🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

مشکلات صادرات در ایران

باور غلطی وجود دارد که همه نمی‌توانند صادرکننده باشند. چرا چنین باوری وجود دارد؟ در شروع صادرات دو مشکل وجود دارد که یکی انتخاب محصول است.
هر محصولی توان صادراتی ندارد؛ مثلا محصولاتی که قیمت آن‌ها در ایران گران‌تر از کشورهای دیگر است، واقعا ظرفیت صادرات ندارند. مشکل دوم صبر و تحمل است.
قرار نیست هیچ‌کدام از ما یک‌شبه پولدار شویم.
قرار نیست به محض اینکه تجارت را آغاز کردید، میلیونر بشوید، بلکه به شش ماه تا یک سال زمان نیاز دارید. ولی اگر در این یک سال یک معامله هم بکنید، بارتان را بسته‌اید و به اندازه تمام فروش‌تان در بازار داخل سود کرده‌اید.
از آنجا به بعد هم تجارت را یاد گرفته‌اید. اگر کسی واقعا تاجر باشد، از همین فردا می‌فروشد. اما چون بسیاری از شما تجارت بلد نیستید، به شش ماه تا یک سال زمان نیاز است تا به شما یاد بدهیم که چگونه باید مذاکره کنید، چگونه باید بفروشید و چگونه بتوانید با کارخانه‌ها توافق کنید.
بنابراین باید تکنیک‌های مذاکره را یاد بگیرید.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

آموزش اصول صادرات

شما به افراد متخصص و کارآمدی نیاز دارید که بتوانند در صادرات به شما کمک کنند. چگونگی دریافت پول یکی از موضوعات بسیار مهم است و باید یاد بگیرید که چگونه از مشتری پول بگیرید، بنابراین برای این کار هم به افراد کارآمد و متخصص نیاز دارید.
در جلسه قبل هم گفتم که مهم‌ترین و سخت‌ترین بخش صادرات پیدا کردن مشتری است. همه مؤسسات آموزشی دنیا درباره بخش‌هایی از صادرات صحبت می‌کنند که اصلا ربطی به مشتری ندارد و فقط مسائل بعد از پیدا کردن مشتری را آموزش می‌‌دهند، هیچ‌کس نمی‌گوید چگونه باید مشتری پیدا کنیم و آیا واقعا می‌شود از این مشتری پول گرفت؟
آیا مشتری‌هایی که ما را ندیده‌ و نشناخته‌اند و در کشور دیگری زندگی می‌کنند، به ما پول می‌دهند؟ در ادامه می‌فهمید که بله، به شما پول می‌دهند.

عوامل موثر در صادرات

باید بدانید که صادرات فقط منحصر به فروش کالا نیست، بلکه این شخصیت، منش و مرام شما و نوع ارتباطات شما با مشتری است که تعامل و معامله را شکل می‌دهد. یعنی اگر شما را بردارند و شخص دیگری را در جای شما بگذارند، مقدار فروش‌تان متفاوت می‌شود.
اگر آن فرد ضعیف‌‌تر از شما باشد، کمتر می‌فروشد یا اصلا نمی‌فروشد و اگر از شما قوی‌تر باشد، بیشتر می‌فروشد. پس باید روی خودتان کار کنید.

بسیاری فکر می‌کنند برای فروش بیشتر، باید روی بسته‌بندی و کیفیت بهتر محصول کار کنند. اما کیفیت معیار فروش نیست، مثلا اگر شما یک میکروفون باکیفیت یا دستمال‌کاغذی باکیفیت داشته باشید، این کیفیت معیاری برای صادرات نیست.
اما اگر در بازارهای صادراتی رابطه داشته باشید یا مشتری پیدا کنید، می‌توانید هر محصولی را با هر کیفیتی صادر کنید.
این موضوع باید در ذهن شما به‌خوبی شکل بگیرد و آن را درک کنید. در ایران با هر کسی صحبت کنید، به محض اینکه از صادرات حرف بزنید، می‌گویند: «در بازار داخل با سه میلیون یا پنج میلیون تومان نمی‌توان پول درآورد، چه برسد به صادرات. صادرات برای ما نیست، برای آقازاده‌هاست».
ما در این شش سال در آرادبرندینگ خلاف این عقیده را اثبات کردیم و آرادی‌ها هم در صادرات و هم در بازار داخل موفق شدند.
برخی می‌پرسند: «آیا نمی‌شود اول از بازار داخل شروع کنیم؟» البته که می‌شود. بسیاری از ما می‌ترسیم و می‌گوییم با بازار داخل شروع می‌کنیم و بعد از اینکه موفق شدیم، وارد صادرات می‌شویم. این هم ممکن است، اما در ادامه می‌فهمید که چرا صادرات راحت‌تر، لذت‌بخش‌تر و متفاوت‌تر است.

 

برندسازی و تبلیغات

کارهای برندسازی و تبلیغات و حتی پیدا کردن مشتری، توسط شرکت آرادبرندینگ برای شما انجام می‌شود.
من به‌عنوان مدیر این بخش از تک‌تک شما انتظار ندارم که تخصص داشته باشید؛ مثلا متخصص امور کامپیوتر یا متخصص تبلیغات باشید.
تبلیغات بر عهده مجموعه آرادبرندینگ است؛ یعنی ما برای شما تبلیغ می‌کنیم و مشتری را به دست شما می‌رسانیم. وقتی مشتری به سمت شما بیاید، اگر فرد بسیار ضعیفی هم باشید، می‌توانید بفروشید. چرا با چنین یقینی می‌گویم؟ چون من در این شش سال شاگردان بسیاری داشتم؛ از دختر و پسر جوان هجده ساله تا زن و مرد ۶۵ ساله و به آن‌ها یاد دادم که چگونه باید پول بگیرند.
بنابراین اگر من هم نباشم، بعد از اینکه ده مشتری به سراغ شما آمدند و با شما صحبت کردند، یاد می‌گیرید که چگونه از مشتری یازدهم پول بگیرید.

پس ما سخت‌ترین کار را به عهده می‌گیریم که برای شما مشتری بیاوریم، بعد از آن کار شما یعنی فروش شروع می‌شود و اینجاست که نحوه مذاکره و فروش اهمیت پیدا می‌کند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