آراد برندینگ به شما کمک می کند درآمدهایتان را چندین برابر افزایش دهید.

با ارسال عدد ۲ به سامانه ۳۰۰۰۲۱۱۹
آراد برندینگ

مزیت صادرات به کشورهای عربی

صادرات به کشورهای همسایه

امروز می‌خواهیم درباره صادرات به کشورهای عربی صحبت کنیم. وقتی از کشورهای عربی صحبت می‌شود، عراق بیشتر به چشم می‌آید. چون همسایه ایران است و صادرات غیرنفتی ایران به عراق، پنج برابر صادرات ایران به ۲۸ کشور اروپایی است. یعنی پول صادراتی که ما از آن بسیار صحبت می‌کنیم، بیشتر به عراقی‌ها برمی‌گردد.
عراق و کشورهای عربی، کشورهایی هستند که سرمایه بسیار زیادی دارند. شما در بازی‌های فوتبال هم می‌بینید که بر روی پیراهن تیم‌های رئال مادرید و بارسلونا که دو تیم مطرح جهان هستند، عبارتی نوشته شده است. آیا تا به حال به این موضوع دقت کردید که آن اسپانسر از کدام کشور است؟ اگر یک‌ بار دیگر بررسی کنید، متوجه می‌شوید که کشورهای عربی واقعا پولدار هستند و بسیاری از این سرمایه‌ای که دارند، به‌آسانی به دست آورده‌اند. ما می‌توانیم با استفاده از قدرت آن کشور و سرمایه‌ای که دارد، پول‌های خوبی به جیب بزنیم.

اهمیت صادرات برای کسب ثروت

شاید برای بسیاری از ما استراتژی صادرات یک غول شکست‌ناپذیر باشد و گمان کرده باشیم که صادرات یعنی چه! بیایید یک بار «صادرات یعنی چه» را روی کاغذ پیاده کنیم. وقتی شما در ایران، جنسی را به یک ایرانی می‌فروشید، در اینجا یک فروش اتفاق می‌افتد. اما اگر ایران را یک خانواده در نظر بگیرید، مثل این است که یک پدر پولی را از جیبش درمی‌آورد و به فرزند خود می‌دهد. آیا این خانواده رشد می‌کند؟ آیا این خانواده با چنین حرکتی، از لحاظ مالی پولدار می‌شود؟

فروش کالا به یک ایرانی، شبیه همان خانواده است. در واقع شما نمی‌توانید ثروت این خانواده و این کشور را افزایش بدهید. باید از خانواده دیگری پول به خانواده شما تزریق بشود. در واقع ما باید از کشورهایی که پولدار هستند و حاضرند پول خرج کنند، پول دریافت کنیم و سود به دست بیاوریم. این هیچ ایرادی ندارد.

بنابراین ما از کشورهای دیگر پول دریافت می‌کنیم. برای پول دریافت کردن، [توجه به] این نکته بسیار مهم است که ابتدا بازار هدف خود را بشناسید. اگر بازار شما، بازار کشورهایی مانند عراق یا حتی ترکیه باشد که ما امروز روابط ارتباطی خود را با ترکیه هم زیاد می‌کنیم. البته ما بیشتر از ترکیه جنس وارد می‌کنیم و صادرات چندانی نداریم. اما نسبتاً خوب است و در آنجا می‌توان از این ظرفیت هم بهره گرفت.

لزوم توجه به بازار صادراتی عراق

بیایید دوباره نگاهی به عراق بیندازیم. گفتیم که عرب‌ها انسان‌های فوق‌العاده پولداری هستند و دینار آن‌ها از نظر ارزش پولی، برای ایران بسیار ارزشمند است. شما می‌بینید یک دینار به‌راحتی یازده‌هزار تومان، دوازده‌هزار تومان و حتی بیشتر خرید و فروش می‌شود. درست مانند دلار است.
پس پول آن‌ها ارزش پیدا کرده است و وقتی پول آن‌ها ارزش دارد، می‌بینید که به‌راحتی به ایران می‌آیند و رفت‌وآمد می‌کنند. به بهترین هتل‌ها می‌روند، بهترین خریدها را می‌کنند و از زندگی کردن لذت می‌برند. آن‌ها حاضرند به‌راحتی پول خرج کنند. این شما هستید که باید بازار را ایجاد کنید و از این گروه‌ها پول دریافت کنید.
شاید برای شما جالب باشد که بدانید ایران به‌عنوان سومین تأمین‌کننده بعد از ترکیه و چین، نیاز کالاهای غیرنفتی عراق را تأمین می‌کند و ما تأمین‌کننده قدرتمندی شده‌ایم. وقتی شما به عراق سفر می‌کنید، می‌بینید بسیاری از شرکت‌های ایرانی، حتی تابلوهای تبلیغاتی گرفته‌اند. آن‌ها ایرانی‌ها را دوست دارند، رهبران ایران را دوست دارند. ما می‌توانیم از شرایطی که ایجاد شده، بهترین استفاده را ببریم. پس کمی به فکر بیفتید و آغاز به کار کنید. بسیاری از آرادی‌ها شروع کرده و تبلیغات در بازارهای عربی را آغاز کرده‌اند. فروش‌هایی هم داشته‌اند.
من واقعاً خوشحالم از اینکه می‌بینم بعضی از دوستان کلمه‌ای به نام ریسک را نمی‌فهمند، کلمه‌ای به نام ترس برای آن‌ها معنایی ندارد. صادرات شبیه یک غول نیست. وقتی ما از یک کشور به کشور دیگری جنس ارسال می‌کنیم، به آن می‌گویند صادرات.

