نمایشگاه تهران

نمایشگاه تهران، تامین کنندگان، انتخاب محصول

واکنش‌ها به وویس‌های روزانه‌ام را دوست دارم. بعضی‌ها زنگ می‌زنند یا پیام می‌دهند و نقد می‌کنند. بعضی‌ها هم می‌گویند دمتان گرم، انرژی می‌گیریم. امروز نمی‌خواهم به چیزی اعتراض کنم. نه به دانشگاه‌ها کاری دارم و نه به قیمت دلار ، ولی به آن ۶ میلیون نفری که دیروز به سایت ایران‌ خودرو رفتند و یک‌و‌نیم میلیون از آن‌ها سعی کردند تا دوباره ماشین بخرند، کار دارم. واقعا با این شرایطی که ایران‌خودرو گذاشته است، چطور حاضرید خرید کنید؟ به آن یک‌ونیم میلیون نفر گیر دارم.

ولی امروز انتقادی به آن‌ها نمی‌کنم. بیایید امروز کمی کاری صحبت کنیم.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کسانی که کار با ما را شروع نکرده‌اند، نداشتن محصول یا مشخص‌نبودن محصولی است که می‌خواهند کار کنند. از این ۳۰ هزار نفری که در کانال هستند تقریبا هزار و خورده‌ای با ما کار می‌کنند، ولی ۲۵-۲۰ هزار آن‌ها هیچ کاری نمی‌کنند. می‌دانم ۲۵-۲۰ بعلاوه هزار، ۳۰ هزار نمی‌شود. ۴-۳ هزار اکانت هم ممکن است خیلی وقت باشد که فعال نباشند، برای همین آن‌ها را حساب نکردم. در آن گروه‌هایی که همکاریشان را با ما شروع نکرده‌اند دو گروه عمده وجود دارند:

الف. گروهی که شغل و کارشان مشخص است. مثلا تولیدکننده اسباب بازی، تولیدکننده حبوبات و تولیدکننده پوشاک هستند، ولی هنوز با ما شروع نکرده‌اند. مشکل این‎ها کجاست؟ اینکه نمی‌دانند این مسیر جواب می‌دهد یا نه. اگر این‌ها یک پنج‌شنبه بیایند، تمام مشکلاتشان حل می‌شود.

من واقعا فکر می‌کردم که هیچ‌کسی در ایران حاضر نیست آن دوره‌ها و سی دی‌های موجود در کانال‌ها را بخرد. واقعا فکر می‌کردم هیچ‌کسی نمی‌خرد. چون هر چه فکر کردم، دلیل منطقی پیدا نمی‌کردم. دیروز از یکی از دوستان شنیدم که می‌خواهد از این سی دی‌ها بخرد. واقعا تعجب کردم.

آخر کاملا مشخص است که آن سی دی‌ها، کانال‌ها و کتاب‌ها جوابگوی هیچ چیز نیستند. تا این کتاب نوشته و چاپ شود و آن سی دی آماده شود و به بازار بیاید، حداقل ۷-۶ ماه طول می‌کشد. ۷-۶ ماه پیش ایران با امروز اصلا قابل مقایسه نیست. پس اصلا سراغ فایل، سی دی، کتاب یا چیزی که برای یک سال پیش است، نروید.

اگر دقت کنید من فایل روزانه می‌دهم. مهندس نظام‌پرور فایل روزانه می‌دهد. چون فایلی که امروز می‌دهیم شاید در این اقتصاد به درد ۳ ماه دیگر نخورد. پس یک گروه این‌ها هستند. فکر می‌کنند ما هم مثل سایر کانال‌ها هستیم و حرف‌هایمان به درد نمی‌خورد. به این‌ها توصیه می‌کنم که یک پنج‌شنبه بیایند. هر پنج‌شنبه‌ای که دوست داشتند. مهم نیست. چرا؟ چون هر هفته حداقل ۷۰-۶۰ نفر از دوستانی می‌آیند که از قدیم با ما کار می‌کنند و می‌توانند کار ما را در عمل ببینند. ما ۹۰۰-۸۰۰ نفر فعال داریم، حداقل ۱۰۰ نفر آن‌ها هر هفته حضور دارند. بیایند و کار ما را در عمل ببینند.

