نحوه پیدا کردن تامین کننده یا تولید کننده

نحوه پیدا کردن تامین کننده و تولید کننده چگونه است؟ چه زمانی نیاز به تامین کننده داریم؟ چرا باید به صورت مستقیم با تولید کنندگان ارتباط بگیریم؟

اگر شما در قصد شروع یک کسب و کار جدید یا یک تجارت نو را دارید پیشنهاد می کنیم که حتما این فایل آموزشی را با دقت مشاهده کنید. در این قسمت ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید برای تجارت خود تامین کننده پیدا کنید و با افراد دست اول کسب و کار خود آشنا بشید. جهت دریافت فایل آموزشی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

پیدا کردن تامین کننده

همه ما نیاز داریم که یک سری افراد برای ما کالا را تامین کنند و نیازمند این هستیم که همیشه با تامین کننده های جدید و قوی تر آشنا شویم و با آنها کار کنیم، در مواردی پیش می آید که ما نمی‌ توانیم تامین‌ کننده مطلوبی برای کالای مان پیدا کنیم و افرادی هستند که توانستند برای کالای شان در این بازار مشتری پیدا کردند ولی هنوز با تامین کننده هایشان مشکل دارند.

ویژگی تامین کننده های مختلف

در هر صورت تامین کننده رکن خیلی مهمی است، بعضی از تامین کننده ها جنس خوب دارند ولی قیمتشان مناسب نیست، بعضی ‌ها قیمتشان مناسب است اما جنسشان مناسب نیست، بعضی ها قیمت و جنس شان مناسب است اما خوش قول نیستند و بعضی ها خوش قول هستند اما توان تامین ندارند و چیزهای مختلف دیگر، پس هر تامین‌ کننده ای مشکلات خاص خودش را دارد و اگر تامین کننده خوبی نداشته باشیم می‌ تواند ما را از بازار عقب بیاندازد.

اکثر کسانی که خوب رشد کردند کسانی بودند که تامین کننده با شرایط ایده‌ آل داشتند و این شرایط به آن ها کمک می ‌کرد تا بتوانند خیلی سریع مشتریانشان را متقاعد کنند که از آنها خرید کنند.

کسانی که خودشان تامین کننده نیستند

اگر من تولید کننده هم هستم باز هم نیاز دارم بدانم که چه کسانی با چه قیمتی محصول تولید می ‌کنند و در مواردی پیش می آید که برای کالای من به صورت کامل تقاضا وجود ندارد مثلاً کالای من به صورت چند تایی مورد تقاضا است و یا مشتری که با من رتباط دارد و می خواهد خرید می‌ کند (مخصوصاً مشتری های خارجی) در طی زمان کالا‌های دیگری هم از من می خواهند که من باید برای آن ها تامین کنم و نیازمند تامین کننده برای کالای خودم هستم.

اما اساساً بیشتر این مسئله برای کسانی است که خودشان تولید کننده نیستند و به عنوان فعال اقتصادی یا به عنوان تاجر دارند در این بازار فعالیت می ‌کنند و نیاز دارند که تامین کننده های خودشان را بشناسند و با آنها ارتباط بگیرند.

سرچ در اینترنت برای پیدا کردن تامین کننده

اولین راه برای پیدا کردن تامین کننده روش ‌های مرسوم ما در اینترنت است، شما می ‌توانید با سرچ کردن در اینترنت تأمین کننده و تولید کننده های مختلفی در این حوزه پیدا کنید و تمام صفحاتی که در گوگل وجود دارند می‌ توانند به شما کمک کنند.
عناوین و عنوان‌ های مختلفی در این حوزه وجود دارد و سعی کنید با جستجو کردن در عنوان های مختلف، تامین کننده های مختلف را پیدا کنید.

ثبت اطلاعات تامین کننده ها در یک سری دایرکتوری ها

در بعضی از موارد اطلاعات تامین کننده در یک سری دایرکتوری ها ثبت شده است، مثلاً دایرکتوری اداره صنعت و معادن، دایرکتوری شهرک های صنعتی، که فایل های اکسلی روی این سایت ها وجود دارد و می توانید دانلود کنید و لیست کارخانه های فعال در این حوزه را بشناسید، ببینید و از آن ها استفاده کنید برای اینکه کسانی که تولید کننده این محصول هستند را پیدا کنید.

مکاتبه و تماس تلفنی

در مواردی شما می ‌توانید با اداره صنایع معادن و اتاق بازرگانی و اداره شهرک های صنعتی در هر استان یا هر منطقه ای که احتمال می دهید تامین کننده محصول شما در آن منطقه باشد، مکاتبه کنید یا تماس تلفنی بگیرید و خیلی رسمی از آنها تقاضا کنید که تولید کننده‌ های این محصولی که مد نظرتان است را به شما معرفی کنند در بعضی از موارد جواب می‌ دهند و در بعضی از موارد جواب نمی‌ دهند، به هر حال خیلی نمی شود از سازمان‌ های دولتی متوقع شد اما اگر مکاتبه ما درست باشد اصولاً باید جواب دهند چون مواردی که ارتباط گرفتند اکثرا جواب گرفتند.

