نقش مدیریت دولتی در تجارت

مدیریت دولتی فرایندی است که برای یک سازمان تعریف شده تا بتواند نتیجه‌های بهتری به دست بیاورد و از منابع خود به سودآوری برسد.
بنابراین یک مدیر دولتی کسی است که برای سازمان او، فرآیندهای درآمدزایی چندان مطرح نیست، بلکه بیشتر به دنبال این است که چگونه منابع موجود را در محل هزینه‌ها خرج کند تا بتواند خروجی‌های نسبتا بهتری بگیرد.

درآمدزایی در مدیریت دولتی چندان مطرح نیست، اگرچه امروزه در دنیا مدیریت دولتی با درآمدزایی همراه است و اکثر مجموعه‌های دولتی بسیار کوچک‌تر از مجموعه‌های دیگر هستند، یعنی تعداد پرسنل آن‌ها بسیار کمتر است.

شغل دولتی بهتره یا ازاد

مدیریت دولتی کار بسیار پرزحمت و پرمشتقی است و واقعا نتیجه‌ای نمی‌دهد.
گاهی دانشجویان به دنبال این هستند که رشته مدیریت دولتی بخوانند و واقعا نمی‌دانند برای چه می‌خواهند این کار را بکنند.
وقتی دولت‌ها باید کوچک‌تر شوند، برای چه باید به دنبال این باشیم که مدیر دولتی بشویم؟ البته امروز بسیاری از مدیران دولتی درآمدهای خوبی دارند، اما مسیرهای دیگری هم وجود دارد که بتوانیم از آن‌ها درآمد بهتری به دست بیاوریم.
اگر به دنبال این هستید که خودتان را در پست‌های دولتی جای بدهید، اشتباه می‌کنید.
به دنبال مسیرهای آزاد و تجارت‌های بزرگ باشید.
ما می‌توانیم به شما شیوه‌هایی را بیاموزیم و مسیرهایی را نشان بدهیم که بدون سرمایه تجارت کنید، صادر کنید و وارد بازار جهانی شوید، بدون اینکه نیازی باشد عمر خود را در ادارات دولتی و با پشت‌میزنشینی تلف کنید و منتظر بمانید که وقتی از بین ده هزار کارمند یک نفر از آن‌ها مدیر دولتی می‌شود، آیا شما این شانس را خواهید داشت یا نه.
یا با چشم خودتان ببینید کسانی که لیاقت ندارند، به خاطر روابط و آشنایان‌شان مدیر دولتی شدند، در صورتی که شما با وجود پرکاری و علاقه‌ای که داشتید، زحمت‌هایی که می‌کشیدید و شبانه‌روزی که برای کار می‌گذاشتید، مدیر دولتی نشدید و فقط یک فرد معمولی با یک پست معمولی هستید.
اگر هم زیاد حرف بزنید، شما را مدیر بایگانی می‌کنند و باید صبح تا شب زندگی خود را در یک زیرزمین بگذرانید.

راه ورود به تجارت

حتی اگر مدیر دولتی هستید، بدانید با وجود کارمند بودن، می‌توانید هم‌زمان کار کنید و تجارت را هم شروع کنید و با روش‌های جدیدتر و خاص‌تری وارد تجارت شوید.
ما را دنبال کنید و فیلم‌های دیگر ما را ببینید تا با حوزه کار ما آشنا شوید. یا با ما ارتباط برقرار کنید تا به شما بگوییم چگونه می‌توانید کار تجارت را شروع کنید و ما چگونه می‌توانیم این فرصت را برای شما فراهم کنیم که هم‌زمان با کارمند بودن، بدون اینکه با شغل یا محل کار شما تدافعی داشته باشد، کسب و کار دیگری راه‌اندازی کنید و بعد از مدتی این کسب و کار آن‌قدر برای شما سودآور باشد که بخواهید شغل خود را رها کنید.

دوستی به من می‌گفت: «۲۱ سال است برای دولت کار می‌کنم و دو سال است که وارد تجارت شده‌ام. این دو سال تجارت به اندازه آن ۲۱ سالی که برای دولت کار کردم، برای من درآمد داشت».
البته خودش هم زیاد زحمت کشید، ولی اساس کار این بود که وارد مسیر درستی شد.
مسیری که در آن آزاد بود و ساعت کاری در اختیار خودش بود، در حالی که حتی برای مرخصی گرفتن یک کارمند هم محدودیت‌هایی وجود دارد.

اگر درآمد شما تغییر کند و مسیر کسب و کار شما عوض شود، به‌یقین شما هم مانند مردم اروپا، هیچ‌وقت به دنبال کارمند شدن نخواهید بود، بلکه به دنبال شغل، تجارت و کسب و کار خاص خودتان خواهید بود.

ما را دنبال کنید، بحث‌های ما را پیگیری کنید و فیلم‌های ما را ببینید. با روش‌های جدید آشنا می‌شوید و شاید از فکر مدیریت دولتی بیرون بیایید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام.خسته.نباشید
  بنده.حس‌میکم‌ کارگر وکارمندویک تاجر
  همه مدیر‌ هستند
  کارگر در قسمت خودش ودرشرکتی‌‌درحال‌مدیریت‌‌‌ وکارمند درکل اون مجمعه‌ و براساس برنامهای تعریف شده مدیریت میکنند اما……….

  مدیریت‌ یک تاجر
  ۱محصول.خودش رو درکل کشورشایدم فراتردراسیا اروپا و…….مدیریت میکند

  پاسخ