📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

چگونه شروع به کار تجارت کنیم؟

امروز می‌خواهم چند مرحله از یک کسب‌وکار را توضیح دهم تا بتوانید با تغییرات مراحل زندگی و تغییراتی که در آراد همراه شما است بهتر آشنا شوید و از آن‌ها استفاده کنید.

کسانی که با آراد آشنا می‌شوند متوجه هستند که آراد از نظر فکری و کاری تفاوت‌هایی با تمام مجموعه‌ها دارد.ما حرف‌های دیگران را نمی‌زنیم، ما به دنبال گفتن حرف‌های زیبا نیستیم، ما به دنبال حرف‌های عملیاتی، کاربردی و واقعی هستیم تا بتوانید از آن‌ها خروجی‌های واقعی بگیرید.

ما واقعا دنبال این هستیم که کسانی که با ما کار می‌کنند بتوانند به تجارت، سود و درآمد برسند و ما همیشه بین روش‌های مختلف، بهترین روش‌ها را پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانند از آنها استفاده کنند. سعی می‌کنیم مسیرهایی را به آنها یاد دهیم که هر کسی با هر استعداد و توانی بتواند از آن برداشت کند و خروجی بگیرد.

شروع به کار تجارت

شروع به کار تجارت با آراد برندینگ

چند مرحله وجود دارد. اول از همه چالش‌های فکریتان دچار نوساناتی می‌شود و ممکن است خیلی از چیزهایی که قبل از آشنایی با ما برایتان تابو یا باور و سنت عجیبی بوده (مثل دانشگاه و خیلی چیزهای دیگری که درباره آن صحبت می‌کنیم) الان تبدیل به چالش شود و این چالش‌ها به شما می‌آموزد که دنیا و تجارت با طرز فکر شما متفاوت است.

اگر دوستانی که قبلا کار می‌کرده‌اند و به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیده‌اند، الان با ما کار می‌کنند و شکرخدا هر روز رشدهای بسیار خوبی دارند و هروقت که می‌آیند گزارش خوبی‌ها و اتفاقات خوب را می‌دهند، به خاطر این است که مدل فکری خود را تغییر داده‌اند. یعنی درواقع دچار تغییرات در چالش‌ها و تفکراتشان شده‌اند.

بعد از اینکه به این باور رسیدید که ما به عنوان یک مجموعه خاص، متفاوت، متمایز و ممتاز می‌توانیم به شما کمک کنیم، در مرحله بعد باید با یکی از اساتید مثل بنده یا اساتید بزرگتری مانند مهندس شعبانی یا مهندس زیارکلائی ارتباط بگیرید و بگویید که می‌خواهم کار خود را شروع کنم.

دو حالت وجود دارد: یا تولیدکننده و یا یک نفر تازه‌کار هستید. اگر تولیدکننده باشید، کالایتان را تحلیل می‌کنیم و بر اساس آن برنامه‌ای به شما می‌دهیم. اگر هم تازه‌کار باشید به شما کمک می‌کنیم تا محصولی را انتخاب کنید. می‌توانید با من ارتباط داشته باشید تا محصولتان را انتخاب کنیم و کارتان را شروع کنید.

بعد از اینکه محصولتان را انتخاب کردید، برایتان طراحی ساختاری انجام می‌دهیم. برای این ساختار باید تعدادی سایت و ابزار ایجاد کنید تا بتوانید خروجی بگیرید.

در قدم بعدی باید محتوی روی این سایت‌ها و ابزارها درج شود تا بتوانید کار کنید. معمولا خروجی‌های کسانی که طبق برنامه‌های ما کار می‌کنند از ماه دوم شروع می‌شود و تماس‌های تلفنی دارند که کم‌کم رو به افزایش خواهد بود.

