📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

چگونه سایت تجاری داشته باشیم؟

برای داشتن یک سایت تجاری موفق نیاز است تا در مراحل ابتدایی کار، یک سری اصول و قواعد را رعایت کنید. اولین مرحله شروع کار شما زمانی است که واحد فنی با شما تماس می‌گیرد و از شما تأیید کارتان را می‌خواهد. یعنی از شما می‌پرسد کاری که سفارش دادید، شامل این لیست می‌شود یا نه.


در مواردی پیش می‌آید که لیست کارهایی که به شما می‌دهند با آنچه مشاور به شما گفته، متفاوت است یا حتی شما یک مورد کمتر یا بیشتر در آن لیست می‌بینید یا بعضی موارد شفاف نیستند. یعنی نوشته شده شما کاری را سفارش دادید، اما چیستی این کار برای شما مشخص نیست.

بهتر است در این مرحله با مشاورهای خود ارتباط برقرار کنید.

چون کار را به مشاورها سفارش داده‌اید و آن‌ها کاملا در جریان کار شما هستند. از آن‌ها تأیید بگیرید، بپرسید این مورد چیست و چطور باید پیش برود. باید این اطلاعات را از آن‌ها بگیرید، تأیید کار را از آن‌ها بگیرید و مطمئن شوید.

پیش فاکتور سایت تجاری

معمولا مشاورها برای شما یک پیش‌فاکتور می‌فرستند که لیست خدمات در آن نوشته شده است. این لیست بسیار طولانی است، مثلا سی یا چهل آیتم دارد. این سی یا چهل آیتم را با لیستی که واحد فنی تأییدش را از شما خواسته، مقایسه کنید. چون واحد فنی بخش‌های مختلفی دارد، برای درخواست‌های مختلف از واحدهای مختلفی با شما ارتباط برقرار می‌کنند. مثلا واحد گرافیک کارهای گرافیکی شما را پیگیری می‌کند، واحد فنی کارهای فنی، واحد راه‌اندازی کارهای راه‌اندازی، واحد مطلب‌نویسی مسائل مربوط به مطلب‌نویسی و واحد شبکه‌های اجتماعی، مسائل مربوط به شبکه‌های اجتماعی را پیگیری می‌کند. بنابراین هر واحدی کارهای خودش را پیگیری می‌کند.

چک لیست سایت

هر واحدی که کار شما را پیگیری می‌کند، شما باید براساس پیش‌فاکتورتان یک چک‌لیست داشته باشید تا مطمئن شوید که تمام کارهای شما انجام می‌شود. حجم کارها زیاد است، ولی ما سیستم، برنامه و ساختاری داریم که همه این کارها را کنترل کنیم. اما خود شما هم به‌عنوان کسانی که کار را انجام می‌دهید، باید مطلع باشید که خدمات موردنظر دقیقا برای شما انجام می‌شود و ایرادی در کارتان نیست.

پس وقتی واحد فنی، واحد گرافیک، واحد طراحی، واحد شبکه‌های اجتماعی، واحد راه‌اندازی و هر کدام از واحدها با شما ارتباط برقرار کردند، باید موارد مربوطه را از لیست خدمات چک کنید. تعداد مواردی که در آن پیش‌فاکتور برای شما قید شده با تعداد مواردی که واحد فنی با شما چک می‌کند، مقایسه کنید تا کم و کسری نباشد، اشتباهی در کار پیش نیاید و دقیقا کاری انجام شود که درباره آن با شما صحبت شده است.

هر جا هم سؤالی داشتید، مثلا برای شما مشخص نبود که زیباسازی یعنی چه، فلان محصول چیست یا فلان کار یعنی چه، می‌توانید با مشاورها ارتباط برقرار کنید و آن‌ها به شما توضیح می‌دهند این خدمات چه هستند، تا زمانی که واحد فنی این خدمات را به شما ارائه می‌کند، متوجه باشید که قرار است دقیقا چه خدماتی برای شما انجام شود.

مشاور تجاری و برندسازی

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