💬 می توانید آنلاین پاسخ سوالاتتان را بگیرید.
موفقیت چیست و عوامل موفقیت در کار کدامند

موفقیت چیست و عوامل موفقیت در کار کدامند؟

امروز می­ خواهیم در رابطه با عوامل موفقیت در کار صحبت کنیم. اینکه اصلاً موفقیت یعنی چی؟ و آیا شما یا من یک فرد موفق هستیم و می ­توانیم در ادامه هم روی همین سکوی موفقیت بایستیم یا نه؟

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

تعریف موفقیت و شناخت عوامل موفقیت در کار

خوب دقت کنید، موفقیت یک مسیر هست.

بعنوان مثال یک فرد تصمیم می­ گیرد در یک مسابقه دو و میدانی شرکت بکند همینکه تصمیم می­ گیرد، یقیناً افراد دیگری هم تصمیم گرفتند در همین مسابقه شرکت کنند. فرض کنیم این مسابقه ۱۰۰ نفر عضو دارد و کسی را که اول می ­شود به او می­ گوییم موفق شده است و کسی که دوم شده ناراضی است و کسی که سوم شده اغلب از نفر دوم خوشحال­تر است.

به این موضوعات یکم فکر کنید. یعنی ۹۶ نفر، ۹۷ نفر ناراضیند و تنها آیا فقط ۲ نفر خوشحال شدند؟ اگر اینطور هست پس چرا اینهمه جمعیت در این مسابقه شرکت می­ کنند؟ یعنی واقعاً امید داشته ­اند که اول بشوند؟ مثلاً وقتی تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی شرکت می­ کند امید دارد که اول بشود؟ اگر اینطور نیست پس چرا در مسابقات شرکت می­ کند؟ و ما هم یقینی می­ دانیم که هیچوقت در مسابقات جام جهانی اول نخواهیم شد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

نگاه کنید، موفقیت مانند یک نمودار سینوسی است. خیلی وقتها در مسیر زندگی ما اتفاقهایی می افتد، کارهایی انجام می ­دهیم که ما در مسیر موفقیت قرار می­ گیریم و هر یک پله می­ تواند یک گام در افزایش موفقیت ما باشد.

این موفقیتها بعضاً مالی هستند، مادی هستند، و بعضاً تجربه هستند. و بچه­ هایی که در بحث تجارت فعالیت می ­کنند دوتای اینها برایشان مهم است یعنی هم بعد مالی و هم افزایش تجربه.

خوب دقت کنید، اگر ما وارد این مسیر نشویم موفقیت کاملاً بی­ معناست. فردی اگر در مسابقه دو شرکت نکند اصلاً شرکت نکرده، اگر تیم ملی وارد جام جهانی نشود که اصلاً نابود شده است، هیچی، اصلاً صحبتی ازش نیست. اما می­ خواهم امروز چندتا تجربه کوچک خودم را در اختیار شما بگذارم که می­تواند برای شما خیلی خیلی مفید واقع بشود.

تلاش موجب می شود موفقیت را در ابعاد مختلف تجربه کنید.

خوب دقت کنید، من از سال ۹۲ دارم به این موضوع فکر می­ کنم که چرا یک عده موفق می­ شوند و یک عده موفق نمی­ شوند، خیلی تحقیق کردم، تحقیقات من میدانی نبوده، آدمهایی را پرورش دادم، تربیت کردم، آموزش دادم، دیدم چه کسانی رشد می­ کنند و چرا عده­ ای رشد نمی­کنند؟

عامل اصلی شاید خیلی­ ها بگویند فقط و فقط تلاش است.

فقط و فقط تلاش نیست، چرا که اگر شما در مسیری قرار بگیری که آن مسیر، مسیر موفقیت نباشد شما اصلاً تلاش نمی­ کنی.

میزان تلاش برای موفقیت متاثر از چیست؟

نگاه کنید، عامل موفقیت تلاش هست ولی خب چه اتفاقی می­ افتد که شما تلاش می­ کنید و چه اتفاقی می­ افتد که تلاش نمی­ کنید؟

این بحث اصلی ماست.