در این روند چه اتفاقی می‌افتد؟ افرادی متقاضی محصول شما می‌شوند و با شما ارتباط می‌گیرند و شما می‌توانید در این ارتباط، مشتری‌ها را تبدیل به پول کنید. تماس‌های تلفنی را به پول تبدیل می‌کنید. ما این مسیر را جداگانه به شما آموزش می‌دهیم. یعنی شما را در نیمه راه رها نمی‌کنیم. تا انتهای کار با شما هستیم.

شروع به کار تجارت با آراد برندینگ

به شما یاد می‌دهیم که چطور با تأمین‌کننده ارتباط بگیرید، چطور با مشتری ارتباط بگیرید، چطور پاسخگوی تلفن‌های خود باشید، چطور بهترین رفتارها را داشته باشید، چطور بخرید، چطور بفروشید، چطور سرتان کلاه نگذارند و غیره.

بعد از این مرحله هم باز به بن‌بست نمی‌خورید و می‌توانید مراحل بعدی را روی توسعه کارتان، افزودن محصولتان، فکرکردن به بازارهای خارجی و صادرات کردن (مانند بسیاری از دوستان که الان صادرات می‌کنند و بازارهای خارجی برایشان قابل لمس شده و دارند قدم‌های بزرگی برمی‌دارند) و همین‌طور قدم‌به‌قدم پیش می‌روید و در هیچ مرحله‌ای به بن‌بست نمی‌خورید و ما شما را تا انتهای کار هم رها نمی‌کنیم و همیشه در کنارتان هستیم.

دوستانی که می‌خواهند کار خود را شروع کنند و امروز با چالش‌ها و تفکراتی که گفته‌ایم درگیر شده‌اند و متوجه شده‌اند که مدل کسب‌وکار ما ممتاز و متمایز از تمام کسانی است که در این حوزه حرف می‌زنند و فقط ادعا می‌کنند، با ما ارتباط بگیرند. به آن‌ها کمک می‌کنیم.

از طریق تلگرام، تماس تلفنی، پیامک ارتباط بگیرند تا در اولین فرصت با آن‌ها صحبت کنم. سعی کنند بیشتر از طریق تلگرام باشد چون جواب دادن به پیام برای من سخت است. در خدمتتان هستم. امیدوارم که ذهنی باز داشته باشید و فردی ممتاز و متمایز از تمام کسانی در منزل خود نشسته‌اند باشید. موفق و پیروز باشید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد نظام پرور می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

مشاور تجاری و برندسازی

فایل صوتی توضیحات استاد نظام‌پرور، مدیر توسعه کسب‌و‌کار و مشاور امور صادراتی گروه شرکت‌های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

شروع به کار در آراد برندینگ

امروز در مورد شروع به کار در آراد برندینگ صحبت خواهیم کرد و بحث های مربوط به مشاوره، اکانت مشاوره و همچنین نوسان‌ هایی که در بازار اتفاق افتاده است را بررسی می ‌کنیم که چه نوسان ‌هایی بیشتر است و چه نوسان هایی کمتر است و پیش ‌بینی می‌ کنیم که اگر کرونا دوباره اوج گرفت چه کار کنید که در شرایط بد قرار نگیرید.

نحوه شروع به کار

وقتی می ‌خواهید با آراد شروع به کار کنید هنگامی که با آرادی ها آشنا می شوید روی صفحه اطلاعات اولیه آراد که وارد می شوید مشاوره تان را انتخاب می ‌کنید، با یکی از مشاوره ‌های آراد ارتباط می گیرید، آراد برندینگ حدوداً ۲۰ تا ۲۵ مشاور در بازه های مختلف دارد که شما می ‌توانید با آنها ارتباط بگیرید و سوالاتتان را از این افراد بپرسید.

کسب اطلاعات اولیه از آراد

وقتی ارتباط اولیه تان را گرفتید شروع به کسب اطلاعات از آراد برندینگ می ‌کنید، فیلم ها را می بینید، کلاس های آنلاین را شرکت می کنید، پخش های زنده را می بینید، با آرادی های قدیمی صحبت می ‌کنید و این را پیش می ‌برید.

