💬 می توانید آنلاین پاسخ سوالاتتان را بگیرید.

چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟

در این آموزش می‌خواهم درباره نقل و انتقال دلاری صحبت کنم. مواقع زیادی پیش می‌آید مشتری خارجی دارید که حجم خرید او کم است؛ اکثرا از کشورهای خلیجی و همسایه ما هم هستند. کشورهای دور را خیلی ملاک قرار نمی‌ده

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

کشورهای خلیجی و همسایه، روابط تجاری و بحث‌های نقل و انتقال دلاری زیادی دارند. بهترین راه‌حل این است که بحث‌ نقل و انتقال را به گردن خود آنها بیاندازید. چطور؟

مثلا وقتی مشتری از کویت، امارات، عمان، قطر و بحرین یا ارمنستان، گرجستان، آذربایجان، ترکمنستان، عراق و حتی ترکیه با شما تماس می‌گیرد، به او بگویید که خود او به صرافی‌های منطقه خود مراجعه کند و بپرسد که آیا با ایران کار می‌کنند یا نه؟ می‌توانند برای او به ایران حواله بزنند یا نه؟ مثلا می‌گوید من ۱۰ میلیون تومان می‌خواهم به ایران حواله بزنم. خودش می‌خرد و تنها چیزی که باید از شما بگیرد یک شماره‌ حساب است که از طریق آن پول به حسابتان می‌آید.

لزومی ندارد که شما روی صرافی نظارت کنید که این صراف چند دلار یا چند تومان از من می‌خرد، چون وقتی مشتری پول به تومان به شما می‌دهد اصلا بحث دلاری آن مطرح نیست. شما فقط باید شماره‌ حساب بدهید و او به معادل ریال، برای شما پول واریز کند. این درباره مشتری‌هایی که به صورت ریالی از شما خرید می‌کنند.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟

درباره مشتری‌هایی که دلاری خرید می‌کنند به طور جداگانه در جای دیگری صحبت خواهم کرد اما در اینجا می‌گویم که شما باید با کشورهای همسایه‌ای که با واسطه و به صورت ریالی از شما خرید می‌کنند، به این سبک کار کنید. لزومی ندارد که با ده صرافی صحبت کنید که چه کسی مثلا با عمان کار می‌کند، شماره‌ حساب بدهید، دلار را چند می‌خرید، چند می‌فروشید، برای من چقدر می‌شود و غیره. اصلا لزومی ندارد وارد این مراحل شوید.

چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟

به مشتری‌هایی که می‌خواهند تومانی و ریالی از شما خرید کنند فقط می‌گویید که شماره‌ حساب من در ایران این است، به یک صرافی در منطقه خود مراجعه کنید و به آن صرافی که با ایران کار می‌کند بگویید تا این مبلغ را به تومان به حساب من بزند.

آنها چکار می‌کنند؟ مثلا می‌گوید من هر یک میلیون تومان را به این مقدار دینار می‌فروشم و آن شخص آن مقدار دینار را به او می‌دهد و بعد این پول به ریال تبدیل می‌شود. آن صراف هم نماینده یا کسی را در ایران دارد، با او تماس می‌گیرد و می‌گوید برای من این مقدار تومان را به این شماره‌ حساب واریز کنید.

شما دیگر وارد بحث اینکه این صراف بخواهد پول را بخورد یا نه نمی‌شوید. تا حد امکان دردسرهای نقل و انتقال پولی و مسئولیت‌های کار را به گردن مشتری می‌اندازید تا اگر صراف مشتری، پول او را خورد، یقه من را نگیرد که چرا پول مرا خورد. می‌توانید بگویید صراف من که نبوده، صراف شما است! من تنها یک شماره‌ حساب به شما دادم تا به حساب من در ایران پول بزنید.

سعی کنید مسئولیت‌های خود را در بحث نقل و انتقال پولی و تجارت کم کنید تا مشکلات کمتر و معاملات بهتری داشته باشید. ریسک کار خود را پایین آورید که اساس کارها هم در همین است.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد نظام پرور می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

 

فایل صوتی توضیحات استاد نظام‌پرور، مدیر توسعه کسب‌و‌کار و مشاور امور صادراتی گروه شرکت‌های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟

شاید شما با یک شرکت خارجی به صورت دور کاری در ارتباط باشید و در قبال دریافت حقوقی معین برای یک شرکت خارجی کار کنید؛ اما در ابتدا از خودتان می پرسید پس از انجام کار چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟ اولین راه در پاسخ به سوال چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟ مراجعه به بانک می باشد. اما توجه کنید این تنها پاسخ  سوال شما نیست و از نظر ما بهترین راه حل هم نیست!

با گستردگی شبکه ی ارتباطات و پیشرفت تکنولوژی، بانک ها در رقابت با یکدیگر سعی دارند روش های جدیدی را برای نقل و انتقالات پول در زمینه ی ارز ارائه دهند و معیار اصلی در تمام این روش ها کاهش هزینه و صرفه جویی در زمان می باشد. در ادامه چند نمونه از جدیدترین روش های نقل و انتقالات ارزی را معرفی می کنیم تا بتوانید به سوال چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟ پاسخ دهید.

