کند بتواند آنجا نیز خرید خود را انجام دهد.

ولی توصیه می ­شود در گام اول همه­ ی مشتری ها به تماس ختم شوند. چون زمانی که مشتری به صورت حضوری می ­آید، بهتر می تواند آن محصول را بشناسد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 پاسخ
 1. بهشتی
  بهشتی گفته:

  برای اینکه صفحه ی اول گوگل باشیم باید سءو بدانیم. با این روش کلید واژه های مناسب رو انتخاب میکنیم و خبرها و مقاله های ما دیده میشوند

  پاسخ
 2. طراوتی
  طراوتی گفته:

  امیدوارم هر روز تعداد تاجرانی که با صداقت محصول خودشون رو اراءه میدن بیشتر بشه تا اعتماد به تجارت الکترونیک هم افزایش پیدا کنه و عکس کالا یک چیزی نباشه و وقتی تحویل میگیریم با یک چیز عجیب روبرو بشیم

  پاسخ
 3. جوان
  جوان گفته:

  چه خوب معرفی مشتری های دیگه مون به عنوان شاهد برای ایجاد اعتماد
  کامنت هایی که در پست های اینستاگرام گذاشته میشه هم همین نقش رو دارند برای فروشنده ها

  پاسخ
 4. اصلانی
  اصلانی گفته:

  داشتن مهارتهای گفتاری در جذب مشتری اهمیت خیلی زیادی داره به همین دلیل که کسانیکه از نظر معاشرتهای اجتماعی ضعیف تر هستند در گفتگو با مشتری هم ضعیف تر عمل میکنند و مشتریان کمتری را جذب میکنند

  پاسخ
 5. امیریان
  امیریان گفته:

  اخلاق صاحب فروشگاه خیلی مهمه خیلی
  من از کسیکه بداخلاق باشه خرید نمیکنم حتی اگر چیزی که میخوام رو داشته باشه و جنسش خوب هم باشه

  پاسخ
 6. بهادری
  بهادری گفته:

  سلام من مقاله ی شما رو خوندم و چند ترفند خیلی خوب و جذاب یاد گرفتم برای فروش که تا الان بهشون دقت نکرده بودم.
  ممنون از شما برای اطلاعات خیلی خوبی که به رایگان در اختیار ما میزارید

  پاسخ