 انتخاب محصول

سپس فکر می کنید که چه محصولی را دوست دارید، روی چه محصولی سرمایه اجتماعی دارید و بر اساس علاقه یا سرمایه اجتماعی تان شروع به انتخاب محصول می کنید.

تعیین نحوه استارت کار

بعد بر اساس تجربه، علاقه یا بودجه ای که دارید تصمیم می گیرید که بازار داخلی کار کنید یا صادراتی.

مقایسه بازار داخل با صادرات

این ها با همدیگر مقایسه‌ می شوند مثلاً می ‌دانیم که سختی بازار صادراتی بیشتر از بازار داخل است و همچنین میزان درآمد و حجم معاملات در آن هم خیلی بالاتر است و آینده و رشد بهتری هم دارد، پس یکسری از این مقایسه ها را انجام می دهید، به بودجه تان نگاه می کنید و استارت کار را می ‌زنید.

این ها بحث ‌های مربوط به نحوه شروع در آراد است، کسانی که شروع نکردند، یک مشاور در آراد انتخاب کنند، فیلم ها و اطلاعات آراد را کسب کنند و با آن مشاور تجاری شان در مورد انتخاب محصول صحبت کنند.

مسیرهای آموزشی آراد برندینگ

آرادی ها دو تا کلمه دارند یکی آموزش و دیگری مشاوره، آموزش در سیستم آراد همیشه رایگان بوده است، یعنی از روز اولی که شروع به کار کردند بابت آموزش پول نگرفتند و همیشه معتقد بودند که پول گرفتن بابت آموزش اصلا معنی ندارد و همه کسانی که بابت آموزش دادن پول می ‌گیرند را هم از روز اول رد کردند و اعتقاد دارند که چون مشخص نیست که آن فرد از آموزشی که دیده است، استفاده می کند یا نمی کند پس پول گرفتن برای آن معنایی ندارد.

در صورتی که در ایران پول گرفتن بابت آموزش چیز عجیبی نیست مثلا شما می ‌بینید که بابت آموزش ریاضی یا زبان و … پول می ‌گیرند یا مثلا اتاق بازرگانی بابت آموزش نحوه نقل و انتقال پول هزینه دریافت می کند با اینکه در کشور ما پول گرفتن برای آموزش مرسوم بود ولی آرادی ها علاقه ای به این موضوع نشان ندادند و هیچ وقت بابت آموزش پول نگرفتند ولی بابت مشاوره پول می گیرند.

در سال ‌های ۹۴ و ۹۵ آرادی ها درصدی از سود را می‌ گرفتند بعد یکسری از افراد درصدی از سود را پرداخت نکردند و آرادی ها مجبور شدند عدد ثابتی را بابت مشاوره شان بگیرند و مشاوره هم به کسی داده می شود که مشتری دارد و همان لحظه مثلاً مشتری برایش یک درخواست فرستاده است و این شخص هم یک پرفورما می زند و از آرادی ها مشاوره می گیرد که آیا پرفورمای من خوب است یا بد.

و این دیگر آموزش دادن نیست و معلوم است این حرفی که مشاورین به او می زنند به دردش می خورد و به نفعش است ولی در جایی ممکن است شخصی کلاس مثلاً کارت بازرگانی شرکت کند و یاد گرفتن صادرات را آموزش ببیند ولی بعد کارمند ‌شود، پس آن آموزش به سود این شخص نبوده است.

اما در این حالتی که ما می گوییم فرد، مشتری دارد و یک سوالی برایش پیش می آید و ما باید جواب سوالش را بدهیم اینجا مشاوره محسوب می‌ شود.

پس آموزش این است که مثلا فردی می خواهد قبل از اینکه کار را شروع کند ببیند FCO چیست یا مثلاً از کدام پورت ها از حوزه CIS مثلاً بار از ایران می رود یا LC چیست و یا اینکه در مورد کانتینر ۴۰ فوتی اطلاعات کسب کند همچنین بداند که کشتی ها چه مدل هایی دارند.