درج عنوان محصول روی سایت خودتان

روش دیگر این است که شما در خود سایت تان وقتی دارید مطلب می نویسید عنوان خرید فلان کالا را هم درج کنید، مثلاً شما همیشه فروش فلان کالا یا قیمت فلان کالا و این طور مسائل را درج می کنید، مطالبی با عنوان خرید کالا را درج کنید چون مواردی دیده شده است که تامین کننده ها و تولید کننده های جدید دنبال خریدارهای این محصول می گردند یا عناوینی مثل صادر کننده یا وارد کننده این محصول را در مطلب نویسی هایتان درج کنید یا اگر کارهای مطلب نویسی شما را واحد فنی آراد برندینگ انجام می‌ دهند بگویید برایتان درج کنند تا مطالبتان با آن شرایط درج شوند تا بتوانید کار بهتری انجام دهید و تامین کننده های تان را پیدا کنید.

استفاده از شبکه‌ های اجتماعی

یک روش دیگر استفاده از شبکه‌ های اجتماعی است، مثلا کانال ‌هایی که آراد برندینگی ها دارند و در آنها آگهی ‌هایی برای شما درج می کنند، شما هم می ‌توانید تقاضا دهید تا در این کانال ها برای شما، با موضوع خرید فلان کالا، آگهی درج شود که ما آرادی ها در اکثر موارد با توجه به اینکه کانال‌ های ارتباطی با شبکه ‌های اجتماعی مان خیلی خوب و قوی عمل کردند کسانی که در این کانال ها و شبکه ‌های اجتماعی تبلیغاتی مبنی بر خرید کالا گذاشتند توانستند خیلی سریع تامین کننده های خیلی خوبی برای کالایشان پیدا کنند و از این طریق مشتری هایشان را ببینند.

استفاده از کتاب ها برای پیدا کردن مشتریل

روش دیگری که شما می توانید از آن برای پیدا کردن مشتری استفاده کنید کتاب ها هستند، ما کتاب هایی داریم به عنوان مثلاً کتاب اول، کتاب زرد، کتاب صنایع و از این مدل کتاب ‌های مرجع هست که اگر نمی خواهید هزینه زیادی برای خرید کتاب کنید می ‌توانید در کتابخانه ‌های بزرگ شهر آن ها را پیدا کنید و کتاب را ببینید، لیست تامین کننده ها و تولید کننده ها در این کتاب درج شده است.

استفاده از اطلاعاتی که در نمایشگاه ها است

یک روش دیگر استفاده از اطلاعاتی که در نمایشگاه ها است، نمایشگاه های تخصصی که در حوزه کاری تان در تهران و یا در شهرستان‌ ها برگزار می ‌شود یک واحد انتشارات دارد که در آن واحد انتشارات، اطلاعات کسانی که در آن نمایشگاه حضور داشتند را به صورت یک کتاب در آوردند و شما می توانید آن کتاب را با یک قیمتی خریداری کنید و اطلاعات تامین کننده را از داخل آن پیدا کنید و ببینید.

حضور در نمایشگاه‌ ها برای پیدا کردن تامین کننده

یکی دیگر از روش هایی که یک مقداری سخت است و بحث زمان در آن مطرح است استفاده از حضور در نمایشگاه‌ ها است، یعنی شما مستقیما در نمایشگاه های تخصصی شرکت کنید چون اکثرا زمانش با زمان تقاضاهای شما همزمان نیست این مسئله یک مقداری محدودیت ایجاد می ‌کند اما استفاده از همان کتاب های نمایشگاه این محدودیت را کمتر می‌ کند و شما راحت تر می توانید به اطلاعاتتان برسید.

اما حضور در نمایشگاه تخصصی خودتان به شما کمک می‌ کند که تامین کننده های مختلف را بشناسید، ارتباطات و اطلاعاتتان را بیشتر کنید و در حوزه تامین، قدرت تان را افزایش دهید، در نمایشگاه ها فرصت این را پیدا می ‌کنید که ببینید چه محصول جدیدی با چه بسته بندی یا چه کیفیت متفاوتی یا مورد تقاضایی در بازار عرضه شده است.

خیلی از رقبا را می ‌شود در همین زمینه شناسایی کرد و دیدگاه رقبا را نسبت به بازار و وضعیت بازار از نظر آن ها بررسی کنید و بدانید که چه طور می توانید در این ارتباطات از این امتیازات استفاده کنید.

سر زدن به منطقه تولید محصول

روش دیگر این است که شما بعضی از محصولات تان مثل محصولات زراعی هستند که حتما باید به منطقه سر زده شود تا خریداری شوند برای پیدا کردن این محصولات قاعدتاً در ابتدا به دهیاری ها یا اداره تعاون روستایی و امثال اینا می توانید مراجعه کنید و یک سری اطلاعات بگیرید یا می توانید به خود منطقه مراجعه کنید و حالا اگر مثلاً فلان منطقه است که باید با زراعت کارها صحبت کنید به منطقه مراجعه کنید و از طریق یک سرشناس یا ریش سفید و دوست و آشنایی در آن منطقه برای تامین کالایتان تامین کننده پیدا کنید و با آنها مذاکره کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
 1. ابوالفضل زارع
  ابوالفضل زارع گفته:

  خداوند انسانها رو آزاد آفرید و روزی آنها رو تضمین کرد واز بشر خواست تا اورا عبادت کند و همیشه یاد خدا باشد تا آزاد باشد ولی عده کثیری از مردم از این امر غافلند وخود را برده دیگران میسازند تجارت تنها شغلی است که در همه ابعاد باید آزاده باشی نازاد زندگی کنی و درآن روزی فراوانی است چرا که خداوند چنین مقدر نموده است

  پاسخ
 2. پارسا
  پارسا گفته:

  خيلي خوب بود مهندس مرسي از اطلاعاتتون من استثنائن ميتونم شمارتونو داشته باشم ؟

  پاسخ