وبمستر گوگل

وبمستر گوگل و افزایش مشتری با اخذ عناوین کلیدی

وبمستر گوگل و افزایش مشتری با اخذ عناوین کلیدی موضوع امروز آموزش ما است که بدینوسیله می توانید بفهمید که در چه عباراتی جایگاه صفحه اول گوگل را اخذ کرده اید و در چه کلماتی جایگاه ندارید و بعضا جایگاه صفحه یک را دارید ولی در رتبه اول نیستید و برای همین مشتریانتان بسیار کم شده و فروشتان پایین آمده که باید تمامی این موارد را اصلاح کنید.

بزرگترین دوره آموزشی وبمستر گوگل در آراد برندینگ آغاز شده که جهت اطلاع از سرفصل های آن می توانید آن را مشاهده کنید. در این دوره با تمامی بحث های تخصصی سئو نیز آشنا خواهید شد و مسیر حرکتی خود را می شناسید و با دقت بیشتر در این مرحله گام بر می دارید.

صفحه اول گوگل

چرا در نتایج نخست گوگل ظاهر نمی شوم؟

این سوالی است که اکثر تازه وارد ها از ما می پرسند. دلیل اصلی این موضوع عدم توجه به بحث سئو و بهینه سازی سایت هست. اکثر افراد نمی خواهند مطیع باشند و می خواهند طبق سلیقه خودشان هر آنچه را که می پسندند در وب سایت خود اجرا کنند و همین امر سبب می گردد که ابتدا جایگاه های گذشته خود را از دست دهند و دیگر جایگاه جدیدی کسب نکنند.

لذا برای اینکه در صفحه اول گوگل ظاهر شوید حتما به سخنان استاد زیارکلائی مشاور برندسازی آراد برندینگ توجه کنید و طبق اصولی که می فرمایند موارد مربوط به سایت خود را پیش ببرید و چیزی را که آموزش نداده اند، طبق سلیقه خود اجرایی نکنید که سبب عدم تناسب بهینه سازی سایت خواهید شد. این موضوع را جدی بگیرید چرا که یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می شود در گوگل جایگاهی نداشته باشید همین امر است.

وبمستر گوگل چه رابطه ای با افزایش مشتری سایت دارد؟

همانطور که قبلا عرض شد، وبمستر گوگل به شما مسیر راه را نشان خواهد داد و می فهمید که آیا به درستی موارد مرتبط با برندسازی را پیش می برید یا خیر؟ آیا مشتریان می توانند شما را پیدا کنند یا خیر؟ آیا از نگاه مشتری شما محبوب هستید یا منفور؟
همه این عوامل را باید از طریق وبمستر گوگل آنالیز و بررسی نمود تا بدانیم که آیا مشتریان علاقه ای نسبت به مجموعه ما دارند یا خیر؟

افزایش مشتری

چگونه مشتریان خود را از طریق وبمستر گوگل زیاد کنیم؟

یک سایت از طریق کلمات کلیدی مختلفی بازدید کننده یا مشتری خود را از طریق موتورهای جستجو همچون گوگل پیدا می کند. به عنوان مثال اگر در حوزه حبوبات فعالیت داشته باشید، باید بدانید که در طول روز برخی از مشتریان شما با عبارات زیر به دنبال خرید حبوبات هستند:

  1. خرید حبوبات درجه یک
  2. قیمت خرید و فروش حبوبات
  3. خرید لوبیا چیتی از تهران
  4. بازار خرید و فروش نخود و عدس
  5. و…

هرکدام از این عبارات مشتریانی برای خود جذب می کند. به عنوان مثال در طول شبانه روز ۱۰ نفر گزینه اول یعنی خرید حبوبات درجه یک را جستجو می کنند. اگر در این عبارت جایگاه داشته باشید، ۱۰ مشتری جدید با شما آشنا می شوند و اگر جایگاهی در این عبارت نداشته باشید، ۱۰ مشتری جدید را از دست خواهید داد.
برای عبارت دوم روزانه ۶ مشتری جدید وجود دارد که با این عبارت به دنبال محصول مورد نیاز خود می گردد. اگر جایگاه داشته باشیم که چه بهتر و اگر جایگاهی در این عبارت نداشته باشید یقینا این مشتریان را از دست خواهید داد.

حال در این حوزه یعنی حبوبات، ده ها عبارت کلیدی وجود دارد که با جایگاه داشتن آن می توانید مشتریان خود را افزایش دهید و با عدم کسب رتبه نخست همه ی این مشتریان را از دست خواهید داد. لذا بین ۳ مشتری در روز با ۶۰ مشتری در روز تفاوت بسیاری است و یقینا هرچه تعداد مشتریانمان افزایش پیدا کند، حجم فروش و درآمدمان نیز بیشتر می گردد.

افزایش مشتری

فیلم آموزشی افزایش مشتری از طریق وبمستر گوگل

در ادامه می توانید فیلم آموزشی افزایش مشتری و کسب رتبه نخست گوگل از طریق وبمستر یا سرچ کنسول را مشاهده کنید و بهترین کلمات کلیدی را برای خود کسب کنیم.