این ها آموزش دیدن می باشد و ما آرادی ها بابت آموزش پولی نمی‌ گیریم ولی بابت مشاوره قطعا پول می ‌گیریم چون وقت نمی کنیم.

ما در آموزش ‌هایمان کوتاهی نمی کنیم یعنی نمی گوییم که فوت کوزه ‌گری را آموزش ندهیم تا مجبور شوند سوال بپرسند، آموزش ما کامل است، همه بحث ‌های مربوط به پرفورما را آموزش دادیم ولی آن فرد وقت صرف نمی کند تا آن فیلم ها را چند بار ببیند و می خواهد سوالش را مستقیماً بپرسد و وقتی سوالش را مستقیم می ‌پرسد باید هزینه ‌اش را هم پرداخت کند در غیر این صورت همه این چند هزار نفری که با آراد کار می کنند تصمیم می ‌گیرند که هیچ فیلمی را نبینند و در لحظه سوال هایشان را بپرسند و ما آرادی ها وقت نمی کنیم که پاسخگوی همه آن ها باشیم پس طبیعی است که ما بین مشاوره و آموزش فرق بگذاریم.

مسیر های آموزشی در آراد

فیلم، سایت، آپارات، کلاس های مجازی و پخش های زنده، مسیرهای آموزشی آراد هستند که شما می توانید آموزش ها را از آن ها ببینید.

چرا مشاورین پاسخگوی سوالات نیستند؟

چون اگر قرار باشد به همه سوالات شما پاسخ دهند هر ۲۵ نفر می توانند یکی از مشاوره های آراد را آف کنند، پس این طبیعی است که به همه سوالات جواب نمی دهند.

بعضی از افراد می‌ گویند که من از مشاورم سوال پرسیدم ولی مشاور پاسخگو نبوده است یا گفته است که فیلم آموزشی اش موجود است به آن رجوع کنید یا مشاور می گوید که آیا اکانت مشاوره دارید؟

حرف های این مشاوره ها کاملاً درست است، اگر اکانت مشاوره دارید پس یک هزینه اضافه ای دادید و ما باید خدمات اضافه ای به شما بدهیم وگرنه که ما نباید این خدمات را بدهیم و اصلاً نیازی نیست که مشاورین ما این سوالات را پاسخ بدهند.

راه های دریافت مشاوره

بعضی از افراد فایل و فیلم می فرستند یا اسکرین شات از چت ها و ایمیل هایشان می فرستند، گاهی هم می ‌خواهند تلفنی با مشاور صحبت کنند و بعضی ها هم تمایل دارند جلسه حضوری شرکت بروند و صحبت کنند، این ها برای کسانی است که اکانت مشاوره دارند سایر افراد باید فیلم ها را ببینند و جواب سوالاتشان را پیدا کنند.

اکانت های مشاوره

شامل سه ماهه 3 میلیون تومان، شش ماهه 5 میلیون تومان و یک ساله ۸ میلیون تومان می باشند، که قبلا فقط شش ماهه و یکساله بودند ولی اخیرا چون درخواست ها زیاد بوده است اکانت سه ماهه هم اضافه شده است.