همچنین بخوانید:  صادرات روغن کنجد و فرآوردهای کنجد به روسیه

چگونه آغاز به کار کنیم؟

سؤال‌هایی برای شما به وجود می‌‌آید. مثل اینکه من مشتری را از کجا پیدا کنم، چگونه باید از آن‌ها پول دریافت کنم، چگونه باید بار را از ایران به کشور دیگری بفرستم، شرایط حمل‌ونقل چگونه است، باید هوایی ارسال شود، زمینی یا دریایی؟ کار باید به چه شکلی انجام شود؟ این‌ها سؤال‌هایی است که افراد بسیاری می‌پرسند.
روش زمینی، روشی است که ما در ایران برای ارسال جنس به عراق زیاد استفاده می‌کنیم و بسیار راحت است. یعنی همان ترانزیت‌ها و کامیون‌های بزرگ کار را برای شما انجام می‌دهند و شرکت‌های گمرک این کار را برعهده می‌گیرند. کافی است که شما آغاز به کار کنید. اگر بخواهید این سؤالات را جلوی چشم بگذارید و برای یک‌یک آن‌ها پاسخ پیدا کنید و بعداً بخواهید تصمیم بگیرید که آیا وارد این حوزه بشوید یا نه، چنین کاری اصلاً درست نیست و صرفاً زمان را از دست می‌دهید.
همان‌طور که ما در تجارت داخل هم شما را هُل دادیم و گفتیم این‌گونه شروع کنید، در بازارهای صادراتی هم باید به همین شکل عمل کرد. شما را هُل می‌دهیم و می‌گوییم: آغاز به کار کنید و نگران چیزی نباشید. ابتدا سایت‌های خود را بگیرید، شروع کنید، محصول خود را مشخص کنید. تبلیغات خود را به زبان انگلیسی یا عربی شروع کنید و سپس می‌بینید که مشتری‌های خارجی با شما ارتباط برقرار می‌کنند. چندین سؤال از شما می‌کنند، بعد از اینکه به سؤالات آن‌ها پاسخ دادید، می‌خواهند جنس را ببینند و خرید کنند.

لذت کسب سود بالا

صادرات درست مانند فروش داخلی است، فقط شیوه‌های حمل‌ونقل و دریافت پول در آن کمی متفاوت است. مدل فاکتور زدن در آن متفاوت است. اینکه شما بتوانید اطلاعاتی را به آن فرد بدهید و آن مکالمه به چه زبانی انجام بشود. فقط در این موارد تغییر وجود دارد و الا کالا، همان کالاست و پول هم همان پولی است که باید دریافت کنید.
ترس را کنار بگذارید و آغاز به کار کنید. گام به گام جلو بروید و می‌بینید که برای شما نیز نتیجه‌بخش خواهد بود و از پول‌هایی که به دینار و دلار دریافت می‌کنید، لذت خواهید برد.
این را بدانید که کشورهای عربی به‌راحتی به دلار پول پرداخت می‌کنند. یعنی آن‌ها حتی وقتی می‌خواهند در کشور خودشان ماشین بخرند، به دلار پول پرداخت می‌کنند و نه دینار. کسی به ریال پرداخت نمی‌کند.
ما در ایران به تومان یا ریال پول پرداخت می‌کنیم. اما آنجا، حتی وقتی می‌خواهند در کشور خودشان هم ماشین بخرند، به دلار پرداخت می‌کنند. یعنی دلار به‌راحتی در اختیار همه قرار دارد. به همین دلیل کشورهای پولداری هستند.
آغاز به کار کنید. من مطمئن هستم که شما هم می‌توانید موفق باشید. برای شروع هم حتما با نیروهای پشتیبانی ارتباط برقرار کنید. می‌توانید با خانم مجیدی، حسنی یا رضوانی ارتباط برقرار کنید و شروع به کار کنید.

همچنین بخوانید:  تامین کنندگان کالا و خدمات و مدیریت ارتباط دوسویه


آراد برندینگ


در همایش هایمان به شما می آموزیم به آسانی وارد دنیای پرسود صادرات شوید.

برای تکمیل فرم ثبت نام کلیک نمایید.


آموزش صادرات

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