ب. گروه دوم که زیاد هم هستند را دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، کارمندان و کسانی که جایی کار می‌کنند و از کارشان راضی نیستند، تشکیل می‌دهند. این‌ها مشکل انتخاب محصول دارند. اگر دقت کنید چند روزی است که مهندس نظام پرور به شکل خاصی درمورد انتخاب محصول وویس می‌گذارد. مثلا درمورد صادرات ماکارونی، صادرات رب یا مواد پتروشیمی صحبت می‌کند. هدف او چیست؟ اولا معرفی همان محصول که می‌توانید آن را انتخاب کنید. دوما می‌خواهد به شما ثابت کند که اگر در زمینه هر محصولی که دوست دارید درست کار کنید، می‌توانید از آن پول دربیاورید؛ چه ماده‌ای مثل مواد پتروشیمی باشد که معاملات بسیار سنگینی دارد، چه معامله بسیار دم‌دستی مثل رب.

یک راه به شما و مخصوصا بچه‌های تهران، کرج، قم، تا حدودی سمنان، شاهرود و کسانی که به تهران دسترسی دارند و به فاصله دو سه ساعت می‌توانند به آنجا بروند، یاد می‌دهم. بهترین کار برای شما این است که از روی سایت نمایشگاه تهران، نمایشگاه‌ها را چک کنید. به‌طور مثال، الان در تهران نمایشگاه ایران پلاست در حال برگزاری است یا مثلا ۱۴-۱۱ مهر، صنعت آب، آبزیان، شیلات و این‌ها را داریم. در هر نمایشگاه تخصصی که شرکت کنید حداقل ۳۰۰-۲۰۰ محصول را با تأمین‌کننده آن پیدا می‌کنید که می‌توانید در آن زمینه‌ها کار کنید. نمایشگاه محل بسیار خوبی است. پس کسانی که می‌گویند نمی‌دانیم چه چیزی را انتخاب کنیم، خیلی راحت اولین نمایشگاه تهران را بررسی کنند، محصول خود را انتخاب کنند، تأمین‌کننده آن را در نمایشگاه گیر بیاورند و کار کنند.

وقتی می‌خواهید تجارت کنید، دو نفر برای شما مهم هستند: یکی خریدار و دیگری تأمین‌کننده.

لطفا به خودتان دلال نگویید. دلال امروز روی پسته، فردا روی پراید و روز بعد روی سکه و ارز کار می‌کند. ولی یک تاجر همیشه روی پارچه کار می‌کند. یک تاجر فرش همیشه روی فرش کار می‌کند. این تاجر فرش محصول خود را از یک بافنده یا کارخانه می‌گیرد و به مشتری‌های خود می‌فروشد.

نمی‌توانید بگویید که کاله دلال است. کاله نوشیدنی‌هایش را تولید می‌کند و می‌فروشد. بعضی‌ها را در کارخانه خود تولید می‌کند و بعضی‌ها را از کارخانه‌های دیگر می‌گیرد. پس شما می‌توانید به این شکل و به راحتی انتخاب محصول کنید. نمایشگاه تهران یک منبع بسیار عالی برای پیداکردن تأمین‌کننده است.

اگر کسی امروز در کانال حضور دارد و نمی‌داند چطور محصول خود را انتخاب کند، خیلی راحت به سایت نمایشگاه تهران برود. مثلا الان نمایشگاه ایران پلاست، بعد نمایشگاه آبزیان و صنایع وابسته و بعد نمایشگاه نانو و سپس نمایشگاه تجهیزات ورزشی برگزار می‌شود. شما می‌توانید در همین ۴-۳ نمایشگاه، حداقل ۴۰-۳۰ محصول برای کارکردن پیدا کنید.

اگر می‌خواهید کار کنید و پول در بیاورید هیچ بهانه‌ای وجود ندارد، اما اگر می‌خواهید غر بزنید از فردا چند پارامتر غرزدن هم برایتان می‌فرستم تا سرحال بیایید. بنشینید و درمورد این‌ها غر بزنید. کم مشکل دلار داشتیم، الان کامیون‌دارها هم تحصن کرده‌اند! بنشینید به این‌ها غر بزنید. ‌

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