برای تاجر شدن از کجا باید آغاز کنیم؟
این سوالی است که برای هر کسی ممکن است پیش بیاید و دغدغه کسانی باشد که می خواهند تجارت را شروع کنند.
اولین کاری که باید انجام دهیم چه است؟
تا به حال تجربه ای در تجارت نداشته ایم؟
وقتی صحبت از تجارت بین الملل به میان می آید، برای مخاطب پیچیدگی ایجاد می شود که چه کاری برای شروع انجام دهند؟
پاسخ:
اولین فعالیت این است که وارد جریان تجاری شوید، یعنی جریانی برای خودتان ایجاد کنید که مخاطبان به سراغ شما بیایند، در صورتی که مشتری به سمت شما نیاید به هیچ وجه نمی توانید تجارت را آغاز کنید.
اینکه در دانشگاه تحصیل کنید و مدارک لیسانس و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بگیرید، به هیچ وجه به شما کمک نمی کند که تاجر شوید.
به مدیران شرکت های بزرگ دقت کنید که هیچکدام از آنها افراد تحصیل کرده ای نبوده اند، ولی امروزه مدیران موفقی هستند که در دنیا مطرح شده اند و به شهرت و ثروت در تجارت رسیده اند.
این تاجران موفق افرادی هستند که وارد جریان کار شده اند و تجارت را یاد گرفته اند.
به عنوان مثال بارها این سخن را از دیگران شنیده اید که می گویند، کسی که می خواهد شنا یاد بگیرد باید وارد آب شود، یاد گرفتن اصول شنا کردن به صورت تئوری نمی تواند به کسی شنا کردن یاد بدهد.
یا کسی که می خواهد ماهی بگیرد باید در دریا این کار را انجام دهد و تا زمانی که تجربه کسب نکند نمی تواند ماهیگیر با مهارتی شود.

جذب مشتری اولین مرحله شروع تجارت

پس برای شروع تجارت اولین مرحله کار و فعالیتی است که شما را به مشتری برساند، برای استارت به سراغ فعالیت هایی بروید که مشتریان را به سمت شما جذب کند و مشتریان با شما ارتباط بگیرند و از شما درخواست قیمت کنند.
خودتان را در چالش های مختلف قرار دهید و از روبرویی با آنها نترسید، اساس فکری یک تاجر باید همیشه طوری باشد که در چالش های جدید قرار گیرد.
بعضی از افراد تصور فکریشان این است که تجارت کردن روندی روتین دارد و مانند کار کارمندان است، اگر ذهنیت این را دارید که برای استارت کار تجارت باید مسیر ساده و مشخصی را پیش بروید کاری اشتباه است.
شروع کار تجارت به شکلی است که مرحله استارت آن منجر به ارتباط گرفتن مشتری با شما شود، در غیر این صورت مانند کسی می شوید که در ده ها جلسه مشاوره شرکت کرده و هزاران فیلم آموزش را مشاهده می کند و سپس سوال برایش ایجاد می شود که چطور باید کار تجارت را آغاز کند.

کسب تجربه تجارت به صورت عملی

دوستان عزیز آرادی نیازی نیست که در ابتدا فیلم های آموزشی مشاهده کنید، بلکه استارت زدن به معنی شروع کردن است.
زمانی که مشتریان به سراغ شما آمدند آنگاه به صورت طبیعی دچار چالش های جدید می شوید و برایتان سوال هایی مطرح می شود که نیاز است ویدئوهایی مشاهده کنید تا نیازتان را برآورده کرده و جواب سوال های خویش را بیابید.
پس در این مرحله آموزش ها، ویدئو ها و جلسات حضوری با مشاورین برای شما لازم و ضروری خواهد بود.
شما باید به صورت واقعی و تجربی آموزش ها را لمس کنید، بارها در مورد fob با دوستان صحبت کرده ایم ولی تا زمانی که کسی یک کانتینر بار را در بندرعباس بارگیری نکرده، متوجه نمی شود که fob به چه معنی می باشد.
پس برای شروع کار و استارت زدن نیاز است که حرکت کنید، به عنوان مثال در مورد یاد گرفتن پرواز، تا زمانی که امتحان نکنید و نپرید نمی توانید صرفا فقط با آموزش های تئوری پرواز کردن را یاد بگیرید.

ما در مجموعه آرادبرندینگ برای شروع کار تجارت، برنامه های خوبی برای دوستان داریم، به این صورت که جریان تبلیغاتی آنها را شروع می کنیم و به صورت اصولی فعالیت هایی انجام می دهیم که برند و محصول شما توسط مشتریان دیده شوند.

