📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

آنچه در 22 مهر گذشت

🔷کلاس مجازی

🔸در تاریخ 22 مهر 99، کلاس مجازی با موضوع تجزیه تحلیل صادرات کالا و وضیعت تولید در ایران و وضیعت صادرات و واردات هندوانه و خربزه، همچنین وضیعت صادرات گوجه فرنگی، پیاز، سیر، موسیر، کلم، کلم پیچ، گل کلم و انواع خیار و همچنین وضیعت واردات آنان برگزار شد، ضمنا قوانین و موانع صادرات صیفی جات در ایران و راهکارهایی جهت رفع موانع صادرات توسط دکتر فلاح و با حضور 102 نفر از تاجران آرادی ارائه شد که در انتهای کلاس، سوالی از سوی استاد با عنوان “با توجه به پتانسیل بالای کشور در تولید و صادرات صیفی جات، با درنظر گرفتن جمیع شرایط، کدام کشورها بازار مناسب و پایداری برای ایران می باشند؟” مطرح گردید که برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

👇👇👇
https://aradbranding.com/QA/question/high-potential-of-the-country

✅ همچنین لازم به ذکر است که به سوال استاد 16 نفر پاسخ دادند و بهترین پاسخ و برنده جایزه ویژه این بخش خانم زهره شعاعی از تهران فعال حوزه ظروف یکبار مصرف و بسته بندی بودند.

🔷گروه تلگرامی

❓ در گروه تلگرامی تاجران آراد برندینگ نیز سوالی با موضوع: “نظرتان درباره مالیات بر خودرو که از امسال از مالکان خودرو گرفته می شود چیست؟” مطرح شد.

🔸که از ساعت 19 الی 23 اعضای گروه فرصت داشتند تا نسبت به پاسخگویی این سوال اقدام نمایند. که البته 23 نفر به این سوال پاسخ دادند و بهترین پاسخ از سوی جناب آقای حسن فریدونیان از قم فعال حوزه ایمنی ارائه شد و برنده جایزه ویژه این بخش شدند.
✅جواب جناب آقای حسن فریدونیان:

هر دم از این باغ بری می‌رسد تازه‌تر از تازه‌تری می‌رسد، حال و روز این روزهای دولت انگار رنگ و بوی این بیت را بیشتر به خود گرفته است.
ناکامی از فروش نفت، فشار حداکثری تحریم‌ها، کرونا، نتایج نامطلوب برجام و… باعث شده دولت برای تامین بودجه خودش دست به تامین بودجه از مردم با اخذ مالیاتهای مختلف بزنه که در اون، فقط و فقط مردم ضعیف هستند که له میشن. و فرارهای مالیاتی توسط مهره درشتها همچنان پابرجاست.
و معمولا شروع یک طرح با شعارها و دکور خوب چیده میشه مثل هدفمندی یارانه ها، آزادسازی انرژی و بنزین، بسته های معیشتی و خیلی چیزای دیگه که طی دوره های مختلف
ناکارآمدی مدیران اجرایی و طرح های نسنجیده و غیر کارشناسی رو نشون میده که جای بحث زیادی داره و نتیجه مطلوبی هم نداشته.
از باب خودرو چون خودروسازی ما خصولتی است یعنی بخشی دولت و بخشی غیر دولتی است به شدت دچار بحران بوده، هست و خواهد بود و کنترل خوبی بر عرضه و تقاضای آن وجود ندارد.
متاسفانه این طرح هم مثل بورس توسط دولت برای خالی کردن جیب ملت و پر کردن جیب دولت هست و عملا دردی از بازار خودرو حل نمیکنه دولت میتونه با اجازه واردات خودروهای کارکرده، خودروهای کم مصرف و هیبریدی و… یا با تعدیل تعرفه گمرکی بازار خودرو را به آرامش برسونه ولی چون از تلاطم بازار خودرو منتفع هست با اخذ مالیات هم دو سر سود خواهد برد و کسری بودجه تاحدی تامین میشه.
البته این یک نظر شخصی است.

🔷پرسش و پاسخ در سایت آرادبرندینگ

🔶همچنین در وب سایت آراد برندینگ در بخش پرسش و پاسخ تعداد 9 سوال مطرح شد که بهترین سوال از سوی  جناب اقای مهراب یاری از کرمانشاه فعال حوزه روغن حیوانی پرسیده شد که در ادامه می توانید با کلیک بر روی لینک زیر از جزئیات این سوال مطلع گردید.
👇👇👇

https://aradbranding.com/QA/question/عادت-های-سازنده

🔸 و همچنین به 9 نفر از بهترین پاسخ سوال ها جناب اقای عطا رحمانی از تهران فعال حوزه میز و صندلی، خانم فهیمه قاسمی ازقم حوزه پلاستیک، اقای محمد دلگری از قم فعال حوزه سیم و کابل، خانم فاطمه لاچینانی از قم فعال حوزه پارچه ، اقای اسماعیل وحدتی زاده از بیرجند فعال حوزه عناب، خانم نیره آشوری از قزوین فعال حوزه کالای خواب ،خانم مینا صدیقی  از تهران فعال حوزه روغن های طبیعی ،خانم فاطمه ناصری از قم فعال حوزه خرما جوایز اعطا گردید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