پولسازترین شغل دنیا چه شغلی ست

پولسازترین شغل دنیا چه شغلی ست؟

امروز می ­خواهم در رابطه با پول صحبت کنیم، اینکه پول کجاست؟ پولسازترین شغل دنیا چه شغلی ست؟ و ما کجاییم و داریم چه کاری انجام می­ دهیم؟

هر انسانی، از صفر شروع می­ کند، در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تحصیل کرده و رفته حالا یا وارد دانشگاه شده و یا مستقیم وارد بازار کار شده، خیلی­ هایی که دانشجو هستند می­ خواهند در آینده وارد بازار کار بشوند.

بهتر است، یعنی من به شما پیشنهاد می ­کنم، قبل از اینکه هر کاری را شروع کنید یک سؤال از خودتان بپرسید اینکه:

پول کجاست و شما کجا هستید و دارید چیکار می­ کنید؟

انتخاب شغل آینده تان را جدی بگیرید

متأسفانه اکثر مردم اصلاً به این سؤال فکر نمی ­کنند یعنی همینکه یک مقطع تحصیلی را تمام کردند و می­ خواهند وارد بازار کار بشوند، نگاه می­ کنند پدرانشان، اطرافیانشان، چه کاری انجام داده، براساس توانمندی هایی که آنها داشتند شروع می­ کنند همان کار را بچه­ هایشان انجام می ­دهند. و این خوب نیست. تا بحال شده از خودتان بپرسید که پول کجاست و من کجا هستم؟ انسانهای پولدار چه شغلی را انتخاب می­ کنند و من چرا شغل ضعیف ­ترها را انتخاب می ­کنم؟

نگاه کنید همیشه هر مسیری را که می­ خواهید بروید قبل از شما افرادی بودند که همان مسیر را وارد شدند و رفتند و شما نیاز نیست که حتماً آن مسیر را تجربه بکنید تا ببینید ته آن، انتهای آن چه می ­شود؟ مثلاً اگر قرار است راننده تاکسی بشوید قبل از شما افرادی راننده تاکسی بودند، اگر قرار است مشاور املاک بزنید و آنجا کار کنید، قبل از شما افرادی بودند، ببینید، بررسی کنید که ته آن کار چه می­ شود؟

یعنی آن فرد بعد از ۳۰ سال، ۴۰ سال به کجا رسیده است؟ و آیا امروز شما با شرایط اقتصادی کنونی، با تحریمها، بعد از ۳۰ سال مثل آن فرد می ­توانی بشوی؟ اصلاً صبرش را داری یا نه؟ قبل از هر چیزی بنشینید و فکر کنید. یک ساعت تفکر بهتر از این است که بخواهید شما واردش بشوید، ۳۰ سال تلاش کنید و در آن کار بمانید که آیا در آینده من موفق می­ شوم یا نه؟ یک ساعت بنشینید و فکر کنید که پول کجاست؟

انتخاب شغل آینده تان را جدی بگیرید

مشاغلی که انسانها برای خودشان انتخاب می­ کنند چه شغلهایی است؟ چه شغلهایی در آن پول هست و هرکس وارد آن شده توانسته است به پول برسد؟ پول زیاد. این را برای خودتان انتخاب کنید.

مثلاً آنهایی که حق التدریس هستند چقدر درمی ­آورند که شما می­ روید و حق التدریس می ­شوید؟ یکساعت قبلش نمی ­نشینید و فکر کنید. بنشینید و فکر کنید به این موضوع. مشاغل را برای خودتان جدا کنید.

بگویید یک سری از مشاغل کارمندی است، یک سری کارگری است، عده ­ای باغدار هستند، عده ­ای کشاورز هستند، عده ­ای خدمات ساختمانی انجام می­ دهند، کلاً کارهای خدماتی وجود دارد، عده ­ای سرمایه­ گذار هستند، پول دارند و در جایی سرمایه­ گذاری می ­کنند، عده ­ای پزشک هستند، عده ­ای فوتبالیست هستند، هنرپیشه ­اند، اینها را جزو مشاغل خاص برای خودتان دسته ­بندی کنید چراکه شما که از امروز می­ خواهید شروع کنید نمی توانید در آن وارد بشوید. و کسی را نداری که شما را راهنمایی کند در مشاغل خاص. که مثلاً بگویم شما از امروز می­ خواهی کار کنی دکتر بشوی. درست؟ اینها را بگذارید جزو مشاغل خاص.

عده ­ای هستند که دلالی می­ کنند، عده­ ای تجارت می کنند (اینها با همدیگه فرق می­ کند) عده ­ای مغازه­ داری می­ کنند، حالا در مغازه­ داری بستگی به سرمایه اولیه دارد که چقدر سرمایه وسط می­ گذاری و چقدر درخواست داری که حقوق دریافت کنی؟ مثلا یک آرایشگر هم مغازه ­ای دارد و یک فست فودی هم مغازه ­ای دارد، یک رستوران هم در واقع، یک مغازه ­ای دارد. اینها سرمایه ­هایی که می­ گذارند متفاوت از هم هست و آن منطقه جغرافیایی­ شان هم مهم است که در کجا دارند زندگی می­ کنند؟ بیایید و این شغل­ ها را کنار بگذارید و حالا با خودتان روراست باشید و یک سؤال را بپرسید که پولدارهای جهان چه شغلی را دارند؟