پس اولین مرحله کار همین است، زمانی که دیده شدید مخاطبان به سمت شما جذب می شوند و در این مرحله است که باید به مشتریان خویش پاسخ دهید و کارتان را آغاز کنید.
شما در ابتدا نیازی به جذب سرمایه بالا یا فرا گرفتن دوره و تخصص خاصی نیستید، فقط کافی است که آغاز کنید و امیدواریم که حرکت کرده و قدم در راه تجارت بگذارید.

برای تاجر شدن از کجا باید آغاز کنیم؟

این سوالی است که برای هر کسی ممکن است پیش بیاید و دغدغه کسانی باشد که می خواهند تجارت را شروع کنند.
اولین کاری که باید انجام دهیم چه است؟
تا به حال تجربه ای در تجارت نداشته ایم؟وقتی صحبت از تجارت بین الملل به میان می آید، برای مخاطب پیچیدگی ایجاد می شود که چه کاری برای شروع انجام دهند؟
پاسخ:
اولین فعالیت این است که وارد جریان تجاری شوید، یعنی جریانی برای خودتان ایجاد کنید که مخاطبان به سراغ شما بیایند، در صورتی که مشتری به سمت شما نیاید به هیچ وجه نمی توانید تجارت را آغاز کنید.
اینکه در دانشگاه تحصیل کنید و مدارک لیسانس و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بگیرید، به هیچ وجه به شما کمک نمی کند که تاجر شوید.
به مدیران شرکت های بزرگ دقت کنید که هیچکدام از آنها افراد تحصیل کرده ای نبوده اند، ولی امروزه مدیران موفقی هستند که در دنیا مطرح شده اند و به شهرت و ثروت در تجارت رسیده اند.

این تاجران موفق افرادی هستند که وارد جریان کار شده اند و تجارت را یاد گرفته اند.
به عنوان مثال بارها این سخن را از دیگران شنیده اید که می گویند، کسی که می خواهد شنا یاد بگیرد باید وارد آب شود، یاد گرفتن اصول شنا کردن به صورت تئوری نمی تواند به کسی شنا کردن یاد بدهد.
یا کسی که می خواهد ماهی بگیرد باید در دریا این کار را انجام دهد و تا زمانی که تجربه کسب نکند نمی تواند ماهیگیر با مهارتی شود.

جذب مشتری اولین مرحله شروع تجارت

پس برای شروع تجارت اولین مرحله کار و فعالیتی است که شما را به مشتری برساند، برای استارت به سراغ فعالیت هایی بروید که مشتریان را به سمت شما جذب کند و مشتریان با شما ارتباط بگیرند و از شما درخواست قیمت کنند.
خودتان را در چالش های مختلف قرار دهید و از روبرویی با آنها نترسید، اساس فکری یک تاجر باید همیشه طوری باشد که در چالش های جدید قرار گیرد.
بعضی از افراد تصور فکریشان این است که تجارت کردن روندی روتین دارد و مانند کار کارمندان است، اگر ذهنیت این را دارید که برای استارت کار تجارت باید مسیر ساده و مشخصی را پیش بروید کاری اشتباه است.
شروع کار تجارت به شکلی است که مرحله استارت آن منجر به ارتباط گرفتن مشتری با شما شود، در غیر این صورت مانند کسی می شوید که در ده ها جلسه مشاوره شرکت کرده و هزاران فیلم آموزش را مشاهده می کند و سپس سوال برایش ایجاد می شود که چطور باید کار تجارت را آغاز کند.

کسب تجربه تجارت به صورت عملی

دوستان عزیز آرادی نیازی نیست که در ابتدا فیلم های آموزشی مشاهده کنید، بلکه استارت زدن به معنی شروع کردن است.

