آراد برندینگ به شما کمک می کند درآمدهایتان را چندین برابر افزایش دهید.

با ارسال عدد ۲ به سامانه ۳۰۰۰۲۱۱۹
آراد برندینگ
پولدار شدن موانع تجارت را می شکند

پولدار شدن موانع تجارت را می شکند

یکی از موانع تجارت عدم همکاری خانواده هاست.
یکی از دوستان، دیروز می­ گفت: مهندس، با خانواده چیکار بکنیم؟ چه بکنیم که با ما هم­ جهت بشوند؟ بعد جالب است بعدازظهر هم یک جلسه­ ای داشتم با یک دوستی که از کاشان آمده بود می ­گفت: آخ آخ، من حالا چطور بروم امروز خانمم را راضی کنم؟ خیلی دیالوگ­های جالبی است. همه ما با خانواده­ مان داریم به مشکل برمی­ خوریم، کسانی که دارند وارد تجارت می­ شوند. چرا به مشکل می­ خوریم؟

شما همین الان بروید و از ۱۰۰ نفر از اعضای فامیلتان یک سؤال تکراری را بپرسید، آن هم این است: «کارمند بشوم یا تاجر؟» ببینید چی جواب می­ دهند؟ بپرسید: « مغازه بزنم یا وارد تجارت بشوم؟» ببینید چی جواب می ­دهند؟ بپرسید: «تولید کننده بشوم یا کارگاه تولیدی بزنم یا بروم تاجر بشوم؟» جواب­ها را یادداشت کنید. بعد فکر نکنید این جوابها فقط مختص شماست، بیائید یک پنجشنبه و از بقیه آرادی­ها هم بپرسید. بگوئید اگر این سؤلات را از خانواده­ تان بپرسید چی جواب می­ دهند؟ طبیعتاً هیچکدام از اعضای خانواده ­های من، شما و بقیه حکم به تجارت نمی­ دهند. همه حکم به کارمندی، به تولید، حتی به مغازه ­داری می ­دهند ولی حکم به تجارت نمی­ دهند.

پرسودترین شغل دنیا فعالان کمی دارد

یکی از مهمترین دلایل پر سودی تجارت این است که تعداد افراد فعال در آن بسیار پایین است. به نسبت جامعه که بگیریم، تعداد فعالهایش خیلی کم است. این خیلی کم بودن طبق قاعده عرضه و تقاضا، باعث شده که این شغل، یک شغل پول ساز و پر از سود باشد، یک چیز کاملاً طبیعی است. پس شما کاری نمی ­توانید بکنید، بحث نکنید، و فکر نکنید که فقط برای شماست. اگر دنبال راه حل هستید، فقط یک راه حل دارد : پول در بیاورید. زمانی که پول در بیاورید تمام آن حواشی کنار می ­رود.

پرسودترین شغل دنیا فعالان کمی دارد

ببینید، کسانی به شما امروز حاشیه وارد می­ کنند که واقعاً دوستتان دارند، پدرتان است، مادرتان است، واقعاً دوستتان دارد و فکر می­ کند که به نفع شما است که بروید و کارمند بشوید. بعد با کارمندی خب، زندگیتان آرام است. وقتی ببیند پول درمی ­آورید، وقتی ببیند زندگی­تان آرام است دیگر به شما کاری ندارد.

موانع تجارت را با پولسازی بشکنید

پس یک نصیحت می­ کنم به کسانی که با این مشکلات روبرو هستند، حتماً این صحبت­ها را گوش بدهید، این غرغرها را (به قول ما) گوش بدهید، هیچ واکنشی نشان ندهید، حتی تلاش نکنید که پدر و مادرتان را راضی کنید، خانواده را راضی کنید، در این مدتی که دارید تحمل می­ کنید، پر تلاش کار بکنید، زودتر پول در بیاورید، پول در بیاورید مشکلاتتان حل می ­شود.

