🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

هدف از صادرات چیست؟

اولین مرحله برای شروع صادرات این است که بدانید چه هدفی دارید. اما منظور از هدف، انتخاب کشور مقصد نیست، هدف شما این نیست که اول بفهمید می‌خواهید کالای خود را به عمان صادر کنید یا قطر یا افغانستان.
این حرف‌ها را کنار بگذارید، این حرف‌ها برای سی سال پیش بود و تمام شد.
امروز اولین هدف در صادرات این است که بدانید می‌خواهید چه محصولی بفروشید و چگونه این محصول را در جامعه‌ای هشت میلیاردی عرضه کنید.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

شروع صادرات

ما مراحل کار را برای شما تعریف می‌کنیم، اما قبل از اینکه وارد این مراحل بشوم و به شما بگویم که دقیقا چه پروسه‌هایی دارد، اول درباره شروع کار صحبت می‌کنم. برای شروع کار شما نیاز دارید با شخصی که در این زمینه تجربه کافی دارد، ارتباط برقرار کنید و از تجربیات او استفاده کنید؛ کسی که سالیان سال در کار صادرات بوده و تجربه این کار را به‌صورت عملی کسب کرده است.
نه کسی که بخواهد کتاب‌هایی که در زمینه صادرات خوانده، به شما دیکته کند، بلکه باید تجربه عملی داشته باشد.
صادرکننده‌های زیادی در کشور کار می‌کنند، پس فرقی نمی‌کند چه کسی باشد، فقط این مهم است که صادرکننده‌ای که شما می‌خواهید با او کار کنید، تجربه عملیاتی انواع کالاها را داشته باشد.
باید از این فرد مشاوره بگیرید و با او صحبت کنید و بگویید که تمایل دارید با چه محصولی شروع به کار کنید.

در بسیاری از موارد شما حتی نمی‌دانید باید با چه محصولی شروع به کار کنید. اگرچه ایده و آرمان شما این است که وارد صادرات بشوید، اما هنوز نمی‌دانید باید با چه محصولی شروع به کار کنید و یا در مورد انتخاب محصول خود نگران هستید.
ممکن است محصولی که در نظر گرفته‌اید، برای بازار صادراتی خوب نباشد، ممکن است محصول اشتباهی را در نظر گرفته باشید، ممکن است مسیر و یا حتی هدف‌تان را اشتباه انتخاب کرده باشید.
بنابراین باید در مورد این قضیه مطمئن شوید. کار یک مشاور هم این است که شما را راهنمایی کند و به شما اطمینان بدهد، اما نه مشاوری که فقط کتاب خوانده باشد، مشاوری که واقعا در این زمینه کار می‌کند و در واقع، هم‌صنف شما و صادرکننده است.

شناسایی بازار جهانی

باید با دیدگاه بزرگتری محصول خود را تحلیل بکنید. مشاورهای من به شما کمک می‌کنند و تحت نظارت خود من، شما را در شروع کار همراهی می‌کنند. ما در اولین مرحله با توجه به توانمندی‌ها و استعدادهای بازار جهانی و براساس روش‌های جدید دنیا، شما را راهنمایی می‌کنیم. اگر خود شما تولیدکننده یا تأمین‌کننده محصولی هستید و می‌خواهید فقط با همان محصول کار کنید، بنابراین با فرایند انتخاب محصول مواجه نیستید، بلکه فرایند بازشناسی بازار فروش‌تان را پیش رو دارید؛ یعنی باید بازار جهانی را بشناسید. ما بازار جهانی را برای شما تحلیل می‌کنیم و به شما می‌گوییم این محصول در بازار جهانی چه ظرفیت‌هایی دارد. به این فکر نکنید که آیا ایران صادرکننده این محصول هست یا نه، این فکرها را کنار بگذارید. اگر این محصول در ایران صادرکننده‌های زیادی داشته باشد، در واقع شما رقبای زیادی دارید که این کالای ایرانی را عرضه می‌کنند و فرصت کار برای شما فراهم نمی‌شود. پس فقط باید به دنبال این باشید که بدانید ظرفیت خرید محصول شما در دنیا وجود دارد.

راه و روش صادرات

بعد از اینکه ظرفیت خرید محصول را شناسایی کردید، برای قدم‌های بعدی آماده می‌شوید و حالا نیازمند یک نقشه کامل هستید تا جلو بروید. ما این نقشه را به شما می‌دهیم و به شما می‌گوییم مخاطبانی که محصول شما را می‌خواهند، چگونه رفتار می‌کنند و شما چگونه باید در مسیر آن‌ها قرار بگیرید. بعد از اینکه نقشه خود را به دست آوردید، ما برنامه اجرایی آن را هم برای شما مشخص می‌کنیم. ما یک تیم اجرایی برای انجام این کار در اختیار شما می‌گذاریم و این فرصت را به شما می‌دهیم که فقط درگیر مخاطبان خود باشید.

مراحل اولیه صادرات

قدم‌های اولیه صادرات را بیان کردیم، اما مراحل بعدی به چه صورتی پیش می‌رود؟ حالا که فرایند کار ایجاد شده، مخاطب‌ها و مشتری‌هایی به سراغ شما می‌آیند و از شما قیمت، مشخصات و اطلاعات می‌خواهند. اما چگونه باید با این مشتری‌ها مذاکره کرد؟ در تجارت باید از چه ادبیاتی استفاده کرد؟ ادبیات تجارت بین‌الملل چگونه است؟ چگونه می‌توان اعتماد مخاطب را جلب کرد؟ چگونه می‌توان پول گرفت؟ چگونه می‌توان پول جابه‌جا کرد؟ زمانی که می‌خواهم از مشتری پول بگیرم، چه عملیاتی باید انجام بدهم؟ چگونه کالا را ارسال کنم، بسته‌بندی کنم و امور گمرکی را انجام بدهم؟ آیا واقعا به کارت بارزگانی نیاز دارم؟ آیا به تأسیس شرکت نیاز دارم؟ آیا به حساب ارزی نیاز دارم؟ آیا به شرکتی خارج از ایران نیاز دارم؟

ما جواب این سؤال‌ها را به شما می‌دهیم و برای هر مشکل شما یک راه حل پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانید مرحله به مرحله از پس موانع کار برآیید و بدون دغدغه و نگرانی کارتان را پیش ببرید. در هر مرحله از کار در کنار شما هستیم و شما را تنها نمی‌گذاریم و تمام زیرساخت‌های مورد نیاز برای هر کدام از این مراحل را برای شما ایجاد می‌کنیم. مجموعه ما تئوری کار نمی‌کند، بلکه مجموعه‌ای است که بیشتر از دوازده سال کار کرده و خود ما هم در زمینه صادرات فعال هستیم و تجربه داریم و تجربه جدیدمان از تجارت جهانی را در اختیار شما می‌گذاریم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