زمانی که مشتریان به سراغ شما آمدند آنگاه به صورت طبیعی دچار چالش های جدید می شوید و برایتان سوال هایی مطرح می شود که نیاز است ویدئوهایی مشاهده کنید تا نیازتان را برآورده کرده و جواب سوال های خویش را بیابید.
پس در این مرحله آموزش ها، ویدئو ها و جلسات حضوری با مشاورین برای شما لازم و ضروری خواهد بود.
شما باید به صورت واقعی و تجربی آموزش ها را لمس کنید، بارها در مورد fob با دوستان صحبت کرده ایم ولی تا زمانی که کسی یک کانتینر بار را در بندرعباس بارگیری نکرده، متوجه نمی شود که fob به چه معنی می باشد.
پس برای شروع کار و استارت زدن نیاز است که حرکت کنید، به عنوان مثال در مورد یاد گرفتن پرواز، تا زمانی که امتحان نکنید و نپرید نمی توانید صرفا فقط با آموزش های تئوری پرواز کردن را یاد بگیرید.

ما در مجموعه آرادبرندینگ برای شروع کار تجارت، برنامه های خوبی برای دوستان داریم، به این صورت که جریان تبلیغاتی آنها را شروع می کنیم و به صورت اصولی فعالیت هایی انجام می دهیم که برند و محصول شما توسط مشتریان دیده شوند.

پس اولین مرحله کار همین است، زمانی که دیده شدید مخاطبان به سمت شما جذب می شوند و در این مرحله است که باید به مشتریان خویش پاسخ دهید و کارتان را آغاز کنید.
شما در ابتدا نیازی به جذب سرمایه بالا یا فرا گرفتن دوره و تخصص خاصی نیستید، فقط کافی است که آغاز کنید و امیدواریم که حرکت کرده و قدم در راه تجارت بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


11 پاسخ
 1. Avatar
  علاقمند ب دنیای تجارت گفته:

  میگه باید حرکت کنیم میخوایم حرکت کنیم ولی بسراغ چی باید رفت تو این کرونا ک جهان رو تعطیل کرده؟؟؟؟؟؟??? البته شروع رو قبول دارم ولی باید برای شروع ی لوازمی اماده باشه مثلا میخوایم فوتبال بازی کنیم من لباسام رو جمع میکنم با جمعی از دوستان میرم تو زمین امکانات برای بازی فراهم هست و روش کار ک نحوه بازی کردن هست رو بلدم ولی اگه نه لوازم فراهم باشه و نه بدونم ک چطوری باید بازی کنم دچار سردرگمی و تمسخر و چ بسا اسیب خواهم شد ک شاید جبران ناپذیر باشد و دیگر قید با ی کردن رو بزنم دنیای تجارت و کسب و کار هم همینه مثلا خود من تا دیروز وقتی میگفتن بورس وحشت زده میشدم روش های ورود رو یاد گرفتم در کنارش اموزش دیدم الان شاید یک تحلیلگر حرفه ای نباشم ولی توان کار کردن در بازار سرمایه و چند و چون اون رو تجربه کردم و چیزهایی در این بازار اموختم ….

  پاسخ
 2. Avatar
  صادق گفته:

  اول تا آخر رو من فهمیدم ولی یه مشکلی که توی این

  مقاله وجود داشت اینکه اصلا به سرمایه اولیه اهمیتی

  داده نشده و اصلا توجهی بهش نشده انگار میخواییم بریم پیکنیک

  خوب برای شروع تجارت پول نیازه اگه پول نداشته باشی با چی میخوای مشتری جذب کنی که این مهمترین اصل موضوع

  حداقل اش برای شروع باید یک میلیارد باید داشته باشی

  پاسخ
  • آراد برندینگ
   آراد برندینگ گفته:

   سلام. بله اگر روشی غیر از آراد را بخواهید بروید باید میلیاردی سرمایه داشته باشید. و این تکنیک آراد برندینگ هست که هزینه هارو بسیار کم نموده است.

   پاسخ