همه می­ دانیم برای موفق شدن باید تلاش کنیم، اما چرا عده ­ای صبحها ساعت ۶ ، ۷ بیدار می ­شوند، تلاش می­ کنند ولی عده ­ای ساعت ۱۱ ، ۱۲ بیدار می­ شوند با اینکه دیر بیدار می­ شوند، اکثر وقتشان در شبکه­ های اجتماعی است، فیلم می­ بینند، یا بازیهایی را روی گوشی خودشون نصب می­  کنند و بازی می ­کنند، وقتشان را می ­برند در دانشگاهها حرام می­ کنند یا کارهایی انجام می­ دهند که خودشان در انتهای ماه راضی نیستند. یعنی اصلاً آن کارها برایشان درآمدی ندارد.

شما حتماً باید در مسیر موفقیت قرار بگیرید تا موفق بشوید. مسیر مثل خیابان است، اگر می­ خواهید از تهران به مشهد بروید، از تهران به اصفهان بروید، باید در جاده­ اش قرار بگیرید. حالا یکی می ­تواند پیاده در این جاده باشد، یکی با دوچرخه، یکی با ماشین پراید، یکی هم با ماشین بنز و ماشین ­های دیگر، یکی هم شاید بخواهد با هواپیما حرکت کند. هر کدام از این ابزارهای حرکتی یا حمل و نقل را که انتخاب کنید در سرعت رسیدن به موفقیت تأثیرگذار است و الاّ همه می ­رسند، بشرطی که در خود جاده قرار بگیرند.

اگر جاده شما جاده درستی نباشد، شما با بهترین سیستم هم که حرکت کنید یقین دارم که به مقصد خودتان نمی­ رسید.

اولین نکته این است که شما با چه آدمهایی در ارتباط هستید؟ بحث ما بحث تلاش است. اگر شما فرد فعالی نیستی، پرتلاش نیستی، به این موضوع اول از همه فکر کن که دوستهای شما آیا پرتلاشند؟ یا آنها هم از جنس خود شما هستند؟ با چه کسانی وقت می­ گذارید و بیرون می ­روید، تفریح می­ کنید؟ با چه کسانی بیشتر در ارتباط هستید و صحبت می­ کنید؟ آیا آنها هم مثل شما هستند؟

می­ توانم بگویم اکثر افرادی که فعال شدند، پرتلاش شدند و موفق هستند بخاطر این است که دوستانشان هم از جنس خودشان هستند. شما باید در جمعی قرار بگیرید که آن جمع خودش فعال باشد و الاّ یقین دارم جمع ضعیف، حتی اگر باورهای شما درست باشد، جاده شما درست باشد، شما را ضعیف می­ کند و نمی­ گذارند که شما موفق بشوید.

آیا قطع رابطه کنیم با خیلی از دوستانمان؟ پاسخ من بله است. قطع رابطه به معنی قهر کردن نیست. به این معناست که با آنها وقت اصلی خودتان را، وقت زنده خودتان را سپری نکنید. سلام خودتان را داشته باشید، حال و احوال بپرسید، مانعی ندارد، قهر نمی­ کنیم، دوست هستیم ولی ارتباطاتی را که داشتیم کمتر می­ کنیم.

با چه کسانی بیشتر ارتباط می­ گیریم؟ با آدمهایی که موفقند.

دوستانتان را تغییر دهید تا زندگیتان تغییر کند.

این آدمها را از کجا پیدا کنیم؟

ما در تیم آرادمان جمعمان خانوادگی است، یعنی هر کسی که عضو آراد می­ شود و با مجموعه آراد همکاریش را شروع می­ کند جزو خانواده آراد شده است. یعنی چی؟

فعال پسته، فعال خرما، فعال بستنی، فعال دستگاههای صنعتی، فعال تجهیزات پزشکی، همه با هم دوست هستیم. و پنجشنبه­ ها در دفتر مرکزی قم جمع می­ شویم، به بچه­ های تازه ­وارد نکاتی را می­ گوییم که تجربه سالها عمر ماست. شما با دنیایی از تجربه­ ها روبرو می ­شوی، باورهای غلط، من چندین بار دارم در رابطه با این موضوع صحبت می­ کنم. باورهای غلط باید از بین برود تا شما موفق بشوید.

