پادکست های مهندس شعبانی مکالمه تلفنی را ایستاده انجام دهید!

دوستی می‌گفت خداخدا می‌کردم آقایی که صبح‌ها وویس می‌گذارد در جلسه باشد. احساس می‌کنم با ایشان راحت‌تر هستم. من علیرضا شعبانی قائم‌مقام مجموعه آراد هستم. دلیل اینکه صبح‌ها وویس می‌گذارم، اما شماره تماسم روی سایت یا در قسمت تماس با ما نیست این است که من جلسات حضوری قم را برگزار می‌کنم و ازآنجاکه جلسات حضوری هر روز برگزار می‌شود وقت ندارم جواب تلفن بدهم و ممکن است از من ناراحت شوید. به همین دلیل شماره من از روی سایت حذف شده است و شماره سایر دوستان و بزرگواران مثل مهندس زیارکلاهی، مهندس نظام پرور، مهندس آقاجانی و سایر بچه‌های دفتر مرکزی هست و می‌توانید سوالاتتان را از آن‌ها بپرسید. هر زمانی هم که بیاید و در جلسات حضوری شرکت کنید، به راحتی من را می‌بینید. من شعبانی هستم. اگه خواستید بدونید من کی هستم که صبح‌ها وویس می‌ذارم، من علیرضا شعبانی قائم‌مقام مجموعه آراد هستم.

نکته‌ی جالب دیگری که دیروز مطرح شد انتقاد یکی از دوستان بود که چرا وقتی وویس‌ها را ضبط می‌کنم راه میروم. طبق قواعد بازاریابی و فروش وقتی می‌خواهید مکالمه تلفنی خوبی داشته باشید باید بیاستید. از نظر فیزیکی وقتی شما می‌ایستید می‌توانید بیشترین تاثیر را روی مخاطبتان بگذارید و به طور کلی تمرکز ذهنی و فعالیت ذهنی شما در حالت راه‌رفتن از همه حالت‌ها بهتر است. اگر من راه میروم و برای شما صدا ضبط می‌کنم به این دلیل است که می‌خواهم بهترین حالت را برایتان داشته باشم. حتی کسانی که از قدیم من را می‌شناسند می‌دانند که من در کلاس‌های آنلاین که اصلا حضوری نیست و کسی هم من را نمی‌دید می‌ایستادم و بعد صحبت می‌کردم. شاید برای خیلی از شما وویس‌های من اصلا مهم نباشد و هیچ ارزشی نداشته باشد، اما چون افرادی هستند که وویس‌ها را گوش می‌دهند سعی می‌کنم هر روز -مخصوصا در این شرایط منفی جامعه- بهترین حالت را ارائه دهم تا بهترین تأثیر را روی شما بگذارم و شما را کمی از این فضای منفی دور کنم. پس دلیل راه رفتن من این است که بهترین خروجی را داشته باشد. زیاد انتقاد نکنید، کمی آگاهیتان را بالاتر بیاورید. به هر حال این‌ها دلایل وویس‌های من، مدل وویس‌هام و نبودن شماره ام بود.

یادداشت

طبق قواعد بازاریابی و فروش وقتی می‌خواهید مکالمه تلفنی خوبی داشته باشید باید بیاستید.

امروز پنج‌شنبه است. پنج‌شنبه بهترین روز هفته برای ما است، زیرا جلسات حضوریمان را برگزار می‌کنیم. افراد زیادی می‌آیند. هر چقدر در طول هفته انرژی از دست داده‌ایم، آخر هفته انرژی جذب می‌کنیم. یکی دو هفته اخیر مراسم و جلساتمان طولانی‌تر نیز شده است و با شام همراه می‌شود. دور هم خوش می‌گذرد. خیلی صادقانه بگویم. خوش می‌گذرد. صرف نظر از همه بحث‌های کاری، همه بحث‌های ایده‌آل و همه بحث‌های فکری، خوش می‌گذرد. به اندازه کل هفته انرژی می‌گیریم. تا ساعت ۱۲ پاسخگوی تماس تلفنی هستیم و بعد از آن دیگر جواب تلفن نمی‌دهیم و وارد جلسه می‌شویم و به جلساتمان می‌رسیم. شاید تا حالا زیاد گفته باشم ولی باز هم می‌گویم. هر کسی که وویس من را می‌شنود و تا امروز ما را ندیده است، حتما یکبار بیاد. یکبار به قم بیاید. یه جلسه حضوری مخصوصا پنج‌شنبه را شرکت کنید و بعد از آن متوجه می‌شوید چرا من همیشه خوشحال و سرحال هستم و اگر دلار ۱۵ هزار تومان یا گوشت گران و مرغ ارزان شود، تأثیری روی من نمی‌گذارد.

یادداشت

از نظر فیزیکی وقتی شما می‌ایستید می‌توانید بیشترین تاثیر را روی مخاطبتان بگذارید و به طور کلی تمرکز ذهنی و فعالیت ذهنی شما در حالت راه‌رفتن از همه حالت‌ها بهتر است.

به قدری آدم‌های مثبت و انرژی‌دار در اطراف ما زیاد هستند که ما اصلا به آدم‌های منفی فکر نمی‌کنیم. حتی از منفی‌بودن آدم‌های منفی لذت می‌بریم، برای خودمان سرگرمی می‌سازیم و به آن‌ها می‌خندیم. دیروز شش میلیون نفر از مردمی که به شدت از بی‌پولی می‌نالند برای محصولات سایپا ثبت‌نام کرده‌اند. ارزان‌ترین محصول سایپا ۳۰ میلیون تومان است. یعنی شش میلیون نفر دیروز ۳۰ میلیون پول داشته‌اند که ۶۰ روز دیگر ماشینشان را تحویل بگیرند. اگه این شش میلیون بهم قول می‌دادند که ۶۰ روز هیچ‌کدامشان سراغ خرید ماشین نروند، ایران خودرو و سایپا تا این اندازه وقیح نمی‌شدند. ایران خودرو و سایپا همان کارخانه‌هایی هستند که بهمن هر سال با پلاک سال بعد به شما ماشین می‌دادند تا شما لطف کنید و از آن‌ها بخرید. خودتان اشتباه می‌کنید. پس ما برای فضای منفی جامعه خیلی احترام قائل نیستیم و به آن می‌خندیم و فضای مثبت و باانگیزه و دوست‌داشتنی خودمان را می‌پسندیم و می‌پرستیم و در آن قرار داریم. سعی کنید حتما پنج‌شنبه‌ها بیاید. اگر سوال دارید شنبه بپرسید و با آراد آشنا بشید. من علیرضا شعبانی هستم. مهندس زیارکلاهی، مهندس نظام‌پرور، مهندس آقاجانی و سایر دوستان را داریم. آراد یک مجموعه بزرگ است و هر کدام از ما یک کار کوچک آن را انجام می‌دهیم و کل مجموعه‌ کار بزرگی را انجام می‌دهد. اگر خواستید بزرگ‌ترهای آراد را ببنید، به شما توصیه می‌کنم پنج‌شنبه بیایید چون مهندس قربانی بزرگوار حضور دارند.