روش هایی برای دریافت پول از خارج کشور

برای آنکه بتوانید به پرسش چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟ پاسخ دهید؛ ابتدا لازم است با انواع نقل و انتقالات ارزی آشنا شوید. در ادامه به چند نمونه ی رایج این روش ها می پردازیم.

 • پی پال: پی پال یک کیف پول الکترونیکی ست که دارای سه نوع حساب پرسونال، بیزینس و پریمیر می باشد. برای دریافت پول از خارج کشور به مبالغ حداقل ۱۰ دلار و حداکثر ۱۰۰۰۰ دلار از این روش می توانید استفاده کنید . روش پی پال در مدت ۵ الی ۷ روز کاری نقل و انتقالات پول در زمینه ی ارز را انجام می دهد و می تواند تبدیل ارز را برای تمام ارزهای رایج جهان در کمترین زمان و به صورت خودکار انجام دهد. در این روش تنها لازم است از آدرس ایمیل گیرنده استفاده کنید. با وجود تمام این مزایا پی پال بانک های ایران را تحریم کرده است و با هیچ یک از بانک های ایرانی کار نمی کند.
 • ویزا کارت یا مستر کارت: برای دریافت پول از خارج کشور می توانید از ویزا کارت یا مستر کارت استفاده کنید؛ زیرا با داشتن هر یک از کارت های ویزا کارت یا مستر کار به راحتی می توانید به نقل و انتقال پول به خارج از کشور بپردازید و همچنین از خارج کشور پول دریافت کنید. در نتیجه یک پاسخ سریع و آسان به پرسش چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟ استفاده از ویزا کارت و مستر کارت می باشد.
 • وب مانی: وب مانی کیف پول الکترونیکی مشابه پی پال است با این تفاوت که بانک های ایران را تحریم نکرده است و می توانید از آن برای دریافت پول از خارج کشور استفاده کنید. اگر در ایران هستید و با یک شرکت خارجی کار می کنید و سوالی مانند چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟ ذهنتان را مشغول کرده است، وب مانی می تواند در این زمینه به شما کمک کند.
وب مانی
 • اسکریل: نوع دیگری از کیف پول های الکترونیکی اسکریل می باشد و از آن به عنوان ارزان ترین روش نقل و انتقالات ارزی یاد می کنند؛ زیرا کمترین کارمزد را برای نقل و انتقالات ارزی دریافت می کند. اسکریل نیز همچون پی پال با هیچ یک از بانک های ایران کار نمی کند.
 • وسترن یونیون: وسترن یونیون از سریع ترین روش های نقل و انتقالات با مبالغ بالا می باشد؛ اما این سیستم در ایران نمایندگی ندارد و برای استفاده از آن لازم است از شرکت های واسط استفاده کنید.
 • حواله سوئیفت: یکی از روش های ارزان و در عین حال با امنیت استفاده از حواله سوئیفت می باشد. حواله سوئیفت امن ترین روش نقل و انتقال ارز است که در مدت ۳ الی ۵ روز کاری انجام می شود. این روش نیز به عنوان امن ترین روش برای دریافت پول از خارج کشور توصیه می شود. حواله سوئیفت یک روش امن و مفید است تا از آن برای پاسخ به پرسش چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟ استفاده کنید.

در نتیجه روش هایی که در زمینه ی نقل و انتقالات ارزی معرفی شد، می تواند در پاسخ به پرسش چگونه از خارج کشور پول دریافت کنیم؟ برای شما راه گشا باشند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.16 پاسخ
  • Avatar
   AradSupport گفته:

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت پول بستگی دارد که فرستنده پول از چه محلی به شما قرار است پرداخت کند.
   مثلا آیا مبلغ نقد یا اصطلاحا کش هست یا مبلغ در بانک هست..
   یا اینکه آیا مبلغ چه مقداری می باشد.
   پیشنهاد می کنم در برنامه ها و گردهمایی ها شرکت کنید و به صورت حضوری از اساتید بپرسید.

   پاسخ
 1. Avatar
  Hamze گفته:

  سلام
  خسته نباشید

  آیا دریافت پول به روش L/C همچنان غیر قابل انجام است؟ آیا امکان دارد این نوع دریافت پول را از طریق یک بانک خارجی انجام داد؟ مثلا بانکی که صراف با آن کار میکند پول را به این روش دریافت و سپس تحویل صراف داده و ما پول را از صراف بگیریم
  بنده مشتری از کشور بنگلادش دارم که اصرار به L/C دارد.

  تشکر بابت راهنمایی هایتان

  پاسخ
 2. Avatar
  سحر**** گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  اگه کسی بخواد از آمریکا برامون پول بفرسته؟ ما چه نوع حساب بانکی نیاز داربم؟
  باید این پول رو چطوری دریافت کنیم؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  پاسخ
 3. Avatar
  پوریا م گفته:

  سلام ببخشید من میخواستم از یک شرکت کاملا معتبر جهت خدماتی که به آن ها دادم پول بگیرم ،چه کار کنم

  پاسخ