تجارت الکترونیک یا تجارت سنتی؟

دیروز یک نفر تماس گرفت و گفت می­ خواهم در حوزه میوه خشک فعالیت کنم ولی مگر کسی میوه خشک می­ خرد؟ من خودم شروع کردم بازاریابی رفتم، این مغازه، آن مغازه، هیچکس از من نمی­ خرد. شما از کجا می­ گویید بازار میوه خشک بازار خوبی است؟

نگاه کنید، باز هم دارم تأکید می­ کنم مسیرهای حرکتی در تجارت متفاوت است. یکی می ­تواند برای تبلیغ کردن برود تک تک  مغازه­ ها بازاریابی حضوری کند، برود کشورهای دیگر بازاریابی حضوری کند، یکی می تواند بازاریابی تلفنی بکند، یکی می­ تواند بیلبورد اجاره کند، بله، ما همه این روشها را اعلام کردیم که دیگر امروز منسوخ شده­ اند، امروز فایده ندارند، چرا که مشتریها هر کس که می­ خواهد جنسی بخرد ابتدا در اینترنت سرچ می­ کند.

خودتان می­ خواهید ماشین بخرید، وسیله ­ای بخرید اول از همه اینترنت ببینیم چه خبره؟ اگر در اینترنت چیزی پیدا نکردم می­ روم بازار. باز در خریدهای عمده که کامل فقط اینترنتی است. امروز هرکس یک گوشی دستش است و در اینترنت سرچ می­ کند. پس ما در این جلساتمان باورهای غلط را اصلاح می­ کنیم. اینکه نمی­ شود، نشده است، چطور من می ­توانم بگویم نمی­ شود وقتی دهها نفر را با مجموعه خودم موفق کرده ­ام؟ هان؟ وقتی من مسیر موفقیت را دیدم، جاده را دیدم، چطور بگویم نمی­ شود؟

مثل این می­ ماند که شما از یک شهری به یک شهر دیگر می­ روید، بارها رفتید، تردد داشتید و من اولین بار هست که می­ خواهم مثلاً در این جاده قرار بگیرم و حرکت کنم، این جاده ۸ ساعت راه دارد با یک ماشینی که مثلاً ۸۰ کیلومتر تا ۱۰۰ کیلومتر برساعت حرکت کند. من در ساعت اول، در این مسیر هم نیستم در یک جاده دیگر هستم، حرکت می­ کنم بعد از یک ساعت و می­ گویم نمی­ شود،
نمی ­رسیم به مقصد. بله، درست است، شما نباید به مقصد برسید. یک، چون فقط یک ساعت حرکت کردی و نکته اصلی­تر اینکه ۱۰ ساعت هم حرکت کنی باز هم نمی­ رسی. چرا؟ جاده ا­ت غلط است.

باورهای غلط، استراتژی­های غلط، باعث می­ شوند که شما شکست بخوری. اطرافیان ضعیف ما، دوستان ضعیف ما، باعث می­ شوند شما کاملاً ناامید بشوی. برای یک بار هم که شده حرفهای من را جدی بگیرید بعنوان کسی که چندین سال است که در این زمینه دارم فعالیت می­ کنم.

چنانچه خواستید شروع به کار کنید، حتماً با من در تماس باشید. از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ و ۵ بعدازظهر پاسخگوی تلفن هستم. تماسهایم به شدت زیاد است چنانچه پشت خط بودی و من در حال مکالمه بودم و اگر دو یا سه بار تماس گرفتی و نتوانستی با من صحبت کنی، یک پیامک بده که من وقتی خطم آزاد شد به شما بگویم در آن زمان تماس بگیرید تا با هم صحبت بکنیم.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد زیارکلائی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:

فایل صوتی توضیحات استاد زیارکلائی مشاور برندسازی گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