پولسازترین شغل دنیا تجارت است

هرکسی در فامیل شما، در زندگی شما، در کشور ایران و خارج هست که بعنوان یک پولدار می­ شناسید اسمهایشان را بنویسید و بگویید که چه شغلی دارند؟ اگر کمی دقیق بشوید می­ بینید که پولدارهای دنیا همه در کار تجارت هستند، همه دارند خرید و فروشی انجام می ­دهند. حتی اگر دکتری را می­ بینید که پول زیاد دارد، چون همه دکترها که پولدار نیستند، این طبیعی است همه می­ دانیم. چه اتفاقی می­ افتد که بعضی از دکترها پول بیشتری در می ­آورند؟ نگاه که می­ کنید می­ بینید اینها زمینی می­ خرند، ملکی می­ خرند، ماشینی می­ خرند، و خرید و فروش می­ کنند. از خرید و فروش هست که پول زیاد بدست می­ آید. تمام تاجرهای دنیا را نگاه کنید همه آنها پولدارند. باز هم دارم می­گویم تاجر با دلال قضیه­ اش فرق دارد. ما در فایل­های قبلی هم در رابطه با این موضوع کامل صحبت کردیم.

تجارت تنها شغلی است که همیشه می ­تواند به شما پول بدهد.

تجارت خودش به دو روش می ­تواند انجام بشود:

 • روش سنتی
 • روش مدرن اینترنتی

پولسازترین شغل دنیا تجارت است

که همه اینها نیاز به صحبت دارد تا شما بفهمید تا شما راهنما نداشته باشید نمی­ توانید در مسیری موفق بشوید.

حرفهای من را جدی بگیرید، قبل از اینکه هرکاری را شروع کنید از خودتان یک سوال بپرسید که آن کار نهایتاً چقدر می ­تواند به من درآمد بدهد؟ چقدر سرمایه نیاز دارد؟ و چه کارهایی باید برایش انجام بدهم؟

وقتی ما نگاه می­ کنیم می­ بینیم زمان کاری هر فرد نهایتاً ۸ ساعت است، سرمایه ­ای که نیاز هست مثلاً من راننده تاکسی بشوم، ۸ ساعت هم کار بکنم، ۲۰ میلیون،۳۰ میلیون، ۴۰ میلیون، ۵۰ میلیون حداقل یک ماشین بخرم، ۸ ساعت کار بکنم و حقوق ماهیانه ­ام چقدر است؟ همین مبلغ، همین سرمایه را مثلاً طرف بگوید من ۱۰۰ میلیون دارم و می­ خواهم مغازه ­داری بکنم، یک مغاز­ه­ ای را بگیرم، ۸ ساعت، ۹ ساعت کار هم می­ کنم حقوقم می­ شود اینقدر تومان.

با همان سرمایه­ ای که می ­خواهی وسط بریزی وقتی شما همان سرمایه و همان وقت را در تجارت صرف می­ کنی می­ بینی ۵۰ برابر تا ۱۰۰ برابر به شما درآمد می­ دهد. واقعاً حیف است.

من دلم برای خیلی­ ها می­ سوزد، که مشاوری ندارند، خودشان هم غفلت داشتند که وارد بشوند و اصلاً این سوال را از خودشان بپرسند که پول کجاست؟ من کجا هستم؟ و  اصلاً دارم چیکار می­ کنم؟ پولدارهای جهان دارند چیکار می ­کنند؟ همین سؤال را از خودت بپرسی به خیلی از چیزها می­ رسی.

امیدوارم حرفهای من را جدی بگیرید. هروقت دوست داشتید شروع کنید، تصمیم تان جدی شد، با من ارتباط بگیرید تا شما را بهتر راهنمایی بکنم. دوستتان دارم.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد زیارکلائی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

فایل صوتی توضیحات استاد زیارکلائی مشاور برندسازی گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

 

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 پاسخ
 1. س ر
  س ر گفته:

  پول کجاست و شما کجا هستید و دارید چیکار می­ کنید؟ پول کجاست؟ من کجا هستم؟ و دارم چه میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟??

  پاسخ
 2. سیروان کیانی
  سیروان کیانی گفته:

  واقعا ما میریم دانشگاه و یک رشته ای میخونیم بعد میبینیم اشتباه کردیم و میریم سراغ یک کاری که اصلا ربطی به اون رشته ای که خوندیم نداره. بعد هر کی میرسه مسخره مون میکنه و نمیان بگن بابا سیستم آموزشی خرابه و ما هم که کم سن و سال چه میدونستیم اینطوری میشه؟ یا بابا مامان هامون میگن نه تو باید حتما یا دکتر بشی یا مهندس هرچی ام میگی بابا دوست ندارم اشباع شده کو گوش شنوا

  پاسخ
 3. ابراهیم
  ابراهیم گفته:

  واقعا ما باید چه شغلی رو انتخاب کنیم؟ اصلا اوضاع خوب نیست. هر کی یه چیزی میگه

  پاسخ
  • پشتیبانی آراد برندینگ
   پشتیبانی آراد برندینگ گفته:

   دوست عزیز مطالب سایت را مطالعه کنید و با مشاورین ما در ارتباط باشید.

   پاسخ
 4. سامان هندیانی
  سامان هندیانی گفته:

  منظور شما از داشتن مشاور چیه؟ من چطور باید یک مشاور خوب پیدا کنم تا در کسب و کارم به من کمک کنه؟

  پاسخ
  • پشتیبانی آراد برندینگ
   پشتیبانی آراد برندینگ گفته:

   سلام دوست عزیز با مراجعه به بخش (درباره ما) در سایت میتوانید با مشاورین تجاری آرادبرندینگ ارتباط برقرار کنید و همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار میدهند

   پاسخ