۵ دلیل نداشتن مدیریت ارتباط با مشتری

جهت مشاوره رایگان اقتصادی و افزایش درآمد با تجارت و صادرات، عدد ۲ را به سامانه ۳۰۰۰۲۱۱۹ پیامک نمایید.

تنبلی یا تکبر یا بلد نبودن یا ناآگاهی یا اعتقاد نداشتن عوامل سستی در تجارت هستند که در ادامه به صورت جامع و مفصل به این موضوع در مدیریت ارتباط با مشتری خواهیم پرداخت.

❎ تقریبا بیش از ۹۹ درصد فعالان اقتصادی در ایران مدیریت ارتباط با مشتری را انجام نمی دهند.
ریشه این موضوع را می توان در ۵ دلیل جستجو کرد.

تا شروع همایش فقط …

روزساعتدقیقهثانیه

❎ دلیل اول اینست که عده ای بر این اعتقادند که مدیریت ارتباط با مشتری تاثیری بر میزان سودشان ندارد.
چون اعتقاد دارند که تاثیری ندارد خب طبیعیست که این کار را انجام ندهند.
اما اینکه چه شده به چنین اعتقادی رسیده اند خود محل سوال است.
اکثر افراد این دسته در یک زمان هایی این کار را انجام داده اند و چون اشتباه و بی راهنما و مشاور این کار را انجام داده اند و یا راهنمای آن ها خود ناآشنا با تجارت بوده و یا آشنا بوده اما روش غلطی به کار بسته است باور این گروه را منفی کرده است.
حال اسم این کلمه را که می شنوند اولین موضوعی که در ذهنشان نقش می بندد اینست که باید پول هزینه کنیم و وقت و انرژی مان را بگذاریم.
این گروه تا حدی حقی دارند و بخش زیادی در اشتباهند.
اشتباهشان اینست که یک موضوع کاملا درست و صد در صد یقینی را رد می کنند و آن چه دنیا را جلو برده مردود می دانند.
کاش این گروه به این باور برسند که روش قبلی شان غلط بوده است.
مثلش می شود مثل کسی که چند سالی برای زندگی اش می خواسته برنامه ریزی کند و چون خودش موفق به انجام برنامه ریزی ها نشده به طور کل اصل برنامه ریزی را زیر سوال می برد.
اما اینکه حق دارند از اینجهت است که با مشاوری آشنا به تجارت که با روشی ارزان و با وقتی کم این ساختار را برایشان ایجاد نماید آشنا نبودند.

❎ دسته دوم کسانی هستند که اصلا آگاهی با این موضوع ندارند.
یعنی اصلا نمی دانند مدیریت ارتباط با مشتری یعنی چه؟
و چون نمی دانند چگونه می توانند به آنچه نمی دانند عمل کنند؟
مدیریت ارتباط با مشتری یعنی اینکه ما ارتباطمان را با مشتریانمان به طرق مختلف حفظ کنیم و بر این یقینیم که حفظ این ارتباط، موجب وفادارسازی مشتری می شود و مشتریان به جای یک بار خرید کردن از شما چندین و چند بار خرید کنند و خود مشتریان جدیدتری برایتان بیاورند.
مدیریت ارتباط با مشتری شاخصه هایی دارد که باید آن ها را دانست و به آن ها عمل کرد.

همچنین بخوانید:  الگوریتم موتور جستجوی گوگل

❎ دسته سوم کسانی هستند که می دانند مدیریت ارتباط چیست و با مزایای آن هم آشنا هستند اما راهنما و بلدکاری سراغ ندارند تا ساختار مدیریت ارتباط با مشتری را در مجموعه شان پیاده سازی نماید.
مثل آدم چاقی که لاغرها را می بیند و دوست هم دارد لاغر شود و حسرت می خورد اما کسی نیست تا راه لاغری را به او یاد بدهد و هر بار هم که خودش تصمیم می گیرد این کار را انجام دهد در مدت کوتاهی عزم و اراده اش سست می شود و مسیر لاغری را ترک می کند.

❎ دسته چهارم کسانی هستند که هم می دانند مدیریت ارتباط با مشتری چیست و هم با مزایایش آشنا هستند و هم راهنما دارند اما مغرور و متکبرند.
بر این اعتقادند که مشتری خودش باید کور شود و به سمتشان بیاید و اگر آن ها به سمت مشتری بروند کسر شان است و به تریژ قبایشان بر می خورد.
عمده کارخانه داران بزرگ و فعالان اقتصادی ثروتمند در ایران از همین دسته اند و چون وضع مالی شان هم خوب است حاضر نیستند این کار را انجام دهند و این کار را بی کلاس و کم ارزش می دانند.
در حالیکه واقعا از نظر حرفه ای اینگونه نیست و در کشورهای پیشرفته دنیا اگر یک تولیدکننده چنین طرز فکری داشته باشد او را خشک مغز می دانند.
خشک مغزی که ثروت و ارثی از پدرانش به او رسیده است و خودش از عقل و دانش تهیست.

❎ دسته پنجم هم کسانی هستند که تنبلند.
می دانند که این کار خوب است و از روی تکبر هم نیست که این کار را نمی کنند بلکه از روی تنبلی و سستی اراده است که این کار را نمی کنند.
کلا هر کاری که نیاز به نظم و ساختار دارد برایشان سخت است و حاضرند ده تا تلفن را جواب بدهند اما مدیریت ارتباط با مشتری را تنبلی شان می گیرد انجام دهند.

❎ توصیه ما به شما اینست مدیریت ارتباط با مشتری را هم یاد بگیرید و هم به کار ببندید و خود را از ثروت کلانی که با اجرای این سیستم منتظر شماست محروم ننمایید.

مشاوره رایگان اقتصادی

    • متولد ۱۳۷۰▪️ اهل اراک▪️ لیسانس کامپیوتر▪️ پنج سال سابقه تجاری▪️ زمینه فعالیت شیره خوراکی▪️ همراه ۰۹۱۲۰۶۸۸۶۶۷
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.