هزینه حمل و نقل بین المللی

یکی از عوامل مهم در حمل و نقل، تناژ کالا است، گاهی ما ظرفیت‌ها را درست نمی‌شناسیم و ماشین نامناسبی برای حمل بار انتخاب می‌کنیم، بنابراین کرایه حمل ما بالا می‌رود.
اگر کالای شما تناژ کمی داشته باشد، باید به دنبال ماشین مناسب خودتان باشید. اما اگر حجم کالا زیاد باشد و تناژ بالایی داشته باشد، می‌توانیم با شرایط و قیمت‌های مناسب‌تری برای کرایه حمل با راننده‌ها توافق کنیم.

نوع بار شما هم اهمیت دارد؛ آیا بار خطرناک است، شکستنی است، سبک است یا سنگین؟ مثلا در ایران ظرفیت محصولی مانند پنبه برای حمل و نقل بسیار مناسب است، چون ماشین، سوخت کمتری مصرف می‌کند و برای راننده جذاب‌تر است.
با خودش می‌گوید این بار فشار کمتری به ماشین من می‌آورد و راحت‌تر است.
بعضی از محصولات به‌گونه‌ای هستند که دراصطلاح به آن‌ها بار کثیف می‌گویند. من از راننده‌ای خواستم محصول من را بار بزند و ببرد. راننده بار را نگاه کرد و گفت: «من این‌ها را بار نمی‌زنم؛ چون بارگیر این تریلی را تازه گرفتم، نو و تمیز است و این بار آن را کثیف می‌کند».
بنابراین نوع بار شما در قیمت کرایه حمل تأثیر دارد.

شرایط حمل و نقل

مشخص کنید که قرار است بار تا چه مسافتی برده شود. گاهی اوقات مسافت‌های طولانی از مسافت‌های کوتاه به‌صرفه‌تر است.
بررسی کنید که باید تا چه مسافتی ببرید تا قیمت مناسب‌تری بپردازید. اینکه چگونه مسافت‌ها را با هم تلفیق کنیم، مهم است و از نظر بُعد مسافت، مسافت‌های داخلی و خارجی با هم فرق می‌کنند.

ماشین‌ها متفاوت‌اند؛ بعضی ماشین‌ها کِشنده‌های ضعیفی هستند و بعضی کِشنده‌های قوی. مثلا در مقصد‌های برای من مهم نیست که ماشین کهنه یا نامناسب باشد، اما در مقاصد خارجی ممکن نیست و ماشین باید برای ترانزیت مناسب باشد.

اگر بسته‌بندی بارها به‌گونه‌ای باشد که به خود کانتینر یا تریلی آسیب نزند، راننده تمایل بیشتری پیدا می‌کند با شما کار کند تا اینکه بسته‌بندی محصول بد باشد. بسته‌بندی هم در کرایه حمل تأثیر دارد و هم در فرایندهای حمل.

در ایران سوخت یارانه‌ای است و این یعنی گازوئیل با قیمت بسیار ارزانی عرضه می‌شود. اما قیمت جهانی همین سوخت چندین برابر قیمت فعلی ایران است. البته قیمت گازوئیل کمی از بنزین ارزان‌تر است.

مثلا من زمانی می‌خواستم بار به ترکمنستان ارسال کنم. سوختی که تریلی‌های من تا لطف‌آباد مصرف می‌کردند، به قیمت داخل ایران حساب شده بود، چون کالا را داخلی حمل و نقل می‌کردم و بنابراین، کرایه من در ایران ارزان تمام می‌شد.
از آن‌طرف وقتی کالا وارد ترکمنستان می‌شد، من کرایه آن صد کیلومتر را براساس قیمت گازوئیل خارجی می‌دادم.
شرایط و قیمت سوخت در کشورهای مختلف فرق می‌کند و ممکن است کرایه حمل شما بسیار زیاد بشود. بنابراین باید تمام این موارد را در نظر بگیرید.

بیمه نامه بار

مسئله دیگر، بیمه‌نامه بار است و دوستانی که در کار صادرات هستند، دقیقا در همین مورد دغدغه دارند.
این مسئله هم در کشتیرانی داخلی و هم در حمل‌ونقل بین‌الملل مطرح است. بیمه‌نامه جزء صورت هزینه‌های تریلی است، اگرچه بیمه‌نامه در حداقل شرایط وجود دارد. اگر شما می‌خواهید کالایی را حمل‌ونقل کنید، باید هزینه بیمه‌نامه آن را هم در نظر بگیرید، حتی ما برای بعضی از مسیرها یک بیمه‌نامه اضافه هم می‌گرفتیم که دچار مشکل نشویم. بیمه‌نامه در قیمت تمام‌شدۀ حمل‌ونقل بسیار مؤثر است.

کسانی که تجربه دارند، می‌دانند که بارنامه جزء صورت هزینه‌هاست؛ یعنی شما باید مبلغی به یک شرکت حمل‌ونقل بپردازید تا کارش را انجام بدهد.
من با شرکتی کار می‌کردم که صورت بارنامه را برای من کمتر می‌زد، بنابراین قیمت تمام‌شده حمل هم پایین‌تر می‌آمد.
هر کدام از پارامترهایی که ذکر کردیم، می‌تواند عاملی باشد که قیمت تمام‌شده در حمل‌ونقل برای ما کمتر بشود.
هنگامی که تاجرها می‌خواهند شروع به کار کنند و وارد فرایندهای تجاری بشوند، باید هوش و فکر خود را قدری به کار بیندازند، البته ما هم به آن‌ها مشاوره می‌دهیم. بارها و بارها دوستان در موارد و موضوعات مختلفی از ما مشورت گرفتند، من هم به آن‌ها گفتم که در کدام موضوع، از چه راهکاری استفاده کنند تا قیمت برای آن‌ها به‌صرفه‌تر باشد و بتوانند در بازار رقابت کنند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