همچنین بخوانید:  من چگونه می توانم پولدار شوم

موانع تجارت را با پولدار شدن بشکنید

همه کسانی که پول در آوردند می ­دانند، دیگر الان خانواده ­هایشان به آنها کاری ندارند. یک روزهایی که ۵۰ هزار تومان در می ­آورید، ۱۰۰ هزار تومان در می ­آورید، خانواده خیلی به شما انتقاد می­ کند. یک سری خاطرات از خودم اگر برای شما تعریف بکنم، می­ بینید که این مشکلات را من هم داشته­ ام، شما هم دارید، بقیه هم خواهند داشت، اصلاً در این مسائل شکی نیست. پس نا امید نشوید، هر چقدر غر زدند، به همان اندازه بیشتر تلاش کنید تا زودتر پول در بیاورید و مشکلاتتان کمتر بشود. این در مورد آنهایی که می­ گویند چه بکنیم؟ دیروز خیلی با این مواجه بودم که با خانواده­ ها چیکار باید کرد؟ متأسفانه تفکر عمومی است. دیگر کاریش نمی­ شود کرد.

تجارت کنید دیر می شود

الان که ۱۳ آبان هم گذشت. دلار ۶۰۰ تومان در یک روز رفت بالا، ولی بهش نمی­ آید که بخواهد خیلی رشد بکند. به هر حال کشور از این به بعد در آرامش می ­رود. دیگر هر چی می­ خواست بشود، شد. هرچند یک اتفاق دیگری باید می ­افتاد، اما نیافتاد. و آن ممکن است یک کمی به بازار حاشیه­ هایی بدهد.

اگر به شما بگویم مهمترین زمان برای شروع الان است، دروغ نگفته ­ام، اشتباه هم نگفته ­ام. چرا؟ شما اگر امروز شروع به کار بکنید و کارتان را استارت بزنید، تقریباً ۲ ماه، ۲ ماه و نیم برای بالا آمدن سایت­هایتان، برای برند شدنتان، برای اینکه مشتری­ها با شما ارتباط بگیرند زمان نیاز دارید. ۲ماه، ۲ماه و نیم دیگر، تقریباً دی­ ماه می­ شود، اواسط دی­ ماه یعنی اوج بازار ایران. ما کارمان خرده فروشی نیست، ما کارمان تجارت است. خرده فروشی شب عید انجام می ­شود، تجارت در بهمن انجام می­ شود. شما وقتی دارید تجارت نخود می­ کنید، آن مغازه ­دار نخود، می­ آید در بهمن خرید می­ کند که در اسفند، شب عید، به خانواده­ ها بفروشد.

تجارت کنید دیر می شود

پس برای استارت، الان بهترین موقع است. شاید یک ماه دیگر دیر باشد. نمی­ گویم نمی ­شود ولی یک کمی دیرتر است. آنهایی که هنوز دارید فکر می ­کنید، هنوز شک دارید، اگر بازار شب عید ایران را می­ خواهید، اگر آن حجم تراکنش بالای ۳ ماه آخر سال را می­ خواهید، اگر می­ خواهید ۹۷ را خوب تمام بکنید، سعی کنید فکرهایتان را سریعتر سر جمع کنید، سریعتر جمع ­بندی بشود، سریعتر محصولتان انتخاب بشود و سریعتر شروع بکنید تا بازار خوب شب عید را از دست ندهید.

همچنین بخوانید:  فوت و فن پولدار شدن

اگر خواستید استارت بزنید، می ­توانید با من هم در ارتباط باشید. من علیرضا شعبانی، قائم مقام مجموعه آراد هستم. موفق و مؤید باشید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.


آراد برندینگ


در همایش هایمان به شما می آموزیم به آسانی وارد دنیای پرسود صادرات شوید.

برای تکمیل فرم ثبت نام کلیک نمایید.


آموزش صادرات

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